Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871043 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12060 Dátum: 2014.10.05 09:22:00 »
Ertem, de akkor mi a neve a kicsi közép-dob mögötti és a hàtso dob mögötti hosszùkàs dobnak?
most hogyhogy nem az elölröl jövö kis zajra koncentrálsz?:))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12061 Dátum: 2014.10.05 09:26:39 »
Azon az ügyön is rajta vagyok. Ott valoszinü bal oldali belsö féltengely csere lesz hamarosan.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12062 Dátum: 2014.10.05 15:27:01 »
Sziasztok,

Elsö körben bontott katalizàtorral akartam kicserélni a hibakodot produkàlo és gàzadàsra zörgö katalizàtoromat.

Bàr az orszàg màsik végén levö bontoval ùgy tünt minden alaposan àtbeszéltem, ök mégis egy nem kompatibilis alkatrészt küldtek...

A kép also részén van az én mostani katalizàtorom, felül meg az amit a bontobol kaptam.

Làthato, hogy a leömlö végén az enyémen semmi sincs, a màsikon meg van egy dob, ami egy elöszürö-féleség lehet. A lambda-szonda sincs ugyanott és a leömlö felöli csatlakozo sem passzol... Valoszinü 2004-es E12-es Corollàrol vették le, az enyém meg 2005 végi gyàrtàs, pont amikor vàltozott a katalizàtor gyàri kodszàma is...

Még szerencse, hogy van rà 3 honap garancia, igy hétfön megbeszélem velük, hogy visszaküldöm (remélem nem lesz gond).

De most kereshetek màsikat, ami valoban megfelel az enyémhez...

Gyanùs azért mert a toyodiy àbràkon is a bontotthoz hasonlo katalizàtort ajànlanak az autom referenciàihoz, de amilyen az enyémen van az inkàbb TS katalizàtornak tünik.

Bàrmilyen véleményt, tanàcsot szivesen làtok. Amùgy tudnàtok esetleg adni egy magyar vagy külföldi linket, ahol talàlhatok utàngyàrtott, de az automhoz valo katalizàtort is?

Elöre is köszönöm a segitséget.

Ne küldd vissza. Sztem így is fel lehet tenni ahogy van, de ha nem, akkor egy átlagos képességű lakatos átalakítja neked olyanra minta tied :)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12063 Dátum: 2014.10.05 15:45:42 »
Ne küldd vissza. Sztem így is fel lehet tenni ahogy van, de ha nem, akkor egy átlagos képességű lakatos átalakítja neked olyanra minta tied :)
Nem passzolnak a csavarok helyei sem a leömlö felöli résznél... elég nagy àtalakitàsra lenne szükség, hegesztés, utàna jàràs, stb.

« Utoljára szerkesztve: 2014.10.05 15:58:13 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bakan_ger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Klímaautómatika
« Válasz #12064 Dátum: 2014.10.05 19:07:24 »
Sziasztok!

Egy E12es corollam van, aminek a klíma vezérlője furcsa dolgokat produkál. Amikor a kívánt hőmérsékletet beállítom -, vagy csak beindítom az autót- a mechanikus részek (sínek) állandó mozgásban maradnak. Nem állnak be egy adott pozícióba. Úgy tűnik, hogy a computer pontos jelet ad ki, de a mechanika "nem tudja végrehajtani". És kis idő után, kicsi játszással elmúlik az állandó sínmozgás, megtalálja a helyes pozíciót.

Találkozott valaki hasonló probémával már?  Valami megoldást tudtok ajánlani a márkaszervízen kívül?

Előre is köszönöm!

dzsemsz99

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12065 Dátum: 2014.10.06 09:52:51 »
Allo motor mellett, hmm ugy le fog merulni. Inkabb nem probalnam ki.
A hifim is 20 perc alatt leszivja es multkor is csak porszivozas kozben ment.

Amugy kabelt kihuz vegigvezet en az akksira kotnem es kulon bizt adnek neki. De legegyszerubb lenne, ha nem zavarna plusz egy akksi berakasa hatra a potkerektartoba. - legalbbis en ezt tervezem a hifi miatt es ha a 3. Erosito is bent lesz:)

Köszi az ötletet, igaz nem feltétlen álló motor mellett gondoltam csak, de eleve megtalálni a megfelelő érpárt, hogy ne kelljen külön akkut beüzemelni, ez lett volna a kérdés. Lehet autóvillamosságisnál köt ki a téma.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12066 Dátum: 2014.10.06 16:57:45 »
Regisztrálj a toyodiy. com oldalra az alvázszámoddal és nézd meg a cikkszámot. Én is megnézem és pillanatok alatt kiderül, hogy azonos-e a két alkatrész :-) .
Nekem ilyen kell oda:
53341B   INSULATOR, HOOD
53341-02050

Nekem is ugyanezt a cikkszámot hozza ki, úgyhogy akkor elvileg okés. Erre nem is gondoltam, pedig ismertem ezt az oldalt.  :D
Köszi (a többieknek is)!

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12067 Dátum: 2014.10.06 17:01:35 »
De miért kipufogórendszert hozat amikor neki katalizátor kell,  de ez el lett mondva oldalakkal előrébb, sőt kép is lett betéve róla.

1.4-1.6vvti katalizátor az ilyen:
http://kephost.com/image/ik2

Ez a katalizátor ami egybe van a leömlővel!! Ezt kell cserélni.

Hm, amikor nekem ugyanez volt a hibakódom, akkor ugyanazt a leömlőtől a hátsó dobig egyben lévő alkatrészt kellett cserélni (ami szerencsére meg is oldotta a problémát), amit espero1 kolléga keres...  :hmmmm:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12068 Dátum: 2014.10.06 20:20:16 »
@gomzol
Neked pontosan mi volt a gondod amikor ezt a hibakodot kaptad? Irtàl itt rola a forumon, hogy esetleg vissza tudjak olvasni?

Remélem elég lesz ezt a leömlötöl a hàtso dobig egyben lévö alkatrészt cserélni majd az én esetemben is (nàlam abban a középsö kis dobban zörög is valami...)

Amit azonban nem értek, hogy miként dobja ezt a hibakodot, ha valoban csak ez az alkatrész a lùdas, mikor mindkét lambdaszonda ezen kis közép-dob elött helyezkedik el?
Vagy van valami szenzor még azon a részen esetleg màshol is?
 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12069 Dátum: 2014.10.07 13:27:12 »
@gomzol
Neked pontosan mi volt a gondod amikor ezt a hibakodot kaptad? Irtàl itt rola a forumon, hogy esetleg vissza tudjak olvasni?

Remélem elég lesz ezt a leömlötöl a hàtso dobig egyben lévö alkatrészt cserélni majd az én esetemben is (nàlam abban a középsö kis dobban zörög is valami...)

Amit azonban nem értek, hogy miként dobja ezt a hibakodot, ha valoban csak ez az alkatrész a lùdas, mikor mindkét lambdaszonda ezen kis közép-dob elött helyezkedik el?
Vagy van valami szenzor még azon a részen esetleg màshol is?
 

Nálam a "check engine" lámpa kigyulladása volt az egyetlen tünet, az viszont a cseréig többször is előjött a hibakódtörlések (vagy az akkusaru-levételek) után.
Írtam róla, épp arra hivatkozással küldtél nekem pár hete üzenetet.  :D

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12070 Dátum: 2014.10.07 13:52:07 »
@gomzol
Tényleg, elnézést... annyit kutakodtam az utobbi idöben és gyüjtöttem az informàciokat, hogy màr azt se tudom ki mit mondott, tanàcsolt...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Klímaautómatika
« Válasz #12071 Dátum: 2014.10.07 21:48:48 »
Sziasztok!

Egy E12es corollam van, aminek a klíma vezérlője furcsa dolgokat produkál. Amikor a kívánt hőmérsékletet beállítom -, vagy csak beindítom az autót- a mechanikus részek (sínek) állandó mozgásban maradnak. Nem állnak be egy adott pozícióba. Úgy tűnik, hogy a computer pontos jelet ad ki, de a mechanika "nem tudja végrehajtani". És kis idő után, kicsi játszással elmúlik az állandó sínmozgás, megtalálja a helyes pozíciót.

Találkozott valaki hasonló probémával már?  Valami megoldást tudtok ajánlani a márkaszervízen kívül?

Előre is köszönöm!

Amholtpontot nem tudja beallitani. Gyari maual szerint komplett csere azt hiszem a futomtoron van, gondolom nem olcso... Ujabb toyota betegseg
Konrád

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12072 Dátum: 2014.10.09 11:00:37 »
Nekem vették ki a fűtőmotort és az valóban "csak egy motor" ami hajta a ventillátort. Amúgy nem kell cserélni. A Toyota Mayernél elküldik felújításra és 20 ezer körül van egy új - felújított - fűtőmotorod garanciával.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12073 Dátum: 2014.10.09 11:20:41 »
Mennyi garit adnak ra? Miota mukodik hibatlanul?
Konrád

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12074 Dátum: 2014.10.09 14:23:42 »
Mennyi garit adnak ra? Miota mukodik hibatlanul?
Nálam 3 éve megy, azt hiszem annyit adtak rá, mint az újra adtak volna (1 év talán).
Újra tekercselték, új csapágyakat kapott, tehát gyakorlatilag új, más nem tud benne tönkremenni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...