Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871075 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10320 Dátum: 2013.05.31 21:52:37 »
Üdv!
Ezért szoktam emlegetni, hogy én a 2000 év előtti Toyotákat kedvelem, azokat talán még nem a tervezett avulás szerint gyártották...
...
Ejnye-bejnye, ilyet mondani  ;) Egyébként én is örülök ezért, hogy nem volt több pénzem, mint egy Carinára való, ezt jóval 2000 előtt gyártották ugyebár. Van hátránya is persze, de megy, és nem esik szét egyelőre  :cool2:

...
30 ekm-nél vízpumpa csere? A Carinámban lassan 300ekm van és még gyári van benne...
No azt nem tudom, hogy az enyémben a gyári van-e, de a váltóban valószínűleg 16 év után én cseréltem le a gyári olajat 308000 km-nél, és hála Istennek még egész jól muzsikál, pl. ma is, 318000 km magasságában  :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.31 21:55:02 írta vd1234 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10321 Dátum: 2013.05.31 21:54:21 »
:-):-):-)
gondoltam,h nem autószerelésben!:-)
bocs.

Naga-szaki :D  Tozse!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10322 Dátum: 2013.06.01 07:49:14 »
ja,ez (hiro)sima ügy;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10323 Dátum: 2013.06.01 08:20:47 »
Már csinálják a váltót? Aszem már volt róla szó, nekem is gondom volt a váltóval 2 csapágyat kellett cserélni 90eFt a márkaszervizben.Szóval ezt a javitást még le kell nyelned neked is különben nehéz lesz eladni. Ha vársz vele még nagyobb baja is lehet a váltónak, ami már tényleg  a kinézett Seatod ára körül lehet.

Elvileg a jövő héten.

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10324 Dátum: 2013.06.01 08:24:59 »
Amúgy még valami.:

70 000 körül égtek ki először az első fényszóró izzók.DE úgy,hogy az izzók közepe is kijukadt,bekormolta mindkét lámpafoncsort és a lámpában leégette a vezetékről a szigetelést is.
Nem kis mutatvány volt megkokecolni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10325 Dátum: 2013.06.01 08:33:15 »
Amúgy még valami.:

70 000 körül égtek ki először az első fényszóró izzók.DE úgy,hogy az izzók közepe is kijukadt,bekormolta mindkét lámpafoncsort és a lámpában leégette a vezetékről a szigetelést is.
Nem kis mutatvány volt megkokecolni.
Nekem 6 év alatt egyetlen egy égő sem égett ki.Igaz semmi elektromosat nem variáltam, talán a CD-t is csak egyszer probáltam ki :D

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10326 Dátum: 2013.06.01 08:36:35 »
Az előző autóimat mind magam csináltam és soha nem volt semmi komoly bajuk.
Ezt meg nem győzőm szerelőhöz hordani.
Ráadásul mindig mindenből a prémium minőséget kapta és túlságosan is kímélve volt.Itt az eredménye.
Napi 40 km-re járok melózni(70 km.országút 10km.város naponta max 95-ös tempó mellett minimális dugókban),a megtett km-ek jelentős része ebből ál.
Ennél jobban,hogy lehet kímélni egy autót?

A céges diesel grande puntóba belevertem 240 000 km-t. szinte gond nélkül.
A fater transitjába 230 000 van és annak se vot semmi baja.
A 307 Hdi-be. 190 000 van annak meg még soha semmi baja nem volt.
Értetlenül álok ezen autó előtt.

Ami meghibásodik"néha" ezeken az nekem tuti,hogy mind kijön.
 

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10327 Dátum: 2013.06.01 08:37:31 »
Nekem 6 év alatt egyetlen egy égő sem égett ki.Igaz semmi elektromosat nem variáltam, talán a CD-t is csak egyszer probáltam ki :D

Más nem jut eszembe,de lehet,hogy volt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10328 Dátum: 2013.06.01 08:47:20 »
Szaki!
*Nem tudok mást mondani: remélhetőleg most már minden hibából kigyógyitod és a tied is sokáig hibátlan lesz :flowers:
*Kivétel erősíti a szabályt, hogy a Toyoták jó autók :innocent:
*Lehet, hogy a tied valami üzemi buli másnapján készült :hmmmm:


szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10329 Dátum: 2013.06.01 08:49:40 »
Üdv!Ejnye-bejnye, ilyet mondani  ;) Egyébként én is örülök ezért, hogy nem volt több pénzem, mint egy Carinára való, ezt jóval 2000 előtt gyártották ugyebár. Van hátránya is persze, de megy, és nem esik szét egyelőre  :cool2:
No azt nem tudom, hogy az enyémben a gyári van-e, de a váltóban valószínűleg 16 év után én cseréltem le a gyári olajat 308000 km-nél, és hála Istennek még egész jól muzsikál, pl. ma is, 318000 km magasságában  :D

Ezért cserélem le valami régebbi vasra.
Egyébként szinte az összes ismerősöm és az autószerelők is ezt vallják.
Ha valakinek bevált egy régebbi vas akkor általában ezen meggondolásokból nem is nagyon cseréli le.

DE ez igaz szinte mindenre:
-hűtő
-mosógép
-kerékpár
-TV.
stb.
Egyébként ezeknek az új tv-k.nek (lcd,led,tft,stb)a képalkotó élettartama átlagosan 8 év.(bebizonyított tény)
Nem lehet rajta észrevenni csak,ha melléjükrakunk egy új készüléket(hú az újnak milyen ***a képe van)
Folyamatosan egyesével égnek ki a pixelek belőlük 1 pixel ugye 3 szín és van hogy csak egy pixelbe csak az egyik szín megy el,stb.
Folyamatos használatnál színte megszokjuk a látszatot és nem vesszük észre a romlást.

A régi képcsövek meg átlagosan 15-20 év.

Ott tartunk,hogy ma már nem nagyon szabad újat venni semmiből.



szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10330 Dátum: 2013.06.01 08:56:40 »
Szaki!
*Nem tudok mást mondani: remélhetőleg most már minden hibából kigyógyitod és a tied is sokáig hibátlan lesz :flowers:
*Kivétel erősíti a szabályt, hogy a Toyoták jó autók :innocent:
*Lehet, hogy a tied valami üzemi buli másnapján készült :hmmmm:

Hát nem igazán:
-A porlasztóim szarok,DE működnek ez a tavalyi porlasztóbemérésen kiderült (azt mondta a porlasztós,hogy még ne nyúljunk hozzá,DE túl sokat ne várjak tőlök,hamarosan az összeset fel kell újítani"140 000 huf.),ezek után a nagynyomású szivattyú ki tudja(40 000-ért mérte volna be és 90 000 volt nála a bontott 100 000 km-er.garival)
Az alapjáraton ezért esik vissza néha 600 körülire,ha a gázt hirtelenül visszaengedem(néha,de ez egy időzített bomba)
-ezen kívül még hallottam előforduló turbó és vízkavaró hibákról is
HÁT nem tom nálam idáig majdnem minden kijött.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10331 Dátum: 2013.06.01 09:00:18 »
Ezért cserélem le valami régebbi vasra.
Egyébként szinte az összes ismerősöm és az autószerelők is ezt vallják.
Ha valakinek bevált egy régebbi vas akkor általában ezen meggondolásokból nem is nagyon cseréli le.

DE ez igaz szinte mindenre:
-hűtő
-mosógép
-kerékpár
-TV.
stb.
Egyébként ezeknek az új tv-k.nek (lcd,led,tft,stb)a képalkotó élettartama átlagosan 8 év.(bebizonyított tény)
Nem lehet rajta észrevenni csak,ha melléjükrakunk egy új készüléket(hú az újnak milyen ***a képe van)
Folyamatosan egyesével égnek ki a pixelek belőlük 1 pixel ugye 3 szín és van hogy csak egy pixelbe csak az egyik szín megy el,stb.
Folyamatos használatnál színte megszokjuk a látszatot és nem vesszük észre a romlást.

A régi képcsövek meg átlagosan 15-20 év.

Ott tartunk,hogy ma már nem nagyon szabad újat venni semmiből.
Igen de a régiek energiafalók, környezetszennyezők- eztet mondják :D
A szerelők meg persze, hogy azt mondják, hogy a régi kell: mert azt még meg tudják csinálni, de azért lesz is rajta (egyre több) csinálnivaló :wacko:
Ezek a lapostvék pedig 8 évet se bírják hiba nélkül , nekem max 6 év, pedig LG meg Sony volt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10332 Dátum: 2013.06.01 09:03:52 »
Hát nem igazán:
-A porlasztóim szarok,DE működnek ez a tavalyi porlasztóbemérésen kiderült (azt mondta a porlasztós,hogy még ne nyúljunk hozzá,DE túl sokat ne várjak tőlök,hamarosan az összeset fel kell újítani"140 000 huf.),ezek után a nagynyomású szivattyú ki tudja(40 000-ért mérte volna be és 90 000 volt nála a bontott 100 000 km-er.garival)
Az alapjáraton ezért esik vissza néha 600 körülire,ha a gázt hirtelenül visszaengedem(néha,de ez egy időzített bomba)
-ezen kívül még hallottam előforduló turbó és vízkavaró hibákról is
HÁT nem tom nálam idáig majdnem minden kijött.
Nekem még semmi, ami a dieselségéből fakadna. Biztos mert Japán :lol: Bár Palaczk ezt az érvet nagyon tagadja.

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10333 Dátum: 2013.06.01 09:04:13 »
Igen de a régiek energiafalók, környezetszennyezők- eztet mondják :D
A szerelők meg persze, hogy azt mondják, hogy a régi kell: mert azt még meg tudják csinálni, de azért lesz is rajta (egyre több) csinálnivaló :wacko:
Ezek a lapostvék pedig 8 évet se bírják hiba nélkül , nekem max 6 év, pedig LG meg Sony volt.

Függ az áramszünetek gyakoriságától(mármint üzem közben)

Én azt vallom,ha valaki szán min.80-100 eft-ot.egy tévére,akkor tegyen még mellé 15 ezret és vegyen egy számítógépes szünetmentes tápot.
Arra lehetőség szerint kössön rá mindent amit tud: tv,házimozi,dvd,videó stb..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10334 Dátum: 2013.06.01 09:10:32 »
szaki!
ment privát üzi!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки