Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871237 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8925 Dátum: 2012.09.27 09:51:04 »
Azt mondták, hogy a pár ablakmosó spriccni az Aurishoz 14000 Ft, plusz a beszerelés. Jó nyilván megpróbálnám magam beszerelni, de azért ez mégis csak túlzás ! Itt valami nincs rendjén, ez nem valami nemesfémből készült műtárgy, csak egy műanyag alkatrész !!!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8926 Dátum: 2012.09.27 09:52:49 »
Csak olyan spéci alkatrész, amire ritkán van szükség --> drága. Akinek szüksége van úgyis megveszi, mert nem lehet mással pótolni --> drága. Ennyi.
Ez ilyen kerékpár. Ha Suzukit veszel, ott ezek 3 forintos tételek. De te Toyotát vettél, így számolni kell ezekkel a dolgokkal.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8927 Dátum: 2012.09.27 10:20:33 »
Csak olyan spéci alkatrész, amire ritkán van szükség --> drága. Akinek szüksége van úgyis megveszi, mert nem lehet mással pótolni --> drága. Ennyi.
Ez ilyen kerékpár. Ha Suzukit veszel, ott ezek 3 forintos tételek. De te Toyotát vettél, így számolni kell ezekkel a dolgokkal.

Valószínűleg az én gondolkodásommal lehet a gond  :wacko: , de szerintem az alapvető baj avval van, hogy vannak akik ezt komolyan természetesnek tartják! A minőségi különbséget az autó árában már egyszer megfizettem (-tük), azt ne állítsa nekem senki, hogy az alkatrészek minősége százszoros (én nem nézem le a Suzukit ...). Semmi gond avval, ha az alkatrészek is kétszer annyiba kerülnek, vagy akár háromszor, mert "messzebbről jön", de a százszoros árkülönbség irreális, pontosabban egyszerű "lehúzás", és ha csak tehetem, el fogom kerülni, hogy kifosszanak, csak azért mert én Toyotát vettem. Ha rákényszerítenek, akkor akár barkács megoldásokat is meg fogok próbálni, és ez nem az én "szégyenem" lesz, hanem sokkal inkább a márka hírnevét rombolja.
Persze ez szigorúan az én magánvéleményem, ha valakinek az a természetes, hogy "fizess, mert ilyet akartál" annak szíve joga ...   :censored:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8928 Dátum: 2012.09.27 11:30:56 »
Valószínűleg az én gondolkodásommal lehet a gond  :wacko: , de szerintem az alapvető baj avval van, hogy vannak akik ezt komolyan természetesnek tartják! A minőségi különbséget az autó árában már egyszer megfizettem (-tük), azt ne állítsa nekem senki, hogy az alkatrészek minősége százszoros (én nem nézem le a Suzukit ...). Semmi gond avval, ha az alkatrészek is kétszer annyiba kerülnek, vagy akár háromszor, mert "messzebbről jön", de a százszoros árkülönbség irreális, pontosabban egyszerű "lehúzás", és ha csak tehetem, el fogom kerülni, hogy kifosszanak, csak azért mert én Toyotát vettem. Ha rákényszerítenek, akkor akár barkács megoldásokat is meg fogok próbálni, és ez nem az én "szégyenem" lesz, hanem sokkal inkább a márka hírnevét rombolja.
Persze ez szigorúan az én magánvéleményem, ha valakinek az a természetes, hogy "fizess, mert ilyet akartál" annak szíve joga ...   :censored:

Tegnap vettem nővérem Matizához két db csavart. Az egész nem nagyobb mint hüvelyujjam, mégis fizettem a két db csavarért 4000 Ft-ot!
Ez sajnos ilyen... Gyári alkatrész, elég speciális ahhoz hogy csavarboltba ne lehessen pótolni, ennyibe kerül, pont. Nem Toyota, mégis...
(Persze esztergályos biztosan megcsinálta volna, de azonnal kellett)

Úgyhogy ez nem lehúzás, megvetted a majmot, legyen hozzá banánra is pénz.

Másik példa:
Turbónyomás szabályzó vákumszelep dízel Toyotához több mint százezer, ugyanez (még hasonlóan is néz ki) BMW-hez 20 ezer. Aki tudja hogy néz ki az alkatrész, ugyis tudja, hogy a 100 ezer irreálisan sok érte.
A különbség az, hogy BMW-be egy márkaszervíz minden héten cserél egyet, Toyotába én az 5 évem alatt még egyet sem láttam megdögleni!
Ellenben a BMW sem hülye, Ő a kopó alkatrészeket adja soxszoros áron, míg egy Toyota kopó alkatrész nem vészes.
Xanyi

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8929 Dátum: 2012.09.27 13:26:49 »
Valószínűleg az én gondolkodásommal lehet a gond  :wacko: , de szerintem az alapvető baj avval van, hogy vannak akik ezt komolyan természetesnek tartják! A minőségi különbséget az autó árában már egyszer megfizettem (-tük), azt ne állítsa nekem senki, hogy az alkatrészek minősége százszoros (én nem nézem le a Suzukit ...). Semmi gond avval, ha az alkatrészek is kétszer annyiba kerülnek, vagy akár háromszor, mert "messzebbről jön", de a százszoros árkülönbség irreális, pontosabban egyszerű "lehúzás", és ha csak tehetem, el fogom kerülni, hogy kifosszanak, csak azért mert én Toyotát vettem. Ha rákényszerítenek, akkor akár barkács megoldásokat is meg fogok próbálni, és ez nem az én "szégyenem" lesz, hanem sokkal inkább a márka hírnevét rombolja.
Persze ez szigorúan az én magánvéleményem, ha valakinek az a természetes, hogy "fizess, mert ilyet akartál" annak szíve joga ...   :censored:
Gondolom hasonló a hozzáállás, mint a tintasugaras nyomtatóknál: raknak a patronra egy chipet, hogy ne lehessen újratölteni vagy utángyártottat venni, a cég meg cserébe annyiért adja a nyomtatót a próbapatronokkal, mint a két új patront és ebből van a profitja.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8930 Dátum: 2012.09.27 16:00:55 »
Tegnap vettem nővérem Matizához két db csavart. Az egész nem nagyobb mint hüvelyujjam, mégis fizettem a két db csavarért 4000 Ft-ot!
Ez sajnos ilyen... Gyári alkatrész, elég speciális ahhoz hogy csavarboltba ne lehessen pótolni, ennyibe kerül, pont. Nem Toyota, mégis...
(Persze esztergályos biztosan megcsinálta volna, de azonnal kellett)

Úgyhogy ez nem lehúzás, megvetted a majmot, legyen hozzá banánra is pénz.



Vagy: jobb első csapágy csere cirka 60 ropi (szakszervízben). Kollégám Seat Cordobáján (ami szintén kb 11 éves) ugyanezt 14-ből kihozta neki egy haver szerelője.
Grátisz: mondták, hogy a fékbetétek nem gyári csavarokkal vannak felfogva, cserélni kéne. 15.000. Amiből 2 vagy 4.000 a gyári csavar, a többi a szakszervíz rezsije...
Meséltem ezt a csavaros dolgot egy volt autószerelő ismerősnek (már nem dolgozik a szakmában), erre mondta ő, hogy oké, hogy mi ezt baromira sokaljuk, de: az utángyártott / máshonnan beszerzett csavaroknak valószínűleg más a specifikációja, a szakítószilárdsága, máshogy reagálhat a hőre, más az anyagfáradása, stbstbstb. Szóval ha pl. autópályán 3 nagy fékezés után negyedszerre is tutira meg szeretnék tudni állni, akkor inkább cseréltessem ki a gyárira. Mert megállni azért meg kell tudni, legalább is célszerű... :)
És igaza van, csak amikor az arcunkba vágnak 1-1 ilyen árat, akkor ezekbe nem gondolunk bele általában. (1-1 ilyen horror árnál szerintem ez természetes reakció)
(és persze a gyári is elromolhat, és persze az utángyártott is lehet jó máshol, pl egy kilincsnél, aminek kb nincs tétje)

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8931 Dátum: 2012.09.27 16:15:56 »
Urak !
Végigolvastam mindenki hozzászólását, magyarázatát. De, hogy egy klasszikust idézzek: " magyarázni én is tudom, én érteni szeretném! ".
Azt látom, hogy ez a helyzet, de hadd' ne örüljek már neki! Én ezt akkor is egyszerű lehúzásnak tartom, amit nem kellene természetesnek venni.
Akkor ezen logika alapján holnaptól egy nullát hozzáírhatnak mondjuk a benzin árához, mert akinek muszáj, vagy akinek nem számít, úgy is megveszi ...
Bocs a kifakadásomért, nem akarom szét offolni a topicot, a véleményemet ezentúl megtartom magamnak.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8932 Dátum: 2012.09.27 16:18:31 »
De akkor miért nem mész el bontóba? Sokkal olcsóbban megkapnád a gyári alkatrészt, különösen, hogy nem egy kopó dologról van szó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8933 Dátum: 2012.09.27 16:21:50 »
Urak !
Végigolvastam mindenki hozzászólását, magyarázatát. De, hogy egy klasszikust idézzek: " magyarázni én is tudom, én érteni szeretném! ".
Azt látom, hogy ez a helyzet, de hadd' ne örüljek már neki! Én ezt akkor is egyszerű lehúzásnak tartom, amit nem kellene természetesnek venni.
Akkor ezen logika alapján holnaptól egy nullát hozzáírhatnak mondjuk a benzin árához, mert akinek muszáj, vagy akinek nem számít, úgy is megveszi ...
Bocs a kifakadásomért, nem akarom szét offolni a topicot, a véleményemet ezentúl megtartom magamnak.
Állitólag egy Német benzinkutnál a benzinár €10,- lett (ez évekkel ezelött volt).Érdekes módon akkor is tankoltak ott. Szoval nem mondsz hülyeséget.
Ha mondjuk 1000Ft lenne a benzin akkor is tankolnánk, csak nagyon meggondolnánk hová megyünk autóval.

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8934 Dátum: 2012.09.27 16:27:35 »
Az lesz. Bár nem tudom egyenlőre, hogy hogyan kell megkülönböztetni a különböző szögben fújó spriccniket, de majd kiderül. És egy kolléga már felajánlotta, hogy megpróbál keresni valamilyen olcsóbb megoldást. Valami csak összejön. Végső esetben megpróbálok valamilyen alátétezéssel változtatni a vízsugár szögén, de biztos, hogy nem fogok 14000 Ft-ot adni ezért a két műanyag alkatrészért !
 

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8935 Dátum: 2012.09.27 17:12:45 »
Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy az éremnek van egy másik oldala is. :) De én sem tapsikoltam és ugráltam örömömben, amikor mondták, hogy 60 ropi lesz a csapágycsere. Vagy 15 ropi az, hogy 1-2 óra munkával kicserélnek néhány csavart...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8936 Dátum: 2012.09.27 18:17:34 »
Idézet
Azt látom, hogy ez a helyzet, de hadd' ne örüljek már neki! Én ezt akkor is egyszerű lehúzásnak tartom, amit nem kellene természetesnek venni.
Nem lehúzás. Tudod az árát, nem veszed meg, nem húznak le ;)

Amúgy két füllel van bepattintva, alátétezni nem lehet. A bontó járható út.
Xanyi

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8937 Dátum: 2012.09.27 19:48:10 »
Az lesz. Bár nem tudom egyenlőre, hogy hogyan kell megkülönböztetni a különböző szögben fújó spriccniket, de majd kiderül. És egy kolléga már felajánlotta, hogy megpróbál keresni valamilyen olcsóbb megoldást. Valami csak összejön. Végső esetben megpróbálok valamilyen alátétezéssel változtatni a vízsugár szögén, de biztos, hogy nem fogok 14000 Ft-ot adni ezért a két műanyag alkatrészért !
Szerintem egy új modellnek számító, a méretosztályában ritka nagy motorral rendelkező újszerű autóba meg kellene venni azt a 14ezer Ft-os cuccot. Én ezen biztos nem spórolnék. Ennyibe kerül, ez van.  :hug:
Egyrészt marha idegesítő lehet ezzel szenvedni, próbálgatni, másrészt biztonság szempontjából is igen fontos a tiszta ablak.


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8938 Dátum: 2012.09.27 20:03:45 »
üdv!

Nekem a 15 éves Carina E-hez kellett vennem az első fékre 2db zajcsillapitó gumigyűrűt, ami kisebb mint egy 1 Ft-os, sima gumi, csak speciális formájú.

1500Ft volt darabja, azóta be sincs épitve a Toyotás csomagban van, lehet inkább bekeretezem...  :D

Amúgy márkaszervizben minden horror hozzá.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8939 Dátum: 2012.10.01 18:08:16 »
pár hete nyikorgó hangra lettem figyelmes, ami hátulról jön...... konkrétan a hátsó futómű felől,  szerintem az a két gumiszilent lehet ami a merevhidat az alvázhoz rögzíti, másnak volt e hasonló esete?
nyilván nálam nagyobb terhelést kapnak a sportfutómű miatt, ezért nem is csodálkozom ha cserés lesz

[a csatolmányt egy admin törölte]
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)