Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871120 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8385 Dátum: 2012.06.11 20:59:15 »
Csak kérdezem, milyen olyan eset van, ami indokolja, hogy ne kapcsold be?
Szerintem itt erre nem fogsz tanácsot kapni, még akkor sem ha esetleg tudjuk a megoldást.
Szervizben  tudják  hogyan kell kikapcsolni, én többször kértem, hogy programozzák ki ,meg is tették, de ujabbann nem szóltam nekik . (pl elfelejti, ha le volt kötve az aku)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8386 Dátum: 2012.06.11 22:24:52 »
Ma végre felszereltettem a Rav 4 es toyota szívó oldali alkatrészeit a corollára, szívócsövet, pillangószelepet, beömlő egységet.
Miért is? :eek:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8387 Dátum: 2012.06.11 22:29:21 »
Csak kérdezem, milyen olyan eset van, ami indokolja, hogy ne kapcsold be?
Egyetértek.
Egyszerűen nem értem, hogy felnőtt emberek hogy nem képesek felfogni, hogy már városi sebességnél is halálos lehet egy karambol öv nélkül, elöl-hátul egyaránt.  :nonono:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8388 Dátum: 2012.06.11 22:35:42 »
Egyetértek.
Egyszerűen nem értem, hogy felnőtt emberek hogy nem képesek felfogni, hogy már városi sebességnél is halálos lehet egy karambol öv nélkül, elöl-hátul egyaránt.  :nonono:
Nem erről van szó! Parkoláskor kiszállok kinyitom a garázst visszaülök és idegesit a csipogás beálláskor. Mert nincs önműködö garázskapu, nem is akarok. Vagy máshol kiállok a kertből stb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8389 Dátum: 2012.06.11 22:39:18 »
Nem erről van szó! Parkoláskor kiszállok kinyitom a garázst visszaülök és idegesit a csipogás beálláskor. Mert nincs önműködö garázskapu, nem is akarok. Vagy máshol kiállok a kertből stb.
És azt a 20 mp-t annyira nem tudod kibírni? Ez komoly?
 :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8390 Dátum: 2012.06.11 22:44:06 »
És azt a 20 mp-t annyira nem tudod kibírni? Ez komoly?
 :ph34r:
Igen még a rádiót is kikapcsolom: a két tükörtől 2-2cm van az ajtófélvasig :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8391 Dátum: 2012.06.11 23:25:26 »
A becsatolása 2 mp. Ha már annyira idegesít  :flowers:

Szóval megszokni, hogy mindig bekötöm, pár napig (hétig) tartott. És nincs vele gond.
Egyébként az Avensis már okos ezen a téren: kb 20 Km/h-ig nem kiabál, tolatáskor meg egyáltalán nem  ;) (tudom, sok millió +-t fizettem érte  :D)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8392 Dátum: 2012.06.12 07:43:08 »
Nem erről van szó! Parkoláskor kiszállok kinyitom a garázst visszaülök és idegesit a csipogás beálláskor. Mert nincs önműködö garázskapu, nem is akarok. Vagy máshol kiállok a kertből stb.
Az enyém 15 km/h alatt nem csipog.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8393 Dátum: 2012.06.12 07:54:24 »
Ha megyek, egyébként mindig bekötöm magam, nem kell hogy az autó okoskodjon :D
Max azért jó, mert így olyan utas is beköti magát aki nem akarja, vagy nem szokta meg.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8394 Dátum: 2012.06.12 08:05:56 »
Én ha megyek a munkahelyemre ott is ki kell szállni kinyitni a kaput (be kell csengetni és ahhoz ki kell szállni) de máshol is van ilyen. Nekem nem probléma, mindig bekapcsolom (vagy kibírom azt a pár másodpercet, ameddig csipog, de ez nagyon ritka). Nem is értem ez miért probléma? Ha én beülök az autóba automatikusan kötöm is be az övet...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8395 Dátum: 2012.06.12 08:17:09 »
Én ha megyek a munkahelyemre ott is ki kell szállni kinyitni a kaput (be kell csengetni és ahhoz ki kell szállni) de máshol is van ilyen. Nekem nem probléma, mindig bekapcsolom (vagy kibírom azt a pár másodpercet, ameddig csipog, de ez nagyon ritka). Nem is értem ez miért probléma? Ha én beülök az autóba automatikusan kötöm is be az övet...
Nem probléma, csak jobb lenne ha nem lenne. :D Egyébként már 2 éve nekem sincs kiiktatva,mert mindig elfelejtek szólni a szervizben. ;)

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8396 Dátum: 2012.06.12 09:09:23 »
Sziasztok

Technikai jellegű kérdésem lenne. Segítség kell, hogy kell kibontani az Aurisban az autórádiót és környékén lévő műanyag paneleket. Nem szeretném eltörni. A telefon kihangosítót kell megtalálnom ami utólag lett beletéve.

Előre is köszi :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8397 Dátum: 2012.06.12 12:11:38 »
Szasztok! Igaz a mondás, "hogy ha nincs baj, veszünk". Ma végre felszereltettem a Rav 4 es toyota szívó oldali alkatrészeit a corollára, szívócsövet, pillangószelepet, beömlő egységet. Az alapjáratom elég fura lett, gondolom annak be kell állítódnia, vagy tisztulni az alkatrészeknek, mert sokat álltak. Viszont, olyan éktelen nyikorgás, huhogás, fütyülés jön most a motorból, hogy ciki vele az utcán menni. Nem a bordásszíjj az, mert azt most cseréltem, de ettő függetlenül az is nyikorog kicsit, mert a feszítőt még nem cseréltem. TEljesen fura, csak 2000 alatt jön elő, és ha leállítom a motort, még a légszűrő visszafújásakor is sípol egyet, mint egy vonatfütty. Szerintetek mi lehet ez?


üdv!
Nem tudom, hogy gondoltad, hogy a Rav4 kompatibilis a Corollával...
Ennyire azért nem lego a dolog. A gyárban azért összehangolták ezeket, nem hinném, hogy egyszerü csereberével jobb lesz.

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8398 Dátum: 2012.06.12 19:34:24 »
Úgy látszik öv dolgában különbözőek vagyunk.
Átmegyek anyósomhoz 500m két parkolón kersztül, ha nem kapcsolom be az övet sincs semmi, szerintem.
Ami a fegyelmet illeti nem ezen múlik hogy az emberek bekapcsolják vagy nem.
Soha egy kocsimban sem volt csipogó, pedig 40év alatt volt néhány és többnyire használtam, az övet.
Aki annyira nem akarja úgy sem fogja bekapcsolni.
Ha jól tudom a taxisoknak vagy rendőröknek nem kell miért is nem mennek csak 5km-rel?

(Szerintem itt erre nem fogsz tanácsot kapni, még akkor sem ha esetleg tudjuk a megoldást)
Ezt nem értem nem az atombomba receptet kértem.
Egyébként köszönöm a válaszokat a szervízben nem fogom vinni ezért, majd megszokom.
üdv
ui: azért szeretem

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #8399 Dátum: 2012.06.12 20:18:47 »
üdv!
Nem tudom, hogy gondoltad, hogy a Rav4 kompatibilis a Corollával...
Ennyire azért nem lego a dolog. A gyárban azért összehangolták ezeket, nem hinném, hogy egyszerü csereberével jobb lesz.

Nem értem, hogy miért gondolod, hogy nem az. Közben kiderült, hogy hibás a pillangószelepház, és azon keresztül hűtővizet is kortyolt, így valószínüleg ott fütyült valami, így visszacsináltuk az egészet, meg kell javítani a pillangót (tömítést kell bele szerezni, és kicserélni) és utána újra próbálhatjuk.

De ha szkeptikus vagy a legóval kapcsolatban, megemlítem, hogy ezt a műveletet még többekközt Yarisra, és Scion xB re is meg lehet tenni vele (1nz motorra...)