Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871212 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7200 Dátum: 2011.09.24 22:35:19 »
Sziasztok!
Kiesett az E12-es Corollám kulcsának az egyik gombja! Nem tudjátok esetleg,hogy hol lehetne szerezni bele másikat?
Feltételezem, hogy gombot külön nem is, de komplett kulcs házat tudsz venni a kereskedésben, illetve bontókban is érdemes érdeklődni. Ugyan olyan kulcsa van az AvensisII-esnek is, még az Mr2-esnek is... szóval szerintem tudsz találni.

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7201 Dátum: 2011.09.24 23:18:18 »
az előző kérdésemben elírtam
beles = belső
sorry
:)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7202 Dátum: 2011.09.25 10:19:53 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7203 Dátum: 2011.09.25 19:31:36 »
O gyűrű: www.toyodiy.com
Kulcs:www.tavnyito.hu
Ez aztán a kimerítő segítségnyújtás!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7204 Dátum: 2011.09.25 19:35:46 »
Ez aztán a kimerítő segítségnyújtás!

Bocsánat, hogy segíteni akartam, ugyanis a fent nevezett honlapon pontosan meg tudod találni a keresett alkatrészt, esetleg a cikkszámát és az árát is (amennyibe kerül márkaszervízben kb). De ha ez nem elég, akkor én kérek elnézést...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7205 Dátum: 2011.09.25 19:40:03 »
Ez aztán a kimerítő segítségnyújtás!

Bocsánat, hogy segíteni akartam, ugyanis a fent nevezett honlapon pontosan meg tudod találni a keresett alkatrészt, esetleg a cikkszámát és az árát is (amennyibe kerül márkaszervízben kb). De ha ez nem elég, akkor én kérek elnézést...
Akkor én vagyok a *** hogy nem találom és számomra káoszos csak az adott honlap!
Márkaszervízben meg csak  O gyűrűt nem adnak,hanem feszítőpatront,ugye nem kell megmagyaráznom miért is működik így a világ!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7206 Dátum: 2011.09.25 20:42:40 »
Ez aztán a kimerítő segítségnyújtás!

Bocsánat, hogy segíteni akartam, ugyanis a fent nevezett honlapon pontosan meg tudod találni a keresett alkatrészt, esetleg a cikkszámát és az árát is (amennyibe kerül márkaszervízben kb). De ha ez nem elég, akkor én kérek elnézést...
Akkor én vagyok a *** hogy nem találom és számomra káoszos csak az adott honlap!
Márkaszervízben meg csak  O gyűrűt nem adnak,hanem feszítőpatront,ugye nem kell megmagyaráznom miért is működik így a világ!


Megkérdezted vagy csak mondod? Ugyanis rendelhető külön O gyürü oda márkaszervízben, nem kell méretet találgatni, cikkszám alapján párszáz Ft-ért megkapod a gyárit.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7207 Dátum: 2011.09.25 20:43:58 »
Sziasztok!
Kiesett az E12-es Corollám kulcsának az egyik gombja! Nem tudjátok esetleg,hogy hol lehetne szerezni bele másikat?
Feltételezem, hogy gombot külön nem is, de komplett kulcs házat tudsz venni a kereskedésben, illetve bontókban is érdemes érdeklődni. Ugyan olyan kulcsa van az AvensisII-esnek is, még az Mr2-esnek is... szóval szerintem tudsz találni.

Csak az a probléma, hogy maga a gumi gomb nem a kulcsház része, hanem az elektronikájé. Úgyhogy ház hiába kapható külön. Az elektronika meg rohadt drága + programozni is kell!
Xanyi

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7208 Dátum: 2011.09.25 20:46:03 »
Megkérdeztem.Komplett feszítő patront adnak csak.Az egyrészt jóval drágább,másrészt az eredetinek nincs semmi baja.
De a honlapon továbbra sem találom.Régebben kiigazodtam rajta,most vhogy nem megy.Nem találom a motor robbantott ábráját sem.:(
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.25 20:48:17 írta kleingy »

hali16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7209 Dátum: 2011.09.25 22:12:27 »
Üdv!

Nem rég vettem egy 2008-as gyártású Toyota Corolla-t. Mivel használtan vettem nem tudom, hogy milyen a felszereltsége.
Nem tudom, hogy milyen extrák vannak benne, pl. érdekelne, hogy van-e benne VSC és TRC. Ezeket és úgy általában véve az összes extrát hogyan tudhatom meg?
Elvileg Luna felszereltségű, de ez sem biztos. Valaki tud segíteni?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7210 Dátum: 2011.09.26 08:22:22 »
No akkor kezdjuk :D
Ha 2008-as es Luna, akkor a legszembetunobb, hogy nem digitalis a klimad.
Milyen motorral vetted?
A VSC/TRCt ugy tudod eldonteni, hogy van egy kis gombocskaja a tukorallito gombtol balra. Ha nincs, akkor nincs. Az amugy csak az Exe felszereltseghez jart alapbol es ugy remlik, hogy a Sol-hoz lehetett csak kerni (erre azert ne vegy merget).
Felszereltsegben tobbet tudnek segiteni, ha megirnad:
- milyen motor
- mekkora kerek 15" vs 16" (alu vagy acelfelnin)
- legkondi automata vagy manual
- szinre van e fujva a kilincs
 
Meg persze grat az autohoz  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.26 08:24:18 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

hali16

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7211 Dátum: 2011.09.26 10:48:31 »
No akkor kezdjuk :D
Ha 2008-as es Luna, akkor a legszembetunobb, hogy nem digitalis a klimad.
Milyen motorral vetted?
A VSC/TRCt ugy tudod eldonteni, hogy van egy kis gombocskaja a tukorallito gombtol balra. Ha nincs, akkor nincs. Az amugy csak az Exe felszereltseghez jart alapbol es ugy remlik, hogy a Sol-hoz lehetett csak kerni (erre azert ne vegy merget).
Felszereltsegben tobbet tudnek segiteni, ha megirnad:
- milyen motor
- mekkora kerek 15" vs 16" (alu vagy acelfelnin)
- legkondi automata vagy manual
- szinre van e fujva a kilincs
 
Meg persze grat az autohoz  :flowers:


Köszönöm a gyors választ és a gratulációt!
1.6-os motor van benne, de még a 124 LE-s, 16"-os acélfelni gyári dísztársával, manual légkondi, kilincs, lökhárító, tükör színre fújva.
Gondolom utólag már nem lehet fékberendezésen fejleszteni vagy ha igen, akkor zsebbenyúlós? Tehát VSC és TRC-t beletetetni pl.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7212 Dátum: 2011.09.26 10:51:45 »
No akkor ha meg konyoklo is van benne es 4 elektromo ablak, akkor LUNA lesz  :yes:
Gondolom nem ket filler utolag beletenni ezeket  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7213 Dátum: 2011.09.26 11:21:05 »
De a honlapon továbbra sem találom.Régebben kiigazodtam rajta,most vhogy nem megy.Nem találom a motor robbantott ábráját sem.:(
Itt ki tudod keresni az autód, de a legegyszerűbb beírni az alvázszámot.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7214 Dátum: 2011.09.26 17:53:36 »
Megkérdeztem.Komplett feszítő patront adnak csak.Az egyrészt jóval drágább,másrészt az eredetinek nincs semmi baja.
De a honlapon továbbra sem találom.Régebben kiigazodtam rajta,most vhogy nem megy.Nem találom a motor robbantott ábráját sem.:(
Valamit ott elnézhettek, mert szerintem 100% hogy van külön tömítés!
Xanyi