Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871163 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6975 Dátum: 2011.06.29 14:41:32 »
Tudja valaki hogy lehet leszedni E11 corolláról a tetőantennát? Lassan ráférne hogy eltávolítsam az út porát és a kamikaze állatokat a kasztniról, de így nem merek beállni vele gépi mosóba.
Olyan mintha tekerni kellene (be van rovátkázva), de az istennek se mozdul. Ha mégis tekerős, akkor max nekiállok WD-40-nel meg egy fogóval.

Tekerős. Csak meg szokott szorulni. Én szedtem már le. Meg volt, amikor nem. El is tört...  :cry:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6976 Dátum: 2011.06.29 14:47:54 »
Tegnap kicseréltem az összes műszerfali izzót, csak a hamutartó és a szivargyújtó izzója maradt ki. Bele ment egy 10-es csomag rizsszemizzó. Meg némi kézügyességgel tényleg ki lehet cserélni a horror árú bajonettes foglalatokban az izzót, az is sikerült. Az eredmény az, hogy a műszercsoport fényerejét le kellett vennem felesre. Az összes izzó be volt sötétedve. persze nem tudom, meddig bírják a Tungsramok, úgyhogy a gyáriakat se hajigáltam ki. Úgy láttam, a gyáriakat onnan lehet megismerni, hogy az izzón belüli kis üveg távtartó fehér, míg az utólagosokon átlátszó.

A fényszórómagasság-állító izzójának is nekiestem, azt kiforrasztottam a helyéről, de persze kiderült, hogy az egy harmadik fajta méret. Lassan előre köszönnek a Tungsram márkaboltban...

...viszont úgy tűnik, hogy a fényszórómagasság-állító nem szereti az állandó szétszedegetést. Most másodszorra szedtem szét a kapcsolót, és azt tapasztalom, hogy lefelé szépen megy, gyakorlatilag ahogy mozdítom a kapcsolót, úgy mozog lefelé a magasság, felfelé viszont már nem ennyire szép, úgy tűnik, visszafelé kontaktos. Egyelőre nem zavar, de látok rá némi esélyt, hogy mire a háttérvilágítása jó lesz, a kapcsoló elromlik...  :wacko: Akkor aztán így is, úgy is csere.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6977 Dátum: 2011.06.29 14:51:00 »
Lehajlításon filóztam én is, aztán gondoltam hogy ha visszafele jön a tetőmosó henger, 100% hogy letöri.
Nekem nem törte le. Egyszer sem, pedig járt már négyféle gépi mosóban.  :)
         

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6978 Dátum: 2011.06.29 14:52:43 »
...max nekiállok WD-40-nel meg egy fogóval.

Egyrészt ahogy írják a többiek, fölösleges: lehajtod az antennát a tetőig... Másrészt fogóval nekiesni szerintem veszélyes: ha megtekered, és nem enged, könnyen elhajlíthatod a tetőlemezt, vagy megmozdíthatod annyira az antennát, hogy megsérüljön a tömítés. Onnantól csak egy lépés a beázás. Óvatosan a tetőantennával. ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6979 Dátum: 2011.06.29 15:12:55 »
OK, maradok a kézinél ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6980 Dátum: 2011.06.29 15:20:27 »
En az antennat a moso elott le szoktam tekerni. A lenyeg, hogy neha meg kell zsirozni a menetet, azt akkor nem rohad ra az antenna a kocsira.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6981 Dátum: 2011.06.29 15:46:32 »
En az antennat a moso elott le szoktam tekerni. A lenyeg, hogy neha meg kell zsirozni a menetet, azt akkor nem rohad ra az antenna a kocsira.
Szal mégis csak tekerős ... hát amióta megvettem (3 hónap) nem sikeredik leszednem, nem én vagyok a ludas hogy nem lubrifikáltam  :szemez:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6982 Dátum: 2011.06.29 16:01:55 »
Fogo kell csak hozza. Neki kell allni erosen letekerni, azt lejon az. Ahhoz, hogy a teto vagy barmi seruljon, akkora erovel kell terekni, amit meg a Fekete Lacinak sem biztos, hogy van.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6983 Dátum: 2011.06.29 16:10:45 »
Fogo kell csak hozza. Neki kell allni erosen letekerni, azt lejon az. Ahhoz, hogy a teto vagy barmi seruljon, akkora erovel kell terekni, amit meg a Fekete Lacinak sem biztos, hogy van.
Majd teszek köré papírt, kap egy kis WD-40-et, hátha segít.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

gauchos

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6984 Dátum: 2011.06.29 18:33:25 »
Bocsi, ha hülyeséget kérdezek: ellenőriztem a légszűrőm állapotát (E12 benzines), kiszedtem, de elfelejtettem, hogyan volt betéve alapból (zz biztos, hogy jól raktam vissza, jól illeszkedik). Vagy mindegy, hogy hogy melyik oldala van felül? Alul kell lennie a felíratnak vagy felül?  ::)
A válaszokat előre is köszönöm!
Corolla E12 1,4 VVT-i 2005 terra

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6985 Dátum: 2011.06.29 21:55:59 »
Ha béna vagy hozzá, akkor inkább ne szedd ki!  :flowers:

A mocskos fele kell, hogy lefelé nézzen, mert alulról szív felfelé, ergo az also részen tapad meg a kosz. Illetve az egyik sarka nem íves, hanem szögletes, ennek kell a karosszériához közelebb eső oldalon lennie az akku felöli oldalon. Elvileg emiatt nem is tudod több féle módon visszatenni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6986 Dátum: 2011.06.30 09:12:40 »
Fogo kell csak hozza. Neki kell allni erosen letekerni, azt lejon az. Ahhoz, hogy a teto vagy barmi seruljon, akkora erovel kell terekni, amit meg a Fekete Lacinak sem biztos, hogy van.
Majd teszek köré papírt, kap egy kis WD-40-et, hátha segít.
Kapott egy kis WD-40-et, 5 perc múlva már jött is lefele ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6987 Dátum: 2011.06.30 20:37:22 »
Valakinek van esetleg bescannelt ábrája Auris légkondi szűrőjének a cseréjéről? Konkrétan az történt, hogy a gyerek lerúgta, miközben az álló autóban játszott, és az istennek nem tudom visszarakni azt a panelt/fedőt vagy mi a neve :-)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6988 Dátum: 2011.06.30 20:54:08 »
Ne haragudj,de nem ertem mire gondolsz.Az utasterbol csak ugy erheto el a pollenszuro (mar ha erre gondolsz) ha kiveszed a kesztyutartot. Most akkor mit rugott le pontosan a kis huszfont?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6989 Dátum: 2011.06.30 21:05:37 »
En az antennat a moso elott le szoktam tekerni. A lenyeg, hogy neha meg kell zsirozni a menetet, azt akkor nem rohad ra az antenna a kocsira.

e11-en letekeritek??? hogy? nekem csak bekell tolni a helyére és csak a kis végzáro gomb látszik ki betolt helyzetben!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки