Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871181 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6900 Dátum: 2011.06.23 20:47:21 »
A garanciális és méltányossági dolgokban a Koto sem dönt, csak is a TMH... Az persze igaz, hogy van ahol meg sem próbálják!

Engem még válaszra sem méltatott a TMH, csak sokszori hívás után küldtek egy semmitmondó levelet.

Nem is Neked kell kérni, hanem a márkaszervíznek.
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6901 Dátum: 2011.06.23 21:47:57 »
Nem is Neked kell kérni, hanem a márkaszervíznek.

Nekem is írtam, velük kezdtem. Ők egy fokkal korrektebbek voltak, de átirányítottak a TMH-hoz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6902 Dátum: 2011.06.24 09:07:35 »
Gyári légszűrőt lehet valahol kapni márkaszervizeken kívül?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6903 Dátum: 2011.06.24 09:40:51 »
Lehet, Unixba tudsz rendelni, cikkszáma: 17801-0D011
Ott szoktam venni a gyári olajszűrővel együtt

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6904 Dátum: 2011.06.24 09:48:02 »
Köszi!

Több találatot is kiadott, gondolom mind ugyanolyan, csak a gyártó különbözik. Melyiket ajánlod?

Ugye ez kell nekem?
 304133   J1322083      JAKOPARTS   
Minőség: ORIGINAL HERTH+BUSS
      4295 FT
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.24 10:01:40 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6905 Dátum: 2011.06.24 09:49:18 »
Sziasztok!

A 3 ajtós Corollámba belekapott a szél, mint ahogy mondták is, hogy figyeljem, és elgörbült az ajtóhatároló, úgy hogy most csak félig megy le az ablak. Lehet ezzel valamit kezdeni a cserén kívül? mert utángyártott nincs, bontottat nem találok, az új meg 22e ft.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6906 Dátum: 2011.06.24 14:02:49 »
A Jakoparts és MANN levegőszűrők közül melyik a jobb Vagy mindegy melyiket veszem? A Jakoparts olcsóbb.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6907 Dátum: 2011.06.24 14:20:47 »
A Mann egy elismert nagy marka, ami sok esetben a gyari szinvonal folotti minoseget jelent. Ha megnezel egy olajszurot, a gyari Toyota az kinai, a Mann nemet, valamint nagyobb, tobb benne a szuroanyag, a haza is masszivabb. En azt mondom, hogy a Mann szurok legalabb olyan jok, mint a gyariak, de szerintem meg jobbak a Mann szurok sok esetben. En ezt javasolom, ha van ra penz.

A Jakoparts, Japanparts, Nipparts nem rossz, de erezhetoen rosszabb minoseg azert, nem annyira szep a kidolgozas, a merete nemely esetben nem 100%-os, stb. Nem hasznalhatatlan, csak gyengebb minosegu picivel, mint a gyari vagy a Mann.

Ami olcso is, meg jo is szerintem, az a Wix. Elegge olcson kapni szuroket, viszont problemam meg sosem volt veluk. Mind meretben, mind minosegben tokeletesek voltak eddig -- bar a szuresi hatasfokot eleg nehez otthoni korulmenyek kozott ellenorizni.

Az olajszurok eseteben a Mann 1600 korul van, ami a gyari alatti arat jelent, valamint szerintem a minosege is jobb. Ezert abbol ezt javaslom.

Legszurobol a Mann nagyon draga, nem biztos, hogy meger 3x annyit, mint egy Wix. Ezert a Wix-et ajanlom a legszurobol, mert az ar-ertekben nagyon jo, ugy gondolom. Inkabb cserelek 2-3x gyakrabban egy Wix szurot, minthogy a teljes mocskossagig hasznaljak egy draga Mann vagy gyari szurot. De ez egyenenkent valtozik.

Nem csinalsz szerintem butasagot akkor sem, ha Jakoparts szurot veszel, de az ara annak a Wix folott van, minosegre meg szerintem nem jobb semmivel sem. Ha van sok penzed, akkor vegyel gyarit vagy Mann-t, de egy Wix is megfelel szerintem a celnak, pontos, preciz termekek. A legszuro eseteben nem eri meg 3x annyiert picit jobbat venni, ha jobb egyaltalan a dragabb.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6908 Dátum: 2011.06.24 14:34:09 »
Köszi a részletes választ. Találtam olcsóbban is Mann-t, ez 5500 lenne postával együtt akciósan, a gyári is kb. ennyi, de el kell érte menni. A Jakoparts meg 4200. Hajlok a Mann felé mert évente egyszer szoktam cserélni (max 15 ezret megyek egy évben), az a kb. 1000 Ft ebben az esetben nem annyira számít.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6909 Dátum: 2011.06.24 14:56:28 »
Szerintem a Mann jo valasztas a gyari helyett, mert igy olcsobban kapod meg a hasonloan magas minoseget.

Mondjuk egy Wix szuro 2-2,5e Ft kb a Bardiban, igy nezve a Mann meg igy is horror aron van. Persze neked kell eldonteni, hogy a picit magasabb minoseg meger-e 2,5x-es felarat. Ha nem mesz sokat, illetve ha nem annyira akarsz ezen sporolni, akkor javaslom, hogy vedd a Mann-t.

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6910 Dátum: 2011.06.24 15:53:19 »
Köszi!

Több találatot is kiadott, gondolom mind ugyanolyan, csak a gyártó különbözik. Melyiket ajánlod?

Ugye ez kell nekem?
 304133   J1322083      JAKOPARTS   
Minőség: ORIGINAL HERTH+BUSS
      4295 FT


Te gyárit kerestél, a Jakoparts nem az.

Itt a gyár szűrő a Unix programban:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=g16l0u2c62dlj7cubj4p.jpg

Ez DENSO ( általában made in Poland), teljesen jó választás, de mehet bele a MANN is, egyikkel sem jársz rosszul.
A MANN szűrőket is gyártják már mindenhol, nagy része német, de van dél-afrikai, spanyol, és török is belőlük.


zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6911 Dátum: 2011.06.24 16:25:44 »
Te gyárit kerestél, a Jakoparts nem az.

Itt a gyár szűrő a Unix programban:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=g16l0u2c62dlj7cubj4p.jpg

Ez DENSO ( általában made in Poland), teljesen jó választás, de mehet bele a MANN is, egyikkel sem jársz rosszul.
A MANN szűrőket is gyártják már mindenhol, nagy része német, de van dél-afrikai, spanyol, és török is belőlük.

Nálam nem ez a felület jött be keresés után, az original toyota-t nem is találtam meg. Végül Mann lett, C2620, máshonnan, de postaköltséggel együtt is olcsóbb lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.24 16:35:11 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6912 Dátum: 2011.06.24 18:18:29 »
Hali.
A történet a következő: az autóm 5 éves, kemény 37 ezer kilométer van benne. Ennek ellenére a vízpumpám megadta magát.  :hmmmm: Egyértelműen látszik a vízkő lerakódásból, hogy enged.
Na most a kérdésem az lenne, hogy szerintetek honnan és milyen (márka stb.)  vízpumpát lenne érdemes beszerezni.   :helpsmilie:  Nem feltétlenül ragaszkodom a "gyárihoz" mert ha az is hasonlóan "tartós" pl. francia vagy a t..öm tudja milyen csoda darab lesz, olyat inkább nem kérek bele megint.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6913 Dátum: 2011.06.24 18:33:42 »
Úgylátszik a vízpumpa nincs a helyzet magaslatán. Nekem 120 ezernél kellett cserélni, de itt már másoknak is volt hasonló gondja. Maga a cucc 25 ezer volt (gyári), de ugye ha leveszik akkor a löttyöt is illik cserélni, meg szijat is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6914 Dátum: 2011.06.24 18:51:21 »
Úgylátszik a vízpumpa nincs a helyzet magaslatán. Nekem 120 ezernél kellett cserélni, de itt már másoknak is volt hasonló gondja. Maga a cucc 25 ezer volt (gyári), de ugye ha leveszik akkor a löttyöt is illik cserélni, meg szijat is.

120 ezernél sem lettem volna felhőtlenül boldog, de azért azt mondtam volna, hogy jól van megbarátkozok a gondolattal. De 37.000 -nél?????
A löttyöt meg a szíjat biztos, hogy nem fogom lecseréltetni, majd ha elérték a csereciklusuk végét, mert egyiknek sincs meglátásom szerint semmi baja.