Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871275 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6810 Dátum: 2011.06.06 07:51:57 »
nekem is kéne egy patent e11-hez,ami a müanyag burkolatot fogja fel a bal első A oszlophoz,tegn megbontottam,mert kiakartam szerelni a csunya gyári rádioantennáját. és a kis tartopöcökből 1eltört. 3van benne.
Háhá, nekem is ott el van törve egy. :D Túl hidegben vagy túl melegben egyszerűen lepattan a burkolat. Még jó, hogy simán vissza lehet pattintani.  :devil:
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6811 Dátum: 2011.06.06 08:16:19 »
enyém még nem jött le. de elég csunya,h a közepe eláll és az üveg felé megy ki. a 3közül épp a középső pattant el. veszek oda egyet mindenképp,mert elég csunya és "zavar".  :cry:   persze nem gátol a kilátásban,de ha odapillantok,akkor irto ronda..ezt megfogom szüntetni hamarosan.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6812 Dátum: 2011.06.06 09:19:31 »
Szia Mondi

Tudnal nekem venni olyan patentot ami a szelvedo elotti muanyagon levo gumicsikban van elrejtve  a motorternel? 5Db kellene. Koszi
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6813 Dátum: 2011.06.06 09:30:45 »
Tudom a fickó, egyből fogja tudni, de mégis.

Tényleg egyből fogja tudni. :D Profi a tag. Ha ott lesz a kocsi, pláne nem hibázhatsz - csak ne parkolj messzire, mert egyedül van a boltban.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6814 Dátum: 2011.06.06 10:14:08 »
Nagyon szívesen hozok mindenkinek aki kéri. Azt reméltem, hogy a héten el tudok jutni, de nem biztos, hogy ez össze fog jönni, de legkésőbb a jövő héten mindenképpen megyek.
Mozsonál egyszerű az eset, mert meg tudom mutatni az én autómon, hogy milyen kell, de Gyöngyiék esetében nem, de megpróbálom elmagyarázni és hátha fogja tudni. Mondjuk már többen mondták, hogy profi a fickó, úgyhogy nem lesz gond.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6815 Dátum: 2011.06.06 10:19:16 »
Van az E12-es ajtajan tobb gumitusko, amit neztunk, hogy nalad is hianyzik az egyik oldalon. Nah, ha van nekik olyan, akkor egy 4 darabot hozhatnal nekem abbol. Koszi.

Meg nem lenne az sem rossz, ha tudnal venni 4 db patentot, ami az E11-es szukre ajtokarpitat rogziti a lemezhez. Ezek a patentok a kocsi ajtokarpitjanak a ket oldalan vannak, azonos szinu a szurke karpittal. Csillagcsavarhuzos minta van a kozepeben.

Koszi!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6816 Dátum: 2011.06.06 10:21:55 »
Barna, a gumituskóról beszéltünk, ott gondoltam is, hogy fog kelleni Neked. Azt veszek magamnak is, tartalékban is, mert az fogy.
No, ez kezd követhetetlen lenni, szóval elkezdem felírni egy táblázatba   :hmmmm:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6817 Dátum: 2011.06.06 11:38:58 »
:))

én elindultam motorral a patentboltba, hátizsákomban a törött A oszlop panellal, erre elkezdett szakadni az eső...és visszafordultam. de nemadom fel.  később ujraprobálom, legyüröm azt a 35km oda-vissza távot:) :cry:
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6818 Dátum: 2011.06.06 11:45:51 »
:))

én elindultam motorral a patentboltba, hátizsákomban a törött A oszlop panellal, erre elkezdett szakadni az eső...és visszafordultam. de nemadom fel.  később ujraprobálom, legyüröm azt a 35km oda-vissza távot:) :cry:

Oké, szólj, ha megvetted, mert akkor én nem veszek Neked. Én szerintem a jövő héten tudok menni. Illetve megpróbálom ezen a héten, de szerintem nem fog összejönni, mert 10-17ig van nyitva, így sem reggel sem munka után nem tudok menni, ami szervezést igényel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6819 Dátum: 2011.06.06 11:51:08 »
én itthon vok betegszabin,több időm van intézkedni.

irtam nekik egy érdeklődő emailt, ha válaszolnak és van nekik olyan,akkor már megyek is. az eső is kezd csendesedni..már csak szemerkél.:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

nemogeri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6820 Dátum: 2011.06.06 17:52:47 »
Sziasztok!

A következő témában szeretném a segítségeteket kérni, mert már nem tudok kihez fordulni.
Van egy 98-as 1,4-es Corollám. A probléma a következőképpen kezdődött:

Tolattam ki valahonnan, kinyomom a kuplungot és nem állt meg az autó, valamint váltásoknál éreztem, hogy mintha levegős lenne a kuplung lassan ugrik vissza az alaphelyzetébe. Még menni tudtam vele, de mondták, hogy főhenger hiba, ezért azt kicseréltem.
Ekkor jó is lett, de csak nagyon rövid ideig.
Majd használom tovább és azt tapasztalom, hogy elkezd csúszni a kuplung, menet közben, sebességben felpörög a motor és a kocsi alig megy.
Levettem a váltót, megkuplungoztam, kicseréltem a tárcsát, a szerkezetet és a kinyomócsapágyat, lendkereket felcsiszoltam.
Összeraktam, jónak tűnt, majd melegen, városi használat során megint elkezdett 2000-es fordulat körül felbőgni a motor.
Mindent kicseréltem rajta, gondoltam, hogy ez már csak a munkahenger lehet, így azt is kicseréltem.
Most új benne minden és most is ezt csinálja. Városi használatban melegen.
Ha országúton használom és ha hideg nincs gond, de városi használatban előjön rajta ez a hiba. Van, hogy megyek vele 100 kilométert autópályán, utána beérek egy városba és minden ok, majd, ha sokat kuplungolok megint elkezdi.

Egyszerűen nem értem és nagyon tanácstalan vagyok, kicseréltem rajta mindent és még mindig nem jó!

Ha valaki tud valami infót erről kérem segítsen!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6821 Dátum: 2011.06.06 19:02:00 »
Pedig ha csúszik, akkor rossz az új kuplungszett...
Xanyi

nemogeri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6822 Dátum: 2011.06.06 19:13:30 »
Pedig ha csúszik, akkor rossz az új kuplungszett...

Egyszerűen már nem tudom...
Meg az az érdekes, hogy hidegen nem csinálja, országúti autózáskor is minden ok, aztán egyszer csak elkezd egy picit csúszni, utána megint jó minden.
Felengedéskor is kb a harmadánál fog, úgyhogy olyankor jó.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6823 Dátum: 2011.06.06 21:26:38 »
:))

én elindultam motorral a patentboltba, hátizsákomban a törött A oszlop panellal, erre elkezdett szakadni az eső...és visszafordultam. de nemadom fel.  később ujraprobálom, legyüröm azt a 35km oda-vissza távot:) :cry:

Oké, szólj, ha megvetted, mert akkor én nem veszek Neked. Én szerintem a jövő héten tudok menni. Illetve megpróbálom ezen a héten, de szerintem nem fog összejönni, mert 10-17ig van nyitva, így sem reggel sem munka után nem tudok menni, ami szervezést igényel.
[/quote

igy fejből nemvágja a forma,h milyen patent kell nekünk az A oszlophoz. holn.délelőtt kimegyek kocsival és megmutatom neki a frankot:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6824 Dátum: 2011.06.06 22:41:36 »
Hosszbordás szíj hátsó vezetőgörgőjére nem találok cikkszámot, gyártót, árat. Tudna benne valamelyikőtök segíteni?
Rendesen "kivan" a csapágya, sürgősen cserélnem kellene.

(Tehát nem a kis munkahengeres feszítő görgőről van szó. Toyodiy-en nem találtam.)
1.4VVti (2004)