Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871213 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5700 Dátum: 2010.09.26 23:58:17 »
Sziasztok, ki használ a csapatból sport levegőszűrő? A reklám miatt nem linkelgettem. Esetleg jöhetnek pozitív, negatív tapasztalatok. (1,4 VVTI-be)

Üdv!
auris aquatis

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5701 Dátum: 2010.09.27 08:31:18 »
Sziasztok, ki használ a csapatból sport levegőszűrő? A reklám miatt nem linkelgettem. Esetleg jöhetnek pozitív, negatív tapasztalatok. (1,4 VVTI-be)

Üdv!

szeva!
nekem Apexi power intake van, ***a jo szivo hang, de semmi több......
ha veszel akkor márkásat vegyél (apexi, vagy k&n )
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5702 Dátum: 2010.09.27 18:51:43 »
Sziasztok, ki használ a csapatból sport levegőszűrő? A reklám miatt nem linkelgettem. Esetleg jöhetnek pozitív, negatív tapasztalatok. (1,4 VVTI-be)

Üdv!

szeva!
nekem Apexi power intake van, ***a jo szivo hang, de semmi több......
ha veszel akkor márkásat vegyél (apexi, vagy k&n )

Köszi!
auris aquatis

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5703 Dátum: 2010.09.28 12:18:27 »
Az előbb voltam egy helyi autósboltban ahol meghívtak egy németországi gyárlátogatásra a MANN Filter-hez, jó lett volna, de nem tudok elmenni, holnap délután indulok Franciaországba rallyra.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5704 Dátum: 2010.09.28 12:35:41 »
Miért utba esik, nem? [rohog]
Mi olyan izgalmas egy szűrőgyártásban? :hmmmm:

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5705 Dátum: 2010.09.28 19:30:19 »
Ki akarom cseréltetni a Corollám műszerfal plexijét, mert sajnos karcos (ne kérdezzétek hogy sikerült összekarcolni, nem tudom, régebben más is használta az autót), néha igencsak látszanak a karcok. Gondolom az új alkatrész horror árú, ezért gondoltam bontottra. Mennyibe kerülhet? Nehéz kicserélni?
Nem kell cserélni! Vannak spéci szerek direkt plexi polírozására, motorosok szokták őket használni a sisak-plexijükhöz, de pl. mobilok kijelzőit is szokták polírozni vele. Szvsz motorosboltban be tudod szerezni, és biztos hogy jóval olcsóbb, mint egy új plexi.

En is hasznaltam mar ezt a szert pont ilyen celra. Megveheto itt is: http://www.speedshop.hu/main.php?page=termek&iid=38058
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5706 Dátum: 2010.10.01 12:09:06 »
sziasztok!

izzókat cserélek a műszeregységben,a jobb szerelhetőség érdekében,lehúzhatom a csatlakozókat róla,ha igen vegyem le előtte az akusarut?
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5707 Dátum: 2010.10.03 10:36:20 »
sziasztok érdeklődnék h valakinek van e tapasztalata e12 műszeregységnél be szeretnék ruházni egy optitron műszerre mert enyémbe csak a hagyolmányos van...találtam is már használtat csak nemtudom h a csatik ugyanolyan e? továbbá még 1 dolog h a km állás az központilag van tárolva vagy a műszeregység tárolja? mert nem akarom h elmenjen a km állásom... válaszokat előre is köszönöm
'03 Corolla E12 4zz-fe

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5708 Dátum: 2010.10.03 13:40:11 »
sziasztok érdeklődnék h valakinek van e tapasztalata e12 műszeregységnél be szeretnék ruházni egy optitron műszerre mert enyémbe csak a hagyolmányos van...találtam is már használtat csak nemtudom h a csatik ugyanolyan e? továbbá még 1 dolog h a km állás az központilag van tárolva vagy a műszeregység tárolja? mert nem akarom h elmenjen a km állásom... válaszokat előre is köszönöm

A műszeregység tárolja...
Xanyi

AdamBH

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 116
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5709 Dátum: 2010.10.04 16:33:24 »
Sziasztok!

Féltengelyszimering-szivárgás gondom volt az E11-en. Most a nagyszerviz során ki lett cserélve a szimering Corteco-ra, de azt mondta a szerelő, hogy eléggé lóg az egész difi, és lehet, hogy csak állítani kell rajta, és emiatt folyhatott. Mivel a bal oldalon folyt, csak azt bontottuk le, és ott fixen volt rögíztve a kúpkerék, de hátha a jobb oldalon állítható? Csak ezért nem akartam lebontatni az egész jobb kihajtást, inkább megkérdezem, hogy lehet-e az E11 1.4 VVTi váltóján állítani (hézagolni?) a jobb oldalon a kúpkerék helyzetét, mint egyes más típusokon?

Köszönöm!
E11 1.4 VVTi Hatchback 2000/03
E12 1.4 VVTi Wagon 2004/12

...és még néhány OFF ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5710 Dátum: 2010.10.04 22:20:33 »
sziasztok érdeklődnék h valakinek van e tapasztalata e12 műszeregységnél be szeretnék ruházni egy optitron műszerre mert enyémbe csak a hagyolmányos van...találtam is már használtat csak nemtudom h a csatik ugyanolyan e? továbbá még 1 dolog h a km állás az központilag van tárolva vagy a műszeregység tárolja? mert nem akarom h elmenjen a km állásom... válaszokat előre is köszönöm
A műszer tárolja. Vannak kimondottan gépkocsi-műszerek javítására (is) specializálódott cégek, ők át tudják állítani a számlálót. Keress rá a neten.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zoolander

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5711 Dátum: 2010.10.04 23:10:56 »
Sziasztok!

A corolla megléte óta gondolkozom, hogy tetszene rajta az a gyári spoilerezés körben, amit csak bizonyos felszereltséghez lehetett kapni határozott ideig ( talán sport ice? ).
Lökős,oldal és hátsó lökős.

Standard ezüst a szín, bontók mennyire esélyesek?

Vagy annyira nehéz találni - vagy olyan aránytalan áron van utólag, hogy felejtős  :hmmmm:
Made in Japan

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5712 Dátum: 2010.10.05 09:39:16 »
A corolla megléte óta gondolkozom, hogy tetszene rajta az a gyári spoilerezés körben, amit csak bizonyos felszereltséghez lehetett kapni határozott ideig ( talán sport ice? ).
Lökős,oldal és hátsó lökős.

Ízlések és...
Én direkt olyan kocsit kerestem, amin nincs a gyári spoilerezés, annyira nem tetszett  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5713 Dátum: 2010.10.05 18:38:49 »
sziasztok érdeklődnék h valakinek van e tapasztalata e12 műszeregységnél be szeretnék ruházni egy optitron műszerre mert enyémbe csak a hagyolmányos van...találtam is már használtat csak nemtudom h a csatik ugyanolyan e? továbbá még 1 dolog h a km állás az központilag van tárolva vagy a műszeregység tárolja? mert nem akarom h elmenjen a km állásom... válaszokat előre is köszönöm
A műszer tárolja. Vannak kimondottan gépkocsi-műszerek javítására (is) specializálódott cégek, ők át tudják állítani a számlálót. Keress rá a neten.

Ehhez nem kell specializálódott cég, minden városban van legalább 2 olyan emberke aki órákat tekerget a helyi kereskedéseknek. Ő oda állítja ahová kéred   ;) :D
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5714 Dátum: 2010.10.05 19:47:52 »
Ehhez nem kell specializálódott cég, minden városban van legalább 2 olyan emberke aki órákat tekerget a helyi kereskedéseknek. Ő oda állítja ahová kéred   ;) :D
Na ja, de az ilyen emberkék több pénzt kérnek érte. Viszont a műszer-javító cégeknél jellemzően egy tízes szokott lenni az állítás, függetlenül attól hogy mennyit akarsz rajta állíttatni (igazából nem is értem ezt az egészet).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )