Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871242 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5685 Dátum: 2010.09.24 22:22:23 »
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.24 22:27:20 írta szikla2 »
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5686 Dátum: 2010.09.26 15:45:29 »
Sziasztok!
Szeretnék a corira vonóhorgot rakatni utólag. Már hallottam olyan verziót,hogy az E12-nél nem egyszerű a dolog,mert az ecu miatt nem lehet egyszerűen bekötni,kell valami kütyü amivel megoldható. Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Lehet,hogy csak rá akartak szedni?
corolla 1.6 HB terra 2004

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5687 Dátum: 2010.09.26 16:24:25 »
Ki akarom cseréltetni a Corollám műszerfal plexijét, mert sajnos karcos (ne kérdezzétek hogy sikerült összekarcolni, nem tudom, régebben más is használta az autót), néha igencsak látszanak a karcok. Gondolom az új alkatrész horror árú, ezért gondoltam bontottra. Mennyibe kerülhet? Nehéz kicserélni?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5688 Dátum: 2010.09.26 17:32:35 »
Szia!
Semmiféle kütyü nem kell !!! Simán rákötöd hátul a megfelelő világítás vezetékére és kész.
Én a nyáron raktam fel az enyémre és egy délelöttöm ment rá nyugisan. Ha veszel akkor szerintem Bosalt vegyél.

üdv.

Sziasztok!
Szeretnék a corira vonóhorgot rakatni utólag. Már hallottam olyan verziót,hogy az E12-nél nem egyszerű a dolog,mert az ecu miatt nem lehet egyszerűen bekötni,kell valami kütyü amivel megoldható. Valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban? Lehet,hogy csak rá akartak szedni?
Corolla TS, Facelift

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5689 Dátum: 2010.09.26 17:59:13 »
Idézet
Lehet,hogy csak rá akartak szedni?

Rá bizony! Egyszerű vonóhorog dugaljat rá kell kötni a hátsó lámpák madzagjaira, és kész is!

Idézet
Gondolom az új alkatrész horror árú, ezért gondoltam bontottra. Mennyibe kerülhet? Nehéz kicserélni?

Bontóból sztem nem fogsz külön plexit kapni, vagy ha igen, az lehet hogy ugyanilyen karcos. Ha az autódhoz rendelhető külön plexi, akkor annak talán nem horror az ára. Mindenesetre egy kérdést megér márkaszervízben!
Xanyi

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5690 Dátum: 2010.09.26 18:05:26 »
Köszönöm a válaszokat!
Most már ezzel is tisztában vagyok. Kb. mennyibe kerül a vonóhorog beszerelve?
corolla 1.6 HB terra 2004

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5691 Dátum: 2010.09.26 18:08:16 »
Egy off japán tipus  műszeregysége kompletten 15 eFt  bontóban. Csak ugy tájékozodásul.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5692 Dátum: 2010.09.26 18:41:58 »
Egy off japán tipus  műszeregysége kompletten 15 eFt  bontóban. Csak ugy tájékozodásul.
Ezzel azt akarod mondani, hogy nem lehet külön plexit kapni? Mert akkor nem is foglalkozok vele.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5693 Dátum: 2010.09.26 18:43:34 »
Ki akarom cseréltetni a Corollám műszerfal plexijét, mert sajnos karcos (ne kérdezzétek hogy sikerült összekarcolni, nem tudom, régebben más is használta az autót), néha igencsak látszanak a karcok. Gondolom az új alkatrész horror árú, ezért gondoltam bontottra. Mennyibe kerülhet? Nehéz kicserélni?

Hali. Ezzel a problémával nem vagy egyedül. Elég érdekes anyagú az a plexi (legalábbis E12 -n) Úgyhogy én is összekarcoltam anno, természetesen nem szándékosan, hanem tisztogatás közben. Pedig nagyon puha kendőt használtam.
Úgyhogy én is kicseréltettem és 6.200,- Ft volt a teljesen új plexi. Azóta speckó, impregnált szemüveg tisztító kendővel törölgetem (vagy inkább cirógatom) nehogy megint úgy járjak, csak a por jöjjön le róla.  :)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5694 Dátum: 2010.09.26 18:50:38 »
Hali. Ezzel a problémával nem vagy egyedül. Elég érdekes anyagú az a plexi (legalábbis E12 -n) Úgyhogy én is összekarcoltam anno, természetesen nem szándékosan, hanem tisztogatás közben. Pedig nagyon puha kendőt használtam.
Úgyhogy én is kicseréltettem és 6.200,- Ft volt a teljesen új plexi. Azóta speckó, impregnált szemüveg tisztító kendővel törölgetem (vagy inkább cirógatom) nehogy megint úgy járjak, csak a por jöjjön le róla.  :)
Valószínű, hogy az én esetemben is így történt, törölgetés közben karcolódhatott meg. Gondolom szerelési díj nélkül volt 6200. Te cserélted ki vagy márkaszervízbe vitted?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5695 Dátum: 2010.09.26 18:56:00 »
Nem kell oda nyulkálni, fogdosni a plexit :nono:
Nekem van egy kis kézi porsüpürke ( finom szines műanyag szálakból van mint a nagyok a háziasszonyoknak) azzal szoktam leporolni a műszerfalat stb.
A 3,5 év alatt még rongyal, sprével   soha nem tisztitottam (de  azért jövöre lehet rászánom magam :yes:)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5696 Dátum: 2010.09.26 18:59:12 »
Márka szervizben vettem ennyiért és munkadíj nélkül ennyi. De nem is kellett munkadíjat fizetnem, mert a kötelező szerviz keretén belül cserélték, és ezért nem számoltak fel külön díjat.

De nagyon egyszerű a cseréje, mert a műszercsoportot takaró felső "sild" közepén van egy csavar, ha azt kicsavarod már ki tudod cserélni, mert akkor lejön a takarókeret, ami alól már kijön az egész és csak le kell pattintani róla. Inkább az nehezíti meg egy kicsit, hogy a kormány miatt kicsit "bűvészkedni" kell és figyelni kell a pici alátétre, nehogy elugorjon. Szóval otthon simán ki lehet cserélni.  

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5697 Dátum: 2010.09.26 19:08:12 »
Márka szervizben vettem ennyiért és munkadíj nélkül ennyi. De nem is kellett munkadíjat fizetnem, mert a kötelező szerviz keretén belül cserélték, és ezért nem számoltak fel külön díjat.

De nagyon egyszerű a cseréje, mert a műszercsoportot takaró felső "sild" közepén van egy csavar, ha azt kicsavarod már ki tudod cserélni, mert akkor lejön a takarókeret, ami alól már kijön az egész és csak le kell pattintani róla. Inkább az nehezíti meg egy kicsit, hogy a kormány miatt kicsit "bűvészkedni" kell és figyelni kell a pici alátétre, nehogy elugorjon. Szóval otthon simán ki lehet cserélni.  

Köszi az infót, akkor majd lehet, hogy megpróbálom belealkudni a szervíz árába.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5698 Dátum: 2010.09.26 22:42:34 »
Köszönöm a válaszokat!
Most már ezzel is tisztában vagyok. Kb. mennyibe kerül a vonóhorog beszerelve?
Szerintem nagyságrendileg 50 körül. Plusz műszaki vizsga.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5699 Dátum: 2010.09.26 22:43:46 »
Ki akarom cseréltetni a Corollám műszerfal plexijét, mert sajnos karcos (ne kérdezzétek hogy sikerült összekarcolni, nem tudom, régebben más is használta az autót), néha igencsak látszanak a karcok. Gondolom az új alkatrész horror árú, ezért gondoltam bontottra. Mennyibe kerülhet? Nehéz kicserélni?
Nem kell cserélni! Vannak spéci szerek direkt plexi polírozására, motorosok szokták őket használni a sisak-plexijükhöz, de pl. mobilok kijelzőit is szokták polírozni vele. Szvsz motorosboltban be tudod szerezni, és biztos hogy jóval olcsóbb, mint egy új plexi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )