Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871289 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5475 Dátum: 2010.07.13 20:32:28 »
Aha. Köszi. Sajnos ettől tartottam, hogy a fényerő nem lesz valami sok. Még keresgélek akkor, hátha rálelek valami emelt fényerejű helyzetjelző ledre.  :)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: E11
« Válasz #5476 Dátum: 2010.07.13 20:56:05 »
Vízpumpa, termosztát mennyire elfáradós ezeken az autókon? Más típusokon eléggé fogyóeszköz, viszont Toyotával kapcsolatban meglehetősen ritkán hallani, olvasni róla.
Érdemes-e "csak úgy" cserélni, vagy nem szokott gond lenni velük? Szemre rendben van a rendszer, gyorsan melegszik üzemi hőfokra, nem hűl vissza, nem fogy a fagyálló.


Nekem a 120 ezres szervízen cserélni kellett a vízpumpát, mert eresztette a cuccot rá a szijra. 25 ezer ft. volt márkaszervízben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5477 Dátum: 2010.07.13 20:57:04 »
Előfordul vvt-i-nél is vízpumpa meghibásodás, Mondi Corolláján is cserélték szivárgás miatt és Én is cseréltem már egy 2004-esen

Meg is előztél. Legközelebb előbb olvasok és utána szólok hozzá :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5478 Dátum: 2010.07.13 20:58:44 »
Van leeresztő csavar, asszem 18 mm-es alátéttel működik a dolog. Leengedni könnyen lehet, azonban figyelni kell arra, hogy az alu öntvény váltóháznak nehogy kitépjed a menetét, ahogyan én csináltam.

Nem hangzik jól! És mi lett a megoldás, mit tudtál csinálni vele?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5479 Dátum: 2010.07.13 21:07:50 »
A menet 2 részből volt kiöntve, a két menetrész között 1 mm-es zárvány volt -- olyan, mintha 2 anyát egymás mögé tennék, a kettő között van egy kis menet nélküli üres rész ugye. Így a hátsó menetrész eredetileg kihasználatlan volt, a gyári csavar 1 centit ment bele a 3 centi hosszú menetbe kb. A második menetsorba szinte bele sem kapott a csavar.

Mikor kicsavartam, akkor az első menetrésznek kitört a fele, így volt egy hátsó menetrészem is, ami továbbra is sértetlen volt. Így le lett addig köszörülve a maradék sérült menetrész, míg az el nem fogyott, így a hátsó menetrészt használom most, ami eddig kihasználatlan volt. Így is a csavar teljes menetfelületen fog, csak beljebb van 2 centivel, mint ahogyan eredetileg volt.

Nem tudom, hogy érthető volt-e. Az alsó 3 kép a javított állapot már. Amúgy eléggé parás volt a dolog, kellően leizzadtam, mire kitaláltam a rendszert, fax kivolt az egésszel...





« Utoljára szerkesztve: 2010.07.13 21:16:59 írta B.S. »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5480 Dátum: 2010.07.13 21:11:50 »
Nem tudom, hogy érthető volt-e.

Értem, köszi! Akkor azért a gyáriak is számítottak arra, hogy ezzel ilyen előfordulat és tettek "tartalékot" a rendszerbe.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5481 Dátum: 2010.07.14 07:56:50 »
Szia AdamBH!
Ha pesten laksz, érdemes felvenni velük a kapcsolatot:
Silent Block Kft. Újvári Csaba    282-4700
H-P 7-17 óráig
Bp.XIX.Pákozd u.12-14
Oda viszed az autód, kiszerelik a lengőkarokat, felújítják, vissza szerelik.
Nekem egy OFF Opel Asránál ON csinálták a műveletet. Meg voltam elégedve a munkájukkal.
Üdv.
czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5482 Dátum: 2010.07.17 13:36:11 »
sziasztok!

kinlodok most mivért,nem tudtam képet csatolni,pedig már 120kb-re lekicsiniytettem!:((

na,alényeg. tegnap kaptam egy szép tyuktojásnyi kavicsfelverődést az első szélvédőm alsó közepére. szerintem müszakin nem menne át(ami elég messze van még szerencsére. 2012.febr.28.)

ki tud ajánlani olyan helyet,ahol találok egy franko első szélvédőt e11 corollára.?)  várom a tanácsaitokat szerettel...

képet sajnos nem tudok csatolni,hogy megmutassam a sérülést:((

üdv
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mackomisi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • 1998 .e11 corolla 1332ccm 4EFE
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5483 Dátum: 2010.07.17 19:20:49 »
Sziasztok!Szerintetek a 98-sE11 békalámpás corollába milyen típusú fényszóróizzó dukál. Választ előre is köszönöm.

mackomisi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • 1998 .e11 corolla 1332ccm 4EFE
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5484 Dátum: 2010.07.17 23:25:59 »
 A neten azt olvastam,hogy H4-s jár bele.Remélem igaz,így a régi autómból maradt izzókat fel tudom használni.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5485 Dátum: 2010.07.18 08:09:19 »
sziasztok!

kinlodok most mivért,nem tudtam képet csatolni,pedig már 120kb-re lekicsiniytettem!:((

na,alényeg. tegnap kaptam egy szép tyuktojásnyi kavicsfelverődést az első szélvédőm alsó közepére. szerintem müszakin nem menne át(ami elég messze van még szerencsére. 2012.febr.28.)

ki tud ajánlani olyan helyet,ahol találok egy franko első szélvédőt e11 corollára.?)  várom a tanácsaitokat szerettel...

képet sajnos nem tudok csatolni,hogy megmutassam a sérülést:((

üdv
Bontókban nézz körül, érdeklődj először. ( ezek miatt a kavics felverődések miatt nagyon haragszom a sok .....ruppótlan.....  :devil:..... miatt akik nem képesek 8-10E Ft áldozni a sárvédő gumikra, ....!!! )
Fery

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5486 Dátum: 2010.07.18 10:41:00 »
Akkor sokat mérgelődhetsz, 10ből9 vagy inkább 100ból99 autón nincs sárfogó.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5487 Dátum: 2010.07.18 10:44:03 »
ki tud ajánlani olyan helyet,ahol találok egy franko első szélvédőt e11 corollára.?)  várom a tanácsaitokat szerettel...
Érden 2 éve 33 ezer volt mindennel együtt, de sztem simán gúgliba beírod, hogy szélvédő csere, akkor nagyon sok találatot kapsz. A nagyon olcsó nagyon gagyi lett, talán istvanfnak vagy kinek cseréltek mostanában szélvédőt, megint kapott követ, casco fizet és annyira gagyi az üveg, hogy amikor a biztosítós belekarcolt vmit, akkor végigrepedt az egész. Jó, hogy nem még menet közben.  :censored:

A neten azt olvastam,hogy H4-s jár bele.Remélem igaz,így a régi autómból maradt izzókat fel tudom használni.
Így van, sima H4 való bele. Húzott izzót nem biztos, hogy érdemes beletenni, fél évig bírta nálam (másnál egy évig).
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5488 Dátum: 2010.07.18 11:09:28 »
sziasztok!
kinlodok most mivért,nem tudtam képet csatolni,pedig már 120kb-re lekicsiniytettem!:((
na,alényeg. tegnap kaptam egy szép tyuktojásnyi kavicsfelverődést az első szélvédőm alsó közepére. szerintem müszakin nem menne át(ami elég messze van még szerencsére. 2012.febr.28.)
ki tud ajánlani olyan helyet,ahol találok egy franko első szélvédőt e11 corollára.?)  várom a tanácsaitokat szerettel...
képet sajnos nem tudok csatolni,hogy megmutassam a sérülést:((
üdv
Én 2 éve náluk náluk cseréltettem ki, E10-be gyárival azonos kék színű, a külső gumi "peremmel" együtt (máshol arra +10--et mondtak...) 34500 Ft-ba került. Szerintem nagyon korrektek, precízek; amikor épp ott voltam, egy kamionét is cserélték, meg valami BMW SUV-ét is, tehát ha azokat rájuk merik bízni... Reggel vittem, délután hoztam az autót. Nem utolsósorban 10 év beázás elleni garancia van a munkára, amiről természetesen papírt is adnak.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5489 Dátum: 2010.07.18 12:56:47 »
Akkor sokat mérgelődhetsz, 10ből9 vagy inkább 100ból99 autón nincs sárfogó.
Á, annyira azért nem.  ::) Akkor inkább mikor kopog a motorháztető vagy a szélvédő, netán szélvédő csere lesz belőle!!  :censored:
Valamikor kötelező volt felszerelni. Tudom mindjárt jönnek az okosok (ami nem baj mert attól okosodom én is  :flowers: ), hogy "nem előírás meg úgy van kialakítva...." blablabla ettől még
a probléma adott és nem szűnt meg, sőt!!!
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.18 13:08:09 írta Fery »
Fery