Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871192 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5250 Dátum: 2010.04.28 19:34:26 »
Hello, meg tudna mondani valaki ASAP, hogy a 2006-os corolla hb 1.4 benzinesbenmilyen szinu az ac pumpa vezeteke ?
Koszi
Nem, de meg tudod nézni, ha a hátsó üléssor alatt a kárpitot felszeded és a csatiját luhúzod a pumpának, miután felfeszítetted a fedelét...  :D
1 pár a szintjezőé és 1 pár a pumpáé. Onnantól már látszik, hogy melyik melyik. Képem nincs róla, a színre meg nem emlékszem.

76vintage

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5251 Dátum: 2010.04.28 19:37:00 »
Hello, meg tudna mondani valaki ASAP, hogy a 2006-os corolla hb 1.4 benzinesbenmilyen szinu az ac pumpa vezeteke ?
Koszi
Nem, de meg tudod nézni, ha a hátsó üléssor alatt a kárpitot felszeded és a csatiját luhúzod a pumpának, miután felfeszítetted a fedelét...  :D
1 pár a szintjezőé és 1 pár a pumpáé. Onnantól már látszik, hogy melyik melyik. Képem nincs róla, a színre meg nem emlékszem.

koszi, de pont ezt szeretnem elkerulni :)

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5252 Dátum: 2010.04.28 19:40:47 »
Hello, meg tudna mondani valaki ASAP, hogy a 2006-os corolla hb 1.4 benzinesbenmilyen szinu az ac pumpa vezeteke ?
Koszi
Nem, de meg tudod nézni, ha a hátsó üléssor alatt a kárpitot felszeded és a csatiját luhúzod a pumpának, miután felfeszítetted a fedelét...  :D
1 pár a szintjezőé és 1 pár a pumpáé. Onnantól már látszik, hogy melyik melyik. Képem nincs róla, a színre meg nem emlékszem.

koszi, de pont ezt szeretnem elkerulni :)

Ha indításgátlón töröd a fejed, az AC pumpás trükköt nyugodtan elfelejtheted. Ha nem, akkor nem szóltam.  :D

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5253 Dátum: 2010.04.28 19:42:34 »
Nem olyan rossz az AC pumpás trükk azért. Sok idő, mire kiiktatják, pláne ha ügyesen van megcsinálva. Persze egy traileres vontatás ellen semmi sem véd...

76vintage

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5254 Dátum: 2010.04.28 19:45:00 »
Hello, meg tudna mondani valaki ASAP, hogy a 2006-os corolla hb 1.4 benzinesbenmilyen szinu az ac pumpa vezeteke ?
Koszi
Nem, de meg tudod nézni, ha a hátsó üléssor alatt a kárpitot felszeded és a csatiját luhúzod a pumpának, miután felfeszítetted a fedelét...  :D
1 pár a szintjezőé és 1 pár a pumpáé. Onnantól már látszik, hogy melyik melyik. Képem nincs r
óla, a színre meg nem emlékszem.
[/quote

rossz helyre irtam, bocs. Szoval azon dolgozunk. Miert nem jo, és mit tudnal ajanlani helyette?
Koszi

azon dolgozunk. Miert nem jo? Mit tudnal ajanlani helyette?
Koszi

koszi, de pont ezt szeretnem elkerulni :)

Ha indításgátlón töröd a fejed, az AC pumpás trükköt nyugodtan elfelejtheted. Ha nem, akkor nem szóltam.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.28 19:51:34 írta 76vintage »

76vintage

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5255 Dátum: 2010.04.28 19:52:36 »
Ah, nem megy ez igy telefonrol, bocs

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5256 Dátum: 2010.04.28 19:54:17 »
Nem olyan rossz az AC pumpás trükk azért. Sok idő, mire kiiktatják, pláne ha ügyesen van megcsinálva. Persze egy traileres vontatás ellen semmi sem véd...

 :eek:

-Gyújtást ráad (mindegy, hogy kulccsal vagy nélküle)
-AC nem szisszen
-Motorbicikli aku két csipesszel ráköt

Sajnos mifelénk minden semmirekellő ismeri.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5257 Dátum: 2010.04.28 19:56:31 »
Sok kocsinál nem szisszen. Lecsavarozott és lelakatolt ülés mellett eléggé nehéz csipeszezni...

Jó helyen kell megszakítani az áramkört és védeni a pontot megfelelő eszközökkel...

76vintage

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5258 Dátum: 2010.04.28 20:03:07 »
Igazabol csak a magam megnyugtatasara szerettuk volna betenni, de nem sikerult megtalalni a vezeteket egyelőre...
Ezert kene a szine

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5259 Dátum: 2010.04.28 20:04:22 »
Sok kocsinál nem szisszen.

Szerintem ne abból induljunk ki, hogy a tolvajok hülyék.  :)

Lecsavarozott és lelakatolt ülés mellett eléggé nehéz csipeszezni...

Ezt szerintem te se gondolod komolyan.  ;)

A harmadikra már nem is válaszolok.  :surrender:

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5260 Dátum: 2010.04.28 20:10:42 »
Igazabol csak a magam megnyugtatasara szerettuk volna betenni, de nem sikerult megtalalni a vezeteket egyelőre...
Ezert kene a szine

Akkor készülj a csavarozásra, lakatolásra, és a vezetéket húzzátok páncélcsőbe.  :D :D :D

Én inkább a gyújtáselektronikába nyúlnék bele, de ha csak a magad megnyugtatására akarod, és nem a tolvajok ellen akkor jó megoldás lehet.  ;)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5261 Dátum: 2010.04.28 20:30:31 »
Én inkább a gyújtáselektronikába nyúlnék bele, de ha csak a magad megnyugtatására akarod, és nem a tolvajok ellen akkor jó megoldás lehet.  ;)
Szerintem a AC, gyújtás, önindító táp megszakítása standard. Én az ECU táp ellátására szavazok, és a motortér hatékony lezárására.
Az valóban komoly fejtörést okoz.-)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5262 Dátum: 2010.04.28 20:31:58 »
Ha az ECU tápellátását szünteted meg, akkor az ECU resetelődik, ami nem frankó...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5263 Dátum: 2010.04.28 20:38:42 »
Ha az ECU tápellátását szünteted meg, akkor az ECU resetelődik, ami nem frankó...
Alz ellopott autó még kevésbé az. A resetelés csak akkor okoz problémát, ha van hibakód amit tárolni kéne. Amennyiben a rejtett kapcsoló szerviz üzemmóddal rendelkezik, a hibafeltárásig ki lehet iktatni. Monjduk nekem a központi záram teljesen független minden más elektronikától a kocsiban. (Még saját aksija is van.) 

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5264 Dátum: 2010.04.28 20:43:17 »
Ez nem így van, mert az ECU tárol minden féle menetadatokat, ami alapján állít mindent. A helyes beállítás sok ideig tartó mintavételezés és interpolálás eredménye képpen jön létre.

Ha minden leállításkor reseteled az ECU-t, akkor elveszti a tanult információkat és alapbeállítással closed loopba indul a kocsid, ami nem megfelelő fogyasztást és teljesítményt, stb. okoz. Csak  több tíz km-nyi vezetés után áll be az optimális beállítási érték. Ezért nem javasolt az ECU áramellátását megszüntetni teljesen, mert akkor elfelejt minden tanult adatot.