Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871073 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5130 Dátum: 2010.04.11 09:22:09 »
Sziasztok Toyotások!


nekem lenne egy ujabb tervem a corollám személyemre szabásához! gyárilag nincs benne távirányitásos központizár,csak sima kulcsos! ki tudna nekem segiteni,hogy hol (lehetőleg bp környéke,max. 100km körzetben)  és milyen árban szerelnek bele nekem egy panelt a távirányitonak?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5131 Dátum: 2010.04.11 09:30:00 »
Szerintem ez nagyságrendileg tizenezerből ki kell jöjjön; autóriasztók, autóhifik beszerelésével foglalkozó cégek csinálnak ilyesmit is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5132 Dátum: 2010.04.11 09:33:06 »
Szerintem ez nagyságrendileg tizenezerből ki kell jöjjön; autóriasztók, autóhifik beszerelésével foglalkozó cégek csinálnak ilyesmit is.


köszi,keresgélek neten.  ha valakinek van jo tippje,tapasztalata egy szerelőről,kérem ossza meg velem! köszi még1x!!!!!!!!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5133 Dátum: 2010.04.11 11:38:23 »
Sziasztok Toyotások!


nekem lenne egy ujabb tervem a corollám személyemre szabásához! gyárilag nincs benne távirányitásos központizár,csak sima kulcsos! ki tudna nekem segiteni,hogy hol (lehetőleg bp környéke,max. 100km körzetben)  és milyen árban szerelnek bele nekem egy panelt a távirányitonak?

http://www.caesaralarm.hu/centralzar/centralzar.html
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5134 Dátum: 2010.04.11 16:16:34 »
Én Tárnokon tudnék egy emberkét, aki nekem szerelt be a kocsiba cuccot (bár nem kápézárat). Jó árakat szokott mondani, a család autóit hozzá visszük.
Ráadásul ő el is tudja mondani, hogy mit miért javasol vagy nem, nem csak egyszerűen belerakja a kocsiba a user által kiválasztottat, hanem tippet is ad.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5135 Dátum: 2010.04.11 16:40:15 »
Sziasztok!
E 12 4ZZE motorral 6,5 l hőtőfolyadékot ir a gépkönyv, a Toyota szerviz + 5 l-es kiszerelésben árulja.  Ott azt mondták, hogy éppen elég bele az 5 l. ??? Jelenleg zöld gyári van benne (az elmúlt két évben lement 1/2-ről min.-ra) Cserénél pirosat tehetek bele, vagy maradjak a zöldnél?
Köszi!
Mi mindegyik kocsiba a Toyota Long Life Coolant RED-et (pirosat) használjuk.

A hűtőfolyadékot érdemes legalább 3-4 évente cserélni, hogy a rozsda és a lerakódások távozzanak a rendszerből.

A gyári folyadék leengedése után nyugodtan használhatod a piros cuccot, nálunk semmi gond sem volt egyik kocsi esetében sem...

Kb 5 liter kell bele, a gépkönyv marhaságokat ír. A Mi E12-esünk könyvében 8,5 liter van, ami van kb 5 liter...

Mi az autótéka2000nél vettünk egy 5 lkilós (~ 5 liter) koncentrátumot, azt felhigítottuk 10 literre, ami az ajánlott 50%-os töménység. Így a 10 liternyi cucc pont 2 kocsiba elegendő.

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5136 Dátum: 2010.04.12 05:33:29 »
Sziasztok Toyotások!


nekem lenne egy ujabb tervem a corollám személyemre szabásához! gyárilag nincs benne távirányitásos központizár,csak sima kulcsos! ki tudna nekem segiteni,hogy hol (lehetőleg bp környéke,max. 100km körzetben)  és milyen árban szerelnek bele nekem egy panelt a távirányitonak?

Szia!
Nézd meg a honlapjukat. Az én kocsimba az általuk forgalmazott egyik típust szerelte a márkakereskedés. Bevált. Utólag még
ki tudtam egészíttetni,-ezt már ők csinálták,- az ablakfelhúzó automatikával. Jól, és elfogadható áron dolgoznak.

http://www.setech.hu/

Üdv. czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5137 Dátum: 2010.04.12 20:19:54 »
Mi mindegyik kocsiba a Toyota Long Life Coolant RED-et (pirosat) használjuk.

A hűtőfolyadékot érdemes legalább 3-4 évente cserélni, hogy a rozsda és a lerakódások távozzanak a rendszerből.

A gyári folyadék leengedése után nyugodtan használhatod a piros cuccot, nálunk semmi gond sem volt egyik kocsi esetében sem...

Kb 5 liter kell bele, a gépkönyv marhaságokat ír. A Mi E12-esünk könyvében 8,5 liter van, ami van kb 5 liter...

Mi az autótéka2000nél vettünk egy 5 lkilós (~ 5 liter) koncentrátumot, azt felhigítottuk 10 literre, ami az ajánlott 50%-os töménység. Így a 10 liternyi cucc pont 2 kocsiba elegendő.
Akkor az autotékánál vettetek Toyota Long Life Coolant RED-et? -)))
Egy Toyota márkakereskedésben vettem koncentrátumot ami elvileg Toyota Long Life Coolant RED. Zöld trugyit leengedtem, desztvizzel átmostam. Piros 1:1 higitásban belement 3,8 l. Még megyek vele egy kicsit, mert levegőt hallok a blokkban mozogni, majd utánna töltök.
Kiváncsi vagyok a desztvizes átöblítésből mennyi maradhatott benne (kb. annyi jött ki mint belement) és mennyire romlott a fagyáspont.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5138 Dátum: 2010.04.12 22:43:16 »
Denso gyertyák a Toyotákba.

Itt látható, hogy melyik gyári ajánlású gyertyát milyen izmosított szintén Denso gyertyára lehet még cserélni...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5139 Dátum: 2010.04.13 17:40:30 »
Sziasztok Toyotások!


nekem lenne egy ujabb tervem a corollám személyemre szabásához! gyárilag nincs benne távirányitásos központizár,csak sima kulcsos! ki tudna nekem segiteni,hogy hol (lehetőleg bp környéke,max. 100km körzetben)  és milyen árban szerelnek bele nekem egy panelt a távirányitonak?

Szia!
Nézd meg a honlapjukat. Az én kocsimba az általuk forgalmazott egyik típust szerelte a márkakereskedés. Bevált. Utólag még
ki tudtam egészíttetni,-ezt már ők csinálták,- az ablakfelhúzó automatikával. Jól, és elfogadható áron dolgoznak.

http://www.setech.hu/

Üdv. czoki


hello!
köszi a tippet! mennyiből jött ki a központizár távirányitoja meg az ablekemelő mechanika? nekem most adtak egy ajánlatot 25ért beszerelve,csak az a baj,hogy messze vidéken van...Karcagon.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5140 Dátum: 2010.04.13 17:49:12 »
Szervusztok varázslók!

ismét 1-2 "okos" kérdésem lenne a toyotárol.
mint irtam régebben, 2002februári corollám van. a gyári lemezfelnit és virsligumikat akarom lecserélni stabilabbra. van raktáron 4db pirelli drago p5000 nyári tappancsom 195/50/R15 mérettel. ahhoz keresek alufelnit. gumis cimborám magyarázott valamit,hogy figyeljek az ET számra,mert az én kocsimra kb 38-40es kell és annál nagyobb nem megy fel rá!
kérdezem én tőletek,hogy miért ne menne fel rá?

hisz szerintem csak az számit,hogy 4x100 körosztásu legyen a felni és 54mm vagy nagyobb legyen a belső agyátmérője.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5141 Dátum: 2010.04.13 17:50:39 »
Én Tárnokon tudnék egy emberkét, aki nekem szerelt be a kocsiba cuccot (bár nem kápézárat). Jó árakat szokott mondani, a család autóit hozzá visszük.
Ráadásul ő el is tudja mondani, hogy mit miért javasol vagy nem, nem csak egyszerűen belerakja a kocsiba a user által kiválasztottat, hanem tippet is ad.


köszi,keresgélek még,de ha ugy alakul visszatérünk a témára!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5142 Dátum: 2010.04.13 17:55:28 »
Fontos az ET szám is, különben vagy nagyon kint lesz a kerék vagy beleér a kasztniba. Bővebben a gumis topicban olvashatsz, valahol van is váltó program hozzá.
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5143 Dátum: 2010.04.13 17:58:59 »
Sziasztok Toyotások!


nekem lenne egy ujabb tervem a corollám személyemre szabásához! gyárilag nincs benne távirányitásos központizár,csak sima kulcsos! ki tudna nekem segiteni,hogy hol (lehetőleg bp környéke,max. 100km körzetben)  és milyen árban szerelnek bele nekem egy panelt a távirányitonak?

Szia!
Nézd meg a honlapjukat. Az én kocsimba az általuk forgalmazott egyik típust szerelte a márkakereskedés. Bevált. Utólag még
ki tudtam egészíttetni,-ezt már ők csinálták,- az ablakfelhúzó automatikával. Jól, és elfogadható áron dolgoznak.



http://www.setech.hu/

Üdv. czoki

köszi,és ez mennyibe került összesen?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #5144 Dátum: 2010.04.13 20:50:38 »
Szervusztok varázslók!

ismét 1-2 "okos" kérdésem lenne a toyotárol.
mint irtam régebben, 2002februári corollám van. a gyári lemezfelnit és virsligumikat akarom lecserélni stabilabbra. van raktáron 4db pirelli drago p5000 nyári tappancsom 195/50/R15 mérettel. ahhoz keresek alufelnit. gumis cimborám magyarázott valamit,hogy figyeljek az ET számra,mert az én kocsimra kb 38-40es kell és annál nagyobb nem megy fel rá!
kérdezem én tőletek,hogy miért ne menne fel rá?

hisz szerintem csak az számit,hogy 4x100 körosztásu legyen a felni és 54mm vagy nagyobb legyen a belső agyátmérője.
Tudsz letölteni egy kerékméret kalkulátort innen. Ez tud ET méretet is váltani, vagyis jó felnik "átváltásához" is. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV