Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871106 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4815 Dátum: 2010.01.12 13:32:07 »
Szerintem meg jó, hogy nincs, legalább nem nyomkodod össze kormányzás közben a gombokat. Különösen, mikor 1 kézzel kormányzol. Persze mindenkinek joga szeretni.

Egyébként ennek semmi értelme sincsen, mert kb fél m-re ott a rádió tekerője. Nagyon nehéz odanyúlni tényleg... :devil:

Ez is csak azért van, hogy lehessen vele menőzni, meg plusz szolgáltatásként el lehet adni.
Én még életemben nem használtam azokat a gombokat, mikor olyan kocsiban utaztam. Engem pl. kimondottan zavar.

Ha már a kényelemnél tartunk, akkor egy frankó kartámasz többet ér.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4816 Dátum: 2010.01.12 13:48:04 »
Ez a te szubjektív véleményed, de a fórumtárs szeretne egyet és sztem nem arra volt kíváncsi, hogy szerinted mennyire xar.  ;)
Inkább segíteni kéne neki, hogy hogy tudná beszerezni/beszerelni a kívánt multikormányt.  :)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4817 Dátum: 2010.01.12 13:51:59 »
Értem.

Marha necces szerezni egy bontott kormány, szerintem több 10.000 Ft. És a kábelezés is szakembert kíván. A légzsák szerintem nem para.

Hogy hogyan kell beszerelni, azt szerintem senki sem tudja most fejből, de tévedjek...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4818 Dátum: 2010.01.12 13:53:43 »
@ somapecs: amúgy márkaszervizben mit mondanak a multikormány-csere kérdésre? Nem beszéltél még velük?
         

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4819 Dátum: 2010.01.12 14:01:47 »
...mert egyrészt hangos, másrészt meg is ölhet...

Nyehh. :D

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4820 Dátum: 2010.01.12 16:32:53 »
Szerintem meg jó, hogy nincs, legalább nem nyomkodod össze kormányzás közben a gombokat. Különösen, mikor 1 kézzel kormányzol. Persze mindenkinek joga szeretni.

Egyébként ennek semmi értelme sincsen, mert kb fél m-re ott a rádió tekerője. Nagyon nehéz odanyúlni tényleg... :devil:

Ez is csak azért van, hogy lehessen vele menőzni, meg plusz szolgáltatásként el lehet adni.
Én még életemben nem használtam azokat a gombokat, mikor olyan kocsiban utaztam. Engem pl. kimondottan zavar.

Ha már a kényelemnél tartunk, akkor egy frankó kartámasz többet ér.


Az E12 SOL felszereltségben mindkettő széria, és én mindkettőt nagyon szeretem!  :wub: Nem mondom eleinte volt 1-2 baki, de most már oda se nézek, és az ujjakkal nyomkodom a gombokat, a kormány elengedése nélkül, és sztem pont ezért találták ki pl. a Toyotánál is. Szal klassz találmány, praktikus és biztonságos használni. Ettől persze elfogadom, hogy te nem szereted...  :D

somapecs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4821 Dátum: 2010.01.12 16:48:59 »
@ somapecs: amúgy márkaszervizben mit mondanak a multikormány-csere kérdésre? Nem beszéltél még velük?

Köszönöm mindenkinek a gyors választ! A márkaszervizben még nem kérdeztem, mert ahol vettem, az már csődbe ment (Troska Pécs), máshol meg nincs még kapcsolatom, de majd bemegyek valamikor, hátha tudnak valami okosat mondani. A garancia-vesztésre nem is gondoltam, így tényleg nem fogok házilag nekiállni. És lehet, hogy tényleg sznob dolognak tűnik, hogy ilyesmit hiányolok egy autóból, de az előző Astramban volt, és akkor nagyon megszoktam, magam sem gondoltam volna, hogy ennyire, ezért sem foglalkoztam ezzel vásárláskor, de most hiányzik.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4822 Dátum: 2010.01.12 16:50:47 »
Érdemes lenne több márkaszervizt is felhívni, hogy melyik mit mond a garira, a csere lehetőségére és az összegre cserével együtt.  :)
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4823 Dátum: 2010.01.12 16:55:13 »
Ha ok szerelik be, gyari multikormannyal, akkor tuti nem veszne a gari. Irj egy par emailt szerintem. Esetleg ebayen vadaszni? Sokan csereltek mas forumokon tte kormanyra az Aurisban, lehet azok megszabadulnanak a regitol.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4824 Dátum: 2010.01.12 16:56:58 »
Én nem hiszem, hogy a garit befolyásolná. Én megcsinálnám magam a műveletet, miután beszereztem az új kormányt...

Bár, annak, aki nem annyira ért a szerelősdihez, annak jobb a mszervíz kétségtelenül.

Azt javaslom, hogy első körben hívd fel a bontókat, hogy mennyiért van egyáltalán, illetve, hogy van-e.

Sztem biztos lesz, mert loptak már eleget ahhoz ebből is... :devil:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4825 Dátum: 2010.01.12 17:44:02 »
Idézet
Szerintem meg jó, hogy nincs, legalább nem nyomkodod össze kormányzás közben a gombokat. Különösen, mikor 1 kézzel kormányzol. Persze mindenkinek joga szeretni.

Egyébként ennek semmi értelme sincsen, mert kb fél m-re ott a rádió tekerője. Nagyon nehéz odanyúlni tényleg...

De ha véletlenül lenne a Te autódba, akkor a világ legjobb dolga lenne. Tudom!  :tt2:

Nekem sem hiányzik a multikormány, de fater Swiftjében van és szerintem jó dolog. Én szeretem, kényelmes.

Amúgy egy biztos. Nem csak a kormányt kell cserélni, hanem a spirálkábelt is. A multikormány nélküliben a spirálkábelben csak a légzsák és a kürt vezetéke van átvezetve, míg a multikormánynál ugyebár az is...
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4826 Dátum: 2010.01.12 17:45:43 »
Van tipped számszerűsítve is? (Multikormány + munkadíj)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4827 Dátum: 2010.01.12 20:34:19 »
Szerintem meg jó, hogy nincs, legalább nem nyomkodod össze kormányzás közben a gombokat. Különösen, mikor 1 kézzel kormányzol. Persze mindenkinek joga szeretni.

Egyébként ennek semmi értelme sincsen, mert kb fél m-re ott a rádió tekerője. Nagyon nehéz odanyúlni tényleg... :devil:
És most képzeld el: tényleg  :) ... A kormányról vezérelhető audió nagy áldás; nagyon szeretem használni, ha van. Sokkal intuitívabban, a vezetésre koncentrálás megszakítása nélkül, a kormányról a kéz levétele nélkül, nomeg kényelmesebben kezelhető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4828 Dátum: 2010.01.12 20:39:02 »
somapecs

Kormánykereket mindenképpen magad kéne szerezz (pl. ebayről), mert az új tutira egy vagyonba kerül. Kivétel lehet ez alól talán, ha külön, tehát a légzsák nélkül is rendelhető; ennek utána kellene kérdezz.

A beszerelést pedig mindenképpen márkaszervíz végezze szerintem! Átalakítás szükséges hozzá, ahogy Xanyi írta.

Hívd fel a kaposvári szervízt (Toyota Koto); kompetensek, segítőkészek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4829 Dátum: 2010.01.12 21:29:46 »
Van tipped számszerűsítve is? (Multikormány + munkadíj)

Nincs. A márkaszervízes árát meg tudom nézni a kormánynak és a spirálkábelnek. De attól szerintem sokkot kaptok  :D
Xanyi