Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2870961 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4530 Dátum: 2009.11.18 20:34:33 »
Meg tudja mondani valaki, mi a különbség a fogasszíjak ill bordás és fogazott szíjak között? Csak azért kérdezem mert van egy ezzel kapcsolatos feladatom... és sürgős :(
pl a vezérműszíj melyik kategóriába tartozik, és miért?
Aszem az ékszíj a bordás, a vezérműszíj meg a fogasszíj....de itt olvass utána:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%ADjhajt%C3%A1s

UI:
internet segítségével még operálni is tudsz :D

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4531 Dátum: 2009.11.18 20:53:06 »

internet segítségével még operálni is tudsz :D

köszi Ákos! :) EZt olvastam. Ja, tom a coriba nekünk hosszbordás szíj van. De mi a különbség mondjuk a fogazott szíj és a fogasszíj között?
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4532 Dátum: 2009.11.18 20:59:54 »
De mi a különbség mondjuk a fogazott szíj és a fogasszíj között?
Szerintem semmi. Két kifejezés ugyanarra a dologra. És ahogy Ákos is írta, a vezérműszíjak a fogazottak, a meghajtó szíjak ("ékszíjak", pedig nem is azok...) pedig a bordásak. Jaaa és vannak a valódi ékszíjak is, jellemzően a régebbi autókon  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4533 Dátum: 2009.11.18 21:20:41 »
Köszi én is remélem hogy így van.
                                                                                                                                                   

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4534 Dátum: 2009.11.20 16:08:28 »
Kérdés: furcsa zörgő hangot észleltünk a Corollánk (E12 1.6 VVTi 2003 130400 km) motorterében. Levettük az ékszíjat, és a feszítő- vmint a vezetőgörgő lóg egy kicsit, vmint az egyik zörög is. Cseréltetett mostanában vki ilyet? Beszerz árak? Milyen típust ajánlotok? Nekem FEBI-t (7500.-) és SKF-et (7900.-) ajánlottak. Azt tudja-e vki, hogy a feszítőről leműthető-e gond nélkül a görgő, mert akkor 30 eFt helyett 7 eFt-ból megúsznám...  :?: Ennyi km futásnál ez normális dolog? Márkaszervízben volt 120 ekm-es szervizen márciusban, akkor még nem észlelhették a lógást??  :censored: Előre is köszi a válaszokat!  :flowers:

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4535 Dátum: 2009.11.20 16:37:08 »
Kérdés: furcsa zörgő hangot észleltünk a Corollánk (E12 1.6 VVTi 2003 130400 km) motorterében. Levettük az ékszíjat, és a feszítő- vmint a vezetőgörgő lóg egy kicsit, vmint az egyik zörög is. Cseréltetett mostanában vki ilyet? Beszerz árak? Milyen típust ajánlotok? Nekem FEBI-t (7500.-) és SKF-et (7900.-) ajánlottak. Azt tudja-e vki, hogy a feszítőről leműthető-e gond nélkül a görgő, mert akkor 30 eFt helyett 7 eFt-ból megúsznám...  :?: Ennyi km futásnál ez normális dolog? Márkaszervízben volt 120 ekm-es szervizen márciusban, akkor még nem észlelhették a lógást??  :censored: Előre is köszi a válaszokat!  :flowers:

Csak azt tudom hogy a ts-eknek is ez szokott a baja lenni és a régebbieknek meg lehetett oldani úgy hogy csak patront cseréltek nem kellett mindent a 2005-től gyártottnak meg már sajna nem.Remélem ez segíthet valamit.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4536 Dátum: 2009.11.20 17:30:24 »
Kérdés: furcsa zörgő hangot észleltünk a Corollánk (E12 1.6 VVTi 2003 130400 km) motorterében. Levettük az ékszíjat, és a feszítő- vmint a vezetőgörgő lóg egy kicsit, vmint az egyik zörög is. Cseréltetett mostanában vki ilyet? Beszerz árak? Milyen típust ajánlotok? Nekem FEBI-t (7500.-) és SKF-et (7900.-) ajánlottak. Azt tudja-e vki, hogy a feszítőről leműthető-e gond nélkül a görgő, mert akkor 30 eFt helyett 7 eFt-ból megúsznám...  :?: Ennyi km futásnál ez normális dolog? Márkaszervízben volt 120 ekm-es szervizen márciusban, akkor még nem észlelhették a lógást??  :censored: Előre is köszi a válaszokat!  :flowers:

Csak azt tudom hogy a ts-eknek is ez szokott a baja lenni és a régebbieknek meg lehetett oldani úgy hogy csak patront cseréltek nem kellett mindent a 2005-től gyártottnak meg már sajna nem.Remélem ez segíthet valamit.

Köszi a választ. Elméletileg erről lenne szó, lásd a képen. Van rajta egy görgő lehet-e csak azt cserélni? De a felső végén van egy rezgéscsillapító is...  :hmmmm:


[a csatolmányt egy admin törölte]

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4537 Dátum: 2009.11.20 23:31:03 »
Ahogy Szuti is irta a feszitopatront kell cserelni, ha innen jon a hang, akkor segiteni fog. En is csereltettem iden.

Inditsd be a motort es ovatosan fogd meg a feszitopatront, ha a hang es amit a kezeddel erzel a patronon szinkronban van, akkor valoszinu ott a bibi. A gorgo kb. orok darab, majdnem kizart, hogy legyen vele valami.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4538 Dátum: 2009.11.21 14:16:39 »
Ahogy Szuti is irta a feszitopatront kell cserelni, ha innen jon a hang, akkor segiteni fog. En is csereltettem iden.

Inditsd be a motort es ovatosan fogd meg a feszitopatront, ha a hang es amit a kezeddel erzel a patronon szinkronban van, akkor valoszinu ott a bibi. A gorgo kb. orok darab, majdnem kizart, hogy legyen vele valami.
Köszi a tippet, lecsekkolom a dolgot!  :eek:

villamos79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4539 Dátum: 2009.11.21 15:31:52 »
Sziasztok!

Nekem E11-es vvti-s Corollám van 2001-ből, és az lenne a kérdésem, hogy
hogy lehet egyszerűen megcsinálni a csomagtartó világítását?
Kicsit zavaró, hogy nincs..

Köszi a válaszokat!

Chris!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4540 Dátum: 2009.11.21 15:40:16 »
Sziasztok!

Nekem E11-es vvti-s Corollám van 2001-ből, és az lenne a kérdésem, hogy
hogy lehet egyszerűen megcsinálni a csomagtartó világítását?
Kicsit zavaró, hogy nincs..

Köszi a válaszokat!

Chris!
Nekem van, nem ertém, hogy nálad ez hogyan maradhatott ki?! Azt hittem, ez széria.

Kell egy kis nyomógomb, meg egy vékony vezeték, egy lámpa és egy biztosíték. Elviszed az áramot biztosítékkal hátra egy 0,5-1mm2-es vezetéken, majd ezt belevezeted a nyomógombba, ami az ajtó csukására zár. Innen megy bele a szál a lámpába. A lámpából meg jön ki egy másik vezetékdarab, amit a karosszériához kötsz, ez a negatív pólus.

Autósboltokban nézz ilyen világítást vagy bontókban. A lehetőségek száma végtelen. Te is csinálhatsz LED-ekből fűzért, amit felszerelsz vhová, de lehet is ilyeneket kapni.

Amit javaslok, hogy a nyomógombtól párhuzamosítva 2 db vezetéket vigyél mindkét oldalra és külön-külön szerelj egy-egy lámpát a két oldalra...

A nyomógomb elhelyezését tekintve legjobb hely a középen lévő zárnál van. Gyárilag is ide építették be a nyomógombot. Persze a beépítése egyedi tervezést igényel. Ha nem vagy benne biztos, hogy meg tudod csinálni, akkor vidd el egy villamosságishoz, szerintem egy 5-ösből megcsinálja neked.

villamos79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4541 Dátum: 2009.11.21 17:39:40 »
Köszi a választ!

Azért írtam két helyre, hátha többen olvassák..
Kb. mekkora bizti kell?és honnan kell elvezetnem az áramot?

Az ajtó csukásánál van egy nyomógomb, de oda már van kötve valami.
gondolom az a riasztó lehet. ide még köthetek vezetéket?

Kicsit sok a kérdésem, és bocsi, ha néha hülyeségnek látszik, de megpróbálnám magam
megcsinálni, ha lehet, és ehhez segítség kell.

Köszi : Chris!

mykos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4542 Dátum: 2009.11.21 18:11:33 »
Köszi a választ!

Azért írtam két helyre, hátha többen olvassák..
Kb. mekkora bizti kell?és honnan kell elvezetnem az áramot?

Az ajtó csukásánál van egy nyomógomb, de oda már van kötve valami.
gondolom az a riasztó lehet. ide még köthetek vezetéket?

Kicsit sok a kérdésem, és bocsi, ha néha hülyeségnek látszik, de megpróbálnám magam
megcsinálni, ha lehet, és ehhez segítség kell.

Köszi : Chris!

Szerintem jó megoldás a meglévő kapcsoló jelét megcsapolni, viszont nem jó ötlet azzal a kapcsolóval direktben teljesítményt kapcsolni. Gyárilag a toyoták NPN rendszerűek, azaz földet kapcsolgatnak a kapcsolók, és a tápfeszültség mindig rajta van a fogyasztókon biztosítva. Megoldás, egy kis relé amit a közös kapcsoló vezérel és a relé kapcsolja a teljesítményt,biztosítéknak meg akkora kell amekkora a lámpád felvesz +20mA a relé miatt(mehet közös tápkörre a relé és a lámpa).
AE111 Station Wagon 1,6 16i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4543 Dátum: 2009.11.21 18:15:56 »
Azért írtam két helyre, hátha többen olvassák..
Ugyan azok olvassák mindkét témát, szükségtelen több helyre beírni, mert csak keveredés szokott ebből lenni.

Kb. mekkora bizti kell?és honnan kell elvezetnem az áramot?
Ha nem kötsz rá más fogyasztót, akkor egy 5 Amperes tökéletes elég 2 nagyobb izzónak is. 12V*5A=60W elég kell bőven, hogy legyen.

Az áramot célszerű az akkumulátorról szedni, nem más fogyasztóról. Az akkuhoz minél közelebb kell elhelyezni a biztosítékot, 20 cm-es szakaszon belül. Lehet kapni kimondottan autóhoz való "lengős" biztosítékfoglalatokat az elektronikai boltokban. Nem kell komolyat venned, mert 5A-es áramhoz elég egy olcsóbb is. Ha lehet akkor olyat vegyél, amelynek a szélein saru van, amire vezetéket tudsz kötni, ne pedig olyat, amiből kilógnak a vezetékek. Ugyanis a kilógó vezetékek általában nagyon vékonyak és sérülékenyek...

Az ajtó csukásánál van egy nyomógomb, de oda már van kötve valami.
gondolom az a riasztó lehet. ide még köthetek vezetéket?
Nem köthetsz, mert nem tudod, hogy ott pontosan mi micsoda. Csak baj lenne belőle. Meg a megnövekedett áramfelvételt sem biztos, hogy egy másik fogyasztó vezetéke elbírja.

Kicsit sok a kérdésem, és bocsi, ha néha hülyeségnek látszik, de megpróbálnám magam
megcsinálni, ha lehet, és ehhez segítség kell.
Csináld magad, ha tudod, csak figyelj arra, hogy ne okozz zárlatot!

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4544 Dátum: 2009.11.22 16:05:40 »
Szerintetek ezek jók lennének a középkonzolhoz?