Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871120 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4395 Dátum: 2009.10.13 23:00:10 »
Sziasztók!Két hete vetem egy 2003-as Corollát.És leszeretném cseréltetni az elsö féktárcsát és betétett.Kérdésem,hogy milyen márkát ajánlotok.És mi a véleményetek (Kasyama)márkárol,jó áron van.De jó e? Amúgy nagyon szupi egy járgány!!!(Elsö toyotám). :clap:
Gratulálok az új vashoz!

Biztosan le kell cserélni azt a tárcsát? Nem lehet már szabályozni?

Betétben nekem eddig ami bevált: Ferodo, Ate, Japanparts.
Tárcsában: gyári, Ferodo, Bosch, Zimmermann.

Az általad említett márkáról én még nem hallottam. Ez nem jelenti azt, hogy rossz, de én a bevált márkáknál maradnék...

Az egyik legjobb és legdrágább kombináció a Ferodo tárcsa-Ferodo betét. Ha telik erre, akkor én ezt javaslom.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4396 Dátum: 2009.10.13 23:11:29 »
Kasyama (group vagy corp?)= japan parts, jakoparts, niparts, ha jól emlékszem.
Egyébként ezen márkák közepes minőségű, jó ár/érték arányúak. Valaki esküszik rá, nekem pl jakoparts van, hidegen 1-2fékezésig  csikorog, viszont keményebb típusú betét picivel a gyárinál, így valószínű tartósabb is. Szerintem nem rossz döntés. Én a tárcsát cserélném, nem szórakoznék szabályozással. Ha sok pénzed van, lehet azért jobb betéteket tárcsákat is kapni :D
UI:
mennyiért sikerült venni a kocsit, mit lehet tudni róla?


http://www.kashiyama.com/global.html



« Utoljára szerkesztve: 2009.10.14 08:34:27 írta kleingy »

Aaron85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4397 Dátum: 2009.10.14 15:05:41 »
Sziasztók!Két hete vetem egy 2003-as Corollát.És leszeretném cseréltetni az elsö féktárcsát és betétett.Kérdésem,hogy milyen márkát ajánlotok.És mi a véleményetek (Kasyama)márkárol,jó áron van.De jó e? Amúgy nagyon szupi egy járgány!!!(Elsö toyotám). :clap:

Corolla TS-emben is az van.Nem csikorog és nagyon lassan kopik.
Jakoparts is ugyanaz, csak a csomagolása más....
BLACK COROLLA TS 2005

frankapisti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4398 Dátum: 2009.10.14 17:57:09 »
Kasyama (group vagy corp?)= japan parts, jakoparts, niparts, ha jól emlékszem.
Egyébként ezen márkák közepes minőségű, jó ár/érték arányúak. Valaki esküszik rá, nekem pl jakoparts van, hidegen 1-2fékezésig  csikorog, viszont keményebb típusú betét picivel a gyárinál, így valószínű tartósabb is. Szerintem nem rossz döntés. Én a tárcsát cserélném, nem szórakoznék szabályozással. Ha sok pénzed van, lehet azért jobb betéteket tárcsákat is kapni :D
UI:
mennyiért sikerült venni a kocsit, mit lehet tudni róla?

Szeva.A corolla 2002 08 havi második tulaj az elsö tulaj egy 75 éves doki volt.A második is vigyázott rá. Csak márkaszervizbe volt szerelve, 71000km van benne!!
Hüvös kék, kétszinü müszerfal. klima, stb, 5 ajtos. Már mentem vele egy ezrest és 6,7-et ivoit, pedig nehezebb a jobb lábam.
A tárcsa még gyári és kopott, azért kell cserélni. Eddig nagyon jók a tapasztalataim!! TOYOTA!!! :yes:

Ja és az ára 1.6milió, Tulajtol és Terra Felszereltségü. Szerimtem jo ár!

Idézetet javítottam. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.14 19:43:20 írta kleingy »

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4399 Dátum: 2009.10.15 02:06:56 »
a felső az tutti stabilizátor rúd szilent...
az alsó pedig szerintem lengőkar szilenteknek néz ki...  :hmmmm:

Ezek amugy rendelhető tuningcuccok.
CSak kérdezném, hogy van e értelme ilyeneket venni, jobb lesz tőle a kocsi mint a gyáritól, stabilabb, merevebb lesz ?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4400 Dátum: 2009.10.15 06:25:55 »
a felső az tutti stabilizátor rúd szilent...
az alsó pedig szerintem lengőkar szilenteknek néz ki...  :hmmmm:

Ezek amugy rendelhető tuningcuccok.
CSak kérdezném, hogy van e értelme ilyeneket venni, jobb lesz tőle a kocsi mint a gyáritól, stabilabb, merevebb lesz ?

Utcára nem kell,ha nem akarsz vele gyorsan kanyarodni.Ha mégis akkor igen.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4401 Dátum: 2009.10.17 17:20:07 »
Ma cseréltem kereket, és az első kerekek leszerelésekor észrevettem a következőket. Az első gátlók teleszkópján a védő gumipalást (gumiharang?) nem takar, vagyis alul lóg, így kilátszik a gátlónak az a része ahol egybecsúszik a két rész. Feltételezem ennek nem így kéne kinézni. Nem szeretném, ha a kosz/por/sár belemenne emiatt a teleszkóp összecsúszó részénél, és kinyírná a gátlót. Szerintetek?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4402 Dátum: 2009.10.17 17:34:14 »
Ma cseréltem kereket, és az első kerekek leszerelésekor észrevettem a következőket. Az első gátlók teleszkópján a védő gumipalást (gumiharang?) nem takar, vagyis alul lóg, így kilátszik a gátlónak az a része ahol egybecsúszik a két rész. Feltételezem ennek nem így kéne kinézni. Nem szeretném, ha a kosz/por/sár belemenne emiatt a teleszkóp összecsúszó részénél, és kinyírná a gátlót. Szerintetek?

Ez sajna nekem is így van.A használattól elkopik.Lehet a toyotánál lehet rendelni ilyet,de ebben nem vagyok biztos.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4403 Dátum: 2009.10.17 22:25:50 »
Ma cseréltem kereket, és az első kerekek leszerelésekor észrevettem a következőket. Az első gátlók teleszkópján a védő gumipalást (gumiharang?) nem takar, vagyis alul lóg, így kilátszik a gátlónak az a része ahol egybecsúszik a két rész. Feltételezem ennek nem így kéne kinézni. Nem szeretném, ha a kosz/por/sár belemenne emiatt a teleszkóp összecsúszó részénél, és kinyírná a gátlót. Szerintetek?
Ha csak felemelve látszik ki, az normális. Ha leengedett autónál is látszik az a rész, ahol egymásba csúsznak az egyes elemek, az viszont nem túl szerencsés.

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4404 Dátum: 2009.10.19 20:49:20 »
Sziasztok!

Az 1.4 vvti becsörgés témában írok ismét.:)Sajna még mindig nincs vége.
Ott tartottam,hogy kimértem a kopogásérzékelő ellenállását(1MOhm-nál kevesebb akkor jó)és végtelen ellenállást mutatott,vagyis szakadást.Lehúztam azóta nem kopog a motor.
Ma hozattam új kopogásérzékelőt,ezen ugyanúgy végtelen ellenállást mértem.
Na most két dolog lehet:a,Ez a kopogásérzékelő is rossz.
b,az ECU így(azaz hibásan) dolgozza fel a kopogásérzékelő jeleit
Hisz vmi jelet visz ki neki,ha nem vinne akkor úgy viselkedne mint most(lehúzott szenzorral).
Szóval mitévő legyek?
Vki nem mérni ki a sajátján a kopogásszenzor ellenállását?Hálás lennék!Le kell húzni a csatit,és a középső és a jobb oldali pólus között.
Mutatom a képen.

[a csatolmányt egy admin törölte]

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4405 Dátum: 2009.10.19 21:09:08 »
Még annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy a problémámat 6 vagy 7 toyota kereskedésnek megírtam,és egyik sem reagált.:(

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4406 Dátum: 2009.10.20 00:53:19 »
Holnap kimérem neked. A mszervízek csak a drága olajcserét szeretik, a problémamegoldást már kevésbé.
Szerintem a kopogásérzékelő a rossz, nem hiszem, hogy az ECU. Lesz.rabb esetben lehúzod a csatiját, azt úgy mész, még mindig olcsóbb, mint egy új ECU 250-ért. Azt ha így nem csörög, az azt jelenti, hogy nincs detonációs égés sem, ergo a motornak is jobbat teszel.

Nekem amúgy senki ne akarja beadni (mkereskedések), hogy az nem árt a motornak, ha csörög. Pont, hogy rövid távon is árt a detonációs égés, ami a csörgést okozza a rossz időzítés (és az esetlegesen alacsony oktán szám) miatt...


P.S.: Ha nekem is szakadást mutat a knock sensor akkor lecumizom magam... :szemez:


MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4407 Dátum: 2009.10.20 08:10:33 »
Ha rendelek pl. egy zárgarnitúrát E10-hez, valamelyik márkakereskedésben, kb. mennyi idő alatt ér ide vajon?

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4408 Dátum: 2009.10.20 08:30:28 »
Holnap kimérem neked. A mszervízek csak a drága olajcserét szeretik, a problémamegoldást már kevésbé.
Szerintem a kopogásérzékelő a rossz, nem hiszem, hogy az ECU. Lesz.rabb esetben lehúzod a csatiját, azt úgy mész, még mindig olcsóbb, mint egy új ECU 250-ért. Azt ha így nem csörög, az azt jelenti, hogy nincs detonációs égés sem, ergo a motornak is jobbat teszel.

Nekem amúgy senki ne akarja beadni (mkereskedések), hogy az nem árt a motornak, ha csörög. Pont, hogy rövid távon is árt a detonációs égés, ami a csörgést okozza a rossz időzítés (és az esetlegesen alacsony oktán szám) miatt...


P.S.: Ha nekem is szakadást mutat a knock sensor akkor lecumizom magam... :szemez:



Szia!

Tyű,azt nagyon megköszönném(mármintha te is kimérnéd).:)
Lehúzva nem kopog,most így járok vele,így nincs kellemetlen  hang.
(amúgy bontóból vettem hozzá ecut is,egy olyan corollából amiben 2002 júliusában cserélték,lehet hétvégén kicserélem,meglátjuk)
No,és mégegyszer köszi a mérést.Kíváncsian várom,azért ne cumizd le magad akármi lesz.:)


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4409 Dátum: 2009.10.20 10:08:52 »
Idézetet írta: Wild_Wind
Üdv! Nem tudja vki véletlenül hogy van e légtelenítő csavarja a hűtőrendszernek a G6-os 4E-FE Corolán? Klíma nélküli, előre is köszönöm, üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.20 10:26:08 írta kleingy »