Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871174 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4170 Dátum: 2009.09.01 14:46:37 »


"vagy vesz egy 100%-ban leinfózhatót 125ezerrel 1,7M ért"

Ilyen nem volt, és sztem nincs is. Ennyiért legalábbis biztos nem. Asszem meséltem, mennyit leinfoztam. Amattól azért tanácsoltatok el mert törött volt, a nagyja meg tekert órájú volt, ez meg jónak tűnt, jó árban. Civic megintcsak nem volt..

PL:
http://www.hasznaltauto.hu/3141172_toyota_corolla_2003


Persze a hihető százXezres futásnál mindig vonzóbb a kis fantáziával hihető 60ezres futás. Sokan így gondolkodnak. Ettől a tiedben még simán lehet 80ezer, nehogy félreérts.

Na de ez annyival drágább, hogy abból már majdnem kijön az estleges motor javítás :) Arra meg értelemszerűen nem számítottam, hogy egyből előjön nálam a bibi. Itt mondták páran, hogy ááh, ilyen egy Toyotával nem fordulhat elő, minimális a kockázat.. Megjegyzem, szk ide vagy oda, annál is előjöhet(esetleg már elő is jött). Itt valakinek 130e-nél cserélték a motort, és neki is kb annyit evett mint nekem. Ugyanolyan autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4171 Dátum: 2009.09.01 14:52:57 »
Itt mondták páran, hogy ááh, ilyen egy Toyotával nem fordulhat elő, minimális a kockázat...
SENKI_NEM_MONDOTT_ILYET :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4172 Dátum: 2009.09.01 14:58:29 »


"vagy vesz egy 100%-ban leinfózhatót 125ezerrel 1,7M ért"

Ilyen nem volt, és sztem nincs is. Ennyiért legalábbis biztos nem. Asszem meséltem, mennyit leinfoztam. Amattól azért tanácsoltatok el mert törött volt, a nagyja meg tekert órájú volt, ez meg jónak tűnt, jó árban. Civic megintcsak nem volt..

PL:
http://www.hasznaltauto.hu/3141172_toyota_corolla_2003

 

Persze a hihető százXezres futásnál mindig vonzóbb a kis fantáziával hihető 60ezres futás. Sokan így gondolkodnak. Ettől a tiedben még simán lehet 80ezer, nehogy félreérts.

Egyébként ezen állítólag ratyik a nyári gumik, és nincs benne riasztó sem(mondjuk, az annyira nem is kell).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4173 Dátum: 2009.09.01 15:04:57 »
De hát ez a legkevesebb több milliós kiadásnál.  :eek: A motor a lényeg (meg hogy ne legyen atomra törve meg visszatekerve).
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4174 Dátum: 2009.09.01 15:18:26 »
De hát ez a legkevesebb több milliós kiadásnál.  :eek: A motor a lényeg (meg hogy ne legyen atomra törve meg visszatekerve).
Mondjuk van egy viszonylag jó állapotú, 80%-os gumi bármely használt e12-esen. Egy ilyen garn. használt gumi neten kb 35ezer Ft.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4175 Dátum: 2009.09.01 19:59:35 »
Györgyi, drága, az elsőt kellett volna...

Felőlem nyugodtan.
Amúgy, Gyöngyi.... :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4176 Dátum: 2009.09.01 20:04:31 »
angoltanárnőm is Gyöngyi.. vagy Györgyi? ....mindig eltévesztem...egyébként... :wub:

...tudom....képet.... ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4177 Dátum: 2009.09.01 21:36:41 »
Sziasztok!

Elvittem az autót szervízbe!(1.4 vvti 2001,gyorsításkor kerregő hang)
Azt mondták rossz az előgyújtás,kopogásos égés jelensége áll fenn,a computer az oka.Az új 308 ezer forint.De nem kell kicserélni,nem baj ez igazán,a motornak nem lesz baja,éljek együtt vele.(egyrészt nincs erre ennyi pénzem,másrész ha pörgetem a motort nincs ez a hang).
Azt mondták sok Corollánál van ez,nem hibás a computer,hanem ez egyszerűen ilyen.Főleg nyáron jön elő,mikor meleg a levegő.
Javaslat:tankoljak magasabb oktánszámú benzint.
Eddig a shellnél tankoltam,most kipróbálok mást.
Szóval  kuplungcseréhez ennek semmi köze.(Emiatt lelettem itt hurrogva,hogy nem szóltam)
Olajcserém is volt,5W40-es Castrol ment bele,rakok bele most sűrűbbet,hátha ez híg neki,mint utolsó lehetőség,hátha ezt jobban kamálja,bár nem hinném.


Ez egy ismert típushiba ennél a szériánál, nem tudom, hogy nem mondta itt neked senki.. Egyébként az enyém is csörög, ha erőlködik(pl. 1-esben nem adok elég gázt, akkor becsörög)
B.


Szia!

Nekem minden gyorsításra csörög.Főleg emelkedőnek.Neked is?
Akkor nemcsak a szívócsonk típushiba a korai vvt-i motoroknál,hanem ez is,hogy "becsörög"(ahogy a szerelő mondta).
Engem baromira idegesít ez a csörgés,kicsit csalódás ez így,pláne ha még tényleg tönkrebacca a motort.
Mondjuk ilyen hibát a japoktól!Hááááát!
Na,ma elviszem a barátnőm csörögni!:)

Balázs

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4178 Dátum: 2009.09.01 21:54:36 »
Kisfiatal! Esetleg tehetnél be képet a kocsi belteréről, abból nagyjából lel lehet szűrni a futott kilométereket. Meg amúgy is kíváncsiak lennénk sztem az autódra...
Gabe 254.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4179 Dátum: 2009.09.01 21:56:54 »
Hát de tudod: egy Corollának semmi baja nem lehet, városi legendák ezek a típushibák..
Na de komolyra fordítva, én csak olyankor vettem észre, ha "fuldoklik" a motor, tehát pl. 1-esben nem adok elég gázt és/vagy hamar engedem fel a kuplungot, vagy nem kapcsolok vissza, 2-es helyett 4-esbe rakom, ekkor hallani a jellegzetes csörgő hangot. Ez úgy tudom, az első szériás vvti-knek a típushibája, egyebek mellett ugyebár..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4180 Dátum: 2009.09.01 21:58:38 »
Kisfiatal! Esetleg tehetnél be képet a kocsi belteréről, abból nagyjából lel lehet szűrni a futott kilométereket. Meg amúgy is kíváncsiak lennénk sztem az autódra...

Áhh, képről mit szűrsz le? Egyébként szinte makulátlannak tűnik az utastér(ez egyébként kb. az egész autóról elmondható).

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4181 Dátum: 2009.09.01 22:00:02 »
Hát de tudod: egy Corollának semmi baja nem lehet, városi legendák ezek a típushibák..
Na de komolyra fordítva, én csak olyankor vettem észre, ha "fuldoklik" a motor, tehát pl. 1-esben nem adok elég gázt és/vagy hamar engedem fel a kuplungot, vagy nem kapcsolok vissza, 2-es helyett 4-esbe rakom, ekkor hallani a jellegzetes csörgő hangot. Ez úgy tudom, az első szériás vvti-knek a típushibája, egyebek mellett ugyebár..
Nem, ez egy jellemző típushiba, a béna vezetők hibája.  [rohog]

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4182 Dátum: 2009.09.01 22:01:01 »
Hát de tudod: egy Corollának semmi baja nem lehet, városi legendák ezek a típushibák..
Na de komolyra fordítva, én csak olyankor vettem észre, ha "fuldoklik" a motor, tehát pl. 1-esben nem adok elég gázt és/vagy hamar engedem fel a kuplungot, vagy nem kapcsolok vissza, 2-es helyett 4-esbe rakom, ekkor hallani a jellegzetes csörgő hangot. Ez úgy tudom, az első szériás vvti-knek a típushibája, egyebek mellett ugyebár..
Nem, ez egy jellemző típushiba, a béna vezetők hibája.  [rohog]

Nem erről beszéltem.. Neki minden fokozatban csörög.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4183 Dátum: 2009.09.01 22:02:46 »
Kisfiatal! Esetleg tehetnél be képet a kocsi belteréről, abból nagyjából lel lehet szűrni a futott kilométereket. Meg amúgy is kíváncsiak lennénk sztem az autódra...

Ami nem illik a képbe, az a csomagtér-és tanknyitó. Az olyan, mintha mintha máshonnan származna, ütött-kopott. Hogy mit csinálhatott vele? :?:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4184 Dátum: 2009.09.01 22:09:59 »
Kisfiatal! Esetleg tehetnél be képet a kocsi belteréről, abból nagyjából lel lehet szűrni a futott kilométereket. Meg amúgy is kíváncsiak lennénk sztem az autódra...

Ami nem illik a képbe, az a csomagtér-és tanknyitó. Az olyan, mintha mintha máshonnan származna, ütött-kopott. Hogy mit csinálhatott vele? :?:

Az az eredeti, miden más cserélve volt, amikor összeheggesztették két roncsból :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!