Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871050 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3870 Dátum: 2009.07.24 08:12:29 »
Nem ég a bal lámpám sajna.
Pedig alig több mint 1 éve lett bele véve . Optiblue volt.

Most akkor milyen izzókat vegyek bele ami tényleg jól világít és tartós is ?
Hagyományos izzóból nem igazán jön össze a kettő. Tehát vagy erősen világít (ezek az emelt fényerejűek), vagy tartós (ezek a normálok). Amúgy emelt fényerejűtől a bő 1 év nem is rossz! Nekem általában 9-10 hónap alatt kiégtek.

Vagy: utólagos illegál xenon. Amit én nem lépnék meg, mert épp mostanában kezdenek rászállni. A rendőrök még nem vadásznak rá, de mivel az NKH már állást foglalt ellene, ezért szvsz csak idő kérdése, hogy elkezdjék. És, ugye, elég könnyen ellenőrizhető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3871 Dátum: 2009.07.24 08:13:34 »
Úgy egyébként maga a xenon miatt is kivadásszák az embert vagy csak azokat, akik kifizetni ki tudták, de beállítani már nem volt eszük?
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3872 Dátum: 2009.07.24 08:31:22 »
Nekem a textar volt szar és nyikorgós...
Asszem, sok múlik a használaton. Ugye, nálad azért kap a fék elég rendesen. Nálunk (az Avensisben) viszont épp ellenkezőleg: apám hihetetlen finoman fékez (Carinán 90 ezer km alatt alig lettek vékonyabbak a betétek), és én is elég óvatosan szoktam (ő tanított) - szóval bízom benne, hogy nálunk nem fog nyikorogni a Textar  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3873 Dátum: 2009.07.24 08:36:38 »
Úgy egyébként maga a xenon miatt is kivadásszák az embert vagy csak azokat, akik kifizetni ki tudták, de beállítani már nem volt eszük?
Hát ha egyszer születik egy döntés, hogy vadászni kell az utólagos xenonra, akkor nem lesz nehéz összeállítani egy típuslistát, hogy mely autókban nem is lehet ilyen gyárilag. Nameg azt sem egy nagy tudomány megnézni, hogy van-e fényszóró-mosó vagy nincs. Már ez alapján lebukik az összes utólagos illegál beszerelés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3874 Dátum: 2009.07.24 11:08:31 »
Várható volt hogy ez lesz, onnantól kezdve hogy elterjedtek a szettek és nagyon lementek az árak, boldog-boldogtalan beszereli, és tényleg gyakran látni olyat ami botrányosan világít :no:

Idő kérdése és ráfognak ugrani, de ezt már beszéltük anno a világítós topikba is.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3875 Dátum: 2009.07.24 15:10:43 »
Teljesen jogosnak tartom, hogy a xarulszereltxenon kerüljön ki az autóból, balesetveszélyes a szórt fényével!
Fery

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3876 Dátum: 2009.07.24 16:42:49 »
Fékbetétből szvsz, ha az ár is fontos, akkor Nipparts; ha az ár kevésbé fontos, akkor Textar, Ate vagy Ferodo.

Amúgy meg sokan mondják ilyen vagy olyan betétre, hogy xar... Na, az Avénkba egy hónapja Textar került (több fórumtárs szerint xar), szerelőm ajánlására, aki alapban ezzel szereli az autókat, ha a vevő hangsúlyt fektet a minőségre... Hát, azóta belement 2000 km (inkluzíve Tirol, sok hegy, nagy terhelés) - jelentem, ugyanúgy fog mint előtte a gyári, nem koszolja jobban a felnit, és semmi hangja nincs.

Nippartsra is sokan mondják, hogy csikorgós. Ehhez képest ilyet tettem Szutyikába, aztán végigcsináltam vele ugyancsak Tirolt; jól fog (jobban, mint előtte a gyári - igaz, az már ősöreg volt), nem koszolja a felnit, és semmi hangja nincs.
Nekem is azt javasolták most a Corollába, hogy Bosch tárcsa+Ate betét. Állítólag verhetetlen páros: jól fog, és hangja sincs a vége felé sem, mikor már kopott.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.26 20:30:01 írta Boby »
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3877 Dátum: 2009.07.24 17:06:14 »
....xenon.....
.....Nameg azt sem egy nagy tudomány megnézni, hogy van-e fényszóró-mosó vagy nincs. Már ez alapján lebukik az összes utólagos illegál beszerelés.

Mivel épp lökhárítójavítás előtt állok, erősen gondolkozom, hogy be kellene az ablakmosótartályról csövezni a fényszórókat... Az Opelnak egész diszkrét ablakspriccnijei vannak, ennyi tipusidegen dologgal meg meg is tudnék még barátkozni, és akkor Fakdöpolísz :) elektromos magasságállításom van; a balkezemen van az automatikája :D
szerintetek?
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3878 Dátum: 2009.07.24 17:09:58 »
Egy fényszóró-mosó mindenképpen hasznos dolog  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3879 Dátum: 2009.07.24 17:13:30 »
....xenon.....
.....Nameg azt sem egy nagy tudomány megnézni, hogy van-e fényszóró-mosó vagy nincs. Már ez alapján lebukik az összes utólagos illegál beszerelés.

Mivel épp lökhárítójavítás előtt állok, erősen gondolkozom, hogy be kellene az ablakmosótartályról csövezni a fényszórókat... Az Opelnak egész diszkrét ablakspriccnijei vannak, ennyi tipusidegen dologgal meg meg is tudnék még barátkozni, és akkor Fakdöpolísz :) elektromos magasságállításom van; a balkezemen van az automatikája :D
szerintetek?
Sok autóban van elektromos magasságállítás, ezt a rendőr nem hiszem, hogy bekajálná..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3880 Dátum: 2009.07.24 17:15:57 »
Egy fényszóró-mosó mindenképpen hasznos dolog  :yes:

Az enyémben van ilyen gyárilag, azért olyan sok hasznát nem vettem eddig. Max, ha neadjIsten letöröm a lököst, drágább lesz a javíttatás, nehéz ilyen szerezni... :cool2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3881 Dátum: 2009.07.24 17:51:34 »
Nem szoktál késő ősszel/télen, xar időben, országúton, sötétben autózni  :hmmmm: ? Fél óra alatt meg tudnak vakulni a fényszórók, "ideális" körülmények között  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3882 Dátum: 2009.07.24 18:29:33 »
Nem szoktál késő ősszel/télen, xar időben, országúton, sötétben autózni  :hmmmm: ? Fél óra alatt meg tudnak vakulni a fényszórók, "ideális" körülmények között  :wacko:
Mondjuk lehet az a "baj", hogy többnyire városban járok, rövid utakat teszek meg.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3883 Dátum: 2009.07.24 20:45:25 »
elektromos magasságállításom van; a balkezemen van az automatikája :D
szerintetek?

Original Xenon-nál nincs manuális magasságállitás már csak erröl is kiderül hogy barkácsolt, a fényszoromoso is nélkülözhetetlen a Xenonhoz. Nem csodálkoznék, ha egy idö után minden utolagos Xenon illegálissá válna.

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3884 Dátum: 2009.07.24 21:31:44 »
Original Xenon-nál nincs manuális magasságállitás...

Negatív... Ültem már olyan autóba amibe így volt. (A6 c5)