Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871254 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3765 Dátum: 2009.07.06 13:54:05 »
Jujj. Ez fel sem merült bennem  :hmmmm:
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3766 Dátum: 2009.07.06 14:00:56 »
Pedig utángyártott alkatrésznél könnyen előfordulhat. Láttam már Fiat Punto sárvédőt, amin máshol voltak a rögzítési pontok... Mikor Öcsém megborította az Astrát, ő is gondolkodott utángyártott elemekben, de mértek párat a cimbivel, és a bontott mellett döntöttek. Mondjuk a dobbetét egy lepkefing (jé, nem javítja a helyesírás-ellenőrző, bezzeg az utángyártott nem tetszik neki :D) vastagságú műanyag elem, biztos be lehet hajtogatni a helyére.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3767 Dátum: 2009.07.06 15:12:53 »
Pedig utángyártott alkatrésznél könnyen előfordulhat. Láttam már Fiat Punto sárvédőt, amin máshol voltak a rögzítési pontok... Mikor Öcsém megborította az Astrát, ő is gondolkodott utángyártott elemekben, de mértek párat a cimbivel, és a bontott mellett döntöttek. Mondjuk a dobbetét egy lepkefing (jé, nem javítja a helyesírás-ellenőrző, bezzeg az utángyártott nem tetszik neki :D) vastagságú műanyag elem, biztos be lehet hajtogatni a helyére.
Az enyémet márkaszervizben cserélték, mégis eláll egy kicsit......rosszabb esetben ez lesz a Tieddel is......anni próbáltam egy 1,4-es corit, annak is elállt az első dobbetéte....ez már csak ilyen...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3768 Dátum: 2009.07.06 15:19:14 »
De az a vacak egy puha műanyag. Ha nem stimmel a rögzítési pontja, akkor is egy csavarral pillanat alatt lehet rögzíteni. Ha kilóg, akkor meg le lehet belőle vágni.

Az, hogy a gyári eláll, az azért van, mert rosszul rakták fel vagy a szállítás során meghajlott. De inkább az előbbi...

Amúgy én occóért bontottat vennék, max 3.000 Ft-ért...Aki többet akar kérni érte, az rabló...

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3769 Dátum: 2009.07.06 15:28:19 »
Amúgy én occóért bontottat vennék, max 3.000 Ft-ért...Aki többet akar kérni érte, az rabló...

...és ha csak "rablók" árulnának ilyet, néhanapján 8 ezerért, akkor mit tennél? Szólnál nekik, hogy ejnye, ez rablás, max. 3 ezret adsz érte?

Lovy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3770 Dátum: 2009.07.06 16:16:04 »
Helló, van valakinek felújított lengéscsillapítóval tapasztalata? Érdemes ezzel foglalkozni vagy vegyek bele újat? Kb 18e-ért újítanák fel a Béka Corolla hátsó lengéscsillapítóit 1 év garival, az új Monroe 30-40e között van. Találtam viszont egy OPTIMAL nevűt is 20-23e-ért, erről viszont nem hallottam. Esetleg az UNIX-nál  a "saját márkás" lengéscsillapítóról tudtok valamit?

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3771 Dátum: 2009.07.06 16:19:16 »
Helló, van valakinek felújított lengéscsillapítóval tapasztalata? Érdemes ezzel foglalkozni vagy vegyek bele újat? Kb 18e-ért újítanák fel a Béka Corolla hátsó lengéscsillapítóit 1 év garival, az új Monroe 30-40e között van. Találtam viszont egy OPTIMAL nevűt is 20-23e-ért, erről viszont nem hallottam. Esetleg az UNIX-nál  a "saját márkás" lengéscsillapítóról tudtok valamit?
Felújítottat nem ajánlom. Nem biztos, hogy a két oldalon ugyan olyan lesz a kettő keménysége, illetve az élettartama kérdéses...

A Monroe szerintem sz.r, nem ajánlom senkinek sem.

Az Optimal-t nem ismerem, de a nevéből adódóan gazdaságos kategória.

Javaslatom: Kayaba

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3772 Dátum: 2009.07.06 17:38:04 »
Nem tettük fel a dobbetétet. Megérkezett, felpróbáltuk, ránézésre jónak tűnik, de rájöttünk, hogy nincs patentünk. :D Elmentem Toyotáékhoz, ma már nem tudják leadni a rendelést, holnap reggel megrendelik, szerdára itt van a patent-készlet. Darabja 210 nettó, kell belőle 10.

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3773 Dátum: 2009.07.07 07:28:10 »
Nem tettük fel a dobbetétet. Megérkezett, felpróbáltuk, ránézésre jónak tűnik, de rájöttünk, hogy nincs patentünk. :D Elmentem Toyotáékhoz, ma már nem tudják leadni a rendelést, holnap reggel megrendelik, szerdára itt van a patent-készlet. Darabja 210 nettó, kell belőle 10.

Tudom. Eső után köpönyeg. De talán legközelebbre,- bár ne legyen rászükséged:
http://www.patentdepo.hu/index.htm
Üdv.
czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3774 Dátum: 2009.07.07 09:44:18 »
Egy komolyabb autósboltban is találtál volna patentokat, itt nálunk több boltban is van mindenféle méretben, formában.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3775 Dátum: 2009.07.07 12:19:04 »
Jobb oldalt megy ki a víz az tuti, 2 napja láttam ilyet felemelve amikor olajat cseréltünk a kollegám autóján, meg átnéztük.
A tűzfal alján van kivezetve egy kis gumicsövön, alá kéne nézned megvan-e a cső és a klímázás után valóban azon távozik-e a kondenzvíz, nem-e mellette valami okból kifolyólag.
Akkor jó, mert én is így láttam. Na majd elviszem  a márkaszervizbe vagy egy maszek klímáshoz, de elsőként megpróbálom magam kitalálni mi a baj.......sok kedvem nincs az egészhez....mindenesetre köszi a segítséget:)

Felhívtam a ReálBudát 10kor, 11re vihettem is, 5perc alatt felkerült a munkaállásra. Kiderült, hogy el van dugulva a klíma kondenzvíz elvezető gumicsöve, kihúzták, kifolyt belőle több deciliter víz. Szóval a problémám megoldva, mindezt ingyen megcsinálták. :yes:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3776 Dátum: 2009.07.07 12:35:47 »
 :clap: :clap: :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3777 Dátum: 2009.07.07 12:52:06 »
Hoztam egy szórólapot az extracare garanciáról, ami a már nem gyári garis autóra km korlátozás nélkül 1évre 53ezer Ft, 2évre 98600Ft, és most az olajcsere olaját ingyen adja a szerviz!!!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3778 Dátum: 2009.07.07 13:32:59 »
Hoztam egy szórólapot az extracare garanciáról, ami a már nem gyári garis autóra km korlátozás nélkül 1évre 53ezer Ft, 2évre 98600Ft, és most az olajcsere olaját ingyen adja a szerviz!!!
Azért drága. Ha a blokk nem áll be, akkor ennyi baj szerintem nem történik a kocsival, hogy megérje rá kifizetni ezt az összeget... A karbantartási díjakat amúgy is kell fizetnem, és ezek teszik ki szerencsére az összeg nagy részét. (Benzin, adó nem nézve.) Ha valami elromlik, akkor sem valószínű, hogy ekkora összeget emészt fel. Max, ha beteges széria a kocsi, akkor biznisz ez.

Amúgy örvendetes, hogy megjavult a klíma a kocsiban, azért egy pucolás sem árthat neki. Lehet, hogy a víz berohadt már a légkondiba... Bár ezt szagról könnyen meg lehet mondani...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3779 Dátum: 2009.07.07 14:33:06 »
Hoztam egy szórólapot az extracare garanciáról, ami a már nem gyári garis autóra km korlátozás nélkül 1évre 53ezer Ft, 2évre 98600Ft, és most az olajcsere olaját ingyen adja a szerviz!!!
Azért drága. Ha a blokk nem áll be, akkor ennyi baj szerintem nem történik a kocsival, hogy megérje rá kifizetni ezt az összeget... A karbantartási díjakat amúgy is kell fizetnem, és ezek teszik ki szerencsére az összeg nagy részét. (Benzin, adó nem nézve.) Ha valami elromlik, akkor sem valószínű, hogy ekkora összeget emészt fel. Max, ha beteges széria a kocsi, akkor biznisz ez.

Amúgy örvendetes, hogy megjavult a klíma a kocsiban, azért egy pucolás sem árthat neki. Lehet, hogy a víz berohadt már a légkondiba... Bár ezt szagról könnyen meg lehet mondani...
Tény, hogy dízel esetében jobban megéri ez a gari, illetve a dízelesek felárát a benzinesekkel fizettetik meg.  :cool2:
A klímám baromi jól működik, és már szaga sincs, pedig sosem volt még karbantartva elvileg.....de legkésőbb jövőre elviszem.
Egyébként én sem veszek rá garit, ez annak éri meg, aki megvesz egy használt toyottát.