Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871355 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3720 Dátum: 2009.07.03 00:44:45 »
Szerintem elég világos volt a megfogalmazás.

Egyébként egy sima olajcsere lazán megvan 30 alatt toyo márkaszervizekben.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3721 Dátum: 2009.07.03 07:19:56 »
Egyébként egy sima olajcsere lazán megvan 30 alatt toyo márkaszervizekben.

Vitt olajjal vagy a msz-i?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3722 Dátum: 2009.07.03 08:34:13 »
Akkor ennyi, ha nem viszed, hanem toluk veszed.
En eddig ketszer voltam, mindketszer vittemaz olajat, es osszesen (tehat a ket alkalomra) hagytam ott 25ezret a markaszervizben.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3723 Dátum: 2009.07.03 08:48:08 »
Vitt olajjal vagy a msz-i?

Ottani olajjal.

Egyébként utolsó infóim szerint a Super nem is engedi vinni az olajat, kivéve klubtagoknak, számlával. Nem tudom, más szerviz hogy van ezzel.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3724 Dátum: 2009.07.03 09:30:55 »
Vitt olajjal vagy a msz-i?

Ottani olajjal.

Egyébként utolsó infóim szerint a Super nem is engedi vinni az olajat, kivéve klubtagoknak, számlával. Nem tudom, más szerviz hogy van ezzel.

A Reál Buda engedi vinni, eddig mindig vittem. Ha nem engedné, lehet váltanék szervizt.......

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3725 Dátum: 2009.07.04 01:24:25 »
Annyira talán nem érdekes a mostani témában, de megvettem a cseréhez szükséges dolgokat tegnap.  :) Minden JC Premium, az olajszűrő Union Japan.
Az olaj kérdése és megvétele még hátravan.

Olajszűrő                         520,-
Levegőszűrő                    1436,-
Üzemanyagszűrő              1601,-
Pollenszűrő (aktívszenes)  3048,-
Mondjam, hogy beletenném-e a saját autómba az 520 forintos olajszűrőt? Inkább nem mondom  :surrender:...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3726 Dátum: 2009.07.04 01:28:07 »
sztem semmivel sem horrorabb egy bmw szerviz mint a miénk..ugyanazok a árcsökkentő trükkök vannak
Ezt biztosan rosszul gondolod; a Toyota szervízelése Magyarországon relatíve olcsó, ezzel szemben a BMW-é relatíve drága. Függetlenül attól, hogy nyilván messze nincs akkora eltérés, mint amit barna.czukor tippelt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3727 Dátum: 2009.07.04 01:32:29 »
Vitt olajjal vagy a msz-i?
Ottani olajjal.

Egyébként utolsó infóim szerint a Super nem is engedi vinni az olajat, kivéve klubtagoknak, számlával. Nem tudom, más szerviz hogy van ezzel.
A Reál Buda engedi vinni, eddig mindig vittem. Ha nem engedné, lehet váltanék szervizt.......
Semmi joguk nincs megtiltani, hogy te vidd az olajat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3728 Dátum: 2009.07.04 09:58:07 »
Ezt biztosan rosszul gondolod; a Toyota szervízelése Magyarországon relatíve olcsó, ezzel szemben a BMW-é relatíve drága. Függetlenül attól, hogy nyilván messze nincs akkora eltérés, mint amit barna.czukor tippelt.
Na ez az. Az, hogy melyik márka servizelése olcsobb vagy drágább nem is volt kérdéses számomra, csak az arány. Meg ha már hasonlitás akkor 1:1, toy. mühelyben original toy. alkatrészek és szerelés vs. VW, Opel, BMW, etc. mühelyek servizelési árak. Csak erröl van szo.  ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3729 Dátum: 2009.07.04 11:52:50 »
Mondjam, hogy beletenném-e a saját autómba az 520 forintos olajszűrőt? Inkább nem mondom  :surrender:...
Japán szűrő. Union Japan. És jóárasított cucc minden...
         

sfadmiral

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • 1.6 4A-FE - G6R
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3730 Dátum: 2009.07.04 12:24:50 »
Sziasztok!

Friss corolla tulajdonos vagyok, körülbelül 4 napja vezetem 99'es G6R fekete corollámat.
Van azonban 1-2 problémám vele, áron alul vettem elhunyt ismerős tulajtól, viszont így a pontos előéletéről nincsenek adataim, csak a vezetett szervízkönyv.

Az első problémám az az, hogy a szellőzés nem működik normálisan. Teker a ventillátor mint a hülye, ha a fokozatokat kapcsolom rajta, a hideg meleg állítása is elvileg ok, viszont alig jön levegő a szellőzőnyílásokból. Tegnap volt egy kis időm hogy lebontsam a műszerfalat, de a középkonzolig nem teljesen jutottam el, nem volt időm, erőszakos meg nem akartam lenni, szóval eléggé pöcsöltem vele. Elvileg a bowdenek a helyükön vannak, és a "hova fújja" tekerő is működik, de egyszerűen nem jön elég levegő. Amikor már le kellene hogy fújja a fejemet, akkor még csak lehel, közben pedig már hangos a venti. Volt valakinek hasonló problémája?

A másik bajom, amit már a vásárlás utáni első úton észrevettem, hogy szerintem a bal hátsó tárcsafék nem működik rendesen. Látszik hogy nem kopik úgy, mint a másik oldalon lévő fék, ellenben egy kis zaja is van.

Egyébként iszonyatosan meg vagyok elégedve vele, a futómű valami isteni, elöl és hátul stabilizátor rudak, plusz a motorházban a toronymerevítő gyárilag. Cuppan az útra a kanyarokban.
corolla g6R '99

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3731 Dátum: 2009.07.04 13:08:01 »
Valószínüleg a pollenszűrőd már annyira tele van kosszal, hogy nem tud átmenni rajta a levegő. Azt kellene kivenned megnézni... A kesztyűtartó alatt a lábtér felöl tudod megközelíteni.
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3732 Dátum: 2009.07.04 13:10:24 »
Vagy kesztyűtartó le. Ismeret és tapasztalat elég nehéz megtalálni és leszedni.
         

sfadmiral

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
  • 1.6 4A-FE - G6R
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3733 Dátum: 2009.07.04 16:27:50 »
Köszi!

Ha holnap szerszámközelben leszek elkezdem majd szétszedegetni.
Tegnap már láttam. Van ott egy halom fehér doboz, japó feliratokkal...:D
corolla g6R '99

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3734 Dátum: 2009.07.04 16:29:02 »
Mondjam, hogy beletenném-e a saját autómba az 520 forintos olajszűrőt? Inkább nem mondom  :surrender:...
Most nekem is ilyen Union Japan ment bele, és ahogy kleingy is mondja japán cucc, szal nem hiszem hogy gond lenne vele.

/ez megint a "ha valami drága akkor elhiszem hogy jó, ha valami olcsó az jó nem lehet" esete. sztem ne csak ár alapján ítéljünk/
'05 Corolla HB 1.4 D-4D