Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871334 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3705 Dátum: 2009.07.02 12:42:08 »
Szia! Én a motormosást kihagynám, klimát klímásnál, fékbetétre meg rákérdeznék, mennyit bír még. Légszűrőnek és olajszűrőnnek a gyárit raknám be, azon nem spórolnék. Így a dolog megáll kb max 60ezerből szerintem.
A klímát elvinném egy klímáshoz, 15rongyért rendberakják, a motormosás meg veszélyes művelet.
Kollégám 90e-s szervizre vitte Debrecenbe az Avensist, mielőtt elindult nyaralni a Bodeni-tóhoz, kb. 2 hete. Klímatöltés, fertőtlenítés 3000 Ft volt, a teljes szerviz 36000. El se hitte, kérdezte is, mondták neki: "Nálunk olcsó a gáz".
Lehet oda viszem, vagy monorra. Írok nekik majd mailt. Monor mellett szólna, hogy ők rakták be rosszul a rádiót, meg ott vettem a lapátot is szélvédőre.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3706 Dátum: 2009.07.02 12:46:52 »
60-80e Ft-al számoltam, jó lenne kijönne annyiból. Olaj már megjött az olajshoptól (Castrol Edge 5W-30) tegnap. Vettem 8 litert, kb 7 megy a kocsiba (6,4 asszem pontosan), maradék meg a 8. liter jó lesz utántölteni ha kell majd esetleg.
Érdemes amúgy a kereket rotálni, meg centíroztatni? Tavasszal voltak, de azóta mentem vagy 8e km-t. Még vagy 2e lesz a szervizig, utána meg a nyaraláson 12-14e. Ez nem kerülne sokba, itt ahol lakom 1 sarokra van gumis, kb. 2000 Ft-ért megcsinálná.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3707 Dátum: 2009.07.02 13:30:08 »
Kollégám 90e-s szervizre vitte Debrecenbe az Avensist, mielőtt elindult nyaralni a Bodeni-tóhoz, kb. 2 hete. Klímatöltés, fertőtlenítés 3000 Ft volt, a teljes szerviz 36000. El se hitte, kérdezte is, mondták neki: "Nálunk olcsó a gáz".
Lehet oda viszem, vagy monorra. Írok nekik majd mailt. Monor mellett szólna, hogy ők rakták be rosszul a rádiót, meg ott vettem a lapátot is szélvédőre.
Itt valami nem pontos. Kizártnak tartom, hogy egy márkaszerviz 3000Ft-ért megcsinál egy klíma töltést és fertőtlenítést.....kizárt.

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3708 Dátum: 2009.07.02 14:19:39 »
Szerintem se, egy "maszek" klímás is 10-12K-ért tölt fel klímát.
Szerintem csak rámértek annyiért, hogy van-e veszteség.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3709 Dátum: 2009.07.02 15:22:34 »
Szerintem se, egy "maszek" klímás is 10-12K-ért tölt fel klímát.
Szerintem csak rámértek annyiért, hogy van-e veszteség.
Hát kollégám ezt mondta, majd elkérem a számlát ha hazajön. Nem hinném hogy kamuzott volna, nincs rá oka.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3710 Dátum: 2009.07.02 16:20:33 »
Kb 350.000 szerintem. Ezért nem viszi senki gari után mszervízbe... (Vagy csak kevesen.)

Szoval, a beszélgetés onnan indult, hogy megjegyeztem hogy még olaj nélkül is (mivel nem a mühelytöl akarta venni) a service költség nem semmi lenne. (ezt is csak az tudja meg pontosan aki egyaltalán márkamühelybe viszi az autot, aki nem az csak találgat) Egy 30K Km-es service-röl volt szo. Erre persze rögtön jön egy más márka horror-ára. Jo lenne tudni honnan veszed ezt a brutális összeget. De már mindegy is.
Megkérdeztem (mivel nagyon hihetetlennek tünt) BP.-en a Wallis-nál hogy mennyi is az annyi. Olajjal, filterrekkel és fékfolyadék cserével össz. ca. 95K HUF. Ez egy 30K Km service ára. Az, hogy ellenöriznek még ezt meg azt (klima, fék, ablaktörlö, ablakmoso, gummi, etc. már nem tudom még miket sorolt fel) természetesen benne van az összegben, mint komplett check. Spez. a klima átnézésre meg a feltöltésre is rákerdeztem, 1. a klimának nem lehet baja 30K Km alatt, ha igen akkor 2. Garancia. Ennyi. A 95K HUF nekem kevesebbnek tünik mint az általad hiresztelt horror összeg. Sztem akármennyire is unszimpi egy másik (utált) márka, maradjunk inkább a real számoknál.
Èn nem a toyota serviceköltségeket (azokat is ismerem) vonom kétségbe, hanem a brutális tulzásokat más márkákkal szemben.
Továbbra is peace.  :flowers:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3711 Dátum: 2009.07.02 16:38:50 »
Szoval, a beszélgetés onnan indult, hogy megjegyeztem hogy még olaj nélkül is (mivel nem a mühelytöl akarta venni) a service költség nem semmi lenne.
Csak kifelejted, hogy itt konkretan fekpofacserek (nem csak csekkolas), konkretan klima tisztitas es feltoltes (nem csak csekkolas) es ablaktorlo csere lenne es motormosas. Plusz az idoszakos szerviz.
Igy 65-re saccoltak. Sztem ez azert nem durva.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3712 Dátum: 2009.07.02 16:46:18 »
Annyira talán nem érdekes a mostani témában, de megvettem a cseréhez szükséges dolgokat tegnap.  :) Minden JC Premium, az olajszűrő Union Japan.
Az olaj kérdése és megvétele még hátravan.

Olajszűrő                         520,-
Levegőszűrő                    1436,-
Üzemanyagszűrő              1601,-
Pollenszűrő (aktívszenes)  3048,-

         

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3713 Dátum: 2009.07.02 17:50:04 »
Csak kifelejted, hogy itt konkretan fekpofacserek (nem csak csekkolas), konkretan klima tisztitas es feltoltes (nem csak csekkolas) es ablaktorlo csere lenne es motormosas. Plusz az idoszakos szerviz.
Igy 65-re saccoltak. Sztem ez azert nem durva.

OK, akkor nézzük. Ezt irta: "Fékek megnézetése, jelezve sok lesz a hegyi menet a következő ciklusban (ergo valószínű cserélik őket)"
Nekem ez nem egy konkrét fékpofacsere, tovább: "Megnézetni ablaktörlőt (Cserélték múltkor, de azóta is csíkoz)"
Ez konkrét csere?, és ráadásul még ö fizesse? Akkor a multkor vagy nem cserélték, vagy xart adtak, ergo csinálják meg ugy hogy ne csikozzon, garanciában. Nem szabad elfelejteni, hogy itt majdnem egy uj autorol van szo (ca. 30K Km), klimatisztitás, feltöltés, ha már 30K Km után ezt fizetni kell, akkor ez márkafüggö. Lásd elöbbi hsz.-met. OK, amit nem tudok, hogy hány év alatt tette meg a 30K Km-t, meglehet probálni garanciára vinni a klimát.
Csak azt irtam, hogy nem semmi, olaj nélkül! egy sima 30K-es service-re. Ha viszont mindent felszámolnak, fék, ablaktörlö, klima, motormosás + idöszakos service és csak 65K-böl kijön akkor persze olcso.
De talán jobb lenne addig várni amig Boby megkapja a számlát, utána okosabbak leszünk.  :D

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3714 Dátum: 2009.07.02 17:55:54 »
Klímatöltés nélkül nekem volt már ilyen szervizem, 52 volt a vége a Supernél.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3715 Dátum: 2009.07.02 17:57:52 »
Ronin, inkább irjál az egyébautokban a angyalszemüröl!  :wub:
 :whistling: :yes:

sztem semmivel sem horrorabb egy bmw szerviz mint a miénk..ugyanazok a árcsökkentő trükkök vannak
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3716 Dátum: 2009.07.02 18:58:01 »
Ja, lassan elkanyarodtunk a tipustol.   :flowers:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3717 Dátum: 2009.07.02 19:47:46 »
Ahogy összeadogattam 65.000 kb fékbetétcserével együtt.
Egyertelmuen irta barna.czukor sztem.
Amugy a konkret pelda elhangzott mar:
Boby irta, hogy munkatarsanak 90ezres Ave szerviz 35ezer forint volt.
A wallisnal meg 90 korul a 30ezres szerviz. Az meg, hogy fele annyiszor szervizelik megis haromszoros aron, az nem olyan jo pont. Mert igy 15ezrentent tenyleg van miert fizetni. Mert ugye a munka es a belepakolt anyag nem feltetlen tobb 30ezer kili utan!
Felre ne erts, no nekem nincs bajom semmivel se, csak ugye furcsallottam, hogy megakadtal a 65ezren, holott nem szimpla 30ezres szervizre irtak ezt az osszeget.
Az ha az olajat is viszi, akkor ~20ba belefer a szimpla szerviz.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.02 19:59:39 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3718 Dátum: 2009.07.02 20:30:05 »
Írtam 1 mailt a monoriaknak meg a debrecenieknek is. Ha válaszolnak majd mondom mennyit kalkuláltak.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3719 Dátum: 2009.07.02 23:05:05 »
Felre ne erts, no nekem nincs bajom semmivel se, csak ugye furcsallottam, hogy megakadtal a 65ezren, holott nem szimpla 30ezres szervizre irtak ezt az osszeget.
Az ha az olajat is viszi, akkor ~20ba belefer a szimpla szerviz.

"holott nem szimpla 30ezres szervizre irtak ezt az osszeget."
Hmm, ezen ugy látszik átugrottam. OK, semmi probl., akkor ezek szerint azon tévedtem el, hogy olaj nélkül már ennyi. + a fékcserét nem láttam ebben inkl.  :flowers: