Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871344 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3645 Dátum: 2009.06.18 19:41:10 »
Minap voltam Dunaszekcsőn egy házibuliban, jó hosszú földút vezetett a nyaralóhoz. Szutyikával gond nélkül, oda se figyelve hajtottam végig rajta; a többi autó gazdái (Astra, Mazda 121, Merci W124 és egyéb hasonló sportkocsik) meg lépésben, kínlódva, és így is oda-odahorzsolva az autóik alját  :nonono:

Ezt mondtak ?
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3646 Dátum: 2009.06.19 12:06:49 »
a - most ugyanis eléggé dőlős, billegős. Eszerint könnyen lehet, hogy a bele való utángyártott rugók helyett inkább majd vmi ilyesmit

Szerintem nálad a lengéscsillapítókat is ki kell cserélni nemcsak a rugókat. A billegés, hintázás ált. gátló elfáradásra utal. fék.
Nincs szó fáradásról, ilyen volt új korában is. A "fék"-et nem értem...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3647 Dátum: 2009.06.19 12:09:58 »
Nekem most olyan ezüst szélvédő-védőm van, amit kívülre kell tenni az első szélvédőre, két "fül" segítségével kell rögzíteni (rácsapni az ajtókat). Nagyon sokat számít!!!
Én ilyenből még csak belsőt láttam. Hol szerezted, meg nem tudod mi a neve pontosan?
A belső is sokat segít. Nem forrósodik fel a műszerfal, ergo nem okádja az utastérbe a meleget. Ez is valami. Persze ha órákat áll az autó a nyári tűző napon, akkor tökmindegy.

A fólia is "csak" ennyit tud segíteni: lassabban melegszik föl az autó utastere, ill. út közben nem égeti annyira a nap az utasokat. A hátsó szélvédőre és a hátsó oldalablakokra legálisan lehet tenni bármilyet (tudtommal).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3648 Dátum: 2009.06.19 12:12:37 »
Ezt mondtak ?

Egyikük mondta (a bordó Astrás)  :szemez: ... Amúgy meg a fene gondolta, hogy továbbra is kontroll van  :whistling: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3649 Dátum: 2009.06.19 12:14:23 »
A belső is sokat segít. Nem forrósodik fel a műszerfal, ergo nem okádja az utastérbe a meleget. Ez is valami. Persze ha órákat áll az autó a nyári tűző napon, akkor tökmindegy.
Tegnap az autom 34 fokban allt felarnyekban 2 oran at. A napszemcsom a kesztyutartoban volt, de nem lehetett felvenni.  :no: Ez ellen nincs vedelem  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3650 Dátum: 2009.06.19 15:16:29 »
Egyikük mondta (a bordó Astrás)  :szemez: ... Amúgy meg a fene gondolta, hogy továbbra is kontroll van  :whistling: :D

Sejtettem.  :D Maradjunk annyiban, hogy a Mazda es a Merci gond nelkul mentek fel.  ;) Ja igen, a kontroll... nincs menekves. Bivaly wifi van itt, a telken a farol is irhatnek.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3651 Dátum: 2009.06.19 16:24:17 »
Ja igen, a kontroll... nincs menekves. Bivaly wifi van itt, a telken a farol is irhatnek.  :)

Eszerint nem kell lemondanod a kedvenc olvasmányodról  :D ... Most elképzeltem, ahogy a fáról írsz  [rohog]

(Amúgy nekem kicsit ez még mindig sci-fi ám, és szvsz valamennyire mindig az is marad  :sorcerer: :alien: :wheelchair:...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3652 Dátum: 2009.06.22 12:29:26 »
Holnap kap az autó új fékbetéteket és kérdésem az lenne hogy az újjal nem-e kell csinálni vmit? (Megégetni vagy mit hallottam egyszer régen) Vagy csak tárcsa csernél kell ilyesmit vagy hasonlót csinálni?

tomimidi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3653 Dátum: 2009.06.22 12:34:51 »
Sziasztok!

2004-es 1.4-es HB Corollám van. A napokban konstatáltam, hogy az ablakmosó tartály kupaja szépen elmállott. Állítólag típushiba. Más is találkozott ilyennel?
Mivel pótoltátok? A gyáriért 1200 Ft-ot  :eek: szeretének kérni Toyotáék. Kicsit soknak tartom egy egyszerű műanyag kupakért. A komplett tartály meg 7000... Van valakinek ötlete beföttes gumi és folpack-on kívül:-) Más autótípus ami kompatibilis?
Köszönöm a tippeket!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3654 Dátum: 2009.06.22 12:44:04 »
Holnap kap az autó új fékbetéteket és kérdésem az lenne hogy az újjal nem-e kell csinálni vmit? (Megégetni vagy mit hallottam egyszer régen) Vagy csak tárcsa csernél kell ilyesmit vagy hasonlót csinálni?


Megégetni semmiképpen sem szabad,mert akkor nem fog igazán jól fogni.Azt mondják hogy olyan 200km-en keresztül  nem kellene igazán nagyokat fékezned tehát ne legyen benne satuzás és akkor szépen összekopik a tárcsával.Ez a 200km persze ne olyan legyen hogy siófok oda vissza fék nélkül ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3655 Dátum: 2009.06.22 13:15:08 »
Sziasztok!

2004-es 1.4-es HB Corollám van. A napokban konstatáltam, hogy az ablakmosó tartály kupaja szépen elmállott. Állítólag típushiba. Más is találkozott ilyennel?
Mivel pótoltátok? A gyáriért 1200 Ft-ot  :eek: szeretének kérni Toyotáék. Kicsit soknak tartom egy egyszerű műanyag kupakért. A komplett tartály meg 7000... Van valakinek ötlete beföttes gumi és folpack-on kívül:-) Más autótípus ami kompatibilis?
Köszönöm a tippeket!
Megér a keresgélés, esetleges bontóba mászkálás stb. xaros 1200 forintot :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3656 Dátum: 2009.06.22 15:26:32 »
Nekem most olyan ezüst szélvédő-védőm van, amit kívülre kell tenni az első szélvédőre, két "fül" segítségével kell rögzíteni (rácsapni az ajtókat). Nagyon sokat számít!!!
Én ilyenből még csak belsőt láttam. Hol szerezted, meg nem tudod mi a neve pontosan?
Na most jutott eszembe felrakni a képeket.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3657 Dátum: 2009.06.23 22:45:35 »
Sziasztok!
Van arról valakinek tapasztalata, hogy meg lehet e azt csinálni, hogy az autó (e12 ) amikor lezárom a távirányítóval, akkor az összes ablak magától felhúzódjon? Nem hiszem, hogy ez akkora atomfizika lenne, ettől függetlenül, hasznos. Csinált valakinek ilyet már pl. márkaszerviz?

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3658 Dátum: 2009.06.23 22:52:31 »

Nekem most olyan ezüst szélvédő-védőm van, amit kívülre kell tenni az első szélvédőre, két "fül" segítségével kell rögzíteni (rácsapni az ajtókat). Nagyon sokat számít!!!

Egyetlen, de őrült nagy gondja van az ilyen felhelyezésnek: ha elered az eső, be fog ázni az autód.
Bocs, hogy beleszóltam.

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3659 Dátum: 2009.06.23 23:43:43 »
Sziasztok!
Van arról valakinek tapasztalata, hogy meg lehet e azt csinálni, hogy az autó (e12 ) amikor lezárom a távirányítóval, akkor az összes ablak magától felhúzódjon? Nem hiszem, hogy ez akkora atomfizika lenne, ettől függetlenül, hasznos. Csinált valakinek ilyet már pl. márkaszerviz?
Meg lehet csinálni, ablakemelő modulos risztó kell csak bele. Nekem az van  :cool2: (80 ropi...)
Gabe 254.