Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871239 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3180 Dátum: 2009.04.16 21:42:48 »
A bontott cuccal szerintem nincs semmi baj.

Nekem az oldalspoilerem is az volt, le se kellett fujatnom:)

A szoknyát is onnan szerezték nekem.

Attól hogy újat raksz be nem fog többet érni a gép. És felhívnám figyelmedet az önrészre, ha nem tudnád az az alatti javítást zsebből kell állni. :cry:

Egy új lámpa nem hogy növelné, sok esetben csökkenti a kocsi értékét. Rögtön kiszúrom h új, tehát töröttnek kellett lennie a kocsinak stb... :innocent:

Nekem a ködlámpám kitört és bontóból lett egy új, azóta is tökéletes. Egyedül koó alkatrészeket nem vennék bontóból, persze kivételt képezhet egy komplett motor :surrender:
Konrád

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3181 Dátum: 2009.04.16 21:55:15 »
A magyar autós újságírók meg kritikán aluliak.

Az mondjuk tényleg katasztrofális hogy az AM-nál most jutottak el pl. az utólagos xenonhoz, írták le hogy mi-merre hány méter, ráadásul hiányosan és pontatlanul, meg volt más is, de nem akarom szétoffolni a Cori topikot :innocent:

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3182 Dátum: 2009.04.16 22:28:04 »
Igen!

Én bár nem vagyok gépész, de tudom hogy mit jelent objektíven mérni. Ezt vajon miért nem csinálják?
Konrád

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3183 Dátum: 2009.04.17 07:33:26 »
Sziasztok!
Ne kövezzetek meg azért, mert nem tudom végigolvasni az eddigi összes hozzászólást,- bizonyára megtalálnám az alábbiakra a választ,- de így egyszerűbb. Tehát adott Corolla Wagon, 1,4, 2005. év végi.
Milyen vastag az első és hátsó féktárcsa újonnan, illetve mennyi a min.érték?
Milyen vastag az első és hátsó fékbetét  újonnan, illetve mennyi a még elfogadható érték? :otlet:
Előre is köszönöm az infókat. Igérem, elmentem a kapott adatokat, többször nem kérdezem meg.
Üdv. Czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3184 Dátum: 2009.04.17 10:46:31 »
Sziasztok!
Ne kövezzetek meg azért, mert nem tudom végigolvasni az eddigi összes hozzászólást,- bizonyára megtalálnám az alábbiakra a választ,- de így egyszerűbb. Tehát adott Corolla Wagon, 1,4, 2005. év végi.
Milyen vastag az első és hátsó féktárcsa újonnan, illetve mennyi a min.érték?
Milyen vastag az első és hátsó fékbetét  újonnan, illetve mennyi a még elfogadható érték? :otlet:
Előre is köszönöm az infókat. Igérem, elmentem a kapott adatokat, többször nem kérdezem meg.
Üdv. Czoki.
Corollán belül is van 3 féle tárcsa és betét páros, úgyhogy így megmondani nem igazán lehet. Mikor én cseréltem fateréba, én elvittem a régit mintának, mert amúgy nem lehetett tudni, hogy melyik lesz a jó. Persze, a márkaszervíz tudná az alvázszámból, de egy autósbolt nem. Ha elvinni nem tudod, akkor le kell mérni. Úgy emlékszem, hogy átmérőben különböznek a tárcsák. Hogy melyik van beépítve, arra logikát még nem találtam...

Elméletileg a tárcsán szerepel vhol a min vastagsági érték, érdemes ott keresgélni. Konkrét értéket így nehéz mondani, hisz több típus létezik, de rajta van a tárcsán ez az adat. álatlánosságban elmondható, hogy a belső hűtött tárcsa esetén a két oldalsó fémtárcsa legyen egyenként fél centi vastag.

Ahogyan én tapasztaltam az E12-es Corollánál, a féktárcsa szabályzással olyan 3-4 betétgarnitúrát kiszolgál.

A betét kopását egy ún. kopásjelző alapján veszed észre. Ez egy kis fémlap, ami oldalt van és benyúlik a kopórészbe egy picit (kb 2 mm-t). Mikor a kopórész vár vékony, tehát kopott a betét, a fémlap eléri a tárcsát és elkezd visítani, nyekeregni, stb, innen tudni, hogy kopott már a betét. Amúgy ha nincs rajta kopásjelző (ami kizárt), akkor olyan 2mm-es kopóréteg (ferodo) vastagságnál aktuális a csere. A kopásjelző is kb ilyen kopottság esetén kezd jelezni.

Ami nekem betétbe bevállt: Ferodo, ATE, Nissin, Pagid, Bosch
Ezek közöl a Nissin és a Ferodo a legjobb szerintem. Pontos árat nem tudok, de a Ferodo olyan 16.000 körül van előre, valamivel olcsóbb hátra.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3185 Dátum: 2009.04.17 13:16:38 »
Hy!

Ha már fékbetét kopásnál járunk, megkérdezném h a fémes, visító hang, lassú, finom fékezésnél már a fékbetét kopottságát jelenti?
Vagy csak erősebb igénybevétel után a fékbetét felülete megégett egy kicsit és így felkeményedett és ez okozza a hangot?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3186 Dátum: 2009.04.17 15:27:22 »
Czoki!

Első tárcsa min. vastagság 23mm  (új tárcsa 25mm)
hátsó tárcsa min. vastagság 8mm  (új tárcsa 9mm)
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.17 15:32:08 írta TZoli »

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3187 Dátum: 2009.04.17 15:30:30 »
Barna. czukor!

Én ha itt nálunk bemegyek a Meteor autósboltba vannak nekik fennt gyári programok, alvázszámból az autó színét!!! is megmondják, nem gond a féktárcsa beazonosítás sem, napi cikk!!!
Unix is felkészült ilyen téren, online programom is van fent Nekem tőlük, raktárkészletet, mindent látok.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3188 Dátum: 2009.04.17 19:00:10 »
Barna. czukor!

Én ha itt nálunk bemegyek a Meteor autósboltba vannak nekik fennt gyári programok, alvázszámból az autó színét!!! is megmondják, nem gond a féktárcsa beazonosítás sem, napi cikk!!!
Unix is felkészült ilyen téren, online programom is van fent Nekem tőlük, raktárkészletet, mindent látok.
Az frankó! Én eddig bármikor a Unix-hoz vagy a Startauto-hoz odamentem, mindig a másik fajta kellett az én kocsimhoz. Eddig én nem igazán láttam a pozitív oldalát a software-es rendszernek... Pl a Bárdi szerint 6PK-1540-es szíj kell a gépembe, azt kiderült, hogy 1560-as. Erre ők sem tudtak gombot várrni.

Leszedem, azt felrakom ezt a Unix-os programot, mert már kíváncsi vagyok rá.

Ezek a tárcsa adatok szerintem nem megfelelőek, 2 mm-es kopás után nehogy már ki kelljen dobni a tárcsát? Ez kb egy garnitúra betétet jelent, max kettőt.


TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3189 Dátum: 2009.04.17 19:12:29 »
Tárcsainfó Autodata programból való, valamint Unix progi is ugyanezt hozza.
Bárdi rendszer------------>KUKA

Mindenhol szoftveres rendszer van már.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.17 19:16:54 írta TZoli »

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3190 Dátum: 2009.04.18 08:30:55 »
Tárcsainfó Autodata programból való, valamint Unix progi is ugyanezt hozza.
Bárdi rendszer------------>KUKA

Mindenhol szoftveres rendszer van már.
Köszönöm szépen a válaszokat. Majd megmérem, de a 2, illetve 1 mm-es kopás miatti cserét én sem tartom
elfogadhatónak. Elfogadom, hogy ezt hozza az Autodata, de ez valahogy hamis érték.
Üdv. czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3191 Dátum: 2009.04.18 19:44:30 »
Tárcsainfó Autodata programból való, valamint Unix progi is ugyanezt hozza.
Bárdi rendszer------------>KUKA

Mindenhol szoftveres rendszer van már.
Köszönöm szépen a válaszokat. Majd megmérem, de a 2, illetve 1 mm-es kopás miatti cserét én sem tartom
elfogadhatónak. Elfogadom, hogy ezt hozza az Autodata, de ez valahogy hamis érték.
Üdv. czoki.

Szia,

Nekem Brembo tárcsa van fönn amit gyárilag kopásjelző furattal láttak el, a furat mélysége oldalanként 1mm!
A mellékelt leírás alapján, ha a furat eltűnik a tárcsát cserélni kell.
Nos, vagy nagyon a biztonságra mennek, vagy nem értenek hozzá.  :hmmmm:  (a másodikat nem hinném)

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3192 Dátum: 2009.04.18 19:50:32 »
Nekem Brembo tárcsa van fönn amit gyárilag kopásjelző furattal láttak el, a furat mélysége oldalanként 1mm!
A mellékelt leírás alapján, ha a furat eltűnik a tárcsát cserélni kell.
Nos, vagy nagyon a biztonságra mennek, vagy nem értenek hozzá.  :hmmmm:  (a másodikat nem hinném)

Nem lehet, hogy neked a gyarilag 23mm vastag tarcsa van? Amikor kerestem sport tarcsat en is rafutottam a Brembora amirol kiderult, hogy nincs ZZE12x-hez tarcsaja, csak a regebbi Corollahoz, amik 23mm vastagak voltak es minimum vastagsaguk pedig 21-22mm volt, 4x100-as furattal. Rogton vissza is adtam.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3193 Dátum: 2009.04.18 20:30:07 »
Nekem Brembo tárcsa van fönn amit gyárilag kopásjelző furattal láttak el, a furat mélysége oldalanként 1mm!
A mellékelt leírás alapján, ha a furat eltűnik a tárcsát cserélni kell.
Nos, vagy nagyon a biztonságra mennek, vagy nem értenek hozzá.  :hmmmm:  (a másodikat nem hinném)

Nem lehet, hogy neked a gyarilag 23mm vastag tarcsa van? Amikor kerestem sport tarcsat en is rafutottam a Brembora amirol kiderult, hogy nincs ZZE12x-hez tarcsaja, csak a regebbi Corollahoz, amik 23mm vastagak voltak es minimum vastagsaguk pedig 21-22mm volt, 4x100-as furattal. Rogton vissza is adtam.

Ezek nem a TS-en vannak, csak sima utcai tárcsák, nem sport. Amikor a TS-hez néztem a normál tárcsán is ugyanez a kétlépcsős furat volt, én viszont Sport Maxot szeretnék, azon viszont nem találtam ezt a furatot, sőt Sport Maxot TS-hez sem tudtak mutatni, csak egy OFF verdáét tudtam megnézni. Állítólag ezek puhább tárcsák, lehet emiatt van az óvatosság? Sajnos én már láttam beroppant falú féktárcsát, azóta a fékkel nem játszom, nem vagyok híve a felszabályozásnak, inkább hamarabb cserélem, de gondolom vannak nálam bevállalósabbak is.
Azt meg tudnád nekem mondani mit jelent az Exedy kuplungoknál az, hogy OEM?

Előre is köszi.

gyulagy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3194 Dátum: 2009.04.18 20:46:54 »
A tárcsákon belülről van egy vájat ha az kilátszik akkor már cserélni kell!
zegény vagyok