Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871353 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3045 Dátum: 2009.03.24 18:55:18 »
Takarítsd le azt a fehér port és figyeld hogy keletkezik-e újabban, ha nem kellett utántölteni soha akkor lehet hogy nem is az.
Autóhűtő javító, komplett tömböt tud gyártani és szekrényt (két műanyag oldala) javítani, ha oda kerül a sor úgyis vízzel teli kádba helyezi, ledugózza a vízcsőnyílásokat és megnyomatja levegővel.
Valamint kapsz jó minőségű utángyártott hűtőt olcsóbban, mint 65k. (Valeo, Nissens stb..)
Addig nem takarítom le a port, amíg nem látta a hűtős szaki. Pénteken elviszem megnézetni, lehet ránézésre tud okosat mondani. Sok pénzt nem akarok a javíttatásba beleőlni, 15ezer Ft fölött már inkább egy új mellett fogok dönteni. Valószínű Valeo lesz, amennyiben cserés a dolog.


TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3046 Dátum: 2009.03.24 19:00:04 »
Takarítsd le azt a fehér port és figyeld hogy keletkezik-e újabban, ha nem kellett utántölteni soha akkor lehet hogy nem is az.
Autóhűtő javító, komplett tömböt tud gyártani és szekrényt (két műanyag oldala) javítani, ha oda kerül a sor úgyis vízzel teli kádba helyezi, ledugózza a vízcsőnyílásokat és megnyomatja levegővel.
Valamint kapsz jó minőségű utángyártott hűtőt olcsóbban, mint 65k. (Valeo, Nissens stb..)
Addig nem takarítom le a port, amíg nem látta a hűtős szaki. Pénteken elviszem megnézetni, lehet ránézésre tud okosat mondani. Sok pénzt nem akarok a javíttatásba beleőlni, 15ezer Ft fölött már inkább egy új mellett fogok dönteni. Valószínű Valeo lesz, amennyiben cserés a dolog.



Egyébként ha folyna rózsaszín színű kicsapódás lenne, gondolom a Te autódban is rózsaszín a hűtőfolyadék.
Igényelt már egyébként utántöltést a rendszer?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3047 Dátum: 2009.03.24 19:17:19 »
Egyébként ha folyna rózsaszín színű kicsapódás lenne, gondolom a Te autódban is rózsaszín a hűtőfolyadék.
Igényelt már egyébként utántöltést a rendszer?
Én egy jó éve vettem, még egyszer sem töltöttem utána, a szintje a high/low között van félúton, szerintem nem is csökkent már jó ideje. Érdekes eset.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3048 Dátum: 2009.03.24 19:52:56 »
Egyébként ha folyna rózsaszín színű kicsapódás lenne, gondolom a Te autódban is rózsaszín a hűtőfolyadék.
Igényelt már egyébként utántöltést a rendszer?
Én egy jó éve vettem, még egyszer sem töltöttem utána, a szintje a high/low között van félúton, szerintem nem is csökkent már jó ideje. Érdekes eset.....

Ha a szint normális, és egy álló éven át nem kellett utántölteni, akkor mi a jó fenének aggódsz miatta  :ph34r: :flowers: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3049 Dátum: 2009.03.24 19:59:54 »
Ha a szint normális, és egy álló éven át nem kellett utántölteni, akkor mi a jó fenének aggódsz miatta  :ph34r: :flowers: ?
A szerelő csak kiszúrta, hogy nem OK. Nehogy nekem nyáron valami nagy dugóban elmenjen a víz, ezért akarom a biztonság kedvéért egy hűtős szakival megnézetni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3050 Dátum: 2009.03.24 20:34:17 »
Ha a szint normális, és egy álló éven át nem kellett utántölteni, akkor mi a jó fenének aggódsz miatta  :ph34r: :flowers: ?
A szerelő csak kiszúrta, hogy nem OK. Nehogy nekem nyáron valami nagy dugóban elmenjen a víz, ezért akarom a biztonság kedvéért egy hűtős szakival megnézetni.

Ha nem fogy a szint, akkor nincs probléma! Ha szivárgás van, csökken a szint. Ha nem csökken, nincs szivárgás. Ragozzam még  :D ?

Nem kell rögtön beparázni mindentől.

Ha peched van a hűtőssel, el fogja magyarázni neked, hogy ez bizony rossz, és ki fogja veled cseréltetni fölöslegesen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3051 Dátum: 2009.03.24 20:45:51 »
A másik "pozitív" élményem az autóval kapcsolatban a következő: a mobil autónál ma észrevették, hogy ereszt a hűtőm. Eddig (szerintem) nem volt cserélve a víz benne, meg teljesen normális szinten van, viszont a műanyagtartály szélén végig ki van csapódva valami fehéres por, nyilván a kifolyt elpárolgott vízből megmaradó vegyi és ásványi anyagok.

A "fehér por" :ph34r: nekem is feltűnt a vásárlásnál, letöröltem és újra megjelent, én nem foglalkoztam vele :hmmmm: az együtt töltött 50ezer km alatt tán egyszer öntöttem rá ilyen 2-3deci deszt vizet, mert lement a min közelébe, ha nem csökken -drasztikusan- a szint, sztem ne foglalkozz vele...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3052 Dátum: 2009.03.24 21:38:40 »
Nem kell rögtön beparázni mindentől.
Alszom rá egyet :yawn:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3053 Dátum: 2009.03.24 21:44:47 »
A "fehér por" :ph34r: nekem is feltűnt a vásárlásnál, letöröltem és újra megjelent, én nem foglalkoztam vele :hmmmm: az együtt töltött 50ezer km alatt tán egyszer öntöttem rá ilyen 2-3deci deszt vizet, mert lement a min közelébe, ha nem csökken -drasztikusan- a szint, sztem ne foglalkozz vele...
Ez megnyugtató, hogy Neked is volt ilyen.....lehet hagyom az egészet.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3054 Dátum: 2009.03.25 08:42:09 »
sztem is felesleges emiatt aggódni
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3055 Dátum: 2009.03.25 10:46:32 »
Corinál nem figyeltem, de Kadettnál a nálunk lévő 14 évig mindig is fehér por volt a tágulási tartály körül.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3056 Dátum: 2009.03.25 13:18:16 »
Toyota vagy nem Toyota, a használt autó az használt autó sajna.

Mester, írtam mailben is, ilyen van egy 3 éves, újonnan vett Accordon is, szerviz szerint semmi gond. Ha érdekel, bővebben utánajárok, de én emiatt egy fillért nem költenék.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3057 Dátum: 2009.03.25 19:33:01 »
Nem tudok leakadni erről a hűtős témáról :wacko:
A mobilautós emberke szerint 4év/60ezer km-enként cserélendő a hűtőfolyadék (az enyém 5éves/75ezerkm).
Ezek szerint le kellene cserélnem.
Viszont azt nem értem, hogy miért ragasztották akkor a gyárban a motorháztető belsejére azt a matricát, amin az van, hogy 150ezer km-nél kell cserélni, mert mittudomén milyen longlife coolantot nevez meg.
Másnak is van ilyen matrica a motorháztető belső felén? (az enyém 2004, facelift előtti, japó gyártás, 1,4 vvti).
Most higyek egy egykoron a márkaszervizben dolgozó szerelőnek, vagy inkább a saját logikámnak? Gondolom nem olcsó a Toyota hűtőfolyadék....erről nem is beszélve...ez több ezer Ft kiadás lenne lecserélni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3058 Dátum: 2009.03.25 19:35:32 »
Nem tudok leakadni erről a hűtős témáról :wacko:
A mobilautós emberke szerint 4év/60ezer km-enként cserélendő a hűtőfolyadék (az enyém 5éves/75ezerkm).
Ezek szerint le kellene cserélnem.
Viszont azt nem értem, hogy miért ragasztották akkor a gyárban a motorháztető belsejére azt a matricát, amin az van, hogy 150ezer km-nél kell cserélni, mert mittudomén milyen longlife coolantot nevez meg.
Másnak is van ilyen matrica a motorháztető belső felén? (az enyém 2004, facelift előtti, japó gyártás, 1,4 vvti).
Most higyek egy egykoron a márkaszervizben dolgozó szerelőnek, vagy inkább a saját logikámnak? Gondolom nem olcsó a Toyota hűtőfolyadék....erről nem is beszélve...ez több ezer Ft kiadás lenne lecserélni.

A Super Long Life Coolantot csak 150 ezer km után kell cserélni. És a matrica arra utal, hogy a tiédben ez van. Amit a szerelő mondott, az a "közönséges" hűtőfolyadékra érvényes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3059 Dátum: 2009.03.25 19:49:30 »
hát fene tudja... lehet h érdemes lenne tényleg lecserélni neki..5 év nagy ido, én is most engedem le és 5 éves nekem is
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002