Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2870970 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2985 Dátum: 2009.03.21 18:58:15 »

Szia! Ez a szívócsonk dolog állítólag 2002-es évjáratig volt jellemző...

Ismerősnek cseréltek gariban szívócsonkot, 2004-es (vagy 03-as gyártású :hmmmm:) -de még fészlift előtti Corija volt... Aszem 40K körül jött elő...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2986 Dátum: 2009.03.21 19:46:41 »

Szia! Ez a szívócsonk dolog állítólag 2002-es évjáratig volt jellemző...

Ismerősnek cseréltek gariban szívócsonkot, 2004-es (vagy 03-as gyártású :hmmmm:) -de még fészlift előtti Corija volt... Aszem 40K körül jött elő...

Szia! Hétfőn többet tudok. Ami tény: a motor normális bemelegedése után elkezdődik a rezonálós hang.

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2987 Dátum: 2009.03.21 20:01:41 »
Basszus most írtam le vagy 10 percen keresztül a sztorit, ill hohgy miket cseréltek és nem küldte el, a leírt 3 oldal meg eltűnt...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2988 Dátum: 2009.03.21 20:03:20 »
Vissza gomb?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2989 Dátum: 2009.03.21 20:03:31 »
Toyodiy-en találtam pár érdekes dolgot... Azokat hogy lehetne megrendelni? Cikkszám alapján márkakereskedőnél esetleg?
Pontosan!
(adok-veszekből csaltam át ide...)
Egy kérdés erejéig vissza a ToyoDIY-hez: néztem E10 külső tükröt, 87910-... a száma; ugyanígy kezdődik a Carina E, sőt, a Celica tükrének a száma is. A rajzon nagyon hasonlítanak, lehetnek esetleg ugyanolyanok? Mert E10-hez nem ír elektromosat, többihez igen. Vagy lényeges a teljes cikkszám?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2990 Dátum: 2009.03.21 20:04:40 »
Persze, hogy lényeges. Az eleje valószínűleg csak azt kódolja, hogy tükör...

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2991 Dátum: 2009.03.21 20:09:55 »
Röviden!

Sakura sem ill a kovács sem (monoron) nem tudta megoldani a dolgot

A Kovácsnál szét is szedték. 55000ft szelepkiemelő tőke csere

Sakura csak hallgatta, sztük vez.mű lánc.. 140 lenne

ekkor ajánlott privát szerelő
vez lánc csere, mert meg van nyúlva.. aztán hidrotőke csere(ezek a szelepekhez tartozó dologok) 16 db ot cseréltek 140pénz a lánccal együtt

Ugyanúgy kattog...Most már csak a hengerfejre gondolnak... ez utángyártott cuccal 60-70 lenne... De sztem szívócsonkot felvetem nekik...Aztán meglátom mit mondanak erre..

Sorry, hogy csak rövidre vettem az írást..Ha van kérdés feel free to ask:))) ha tudok segítek, reélem ti is tudtok valami okosat!!

Köszi, Gino

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2992 Dátum: 2009.03.21 20:15:32 »
Szóval!!!

Használtan vettem a sakura használtautó részlegénél!! 65000km-rel. mOst hogy törött volt ill, hogy visszatekerték-e erre sajnos egy használt autónál egy laikus nem tud mit mondani:(( Ismerem a telepvezetőt stb., kifejezetten ajánlotta, mert ismerte az előéletét, meg a tulajt is, aki egy idősebb emberke volt(mondjuk ez semmit nem jelent, mert én is hajtottam anno anyum yarisát..) Ja és az állapota príma volt, de tényleg még egy laikusnak is, mint én!!! Na mind1.
Nos a sakuránál sem ill a kovácsnál(monor) sem tudták a hiba okát... Monoron szét is szedték.. Ez 55000 pénz volt.. Szelepkiemelő tőke csere+munkadíj(ez a húzósabb).
Szerintük megszűnt a kattogás...Idézem őket "ezzel világkörüli útra is elindulhatsz" Ahhha, ok!!
Ez mondjuk valamelyest azért megnyugtatott, hogy nem fog otthagyni az út szélén, de a hang nem szűnt..Ekkor amúgy még csak az alapjáratnál tapasztalható tompa kattogás volt meg..

Aztán kb  1hónapja elkezdődött ez a recsegés, csattogás..
Tettem egy hangpróbát a sakuránál is..hátha.. El is mentem kijöttek, próbakör..Hallják a hangot..Hátraviszik.. Kijön a kollega "SZERINTÜNK VEZÉRMŰLÁNC" mondja, ha belevágunk olyan 140pénz.. aha mondom meggondolom..Ekkor mondták nekem, hogyha mégsem az akkor tovább bontják!!:))


 Ekkor mentem el egy ismerőshöz(ajánlották), aki nem toyotás, de egy 7éves autót ezek után nem fogok súlyos ezrekért toyotához vinni!! Meghallgatták, tényleg nagyon normálisak voltak, egyből ráugrottak 3an az autóra..Azt mondják"SZELEPHANG", mondom jóó!! De mit kell tenni???
KIcserélték a vezérműláncot, ugyanis először ők is erre gyanakodtak..+ 9db hidrotőkét(ami ebben a szériában nem is hidrotőke, hanem valami más nevű, mind1) ez kereken 100pénz volt.. Kattog továbbra is!!

Ekkor maradt még 7 szelep, reménykedtünk, hogy azok közül lesz valamelyik a beteg...2napja hoztam el az autót 38pénz, de még mindig kattog, már csak az anyagköltséget fizettem ki, munkadíjat nem.. Tanácstalanok... Még egy dologra gyanakodnak, HENGERFEJ a varázsszó... Persze ez sem biztos..Mi van ha nem az, kérdezem én??? Hétfőre kb árat mondd a hengerfejre, ha szeretném..De ekkor én majd előállok neki a szívótorokkal, hátha fényt kapnak és beugrik nekik, hogy lehet, hogy arra van a hiba!!

Uhogy röviden ennyi most a tényállás, amúgy igen 2002es 12.havi 1.4es corolláról beszélünk..Nagyot csalódtam, gondolom ezt érzitek..

Ha van valami írjatok, sorry, ha kicsit hosszú lett, de le akartam írni részletesen a sztorit!!

Gino

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2993 Dátum: 2009.03.21 20:16:40 »
Na meglett a hosszabb verzió, uhogy az ment el most!!
Gino

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2994 Dátum: 2009.03.21 20:21:23 »
Gyorsan eladnám, másik auto után néznék.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2995 Dátum: 2009.03.21 20:23:21 »
Az alapjáraton kattog, fordulaton nem- jellemzően gyűrűtörés, aztán ahogy kopik, helyezkedik a törött gyűrű kezd más hangot is. - igaz efélét 20 éve hallottam a Ladámban motorfelújítás előtt.
-hallani kéne, hogy hasonlít-e ahhoz a hanghoz.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2996 Dátum: 2009.03.21 20:26:23 »
Ronin!!

Sajnos egyre inkább érlelődik bennem ez a gondolat:((

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2997 Dátum: 2009.03.21 20:59:21 »
Ez csak az én véleményem, számold ki magadnak, mi éri meg jobban.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2998 Dátum: 2009.03.21 23:48:20 »
GinoBB

A leírásod alapján én kevésbé tartom valószínűnek, hogy a szívócsonk zörögne. Mert az zörög, összevissza, véletlenszerűen - nem kattog. Persze nem hallottam az autódat  ::) ... Egy rakás szerelő viszont eszerint igen, és nem tartom valószínűnek, hogy egyikük sem ismerte volna fel a szívócsonk-zörgést, ha valóban az lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2999 Dátum: 2009.03.22 07:48:42 »
Palaczk!!
Én sem vagyok benne biztos, de már nem tudok, tudnak mit kitalálni, ezért, ha jön valami újabb ötlet, akkor meg kell ragadnom, hátha beletrafálok
én mint laikus.. Habár azért sejtem, h egy szerelő kicsit többet tud, mint én:))

Sajnos kilőttek már egy rakás lehetőséget, és tudod milyen szar nézni, amikor a szerelő csak nézi, de nem tud mit tenni...