Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871181 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2910 Dátum: 2009.02.18 23:35:07 »
Sziasztok!

Én még új vagyok itt :clap:........na jó :). A történet a következő: Lehet néhányan butának fogtok nézni hogy ilyennel foglalkozom, de szeretném a segítségeteket kérni abban ha hasonlót tapasztaltatok vagy tapasztaltok, írjatok mert kíváncsi vagyok. Tavaly májusban lettem egy gyönyörű szép 1.4-es benzines Auris tulajdonosa, nagyon tetszik az autó kívül belül, jól is megy csak nemrég feltűnt valami ami nem tetszik annyira és szeretnék utána járni a dolognak. Nos az észrevétel az hogy kormos a kipufogó :D tudom ez csak egy apró kis malőr, de mint zöldfülű autóelektronikai műszerész (2 éve dolgozom a MAN Kamion és Busz ker. kft.-nél) úgy tudom hogy ez probléma és ennek több oka is lehet. Pl.: rossz motorvezérlés, dús keverék, több üzemanyag, kissé eltömődött katalizátor.......de még lehet mondjuk a rosszabb minőségű 95-ös benzintől. A kocsimban kb. 9300 km van úgyhogy még fiatalocska, ha jobban meghajtom egész jól megy, de aztán ha meg "nagypapásan" megyek vele kicsit visszalustul. Amúgy a munkahelyem 13 km-re van lehet nem is melegszik be rendesen, ezért is lehet kormos.....nem tudom. Városban nem közlekedek vele olyan sokat, átlag fogyasztása 7 liter körül jön ki, azt hiszem ez sem mondható soknak. Legutóbb próbáltam meghajtani hosszabb távon, kíváncsi voltam hogy fog reagálni utána.........2 hete hétvégén a barátokkal leruccantunk Kőszegre, tele tank Carrera 100-as az OMW-nél:S hát majdnem ott maradtam mosogatni :D..na azért nem. 500 km-t mentem vele 1 tankkal, meghajtottam rendesen az autópályán, volt hogy 180-at mentem persze csak nagyon rövid ideig, nem szeretném széthajtani, még új...átlag 120-at mentem. Meg is volt terhelve, csomagtartó tele, ültünk benne 5-en....amúgy 5 ember egész kényelmesen elfér benne. Szóval ezt a "meghajtást" követően sokkal jobban ment. A nagy út előtt a kipufogót kitakarítottam, kíváncsi voltam kiég e szürkére ahogy jó keverékképzésnél optimális esetben ki kellene néznie...de nem, kormos. Mostanra megint kicsit belustult, pedig szoktam huzatni.
 Tudom a mondókám kissé hosszúra sikeredett :D...de ha esetleg másnak is van ilyen problémája, megoszthatná velem.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Peti

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2911 Dátum: 2009.02.19 00:20:28 »
A történet a következő...

Szia! Szerintem 99.9999999999999999 %, hogy semmi baja nincs a kocsidnak. Ha abszolút nyugodt akarsz lenni, méresd le a kipufogógáz károsanyag-tartalmát. Ha stimmelni fognak az értékek, akkor minden OK.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2912 Dátum: 2009.02.19 08:41:08 »
Én még új vagyok itt :clap:........na jó :). A történet a következő:
Szia, isten hozott  :hug:
Szerintem sincs semmi baja a kocsidnak, fustolni nem fustol, fogyasztani nem fogyaszt sokat. Amit Palack is irt, menj el meresd be, hatha ettol nyugodtabban tudsz majd aludni, miert ne?!
A belustulas: Ezt en is eszrevettem az enyemen, autopalya utan mindig sokkal haraposabb, de csak egy darabig. Aztan olvastam valahol, hogy az elektromos gazpedal miatt van. Ha nyomjak neki, akkor a karakterisztika megvaltozik es kevesbe kell lenyomni a pedalt, hogy ugyanannyi uzemanyagot kapjon az auto. Nem tudom, hogy tenyleg igy van e, ezt a reszt Neked jobban kell tudnod  :flowers: De mondom en is ezt tapasztaltam, pedig "kicsit" mas motor van az enyimbe. Talan meg logika islenne benne: varosban durvabb gazadagolas kell, emiatt finomabban vezetheto.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2913 Dátum: 2009.02.19 09:34:28 »
Sziasztok!

Én még új vagyok itt


Üdv!!!

A rövid utak miatt nem melegszik át rendesen a kipufogó, és nem tud kitisztulni rendesen. 9e km öreguras pötyögés után nem elég 2-300-500 km a teljes tisztuláshoz. - sőt  a kipuff végére lerakódott minimális korom soha nem fog eltűnni, mert ott nem melegszik át eléggé, hogy eltűnjön.

A vezérlőcomputer némileg tanul - igazodik a stílushoz, ha rendszeresen nyugisan mész, akkor kicsit más lesz a karakterisztikája, mint ha nyomod neki. kb. 1/2 óra autópályázás után már pörgősebb lesz a gép, aztán mész a szokott nyugis útjaidon, és visszaáll a dolog. - persze ezt ne úgy képzeld, mint a sportgépek sport gombja, csak egész finom változások, hogy az adott stílushoz jobban igazodjon a motor.


-Egy apróságra figyelj, mivel új a gép az olajszintet nézd meg, nehogy alacsony legyen; mert a kismértékű kormolást okozhatja a motorolaj elégése is. Nézd meg most, ha a a két jelzés között van valahol, akkor nincs vele gond.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2914 Dátum: 2009.02.19 10:21:14 »
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, rendesek vagytok :yes:. Abban teljesen igazatok van hogy a motorvezérlő úm. "figyeli a vezetési stílust" és ehhez alakítja a gyújtási jellegmezőket, a befecskendezést. Viszont az én gépemben a gázpedál bowdenes és a folytószelep potméter értéke határozza meg a vezető álltal megadott terhelést.....aminek örülök is mert szerintem a bowdenes gázpedál gyorsabban reagál az elektromoshoz képest...bár ezzel tutu tudnának velem vitatkozni sebaj :D. A károsanyag kibocsájtás mérése nekem is eszembe jutott már, szerintem megfogadom a tanácsotokat, ezt fogom tenni.....ma megyek majd be melózni, egyik kollégám hoz be egy diagnosztikai műszert, azzal kicsit megkukkantjuk a keverékképzést is, hogy jók e az arányok.....lambda feszültség, katalizátor utánni szonda jele.....ilyenek. Nem hinném hogy fogunk valamit találni, de kíváncsi vagyok rá mik az értékek, hogy működik a kicsike :flowers:. Amúgy a nagypapás vezetés nem jellemző rám, úgyhogy nem feltétlenül kellene a kis Aurisnak ellustulnia..itt inkább a rövid útnak van szerepe sajna....de ha ezt elakarom kerülni, akkor egy fél órácskát még kellene köröznöm a munkahelyem területén, amiért lehet kicsit bután néznének rám :D...na mindegy. Tamás amit a kipufogóban lerakódott koromról írtál, hogy nem tud "kifúvódni" rendesen rövid út alatt....ez is lehetséges. Na majd ha megtudok valami konkrétat, írok. Még 1X köszönöm a segítségeteket, neked is IabiscsakI.
 Amúgy olvasgattam itt a neten különféle "tisztító" benzinadalékokról...katalizátor tisztító pl.: CATACLEAN........meg ilyenek. De én nem hiszek ezekben, pláne egy új motorba nem akarok ilyeneket tölteni. Szerintem elég tisztító hatása van annak ha betankolok 1 tank 100-as oktánszámú benzint és autópályán meghajtom az autót. Majd talán ha 2-3 éves lesz az autó 2-3 havonta rakok bele egy kis befecskendező tisztító adalékot ha hosszabb útra megyek. Nektek ezzel kapcsolatban mi a tapasztalat........adalékok?

Jók legyetek!

Peti

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2915 Dátum: 2009.02.19 10:26:45 »
Húúú! és Palaczk:yes: remélem igazad lesz!

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2916 Dátum: 2009.02.20 19:58:04 »
Sziasztok!
Egy olyan problémám van az első ablakmosómmal,hogy mikor meghúzom a kart a víz csak a lapát elindulása után kb.2 mp múlva éri el a szélvédőt. A rendszer valahol valami miatt szép lassan visszaengedi a vizet a tartályba.Úgy tudom,hogy a tartályon belül van egy kis visszacsapó szelep (golyó) ami egy idő után bekoszolódhat és ennek köszönhetően nem zárja rendesen a visszafolyó vizet.Szerintetek ha egy kevés felhígított  ecettel megpróbálnám kitisztítani,átmosatni az egész rendszert az jót tenne neki?
Esetleg van valamilyen ötletek a probléma orvoslására?
Köszi a válaszokat.

Szia,

A régi autómmal volt ilyen problémám nekem is, egy akvárium-alkatrészeket áruló boltban vettem egy ilyen szelepet, aszem 200huf volt, bele a csőbe és kész. (minél közelebb a pumpához)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2917 Dátum: 2009.02.25 19:44:21 »
Szerintetek az itt hirdetett csomagtartó melyik Toyota-hoz van, ráismer esetleg valaki, vagy ez így megmondhatatlan?
http://www.expressz.hu/auto/jarmualkatresz/szemelyalkatresz/kiegeszito/showAdvert3996555.html

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2918 Dátum: 2009.02.25 21:42:57 »
E11 cori, Yaris I, Rav4 I, IS 200, stb...
Az alján lévő gumipogácsától függ. (meg persze a hosszától).
Ránézésre kitalálhatatlan.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2919 Dátum: 2009.02.25 21:53:53 »
E11 cori, Yaris I, Rav4 I, IS 200, stb...
Az alján lévő gumipogácsától függ. (meg persze a hosszától).
Ránézésre kitalálhatatlan.
Köszi a választ!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2920 Dátum: 2009.03.03 00:04:45 »
A monori kereskedésben láttam egy spéci, állítólag a generalli biztosító egységcsomagjában szereplő villogni és világítani tudó, nyíl alakú "elakadásjelző háromszög"-et. Nem tudja valaki hol lehetne ilyet szerezni? Az ottani narancssárga volt, de pirosban vagy bármilyenben jó lenne...
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2921 Dátum: 2009.03.05 18:38:13 »
Vettem ma a Corollámba gyári szövetszőnyeg szettet (4db), meglepően jó áron: 6ezer Ft.
Piros pontot adok a Toyota Tsusho M5-nek, mert hajlandóak voltak foglalkozni az autó, és a szőnyeg 'összepárosításával', és pontosan azt a szőnyeget kaptam amire vágytam, és amivel az autóm 2004-ben kigurult a japán gyár udvaráról.
Itt jegyzem meg:
A Reál Buda (elvileg) nem forgalmazza ezt a szőnyeget, helyette ajánlottak 14 000 Ft-os szőnyeget (ami máshol 12ezerFt).
Tanulság:
megéri körbekérdezni több kereskedőt, mert ami nincs lehet mégis van, ami van, az meg tud olcsóbb is lenni.

Solarbear

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
  • '06 Corolla 1.4 Sol
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2922 Dátum: 2009.03.12 20:07:02 »
Segítséget kérnék központi zár ügyben. 2005-ös Corollám van , és naponta több tucatszor nyitom zárom az ajtókat. Lehet-e tanítani a zárat arra, hogy csak a bal 1-es ajtót nyissa, ha csak azt akarom nyitni? Pl. ha hosszan nyomom, akkor a bal 1 nyílik, ha röviden, akkor az összes? Segítsetek!! :helpsmilie:
Krisz

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2923 Dátum: 2009.03.12 20:17:46 »
Tudtommal ilyen lehetőség nincs.
De miért lenne erre szükséged?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2924 Dátum: 2009.03.12 20:40:47 »
Szia! Vágd el a vezetéket ami megy a másik ajtóhoz és szigeteld le :sorcerer:. Amúgy meg semmi értelme, hagyd úgy ahogy van, nem lesz annak semmi baja ha sokszor nyitod zárod.....azért van.