Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871043 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2895 Dátum: 2009.02.18 13:45:18 »
Mondjuk az olaszoknál általában drágább, de az a max pár 100 forint amit ezzel spórolni lehetne nekem nem érné meg hogy összebüdösítsem a kocsit a benzinnel. Mert akárhogy is csinálod valamennyi benzinszag bekerül.
Mivel gázolajról van szó, így benzinszag aligha lesz. Amúgy pedig fém kannát vinnék, már próbáltam, nem ereszt, nem szagol, s amúgyis a csomagtartóban tárolom, kikötve. Ezzel nem lesz gond, és inkább ez, minthogy mint a múltkor megszopjam. 6 km volt hátra a computer szerint, s ha nincs éjszaka nem látjuk meg a pálya melletti falu túloldalán lévő kút fényeit.
A gázolaj is büdös, sőt!
Nem a kannából folyik ki, hanem mikor betöltöd kell hozzá cső vagy tölcsér, azt is el kell tenni, vagy törölgetni zacskózni. Mindegy nekem ennyit nem érne meg. Akkor inkább megállok egy kúttal korábban...

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2896 Dátum: 2009.02.18 13:55:42 »
Mint már mondtam, nem tölcsérezni akarom egyfolytába meg csűrolni a stuffot. Lehet hozzá se kell nyúlni, az lenne a legjobb. De minden sarkon azért tankolni sincs kedvem. Tartalék lenne a szerepe csak.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2897 Dátum: 2009.02.18 13:57:22 »
Mint már mondtam, nem tölcsérezni akarom egyfolytába meg csűrolni a stuffot. Lehet hozzá se kell nyúlni, az lenne a legjobb. De minden sarkon azért tankolni sincs kedvem. Tartalék lenne a szerepe csak.
Minden sarkon?  :eek: ~850km hatotav rendes tempoban para nelkul.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2898 Dátum: 2009.02.18 14:05:55 »
Hy!
Ha már szóba került a fém kanna, nekem most aktuális a tömítés cseréje a záró fedélben!
Hol a retekben kapok hozzá tömítést?
Szinte az összes barkácsáruházban kerestem, autósboltokban, kisműszakiboltokban, tömítés-szűrő boltokban... és nincs  :no:
A főváros és környéke behatárolva jó lenne nekem mint helyszín/ek  :whistling:
Fery

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2899 Dátum: 2009.02.18 14:18:52 »
Hy!
Ha már szóba került a fém kanna, nekem most aktuális a tömítés cseréje a záró fedélben!
Hol a retekben kapok hozzá tömítést?
Szinte az összes barkácsáruházban kerestem, autósboltokban, kisműszakiboltokban, tömítés-szűrő boltokban... és nincs  :no:
Kb. 2 éve én is próbáltam keríteni a mi fémkannánkhoz is, mert valahol elhagytam, de nem találtam itt a környéken sehol :(
Szerencsére azóta még csak egyszer kellett benzint vinnem tesómnak, mert kifogyott az OFF autójából, de utána 3 napig benzinszag volt a Yarisba  :wacko:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2900 Dátum: 2009.02.18 14:37:01 »

Kb. 2 éve én is próbáltam keríteni a mi fémkannánkhoz is, mert valahol elhagytam, de nem találtam itt a környéken sehol :(
Szerencsére azóta még csak egyszer kellett benzint vinnem tesómnak, mert kifogyott az OFF autójából, de utána 3 napig benzinszag volt a Yarisba  :wacko:

Most gázolajat kellet vinnem, van 10L kannám is egy (jópofa) és megszívtam mert kiszivárgott a megkeményedett tömítés miatt  :devil:
Szerencse, hogy a hátsó ülés elé letettem gumiszőnyegre és így nem a csomagtérben a kárpit itta a levét  :D
Nemtom mi van, de "hiánycikk!" volt a válasz egy helyen.
Fery

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2901 Dátum: 2009.02.18 14:39:48 »
Hátha veszel egyből új kannát. :devil: :devil: :devil:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2902 Dátum: 2009.02.18 14:55:50 »
Hátha veszel egyből új kannát. :devil: :devil: :devil:

Beletrafáltál!
Ez volt az egyik lehetőség - nincs tömítés! itt az új kanna vegyen egyet!!! (5-6 ezer pénzért  :eek:)
Fery

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2903 Dátum: 2009.02.18 15:00:29 »
Ilyen duma hallatán én rettentő csúnyán tudok nézni. :censored: :cool2: (Ha kienged a fék akkor beszélni is. :devil:)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2904 Dátum: 2009.02.18 15:24:56 »
Ilyen duma hallatán én rettentő csúnyán tudok nézni. :censored: :cool2: (Ha kienged a fék akkor beszélni is. :devil:)

Gondolhatod én is befontam a szemöldökömet!
Aztán - méghogy magyar terméket magyar vállalkozóktól!? (nem általánosítottam ezzel mert nagyon jó és korrekt tapasztalataim vannak az utóbbi időkben!)
Ne nézzen már madárnak stb...
Ettől az "értelmes" szóváltásból egyikünk problémája sem oldódott meg.
Nekem nincs tömítésem amit esetleg tőle megvehettem volna (ha lett vóóna nekije) és még új óccsó kannát sem vettem tőle.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.18 15:31:37 írta Fery »
Fery

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2905 Dátum: 2009.02.18 20:14:12 »
Nekem lenne egy olyan érdekes kérdésem is, hogy nem tudja valaki nyugat európai országokba mennyi üzemanyagot vihetek magammal az országba belépve? Tavaly majdnem megszoptam a tankolást, idén nem akarok ugyanúgy járni, de a szabályokat sem szegném meg. Nincs valahol egy táblázat erről? Itthonra úgy tudom 10L-t lehet behozni, én 20l-es kannát vinnék magammal. Lehet ez gond valahol? (Országok: Ausztria, Németország, Svájc, Belgium, Hollandia, Franciaország, Spanyololszág, Olaszország)
10 liter az engedélyezett. Amennyiben több, gond lehet a felsorolt országok mindegyikében, de én nem foglalkoznék vele, 20 literes kannában vinnék 18 litert! :winkiss:
Vagyis mégis csak foglalkoznék: nem vinnék egy decit sem.... Mindig is nagyvonalú voltam...
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.18 20:32:29 írta hazard »
hazard

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2906 Dátum: 2009.02.18 20:32:43 »
Barna.czukor!
Köszi a fékbetétes véleményt/tapasztalatot.
Valószínű a Bosch/Ate párosból fogom összeválogatni a szettet.
Úgy néz ki a mostani első (nem gyári) fékbetét kb 20-25ezret bírt ki, a gyári tárcsákat is dobni kell 75ezernél. Persze ez a sok városi használat átka is.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2907 Dátum: 2009.02.18 20:33:48 »
Sziasztok!
Egy olyan problémám van az első ablakmosómmal,hogy mikor meghúzom a kart a víz csak a lapát elindulása után kb.2 mp múlva éri el a szélvédőt. A rendszer valahol valami miatt szép lassan visszaengedi a vizet a tartályba.Úgy tudom,hogy a tartályon belül van egy kis visszacsapó szelep (golyó) ami egy idő után bekoszolódhat és ennek köszönhetően nem zárja rendesen a visszafolyó vizet.Szerintetek ha egy kevés felhígított  ecettel megpróbálnám kitisztítani,átmosatni az egész rendszert az jót tenne neki?
Esetleg van valamilyen ötletek a probléma orvoslására?
Köszi a válaszokat.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2908 Dátum: 2009.02.18 20:37:14 »
Barna.czukor!
Köszi a fékbetétes véleményt/tapasztalatot.
Valószínű a Bosch/Ate párosból fogom összeválogatni a szettet.
Úgy néz ki a mostani első (nem gyári) fékbetét kb 20-25ezret bírt ki, a gyári tárcsákat is dobni kell 75ezernél. Persze ez a sok városi használat átka is.
Nekem 75 ezernél kellett az első betéteket cserélni és úgy szóltak,hogy 85 ezernél mennyek majd vissza hátsó betét cserére.  :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.18 20:41:06 írta Benedek »
5' - Corolla HB.  1.4 sol

barna.czukor

  • Vendég
Re: szelephézag?
« Válasz #2909 Dátum: 2009.02.18 22:07:48 »
A garanciális cserébe már rég nem esek bele, plusz úgysem márkaszervízbe hordtam az autót. A gyűrűzést már tavaly fontolgattam, de annyira azért nem vészes a fogyasztás, hogy rászántam volna magam. Arra próbálok figyelni, hogy mindig legalább a fele szint fellett álljon a nívó.
Hogy érted egyébként, hogy a lezárja a szelepeket a motor? A VVT-i elvileg teljesen hagyományosan bütyköstengely által vezérelt,amit a vezérműlánc oldaláról a szögben el lehet állítani az alapbeállításhoz képest. Tehát a szelepek mindig mozognak, méghozzá állandó emeléssel. A befecskendező szelepek állnak csak le szerintem.

Az, hogy a márkaszervízbe vitted-e vagy sem, az nem számít, a saját tapasztalatomból tudom...

A szelepes témát 100%-os pontosságig nem tudom, de valami olyasmi van, hogy mikor nem nyomod a gázt, akkor a befrecskendezős szelepeket asszem nem nyitja egyáltalán ki a vezérlés valami furfangos módon. De erről mások biztos többet mesélnek majd. Amúgy a Totalcar-on is volt erről a rendszerről szó, más kocsi is ezt csinálja, ami újabb...