Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871175 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2700 Dátum: 2009.01.21 20:06:30 »
finom volt , de jóv volt!  :clap: [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2701 Dátum: 2009.01.21 20:59:30 »
most olvastam barna.czukor monológját és murray kommentjét....qrva nagy! :punk: ...és szakszerű! :smartass:
hazard

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2702 Dátum: 2009.01.22 14:56:32 »
Mellesleg nincs 100.000-res nagyszervíz...

Tudom hogy vannak a sz.periódusok, de pl. 105nél kell ledobni a szíjat (nehogy valaki ideírja hogy nincs is szíj a vvti-ben) azért írtam ilyen átlagolt 100ezres "nagy"szervizt.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2703 Dátum: 2009.01.22 15:02:22 »
Mellesleg nincs 100.000-res nagyszervíz...

Tudom hogy vannak a sz.periódusok, de pl. 105nél kell ledobni a szíjat (nehogy valaki ideírja hogy nincs is szíj a vvti-ben) azért írtam ilyen átlagolt 100ezres "nagy"szervizt.
Okés ;)

Én szíjat most cseréltem a fateréba, 101.000 km-nél. A gyári 11.000 pénz lett volna, én Gates-et vettem 6.800-ért. Azért nem mindegy...
Még jó, hogy nincs vezérműszíj a gépbe, mert az nagy móka lenne, meg egy csomó pénz...

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2704 Dátum: 2009.01.22 15:39:07 »
Még jó, hogy nincs vezérműszíj a gépbe, mert az nagy móka lenne, meg egy csomó pénz...


Arról nem is beszélve, hogy annyi urban legendet hallani elbaltázott vezérlés-cserékről :ph34r: én sztem nem is merném maszekhoz vinni az autót :no:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2705 Dátum: 2009.01.22 16:31:29 »
Csendben kérdezném a klímaügyben járatosabbakat: na és a kémlelőablak a klímarendszeren? Az mire hivatott? Kapjon egy kis fényt a gáz, ne féljen a sötétbe, vagy mi?  :D
Télleg nem tudom....   ::)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2706 Dátum: 2009.01.22 20:02:06 »
Még jó, hogy nincs vezérműszíj a gépbe, mert az nagy móka lenne, meg egy csomó pénz...


Arról nem is beszélve, hogy annyi urban legendet hallani elbaltázott vezérlés-cserékről :ph34r: én sztem nem is merném maszekhoz vinni az autót :no:

valoban el lehet baltázni a vezerlést. tapasztaltam saját kezemmmel mikor az elozo corimnal cseréltem hengerfej tomitést és nem tudtam osszerakni..izzadtam a -15ben
aztan jott a telefonos help :flowers:
olyan elb..ott volt mint ide europa :lol:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2707 Dátum: 2009.01.23 07:11:43 »
Esetleg tudsz ajánlani jó klímást Budapesten?
Én a 2Moha-val csináltattam meg annak idején. Szerintem nagyon korrekt. Úgy csinálta, ahogy barna.czukor írta. (Nekem nem volt szó gombátlanításról.)
És házhoz is jön, ha kell. Nekem tavaly 30g hiányzott a 8 éves autóból - és a klímához addig nem nyúltak hozzá.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2708 Dátum: 2009.01.26 20:31:47 »
Én a Homasitában vettem egy levéllel!!!
Ilyet vettel?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2709 Dátum: 2009.01.26 20:38:58 »
Én a Homasitában vettem egy levéllel!!!
Ilyet vettel?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


most megfogtál , szerintem annak volt lába is.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2710 Dátum: 2009.01.27 10:24:53 »
Ellenben cseréltettem ablaktörlő lapátot, mert gyárilag szar volt. Első szerviznél állítottak vmit rajta, de nem lett jobb. Mondom ha itt vagyok cseréljük ki. Jeleztem hogy már gyárilag szar volt. (Kocsi átvétele után hívtak pár nappal, akkor is jeleztem hogy szar).

Milyen tuneteket produkalt, ami alapjan szarnak iteltetett? Az egesz kart tobol csereltek?

Bocsi, hogy sokáig nem voltam.
Szóval azt csinálta, hogy nem törölt rendesen, homályos volt az ablaküveg tőle, meg csíkot is húzott a törléskör az illesztéseknél. Szóltam mikor vittem szervízbe, állítottak rajta, de nem lett jobb. Most télen meg havas időben semmit nem ért, gyakorlatilag életveszélyes volt, cseréltettem, bár a fene se gondolta hogy ennyibe kerül:(
Tudja valaki hol lehetne olcsóbban beszerezni, vagy más típust, de jó legyen.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2711 Dátum: 2009.01.27 10:48:30 »
Ellenben cseréltettem ablaktörlő lapátot, mert gyárilag szar volt. Első szerviznél állítottak vmit rajta, de nem lett jobb. Mondom ha itt vagyok cseréljük ki. Jeleztem hogy már gyárilag szar volt. (Kocsi átvétele után hívtak pár nappal, akkor is jeleztem hogy szar).

Milyen tuneteket produkalt, ami alapjan szarnak iteltetett? Az egesz kart tobol csereltek?

Bocsi, hogy sokáig nem voltam.
Szóval azt csinálta, hogy nem törölt rendesen, homályos volt az ablaküveg tőle, meg csíkot is húzott a törléskör az illesztéseknél. Szóltam mikor vittem szervízbe, állítottak rajta, de nem lett jobb. Most télen meg havas időben semmit nem ért, gyakorlatilag életveszélyes volt, cseréltettem, bár a fene se gondolta hogy ennyibe kerül:(
Tudja valaki hol lehetne olcsóbban beszerezni, vagy más típust, de jó legyen.

Én Valeo-t használok, teljesen jó ( jobb mint az agyonimádott és jól felárazott BOSCH) - A corollán hagyományosat használtam, most a Hiluxra ez az egydarabból levő került - egészen alacsony lett a szélzaj törlés közben, és tökéletesen töröl, pedig ezt múlt áprilisban vettem, a gyári ennyi idő alatt már nagyon csíkozott.

- A homályos üveg meg akár a mosóban rátett szóróvisztól is lehet, én mindíg szólok, hogy oda ne tegyen semmit! - ja és belülről is tud porosodni az üveg rendesen!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2712 Dátum: 2009.01.27 11:00:52 »
Nah átolvastam a hozzászólásokat, s lenne pár kérdésem.
Gond volt a klímámmal olymódon hogy a párátlanítás nem működött gyakorlatilag sehogy, sem belső keringetéssel sem anélkül. A szervíz (Monoron) cserélt benne pollenszűrőt 6500 pízért, most jobb, de még mindig nem tökéletes.
A kérdés az hogy betudható-e ez a mostani időjárásnak és nyáron jobb lesz?

Valamint nyáron (Aug-ban) mennénk a párommal nyaralni, európába, s kb. 12.000 km menne bele a kocsiba. Azt hallottam külföldön nem érdemes szervízbe vinni, mert elég borsos ára van, szóval azt tervezem közvetlen az indulás előtt fogom elvinni itthon olajcserére és átnézetni. Kérdéseim:
- Elvileg 1-2e km-rel túllépném előre láthatólag a 15e km-es szervízciklust. Okoz-e ez gondot, vagy neme szólnak be a garancia miatt. (Olaj: Castrol Edge 5W-30, olajshop.hu-tól, szűrő szervízből)
- Nyárra milyen olajat érdemes betenni, ha megyünk madrid felé is, ahol viszonylag meleg lesz, s elég sok pályás szakasz lesz az út folyamán (8e km minimum).
- Érdemes-e elindulás előtt a klímával csináltatni valamit, mert a melegben meg fogunk halni nélküle (szűrőcsere, gombátlanítás, akármi...)
- Miket nézessek meg elindulás előtt (olajcsere, fékek alap.)? A gumik nem kopottak az idén még jó lesz simán. (télre most téli gumim van, nyári pihen a műhelyben)

Tavaly is voltam kinn, októberben, akkor kb. 9000 km-t mentem és megzabált a gyári olajból egy csomót. Utántöltöttem 1 litert szervízzel egyeztetve, de hazaérve is minimumon volt. Ezt szeretném elkerülni most. Viszek is magammal 1 litert abból amit belerakok majd, de hígat állítólag nem érdemes a turbó miatt, mert az megzabálja. 5let?

A most belerakott Edge 5w-30at nem zabálja, gyakorlatilag semmi nem hiányzik belőle. Kb. 7-8e km-t mentem a szerviz óta.

A kocsiban kb 35e km lesz addigra, tavaly májusban vettem újonnan. (a pontos típusa ha számít: Corolla Sedan 2.0 Executive)
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2713 Dátum: 2009.01.27 11:36:05 »
A most belerakott Edge 5w-30at nem zabálja, gyakorlatilag semmi nem hiányzik belőle. Kb. 7-8e km-t mentem a szerviz óta.
A gyaribol nekem semmit nem evett. Majd az elso szervizen Edge TD 0W-30 ment bele. Gyakorlatilag azonos motorunk van. Az elso 9000km-en nekem sem ette, aztan szepen elkezdte. Szoval mostantol kezd el nezegetnini.
Most Mobil1-re valtok. Ez tudja az ACEA B5-t. Arban egyformak.

A klimahoz annyi, hogy a "kis konyvben" egyszer olyat olvastam, hogy a klima nagy hidegben annak ellenere, hogy vilagit a kis gomb, nem biztos, hogy mukodik is. Hatha csak ennyi volt.

Amugy szerintem egy 1 eves 35ezret futott kocsinal eleg, ha annyira megnezik, amennyire megteszik azt a 30ezres szerviznel.
Garancia nem veszited el, ha 2 ezerrel tulleped. Pont annyi a limit.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2714 Dátum: 2009.01.27 12:22:20 »
Azt hiszem beszéltünk már itt másfajta olajról, de nem emlékszem pontosan a típusára, s azt hiszem a szakink sem szólt 1 ideje hozzá ezen témához:( Nem emlékszik valaki rá mit javasolt anno nekem?
Te milyet fogsz beletenni?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D