Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871165 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

villamos79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2595 Dátum: 2008.12.20 21:30:55 »
Köszönöm a válaszokat!

A telet azért írtam idézőjelbe, mert most is tél van elvileg, viszont még nincs mínusz..


villamos79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2596 Dátum: 2008.12.20 21:48:26 »
Corolla ajtó kárpitot hol érdemes, illetve lehet keresni a neten,
vagy esetleg Szeged közelében?

Köszi a válaszokat!

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2597 Dátum: 2008.12.21 10:55:54 »
Nah népek ha ez olvassátok nem is fogtok nekem hinni, de tényleg így történt:
Autókázok a dugóban a lágymányosi felől, fullon tele minden sáv, mögöttem kamion. Előttem egy osztrák rendszámú autó...eccercsak látom a kocsi szépen lassan gurul hátra...1m...2m...mondom anyád, nyomom a dudát semmi reakció...puff nekemgurul. A k*rva anyád mondom. Vészindex be, kiszállok a csávó indít...ELINDUL...és megy elfele. Kocsi lefullad gurul vissza...megint nekem jön. Na mondom *****. Hátrafele nemtok menni (kamion), jobbra, balra kocsik. Nem húzom az időt: 4x jött nekem egymás után ugyanígy.
Kiszállok, eléállok, hívom a rendőröket.
A ***kalap csávó a telefonba meg elkezd dumálni, hogy neki nem elég kb. a házszám ahol állok, PONTOSAN kell, mert a kerületet úgy tudja kapcsolni. Mondom neki ha elmegyek a kocsi elől tuti elmegy a csávó. Azt mondja nem baj, diktáljam be a rendszámot és nézzem meg. Bediktálom, megyek a GPShez leolvasni, csávó elhúz. (Előttünk addigra volt vagy 100-200m már a sávba szabadon) Rögtön besorol közénk vagy 10 kocsi, némelyikből még anyáznak is RÁM.
Nézem kocsit, sok baja nem lett, rendszám érdekesen áll, de mást nem látok. Utolsónak mondjuk vmi elég durvát reccsent, de semmi nem látszik.
Szentségelek magamban, áldom hogy volt eszem Cascóra (Májusi a kocsim). Na mondom ennek annyi. Visszaülök, rendőrt finoman elküldöm a picsába, hogy nemigaz hogy a kollégája nem tud 50m-rel többet jönni ha kell.
Visszaülök, haladok tovább. Közbe bejelentkeztem a szervízbe másnapra Monorra Kovácsékhoz.
Megyek vagy 1 km-t a dugóban, mellettem sávban látom vmi nagy autós (Transit vagy hasonló) tulaja épp rángatja ki az osztrák gyereket a kocsiból és közben ordibál hogy normális vagy ba**meg?:D
A szervízesek nem hitték el a történetet, merthogy semmi baja a kocsinak, még a festék se sérült meg sehol. A rendszámot megcsinálták, más semmi. Felemelték, úgy sem volt baja.
Mááázli:D

Ellenben cseréltettem ablaktörlő lapátot, mert gyárilag szar volt. Első szerviznél állítottak vmit rajta, de nem lett jobb. Mondom ha itt vagyok cseréljük ki. Jeleztem hogy már gyárilag szar volt. (Kocsi átvétele után hívtak pár nappal, akkor is jeleztem hogy szar).
Ezután 2 dolgon idegeltem fel magam:
1. Nem ők cserélték, hanem nekem számlázták ki.
2. A cserelapátért 8200 Ft*ot számláztak (+munkadíj), az egyik oldali cseréért. Hát miből van ez aranyból?

Nah részemről a konklúzió: Eddig oda hordtam a kocsit szervízbe, pedig szoboszlón lakom. Ezután sose megyek oda, megyek inkább Debrecenbe.

Viszont kéne nekem tanács hol és milyen lapátot érdemes beszerezni, ami jó is, mert legközelebb nem bízom rájuk az tuti. Tud valaki ebben segíteni? Esetleg jöhet a bolt is, ahol meg tudom venni. Köszi előre is.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2598 Dátum: 2008.12.21 11:32:39 »
Nah népek ha ez olvassátok nem is fogtok nekem hinni, de tényleg így történt:
Autókázok a dugóban a lágymányosi felől, fullon tele minden sáv, mögöttem kamion. Előttem egy osztrák rendszámú autó...eccercsak látom a kocsi szépen lassan gurul hátra...1m...2m...mondom anyád, nyomom a dudát semmi reakció...puff nekemgurul. A k*rva anyád mondom. Vészindex be, kiszállok a csávó indít...ELINDUL...és megy elfele. Kocsi lefullad gurul vissza...megint nekem jön. Na mondom *****. Hátrafele nemtok menni (kamion), jobbra, balra kocsik. Nem húzom az időt: 4x jött nekem egymás után ugyanígy.
Kiszállok, eléállok, hívom a rendőröket.
A ***kalap csávó a telefonba meg elkezd dumálni, hogy neki nem elég kb. a házszám ahol állok, PONTOSAN kell, mert a kerületet úgy tudja kapcsolni. Mondom neki ha elmegyek a kocsi elől tuti elmegy a csávó. Azt mondja nem baj, diktáljam be a rendszámot és nézzem meg. Bediktálom, megyek a GPShez leolvasni, csávó elhúz. (Előttünk addigra volt vagy 100-200m már a sávba szabadon) Rögtön besorol közénk vagy 10 kocsi, némelyikből még anyáznak is RÁM.
Nézem kocsit, sok baja nem lett, rendszám érdekesen áll, de mást nem látok. Utolsónak mondjuk vmi elég durvát reccsent, de semmi nem látszik.
Szentségelek magamban, áldom hogy volt eszem Cascóra (Májusi a kocsim). Na mondom ennek annyi. Visszaülök, rendőrt finoman elküldöm a picsába, hogy nemigaz hogy a kollégája nem tud 50m-rel többet jönni ha kell.
Visszaülök, haladok tovább. Közbe bejelentkeztem a szervízbe másnapra Monorra Kovácsékhoz.
Megyek vagy 1 km-t a dugóban, mellettem sávban látom vmi nagy autós (Transit vagy hasonló) tulaja épp rángatja ki az osztrák gyereket a kocsiból és közben ordibál hogy normális vagy ba**meg?:D
A szervízesek nem hitték el a történetet, merthogy semmi baja a kocsinak, még a festék se sérült meg sehol. A rendszámot megcsinálták, más semmi. Felemelték, úgy sem volt baja.
Mááázli:D

Ellenben cseréltettem ablaktörlő lapátot, mert gyárilag szar volt. Első szerviznél állítottak vmit rajta, de nem lett jobb. Mondom ha itt vagyok cseréljük ki. Jeleztem hogy már gyárilag szar volt. (Kocsi átvétele után hívtak pár nappal, akkor is jeleztem hogy szar).
Ezután 2 dolgon idegeltem fel magam:
1. Nem ők cserélték, hanem nekem számlázták ki.
2. A cserelapátért 8200 Ft*ot számláztak (+munkadíj), az egyik oldali cseréért. Hát miből van ez aranyból?

Nah részemről a konklúzió: Eddig oda hordtam a kocsit szervízbe, pedig szoboszlón lakom. Ezután sose megyek oda, megyek inkább Debrecenbe.

Viszont kéne nekem tanács hol és milyen lapátot érdemes beszerezni, ami jó is, mert legközelebb nem bízom rájuk az tuti. Tud valaki ebben segíteni? Esetleg jöhet a bolt is, ahol meg tudom venni. Köszi előre is.
Üdv!
Ilyen nekitolatós szitunak már voltam szemtanúja kőbánya alsón, mikor a szlovák sofőrnek későn jutott az eszébe, hogy a magasság korlát alatt már nem fog átmenni és erre elkezdett barom módjára tolatni.   :eek:  Az áldozat ott is egy corollás hölgy volt aki nyomta a dudát eszeveszettül sőt az összes dugóban álló autó már nyomta a dudát, (szerintem hallássérült volt) mire odarohantam és elkezdtem ütni a kamion oldalát mint állat  :hammer: .  Azt hittem ha kiszáll mindenki nekimegy és leütik mint vak a poharat.  :2guns:
Úgyhogy ez a szitu nem ismeretlen számomra.
 HA FELÉD TOLAT EGY KAMION DUGÓBAN NE A DUDÁT NYOMD, HANEM SZÁLLJ KI ÉS VÁGD POFÁN EGY AZ ÜLLÉS ALATT TARTOTT SZENESLAPÁTTAL ÚGY HOGY KIESSEN A SZEME!!!!  :yes:
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2599 Dátum: 2008.12.21 11:43:26 »
Kirakjam a 18-as karikát?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2600 Dátum: 2008.12.21 11:53:27 »
nem is tudom melik a durvább a tolatos vagy az ablaktorlos. a monoriakrol csak jot hallottam az én kocsim is onnan van.
részvétem.  :no:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2601 Dátum: 2008.12.21 19:26:04 »
Kirakjam a 18-as karikát?
Bocsi ... de elragadtattam magam!
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2602 Dátum: 2008.12.22 02:11:08 »
Hí All!Milyen izzó kell az enyémbe előre.Csak a műszaki miatt kell vennem 2-t amíg megvizsgálják mert a xenon miatt nyafogtak...és milyen ablaktörlőt érdemes venni champion vagy valami más kell?Típusra van ez is?csak mert ezt még nem cseréltem és itt az ideje hogy benevezzek egy szettre.Az izzókészletem eltörött szóval abban nem tudom megnézni.Köszi.

Ablaktörlőre Valeo-t ajánlom, Nekem a gyári valami nagyon gagyi, most lesz két éves lassan a kocsim és már cserélni kéne (maszatol).
Ugyanígy járt egy ismerősöm is aki pár héttel utánnam vette át a Corolláját, már Neki is cserélni kellett.

Csere előtt érdemes megpróbálni megpucolni. Konkrétan ablaktisztítóval átitatott ronggyal kell többször végigtörölni a gumipengét, amíg már nem színeződik el tőle (nagyon) a rongy. Ezután jó esély van rá, hogy megint jó darabig rendben fogja majd tenni a dolgát. Én a Camryn több mint tíz év alatt most cseréltem harmadszor ablaktörlőt, pedig közben belement az autóba közel 220 ezer kilométer. A Carinánkon hat év alatt csak egyszer kellett cserélni, közel 90 ezer km alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2603 Dátum: 2008.12.22 02:21:50 »
Nah népek ha ez olvassátok nem is fogtok nekem hinni, de tényleg így történt:
Autókázok a dugóban a lágymányosi felől, fullon tele minden sáv, mögöttem kamion. Előttem egy osztrák rendszámú autó...eccercsak látom a kocsi szépen lassan gurul hátra...1m...2m...mondom anyád, nyomom a dudát semmi reakció...puff nekemgurul. A k*rva anyád mondom. Vészindex be, kiszállok a csávó indít...ELINDUL...és megy elfele. Kocsi lefullad gurul vissza...megint nekem jön. Na mondom *****. Hátrafele nemtok menni (kamion), jobbra, balra kocsik. Nem húzom az időt: 4x jött nekem egymás után ugyanígy.
Kiszállok, eléállok, hívom a rendőröket.
A ***kalap csávó a telefonba meg elkezd dumálni, hogy neki nem elég kb. a házszám ahol állok, PONTOSAN kell, mert a kerületet úgy tudja kapcsolni. Mondom neki ha elmegyek a kocsi elől tuti elmegy a csávó. Azt mondja nem baj, diktáljam be a rendszámot és nézzem meg. Bediktálom, megyek a GPShez leolvasni, csávó elhúz...

Lehet, hogy nem volt jogsija a majomnak. Ez megmagyarázná, hogy miért volt ennyire béna, meg azt is, hogy miért akart mindenáron elmenekülni ilyen eszetlen módon  :hammer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2604 Dátum: 2008.12.24 12:50:43 »
Lehet, hogy nem volt jogsija a majomnak. Ez megmagyarázná, hogy miért volt ennyire béna, meg azt is, hogy miért akart mindenáron elmenekülni ilyen eszetlen módon  :hammer:

Hát nemtom, akkor a sógoroktól hogy jött el idáig, főleg be a pesti dugóba. Az mondjuk érdekes, hogy a kocsival bánni nem tudott.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2605 Dátum: 2008.12.24 18:43:13 »
Lehet, hogy nem volt jogsija a majomnak. Ez megmagyarázná, hogy miért volt ennyire béna, meg azt is, hogy miért akart mindenáron elmenekülni ilyen eszetlen módon  :hammer:

Hát nemtom, akkor a sógoroktól hogy jött el idáig, főleg be a pesti dugóba. Az mondjuk érdekes, hogy a kocsival bánni nem tudott.

Mondjuk lopta az autót, EZ is megmagyarázná, hogy miért akart mindenáron továbbmenni. Vagy elkötötte a faterjától, akivel itt vannak Pesten pár napig. Vagy akármi...

Egyébként is, a rendszám manapság már szinte semmit nem jelent.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2606 Dátum: 2008.12.29 19:50:27 »
Szerintetek mit lehet tenni, ha a nem eredeti, cserélt szélvédő belülről minden reggelre befagy (gyakran elég neki két óra is)? Először azt hittem csak a pára fagy rá, de a csontszáraz, teljesen tiszta üveg is a széleken mindenhol jégvirágos lesz. Újra kell szigetelni? Ki kell cserélni? Tömíteni kell? Gumit kell cserélni?
Segítség!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2607 Dátum: 2008.12.29 19:52:38 »
Sanszos, hogy rosszul rakták be. Beázást nem tapasztaltál?
A kiszedéssel az a baj, hogy könnyen keletkezhetnek benne olyan feszültségek, amitől később bármikor elrepedhet.
Meg kéne nézetni.

Gyenega

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2608 Dátum: 2008.12.29 22:46:57 »
Sanszos, hogy rosszul rakták be. Beázást nem tapasztaltál?
A kiszedéssel az a baj, hogy könnyen keletkezhetnek benne olyan feszültségek, amitől később bármikor elrepedhet.
Meg kéne nézetni.

Köszönöm. Konkrétan beázást nem vettem észre, de elég esélyesnek tartom a szinte azonnali fagyás miatt. Nézelődtem a neten, tömítéssel foglalkoznak szélvédősök, remélhetőleg ez is megoldást jelent. Ha valaki esetleg tud jó szakembert a feladatra újpest-zugló-dunakeszi-fót környékén, az ne habozzon!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2609 Dátum: 2009.01.01 17:25:50 »
Nem örülök neki, de tegnap észrevettem a járó motorú autóm (1,4vvt-i 2004) mellett állva valami kattogó hangot, ami a motorháztető alól kihallatszik. Ma délután beindítottam a kocsit, akkor nem hallatszott, mentem vele egy kört, és hazaérve kiszálltam meghallgatni, na akkor megint hallatszott.
Lehet a minusz 7-10fok betett neki, de nagyon úgy néz ki, hogy mehetek vele szervizbe januárban.
Ez a kattogó-csattogó hang kb 2-3-4kattanást ad másodpercenként, olyan mint egy elromlott óra. Holnap szemrevételezem világosban még. Ahogy az autóval szemben állok, a motortér jobb hátulja felöl jön, kb onnan, mint ahol a fékolaj betöltő nyílás van.