Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871003 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2580 Dátum: 2008.12.13 23:58:40 »
Nem lehet gyári gumiszőnyeget vásárolni a Corolla E12-höz Magyarországon (legalábbis a Reálnál). Kb 2hónapja rendeltem meg, azóta sem jött, és nem is tudják mikor fog jönni. Frankó  :wacko:

Ez jó hír, mert jóbarátném kocsijába is kéne már... A magas sarok három év alatt kilukasztotta a gázpedál előtt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2581 Dátum: 2008.12.14 11:00:09 »
Nem lehet gyári gumiszőnyeget vásárolni a Corolla E12-höz Magyarországon (legalábbis a Reálnál). Kb 2hónapja rendeltem meg, azóta sem jött, és nem is tudják mikor fog jönni. Frankó  :wacko:

Ez jó hír, mert jóbarátném kocsijába is kéne már... A magas sarok három év alatt kilukasztotta a gázpedál előtt.
Azért egy-két telefont megér, de a Real Börs képtelen beszerezni. Valószínű, hogy valami beszállítói probléma lehet.....

villamos79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2582 Dátum: 2008.12.14 18:43:07 »
Sziasztok!

2002-es 1.4-es E11-es Corollám van. a kérdésem az lenne, hogy a belső
ajtó kárpitot hogy lehet leszedni?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv : Chris!

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2583 Dátum: 2008.12.19 09:34:16 »
Hí All!Milyen izzó kell az enyémbe előre.Csak a műszaki miatt kell vennem 2-t amíg megvizsgálják mert a xenon miatt nyafogtak...és milyen ablaktörlőt érdemes venni champion vagy valami más kell?Típusra van ez is?csak mert ezt még nem cseréltem és itt az ideje hogy benevezzek egy szettre.Az izzókészletem eltörött szóval abban nem tudom megnézni.Köszi.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2584 Dátum: 2008.12.19 09:38:59 »
Hí All!Milyen izzó kell az enyémbe előre.Csak a műszaki miatt kell vennem 2-t amíg megvizsgálják mert a xenon miatt nyafogtak...és milyen ablaktörlőt érdemes venni champion vagy valami más kell?Típusra van ez is?csak mert ezt még nem cseréltem és itt az ideje hogy benevezzek egy szettre.Az izzókészletem eltörött szóval abban nem tudom megnézni.Köszi.

Az enyém H7-es, gondolom a Tsport-ban sincs másképp, ablaktörlőből meg szerintem az optifit tökéketes, az itteni szalonba ~6000körül van egy pár első, szerintem nem vészes ár, én nem akartam kisérletezgetni mással :)
kisa
born to ride

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2585 Dátum: 2008.12.19 10:07:40 »
Hí All!Milyen izzó kell az enyémbe előre.Csak a műszaki miatt kell vennem 2-t amíg megvizsgálják mert a xenon miatt nyafogtak...és milyen ablaktörlőt érdemes venni champion vagy valami más kell?Típusra van ez is?csak mert ezt még nem cseréltem és itt az ideje hogy benevezzek egy szettre.Az izzókészletem eltörött szóval abban nem tudom megnézni.Köszi.

Az enyém H7-es, gondolom a Tsport-ban sincs másképp, ablaktörlőből meg szerintem az optifit tökéketes, az itteni szalonba ~6000körül van egy pár első, szerintem nem vészes ár, én nem akartam kisérletezgetni mással :)

Én is a h7-re emlékeztem egyszer amikor az egéz testemet kicsavarva,de főleg a csuklómat tekerve próbáltam beletenni sikeresen:-)Köszi.

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2586 Dátum: 2008.12.19 19:46:45 »
Hí All!Milyen izzó kell az enyémbe előre.Csak a műszaki miatt kell vennem 2-t amíg megvizsgálják mert a xenon miatt nyafogtak...és milyen ablaktörlőt érdemes venni champion vagy valami más kell?Típusra van ez is?csak mert ezt még nem cseréltem és itt az ideje hogy benevezzek egy szettre.Az izzókészletem eltörött szóval abban nem tudom megnézni.Köszi.

Ablaktörlőre Valeo-t ajánlom, Nekem a gyári valami nagyon gagyi, most lesz két éves lassan a kocsim és már cserélni kéne (maszatol).
Ugyanígy járt egy ismerősöm is aki pár héttel utánnam vette át a Corolláját, már Neki is cserélni kellett.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2587 Dátum: 2008.12.19 19:57:32 »
2 évet nem nagyon bír egyik ablaktörlő sem...
Én úgy évente cserélem a gumikat. Az Optifit teljesen bevált.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2588 Dátum: 2008.12.19 20:01:34 »
2 évet nem nagyon bír egyik ablaktörlő sem...
Én úgy évente cserélem a gumikat. Az Optifit teljesen bevált.

Nekem majdnem 3évet bírt a gyári a Corollán, ellenben a Hiace az első tele után követelte az újat, optifitet kapott mindkettő.
kisa
born to ride

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2589 Dátum: 2008.12.19 22:11:21 »
2 évet nem nagyon bír egyik ablaktörlő sem...
Én úgy évente cserélem a gumikat. Az Optifit teljesen bevált.

12.000 km van az autómban, jeges szélvédőt, havat nem látott a lapát, télen csak akkor hozom ki ha száraz az út ::)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2590 Dátum: 2008.12.19 22:32:53 »
Az egyik forrásom alapján az Optifit-es ablaktörlő az igazából Bosch gyártmányú. Azon belül a sárga papírdobozos Bosch-sal egyenértékű.

Apa kocsiján gyárilag is Bosch volt, mellesleg ma láttam a szalonban olyan Optifitet, amin megtalálható volt a Bosch felirat is. :excl:
A gyári Bosch elment vagy 3 évet.

Én kipróbáltam sok féle lapátot, ezek közül az alábbiak váltak be: Bosch (sárga dobozos, nem a fóliázott), Valeo, Michelin.

Ami nem vált be: olcsó tuskóskorásósönös szemét, all ride, Champion. :excl:

Én Valeot fogok venni legközelebb, árban az említettek közül az a legolcsóbb. A Bárdi autós cucc forgalmazza minden méretben.

Nem annyira vészes az Optifit, de olcsóbb, ha nem azt veszed, hanem az általam javasoltakat és ugyanúgy kibírnak 2-3 évet simán...

Izzóban nem próbáltam még az Optifit-et vagy az Optiblue-t, de sokan dicsérik őket. Én sima Tungsram izzókat nyomatok a kocsiba. Ha lesz rá cash, akkor megy majd bele a Xenon.
Ennek előnye a fényerőn felül az, hogy nem kell olyan gyakran cserélni, akarom mondani lenyúzni a bőrt a kezemről...

Apáéban van már utólagos Xenon, nagyon pöpec. Nem vakít, nem is zavar másokat. Ennek az az oka, hogy nem a legolcsóbb fajta, illetve jól van beállítva.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2591 Dátum: 2008.12.20 00:17:55 »
2 évet nem nagyon bír egyik ablaktörlő sem...
Én úgy évente cserélem a gumikat. Az Optifit teljesen bevált.

12.000 km van az autómban, jeges szélvédőt, havat nem látott a lapát, télen csak akkor hozom ki ha száraz az út ::)


A gumi alkatrészeknek inkább az UV az ellensége.

villamos79

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2592 Dátum: 2008.12.20 19:48:32 »
Sziasztok!

Ha a központi zár egy ajtónál néha nem nyílik ki, így a "téli" időszakban,
akkor mire lehet gyanakodni, mi lehet a baja?

Köszi a válaszokat!

Chris!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2593 Dátum: 2008.12.20 20:25:36 »
mi az a "tél" ?
0 fok vagy -20 ?
nekem -15 korul nem mukodik az egyik ajto. ez nekem belefér
 :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2594 Dátum: 2008.12.20 21:01:58 »
Sziasztok!

Ha a központi zár egy ajtónál néha nem nyílik ki, így a "téli" időszakban,
akkor mire lehet gyanakodni, mi lehet a baja?

Köszi a válaszokat!

Chris!
Valószínüleg szorul a zár a hideg miatt. Nekem pl nyáron ment tönkre, de ott egy csavar esett ki...

A zárat meg kell nézni, hogy rendben van-e, ha minden OK, akkor egy kis olajat (WD-40, Ballistol, etc) érdemes belespriccelni...azt akkor jó lesz.