Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871229 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2430 Dátum: 2008.11.08 00:47:04 »
Tutinet a motul versenyolaj:-)))

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2431 Dátum: 2008.11.08 01:01:28 »

Igazából nem értem, hogy miért nincs API minősítése az 5w30 edge-nek. Az én kocsimban is edge5w30 van, de még nem állt be miatta a motor, nem csörög a motor, nem ment fel a fogyi, nem ereget rendellenes füstöt a kipufogóm. Viccet félretéve egyébként meg legközelebb valószínű Mobil1-et fogok belerakni.


Én se értem, de tudod nem is étrdekel. Aki meg olyat mond, hogy az Edge 5W-30-tól beáll a motor és csörög azt küld át a legjközelebbi Toyota szervizbe egy kis olajtanfolyamra.

Ne Mobil1-et vegyél bele hanem Motult. Hidd el nem jársz rosszul, legközelebb az enyémbe is az megy majd. :online2long:

Egy kis ez, egy kis az?
 :whistling: :whistling: :whistling:

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2432 Dátum: 2008.11.08 09:38:33 »
 :surrender:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,,,   amikor esedékes lesz a vezérműszíj csere visszarakhatom e szerintetek a volt  görgőket(feszítő+vezető)
ami 40.000 kilómétert futott, a sajátom volt. A szíj persze új lesz. Ez most a dilemmám, hogy vegyek e újat vagy majd visszarakhatom e
a régit!!!!!!!!!  Corolla E 10-EE 101 1.3 XLI 1332 ccm  :helpsmilie: :helpsmilie:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

chilly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2433 Dátum: 2008.11.08 10:18:08 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon (és a Toyotások közt), úgyhogy bocsi, ha már kitárgyalt témát vetnék fel...
Egy 2003-as 5 ajtós Corollát vettem és nem tudom, hogy milyen méretű téligumit kellene vennem hozzá. Mit javasoltok?
Köszi, Chilly.
'03 Corolla 1.6 VVTi Aut

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2434 Dátum: 2008.11.08 12:03:32 »
:surrender:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,,,   amikor esedékes lesz a vezérműszíj csere visszarakhatom e szerintetek a volt  görgőket(feszítő+vezető)
ami 40.000 kilómétert futott, a sajátom volt. A szíj persze új lesz. Ez most a dilemmám, hogy vegyek e újat vagy majd visszarakhatom e
a régit!!!!!!!!!  Corolla E 10-EE 101 1.3 XLI 1332 ccm  :helpsmilie: :helpsmilie:

Tekintettel arra, hogy nem olyan vészes költség, inkább cseréld ki szerintem.
Már csak azért is, mert különben elcsúszik a kettő csereideje.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2435 Dátum: 2008.11.08 12:04:00 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon (és a Toyotások közt), úgyhogy bocsi, ha már kitárgyalt témát vetnék fel...
Egy 2003-as 5 ajtós Corollát vettem és nem tudom, hogy milyen méretű téligumit kellene vennem hozzá. Mit javasoltok?
Köszi, Chilly.

Mehet ugyanaz a méret, ami a nyári, gyári méret.

diduka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2436 Dátum: 2008.11.08 12:21:33 »
Köszi a tanácsot Misi!! :clap:
VIN NUMBER: JT..........................
2007. E 15 1.4 D-4D Luna

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2437 Dátum: 2008.11.08 17:38:37 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon (és a Toyotások közt), úgyhogy bocsi, ha már kitárgyalt témát vetnék fel...
Egy 2003-as 5 ajtós Corollát vettem és nem tudom, hogy milyen méretű téligumit kellene vennem hozzá. Mit javasoltok?
Köszi, Chilly.


Szia!
Nekem a nyári 195/60R15, a téli meg jelenleg 185/65R15. Elvileg télre keskenyebb gumit szoktak felrakni (pl. 185). Én is használtan vettem és a téli 185-öst kaptam a kocsihoz. Viszont, ha legközelebb téligumit veszek, nagy valószínűséggel a 195/60R15-öt fogom venni. A 185-ös előnye annyi, hogy olcsóbb, talán minimálisan, de kevesebbet eszik vele a kocsi, nameg a hóban és jeges úton jobb a keskenyebb gumi.
Viszont a 195-ös méret véleményem szerintem azért lehett jobb, mert többnyire száraz/nyirkos aszfalton használja az ember, ahol stabilabb és jobb egy kicsit szélesebb gumi.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2438 Dátum: 2008.11.08 18:35:01 »
:surrender:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni,,,   amikor esedékes lesz a vezérműszíj csere visszarakhatom e szerintetek a volt  görgőket(feszítő+vezető)
ami 40.000 kilómétert futott, a sajátom volt. A szíj persze új lesz. Ez most a dilemmám, hogy vegyek e újat vagy majd visszarakhatom e
a régit!!!!!!!!!  Corolla E 10-EE 101 1.3 XLI 1332 ccm  :helpsmilie: :helpsmilie:
Ha tuti a 40 ekm akkor csere közbeni vizsgálattól függően, ha szépen , hang nélkül forog én vissza tenném a benne lévőt. Max annyi, hogy aztán majd 80 ekm múlva cserélném újra, akkor már garnitúrában.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2439 Dátum: 2008.11.08 22:02:02 »
Tutinet a motul versenyolaj:-)))

Szuti, kösz. Hmm, akkor még átgondolom, ugye te is ezt használod pályázáshoz, ringezéshez ???  :cool2:

Valaki a körünkből még használ motult csak nem jut eszembe, hogy ki, azt hiszem 0W-20-ast. ILyen olajat a Castrol állítólag nem gyárt csak a Motul, gondolom ez az  oka.

Lehet, hogy Leszi Laci az (nem vagyok benne biztos) ?  Pedig Ő, ugye tudjuk nem az a kimondott versenyző tipus.  :yes:

És már kikisérletezte, melyik az a fajta olaj, amivel a ledkevesebb fogyaszt a kocsi.

0W-20 közútra????
Te jó Isten.
Nyáron, meg utána már nem kell az a motor?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2440 Dátum: 2008.11.08 22:24:38 »
Ha jól tudom, Zénóka (alias spórkirály) kezdte használni a 0-20as olajat, és a nyári talin beszéltek erről leszilacival. Az ő esetük eléggé extrém igénybevétel, de nem egészen úgy, mint pl Szuti gépénél.
Gabe 254.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2441 Dátum: 2008.11.09 06:54:38 »
Tutinet a motul versenyolaj:-)))

Szuti, kösz. Hmm, akkor még átgondolom, ugye te is ezt használod pályázáshoz, ringezéshez ???  :cool2:

Valaki a körünkből még használ motult csak nem jut eszembe, hogy ki, azt hiszem 0W-20-ast. ILyen olajat a Castrol állítólag nem gyárt csak a Motul, gondolom ez az  oka.

Lehet, hogy Leszi Laci az (nem vagyok benne biztos) ?  Pedig Ő, ugye tudjuk nem az a kimondott versenyző tipus.  :yes:

És már kikisérletezte, melyik az a fajta olaj, amivel a ledkevesebb fogyaszt a kocsi.

0W-20 közútra????
Te jó Isten.
Nyáron, meg utána már nem kell az a motor?

Több mint 120 ezer van már benne és hibátlan. Tud valamit. Ő is meg a kocsija is. :clap:
Oké, de ez ellent mond minden általam eddig tanult okosságnak.
Így azt kell mondjam, hogy amíg nem az én gépembe megy, addig... Én csak figyelek.   :online2long:

chilly

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2442 Dátum: 2008.11.09 12:16:24 »
Szia!
Nekem a nyári 195/60R15, a téli meg jelenleg 185/65R15. Elvileg télre keskenyebb gumit szoktak felrakni (pl. 185). Én is használtan vettem és a téli 185-öst kaptam a kocsihoz. Viszont, ha legközelebb téligumit veszek, nagy valószínűséggel a 195/60R15-öt fogom venni. A 185-ös előnye annyi, hogy olcsóbb, talán minimálisan, de kevesebbet eszik vele a kocsi, nameg a hóban és jeges úton jobb a keskenyebb gumi.
Viszont a 195-ös méret véleményem szerintem azért lehett jobb, mert többnyire száraz/nyirkos aszfalton használja az ember, ahol stabilabb és jobb egy kicsit szélesebb gumi.

Köszi! Én is erre gondoltam, bár felmerült bennem a kérdés, hogy mi lenne, ha még keskenyebbet választanék? Pl. 175-öst. De valószínűleg a 185/65/R15 lesz a nyerő méret. Azt, hogy azonos méretűt válasszak a nyári gumival, többen lebeszéltek, mert elég széles száraz, nyirkos útra, de hóban, jégen nem kifejezetten jó.

Viszont van egy másik kérdésem is, az pedig a műszerfalvilágításra vonatkozik. Hogyan lehet (?) csökkenteni a fényerejét a műszerfal fehér fényének?
'03 Corolla 1.6 VVTi Aut

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2443 Dátum: 2008.11.09 12:55:32 »
Viszont van egy másik kérdésem is, az pedig a műszerfalvilágításra vonatkozik. Hogyan lehet (?) csökkenteni a fényerejét a műszerfal fehér fényének?

Ráadod a helyzetjelzőt/tompítottat, és addig nyomogatod a "lenullázó gombot" a műszerfalon, amíg a piktogrammokig nem jutsz. Ha ez megvan, akkor hosszan nyomva tartva tudod állítani (annyiszor kell újranyomni hosszan, míg a kívánt fényerőt kapod). Ha jól emlékszem négy vagy öt állása van. Csinálhatták volna praktikusabbra is, mint mint a fényszórómagasság állítót... De ez ilyen... Valami apró hiba egy Toyotába is kell :1eye:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2444 Dátum: 2008.11.09 13:07:18 »
Jó, értem én mit mondasz. Szerinted jobb egy olyan motorolaj, amit a gyártó úgy fejlesztett, hogy nem működött szorosan együtt egy adott céggel. Kérdés az, hogy mennyi hátrányt jelenthet ez a gyakorlatban. A castrol edge-t állítólag az FSI meg PdTDI motorokhoz fejlesztették. A vicc az, hogy ebből  a szempontból a VW-csoporthoz sem kellene jónak lennie, hisz egy rakás motorjuk van......1,4 16v vagy 1,6 8v 102Le, vagy 1,6 16v 105(?) Le, 1,2 16v 65Le, 1,4 TSI, 2 TFSI.. amit ma is forgalmaznak és más korszakból valók.

Csak tényszerűen megjegyzem, hogy írja is a Castrol, hogy ez az olaj bizonyos típusú VW-motorokhoz nem alkalmazható.

Nem tudom, mit nem lehet megérteni azon, hogy ha egy olajcég egy olajtípust kifejezetten egy meghatározott autógyártó meghatározott normáinak a teljesítésére fejleszt ki, tehát nem általános felhasználásra, akkor az egy tök más autógyártó tök más motorjába nem igazán jó választás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )