Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871192 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2340 Dátum: 2008.10.04 16:17:16 »
Egy csomó autó meg nem is tárolja el. Amennyire tudom, pl. az aktuális/közelmúltbeli Toyoták sem.

Így van, bármit meglehet változtatni, kérdés ki mennyire megy bele, sőt mostanság vannak olyan márkák, (pl. ahogy Te is írtad: a Toyota :shifty: ) ahol még a km óra is független :excl: az autó fed. compjától, tehát ha teszem azt 60K-nál veszel bele egy új órát, akkor van egy "0km-es" autód :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2341 Dátum: 2008.10.04 16:34:41 »
Egy csomó autó meg nem is tárolja el. Amennyire tudom, pl. az aktuális/közelmúltbeli Toyoták sem.

Így van, bármit meglehet változtatni, kérdés ki mennyire megy bele, sőt mostanság vannak olyan márkák, (pl. ahogy Te is írtad: a Toyota :shifty: ) ahol még a km óra is független :excl: az autó fed. compjától, tehát ha teszem azt 60K-nál veszel bele egy új órát, akkor van egy "0km-es" autód :innocent:

Tanúsíthatom. Mi ugye műszerblokkot cseréltünk az Avéban, és megtartotta a benne lévő számláló-állást, nem állt át az Ave tényleges számláló-állására. Persze meg lehetett volna oldani az átállítást, de a márkaszervízben nem vállalták, azt mondták, akkor sem csinálnak ilyet, ha vadiúj 0 km-es műszerblokkot rendelek náluk  :eek: ... Így annyit tudtunk tenni, hogy a szervízkönyvbe bejegyeztettük az óraállásokat. Nagy mák volt, hogy az "új" óra majdnem pontosan 20 ezer km-rel mutatott kevesebbet, mint a régi, így egyszerű a dolgunk, ha meg akarjuk állapítani az autó valós km-óra állását - csak hozzá kell adni 20 ezret ahhoz, amit az óra mutat. Teszem azt, 16.648 km eltérés esetén ez picit bonyolultabb lenne  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2342 Dátum: 2008.10.04 16:55:34 »
...de a márkaszervízben nem vállalták, azt mondták, akkor sem csinálnak ilyet, ha vadiúj 0 km-es műszerblokkot rendelek náluk  :eek: ...

Valóban nem vállalják, a szervizfüzetbe van lehetőség, hogy beírják az új óra számát és hogy hány km-nél volt a csere (van is erre egy külön bekezdés) aztán nyomnak rá egy pecsétet, persze ez abban az esetben él ha ott veszed az új km-órát :whistling:

Én anno böcsülettel beírtam hogy hány km-nél volt a csere, na most aztán vagy elhiszik vagy nem, bár az új óra nekem is kevesebbet mutatott, így akinek volt egy csöppnyi sütnivalója, az belátta hogy nincs kész átverés :alien:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2343 Dátum: 2008.10.04 17:20:27 »
...de a márkaszervízben nem vállalták, azt mondták, akkor sem csinálnak ilyet, ha vadiúj 0 km-es műszerblokkot rendelek náluk  :eek: ...

Valóban nem vállalják, a szervizfüzetbe van lehetőség, hogy beírják az új óra számát és hogy hány km-nél volt a csere (van is erre egy külön bekezdés) aztán nyomnak rá egy pecsétet, persze ez abban az esetben él ha ott veszed az új km-órát :whistling:

Én anno böcsülettel beírtam hogy hány km-nél volt a csere, na most aztán vagy elhiszik vagy nem, bár az új óra nekem is kevesebbet mutatott, így akinek volt egy csöppnyi sütnivalója, az belátta hogy nincs kész átverés :alien:


Vállalták a szervízkönyvbe beírást/pecsételést, annak ellenére, hogy bontott órát vittem. Mondjuk kvázi törzsvendég vagyok már náluk, ismernek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2344 Dátum: 2008.10.04 18:11:52 »
Vállalták a szervízkönyvbe beírást/pecsételést, annak ellenére, hogy bontott órát vittem. Mondjuk kvázi törzsvendég vagyok már náluk, ismernek.

De jó ::) mert nekem nem vállaltak, csak ha ott veszem és ők szerelik, mondjuk valahol ez is lenne a logikus :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2345 Dátum: 2008.10.04 18:14:31 »
Vállalták a szervízkönyvbe beírást/pecsételést, annak ellenére, hogy bontott órát vittem. Mondjuk kvázi törzsvendég vagyok már náluk, ismernek.

De jó ::) mert nekem nem vállaltak, csak ha ott veszem és ők szerelik, mondjuk valahol ez is lenne a logikus :whistling:

Beszerelést ők csinálták. Így viszont szvsz teljesen rendben van a dolog. Elvégre meggyőződhettek róla, hogy a bejegyzésükkel-pecsétükkel megerősített óraállások valósak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2346 Dátum: 2008.10.04 18:17:39 »
Beszerelést ők csinálták. Így viszont szvsz teljesen rendben van a dolog. Elvégre meggyőződhettek róla, hogy a bejegyzésükkel-pecsétükkel megerősített óraállások valósak.

Jah persze, így okés...

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2347 Dátum: 2008.10.04 21:17:17 »
helo

a kerdesem az lenne,, hogy az E12 ben a ventilator, es a hofokszabalyzo kapcsolo, (tehat a kozepkonzole) vilagitas kulon biztositekon van e, mert a mienkben sajna nem vilagit ha rakapcsolom a tompitottat, vagy valami mas gubanca lesz (kiegett a led ?? :)))

t

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2348 Dátum: 2008.10.05 07:34:43 »
helo

a kerdesem az lenne,, hogy az E12 ben a ventilator, es a hofokszabalyzo kapcsolo, (tehat a kozepkonzole) vilagitas kulon biztositekon van e, mert a mienkben sajna nem vilagit ha rakapcsolom a tompitottat, vagy valami mas gubanca lesz (kiegett a led ?? :)))

t

Kizártnak tartom, hogy külön biztosítékja lenne. Egy körön lehet az egész műszerfal-világítás, meg még valszeg egyéb dolgok is. Ott amúgy alighanem egy (vagy több) kis izzó lehet, nem LED. Kiégett, vagy kontakthibás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2349 Dátum: 2008.10.05 10:57:58 »
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne,hogy az alufelni anyacsavarja jó a lemezfelnihez is? Én úgy tudom nem! Ha tényleg nem jó akkor mennyibe fájna egy garnitúra?
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2350 Dátum: 2008.10.05 12:19:37 »
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne,hogy az alufelni anyacsavarja jó a lemezfelnihez is? Én úgy tudom nem! Ha tényleg nem jó akkor mennyibe fájna egy garnitúra?

Attól függ. Ha a felni lyukaiba felfekvő felületének a kialakítása ferde (kúpos), akkor jó lehet a lemezfelnire is. Ha lapos, akkor nem jó. A legegyszerűbb, ha belepróbálod, mert a kúpos sem feltétlenül passzol, ha a szög nem stimmel - ez esetben csak egy nagyon keskeny sávon fog érintkezni a felnivel, ami nyilván nem jó dolog.

Pontos árat nem tudok, de nem túl olcsó mulatság, sokszáz forint egy darab új kerékcsavar - szóval tizenezres beruházással mindenképpen számolj.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2351 Dátum: 2008.10.05 22:40:47 »
helo

a kerdesem az lenne,, hogy az E12 ben a ventilator, es a hofokszabalyzo kapcsolo, (tehat a kozepkonzole) vilagitas kulon biztositekon van e, mert a mienkben sajna nem vilagit ha rakapcsolom a tompitottat, vagy valami mas gubanca lesz (kiegett a led ?? :)))

t

Az ott 2db  miniatűr izzó, amit én 3,5 év (110e km ) alatt 3 alkalommal cseréltem.

- A csere egyszerű, a középső tekerőt lehúzva van 1 db csavar, a többi rész kipattan. - Azt a fehér műanyagot is ki kell szedni, amiben az izzók vannak - ez hátrafele pattintható ki.

-először majdnem egy órát molyoltam vele - mert nem vettem ki az izzókat tartó műanyagot, utána már 10 perc alatt meg volt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2352 Dátum: 2008.10.06 20:14:18 »
Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy a szélvédőmosó elengedi a vizet,vagyis mikor húzom a kapcsolót akkor elindul a törlés,de a víz csak kb. 3-4. sec.múlva érkezik meg a fúvókához.Ez azzal jár hogy a lapát már száraz állapotban elkezdi maszatolni az üveget ami nem egészséges.Valami visszacsapó szelep mehetett tönkre benne vagy valami ilyesmi,ha van benne egyáltalán. Veletek is előfordult már ez a jelenség??? Hogyan lehet orvosolni???
             Köszi a válaszokat.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2353 Dátum: 2008.10.06 21:21:33 »
Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy a szélvédőmosó elengedi a vizet,vagyis mikor húzom a kapcsolót akkor elindul a törlés,de a víz csak kb. 3-4. sec.múlva érkezik meg a fúvókához.Ez azzal jár hogy a lapát már száraz állapotban elkezdi maszatolni az üveget ami nem egészséges.Valami visszacsapó szelep mehetett tönkre benne vagy valami ilyesmi,ha van benne egyáltalán. Veletek is előfordult már ez a jelenség??? Hogyan lehet orvosolni???
             Köszi a válaszokat.

Valószínűleg valami Tesco gazdaságos ablakmosót tettél bele, ezekből az egyszerű vackokból szappanszerű ragacs válik ki, és a kis visszacsapószelepként működő golyócskát megfogja - aztán a víz i scsak csurdogál majd előbb-utóbb.
-Javaslom a szivattyú szétszedését, és alapos tisztítását. Ablakmosónak én, amióta egyszer így jártam, csak Sonax -ot használok - a koncentrátum nem nagyságrendekkel drágább, mint a többi, csak sokkal jobb.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2354 Dátum: 2008.10.06 22:01:03 »
Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy a szélvédőmosó elengedi a vizet,vagyis mikor húzom a kapcsolót akkor elindul a törlés,de a víz csak kb. 3-4. sec.múlva érkezik meg a fúvókához.Ez azzal jár hogy a lapát már száraz állapotban elkezdi maszatolni az üveget ami nem egészséges.Valami visszacsapó szelep mehetett tönkre benne vagy valami ilyesmi,ha van benne egyáltalán. Veletek is előfordult már ez a jelenség??? Hogyan lehet orvosolni???
             Köszi a válaszokat.

Valószínűleg valami Tesco gazdaságos ablakmosót tettél bele, ezekből az egyszerű vackokból szappanszerű ragacs válik ki, és a kis visszacsapószelepként működő golyócskát megfogja - aztán a víz i scsak csurdogál majd előbb-utóbb.
-Javaslom a szivattyú szétszedését, és alapos tisztítását. Ablakmosónak én, amióta egyszer így jártam, csak Sonax -ot használok - a koncentrátum nem nagyságrendekkel drágább, mint a többi, csak sokkal jobb.


Való igaz a tetykósat kipróbáltam,de tényleg csak kipróbáltam.Egy alkalommal befagyott a fúvóka és itt volt pályafutásának a vége.  :2guns:  Azóta a jó minőségű mosókat használom (legalábbis drága:2800Ft/5L  :eek:  ) 
Na mindegy,úgy is viszem szervizbe majd megkérdezem van-e valami frappáns és gyors tisztítási módszer.A bütykölést meghagyom nekik - bízom benne olcsóé megyszámiják.
Egyébként köszi a helpet. :)
5' - Corolla HB.  1.4 sol