Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871266 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

zappa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2220 Dátum: 2008.07.13 22:17:41 »


sziasztok

nem nem volt sérült korábban
de furcsa, hogy egyik patent sincs meg és egyik lyuk sem sérült a müanyag dobbetéten
ráadásul semmi elözménye nem volt, amikor meghallottam a furcsa hangot rögtön elindultam kifelé a leállósávba de vasárnap 5 órakor ez nem egyszerü
kb 20 -25 másodperc múlva meg a visszapillantóban látom repülni a betétet
az a mázlim, hogy nem a szélvédöjébe repült annak aki mögöttem jöt hanem a kocsija alá , ott meg csak ketté tört
holnap felhivok néhány bontót hátha nem kell újat vennem
köszi a segitséget mindenkinek

Zsoltee85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2221 Dátum: 2008.07.16 19:19:41 »
Sziasztok!

Gyújtókábel ügyben szeretném a segítségeteket kérni. E11-es, 97-es évjáratú Corollám van. Voltam ma autószerelőnél, kicseréltettem a gyertyákat, és mondta, hogy a IV. hengerhez tartozó gyújtókábelt ki kell cserélni, mert meg van törve. Tudnátok segíteni abban, hogy csak egy darabot lehet-e venni, vagy csak szettben?
Esetleg valakinek lenne eladó?
Köszi!
Zsoltee

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2222 Dátum: 2008.07.16 20:20:56 »
Sziasztok!

Gyújtókábel ügyben szeretném a segítségeteket kérni. E11-es, 97-es évjáratú Corollám van. Voltam ma autószerelőnél, kicseréltettem a gyertyákat, és mondta, hogy a IV. hengerhez tartozó gyújtókábelt ki kell cserélni, mert meg van törve. Tudnátok segíteni abban, hogy csak egy darabot lehet-e venni, vagy csak szettben?
Esetleg valakinek lenne eladó?
Köszi!
Zsoltee

Természetesen lehet csak 1 db-ot is venni. Márkakereskedésben tudnak neked rendelni pontosan oda illőt...
Xanyi

Zsoltee85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2223 Dátum: 2008.07.16 20:50:19 »
Természetesen lehet csak 1 db-ot is venni. Márkakereskedésben tudnak neked rendelni pontosan oda illőt...

Köszönöm szépen a segítséget! Holnap telefonálok egyet és rákérdezek!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2224 Dátum: 2008.07.17 00:30:26 »
Természetesen lehet csak 1 db-ot is venni. Márkakereskedésben tudnak neked rendelni pontosan oda illőt...

Köszönöm szépen a segítséget! Holnap telefonálok egyet és rákérdezek!

De arra számíts, hogy nem lesz occó. Szerintem 1 db is a 8-10.000 karcolja majd.


Zsoltee85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2225 Dátum: 2008.07.17 17:02:34 »
Természetesen lehet csak 1 db-ot is venni. Márkakereskedésben tudnak neked rendelni pontosan oda illőt...

Köszönöm szépen a segítséget! Holnap telefonálok egyet és rákérdezek!

De arra számíts, hogy nem lesz occó. Szerintem 1 db is a 8-10.000 karcolja majd.



Sziasztok!

A Késmárk utcai bontóban sikerült vennem 1500Ft-ért gyújtókábelt! Kicsit más kinézetre mint az eredeti, de belepasszol és megy is vele az autó. Ha nem lenne jó az kiderül valahogy számomra?

Köszi!
Zsoltee

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2226 Dátum: 2008.07.17 22:57:51 »
A bal oldali elektromos tükröm kapott egy kokit és ennek egyik mellékhatása, hogy most fel-le nem lehet állítani, mert eltört az a fehér kis kitámasztó műanyag. Lehet ezt külön kapni vagy csak komplett tükör házat? Esetleg bontóban?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2227 Dátum: 2008.07.17 23:01:46 »
A bal oldali elektromos tükröm kapott egy kokit és ennek egyik mellékhatása, hogy most fel-le nem lehet állítani, mert eltört az a fehér kis kitámasztó műanyag. Lehet ezt külön kapni vagy csak komplett tükör házat? Esetleg bontóban?

Szerintem külön nem lehet kapni, fogadni mernék rá. Én lámpamagasság-állító motort szerettem volna venni, de azt sem lehet külön kapni, csak a full lámpával együtt.
Szerintem érdemes a bontókat felkeresni ezügyben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2228 Dátum: 2008.07.27 13:29:53 »
A bal oldali elektromos tükröm kapott egy kokit és ennek egyik mellékhatása, hogy most fel-le nem lehet állítani, mert eltört az a fehér kis kitámasztó műanyag. Lehet ezt külön kapni vagy csak komplett tükör házat? Esetleg bontóban?

Előfordul, hogy külön lehet venni tükör házat, tükör lapot és tükör szerkezetet. Feltéve, ha ezek simán szétbonthatók. Kérdezz rá. De ilyen kis műanyag bizbazt külön szerintem aligha kapsz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sinick

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2229 Dátum: 2008.08.04 13:28:30 »
Tanácsot kérnék!

8 hónapos vadiúj 2007-es Corollám első fútóművéből 35-45 km-h-s tempónál furcsa morajlást hallok egykét hónapja. Általában erősebb a hang, néha gyengébb (pl. ha 20 fokos a hőmérséklet eetén) és főleg üresben guruláskor hallani.

Az autó eddig 9000 km-t futott, márciusban kapott négy darab alufelnit a téligumi csere után, (HRS azt hiszem), még az eredeti gumik vannak rajta.

Faterrommal felemeltük, megpörgettük és a jobb első furcsán zakatol. Főleg akkor, ha a bel első lent van. Elvittem márkaszervízbe ott a fickó azt mondta, hogy semmi baja, ilyen a menetzaj. Mondjuk, akkor nem is volt akora hangja. Aztán kicsit jobban erőlködtem, akkor azt modntha, hogy a jobb elsőből tényleg hallani valamit (ős is megtekerte terhelve). Majd bejelentette, hogy a jobb első csapágyat (vagy házat vagy mifenét) kicseréli.

Szóval azért írom le, mert nekem nem volt elég meggyőző a szervizes.
Esetleg egykét tipp illetve vélemény?
A kardán vagy differenciálmű okozhat ilyet?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2230 Dátum: 2008.08.04 13:49:12 »
Tanácsot kérnék!

8 hónapos vadiúj 2007-es Corollám első fútóművéből 35-45 km-h-s tempónál furcsa morajlást hallok egykét hónapja. Általában erősebb a hang, néha gyengébb (pl. ha 20 fokos a hőmérséklet eetén) és főleg üresben guruláskor hallani.

Az autó eddig 9000 km-t futott, márciusban kapott négy darab alufelnit a téligumi csere után, (HRS azt hiszem), még az eredeti gumik vannak rajta.

Faterrommal felemeltük, megpörgettük és a jobb első furcsán zakatol. Főleg akkor, ha a bel első lent van. Elvittem márkaszervízbe ott a fickó azt mondta, hogy semmi baja, ilyen a menetzaj. Mondjuk, akkor nem is volt akora hangja. Aztán kicsit jobban erőlködtem, akkor azt modntha, hogy a jobb elsőből tényleg hallani valamit (ős is megtekerte terhelve). Majd bejelentette, hogy a jobb első csapágyat (vagy házat vagy mifenét) kicseréli.

Szóval azért írom le, mert nekem nem volt elég meggyőző a szervizes.
Esetleg egykét tipp illetve vélemény?
A kardán vagy differenciálmű okozhat ilyet?

másik márkaszerviz?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sinick

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2231 Dátum: 2008.08.04 13:58:31 »
Tanácsot kérnék!

8 hónapos vadiúj 2007-es Corollám első fútóművéből 35-45 km-h-s tempónál furcsa morajlást hallok egykét hónapja. Általában erősebb a hang, néha gyengébb (pl. ha 20 fokos a hőmérséklet eetén) és főleg üresben guruláskor hallani.

Az autó eddig 9000 km-t futott, márciusban kapott négy darab alufelnit a téligumi csere után, (HRS azt hiszem), még az eredeti gumik vannak rajta.

Faterrommal felemeltük, megpörgettük és a jobb első furcsán zakatol. Főleg akkor, ha a bel első lent van. Elvittem márkaszervízbe ott a fickó azt mondta, hogy semmi baja, ilyen a menetzaj. Mondjuk, akkor nem is volt akora hangja. Aztán kicsit jobban erőlködtem, akkor azt modntha, hogy a jobb elsőből tényleg hallani valamit (ős is megtekerte terhelve). Majd bejelentette, hogy a jobb első csapágyat (vagy házat vagy mifenét) kicseréli.

Szóval azért írom le, mert nekem nem volt elég meggyőző a szervizes.
Esetleg egykét tipp illetve vélemény?
A kardán vagy differenciálmű okozhat ilyet?

másik márkaszerviz?

Ott még nem tartok. Egylőre oda vittem, ahol vettem. Jóhiszemű vagyok!
Alkatrész megrendelve, gykét nap és megjön, elvileg a héten cserélik...
... ha nem jó és még morajlik, akkor erősködök tovább!

Gondolom csak megcsinálják...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2232 Dátum: 2008.08.04 14:04:07 »
...
.... ha nem jó és még morajlik, akkor erősködök tovább!

Gondolom csak megcsinálják...

És természetesen ragaszkodj a garanciához!  :ph34r:
kisa
born to ride

sinick

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2233 Dátum: 2008.08.04 14:50:49 »
...
.... ha nem jó és még morajlik, akkor erősködök tovább!

Gondolom csak megcsinálják...

És természetesen ragaszkodj a garanciához!  :ph34r:

Természetesen...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2234 Dátum: 2008.08.05 10:06:14 »
A kardán vagy differenciálmű okozhat ilyet?
Kardántengely nincsen benne, elsőkerekes lévén, de féltengely az annál inkább.
Én az általad leírtak alapján kerékcsapágy hibára gondolnék.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.