Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871242 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2145 Dátum: 2008.06.24 19:54:39 »
 Ugyanmár....

Mert ha sapkát húzunk rá, akkor
No ezért sufni. Mert nem egyezik meg az érték a gyárival. Pingálja össze a kocsit, akinek két anyja van.  :flowers:

Akkor nekem kettő van.  :eek: :eek:
Mert ha sapkát húzunk rá (még ha gyári is!!), akkor annak a fényereje nem csökken, ugye???  :whistling: :whistling: Ugyanmár....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2146 Dátum: 2008.06.24 20:01:58 »
Hadd ódzkodjak már ettől a témától nyugodt lélekkel. :)
Nekem ez így nem gyerebe, armatúra cserében benne lennék, más megoldás nem tetszik. Hisztis tyúk. Evvan.  :tt2: :whistling:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2147 Dátum: 2008.06.24 20:06:37 »
Hadd ódzkodjak már ettől a témától nyugodt lélekkel. :)
Nekem ez így nem gyerebe, armatúra cserében benne lennék, más megoldás nem tetszik. Hisztis tyúk. Evvan.  :tt2: :whistling:

Öööö, szerintem két malomban őrölünk.  Én akkor pingáltam, amikor az izzó bugyija elporladt, de kapni nem lehetett hozzá, és szerettem volna a gyári állapotot visszahozni.
Ja és ez a 90-es évek közepén volt...

Manapság már lehet kapni mindenféleszínű bugyit a műszerfalizzókra... Már nem téma a színváltás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2148 Dátum: 2008.06.24 20:15:39 »
Úgy természetesen oké a dolog. Akkor bocs.  :-*
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2149 Dátum: 2008.06.24 20:19:47 »
Úgy természetesen oké a dolog. Akkor bocs.  :-*

 :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2150 Dátum: 2008.06.24 23:08:21 »
Létezik festék, amivel lehet az izzókat festeni , de ez a hőterhelésre előbb-utóbb repedezik, leválik. Van műanyag sapka, ami gyors, meg eygszerű, csak nem engedi rendesen hülni az izzót, így az hamar kiég, és ugye a műszerfalban nem egyszerű cserélgetni. - Szerintem egy kis barkácsolással a megfelelő színű LED + előtét ellenállás beforrasztásával ( pl a kiégett izzó műanyag foglalatát felhasználva) vagy keresve megfelelő foglalatú LED-et a leg praktikusabb módosítani.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2151 Dátum: 2008.06.25 00:28:39 »
Megnéztem, mert emlékeztem, hogy láttam valahol műszerfalba való LED-et és valóban: a homasita árulja

( mielőtt Trotter mondaná, hogy más is, ott nincs műszerfalba való foglalattal!!!! )
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.25 00:31:02 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2152 Dátum: 2008.06.25 08:11:57 »
Nekem változatlanul az a gondom, hogy - igen, még mindig a színváltoztatásnál tartok -, hogy a Coriban nem az égő színezett, hanem azok a műanyag izék, amit átvilágít az izzó (tom, hogy az Ave I-ben pl az izzó színezett, sapkás, stb).
Vajon a G6-os felszereltségű Corinak totál más a műszerfala? Esetleg onnan lehetne "nyúlni" pirosat, ha stimmelne. Na mindegy, abbahagytam. :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2153 Dátum: 2008.06.25 08:54:08 »
Kocsi alá UV neont szoktak tenni, ledet én még nem láttam, de ez semmit se jelent. Igaz, láttunk most ledes kék szelepsapkát pénteken a talin tán bömösön vagy min.
Szvsz mindkettő csíra dolog, de hát ez szubjektív.  :yes:  :ph34r: Kinek a pap, kinek a paplan.  :innocent:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2154 Dátum: 2008.06.25 09:03:51 »
Megnéztem, mert emlékeztem, hogy láttam valahol műszerfalba való LED-et és valóban: a homasita árulja

( mielőtt Trotter mondaná, hogy más is, ott nincs műszerfalba való foglalattal!!!! )

Mondjuk eszembe se jutott volna... :shifty:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2155 Dátum: 2008.06.25 09:06:38 »
Kocsi alá UV neont szoktak tenni, ledet én még nem láttam, de ez semmit se jelent. Igaz, láttunk most ledes kék szelepsapkát pénteken a talin tán bömösön vagy min.
Szvsz mindkettő csíra dolog, de hát ez szubjektív.  :yes:  :ph34r: Kinek a pap, kinek a paplan.  :innocent:

Az újdonság a LED sor neon helyett, kevésbé sérülékeny, kisebb helyen elfér.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2156 Dátum: 2008.06.25 17:32:55 »
Kocsi alá UV neont szoktak tenni, ledet én még nem láttam, de ez semmit se jelent. Igaz, láttunk most ledes kék szelepsapkát pénteken a talin tán bömösön vagy min.
Szvsz mindkettő csíra dolog, de hát ez szubjektív.  :yes:  :ph34r: Kinek a pap, kinek a paplan.  :innocent:
Gagyisztikus... mindkettő. :shit:
hazard

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2157 Dátum: 2008.06.26 22:33:11 »
Üdv! Technikai kérdésem lenne, ugyanis a másfél éves, kb 27k km-t futott E12-es HB Corollám bal első tompított izzója (H7) megadta magát. Megrökönyödve tapasztaltam, hogy az izzócsere nem lesz ezen olyan 1szerű.
A lámpához hátul nem lehet odaférni emberi végtaggal, mert ott van a klíma (talán) valamilyen alkatrésze a mozdíthatatlan fémcsövekkel. Valamint szintén ott van az ablakmosó tartály betöltőnyílása. A hátsó fedél lepattintása még megoldható, de az izzó csatlakozója sziklaszilárdan ül. Azon a szúk helyen nem lehet erőt kifejteni és inkább az egész izzó mozog foglalatostul)

Gondoltam talán akkor ki kell venni az egész lámpatestet. De ez sem ment. Semerre nem sikerült kirángatni. Már-már azt hinném, hogy le kell bontani elöl a teljes lökhárítót.

Van valakinek tapasztalata, hogy hogy lehet házilag izzót cserélni?? Esetleg egy gyors szerelési tanácsadást megköszönnék!

Előre is köszi!
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2158 Dátum: 2008.06.26 22:39:41 »
Üdv! Technikai kérdésem lenne, ugyanis a másfél éves, kb 27k km-t futott E12-es HB Corollám bal első tompított izzója (H7) megadta magát. Megrökönyödve tapasztaltam, hogy az izzócsere nem lesz ezen olyan 1szerű.
A lámpához hátul nem lehet odaférni emberi végtaggal, mert ott van a klíma (talán) valamilyen alkatrésze a mozdíthatatlan fémcsövekkel. Valamint szintén ott van az ablakmosó tartály betöltőnyílása. A hátsó fedél lepattintása még megoldható, de az izzó csatlakozója sziklaszilárdan ül. Azon a szúk helyen nem lehet erőt kifejteni és inkább az egész izzó mozog foglalatostul)

Gondoltam talán akkor ki kell venni az egész lámpatestet. De ez sem ment. Semerre nem sikerült kirángatni. Már-már azt hinném, hogy le kell bontani elöl a teljes lökhárítót.

Van valakinek tapasztalata, hogy hogy lehet házilag izzót cserélni?? Esetleg egy gyors szerelési tanácsadást megköszönnék!

Előre is köszi!


Akkor az valószínüleg a jobb oldal lesz, nem bal...  ::)
A fényszórót nem kell kivenni, ahhoz elöbb le kéne venni a lökhárítót...
Ha a fedél lent van, utána a csatlakozó csak simán lehúzható. Ha rá van szorúlva mozgatni kell jobbra-balra picit, elöbb utóbb enged. Utána egy kis rugós pöcök fogja bele az izzót. Pici a hely, de megoldható  ::)
Xanyi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2159 Dátum: 2008.06.26 22:42:00 »
Az a klíma az ABS. Valóban kell egy kis kézügyesség, meg a kis méretű kéz, de megoldható a dolog.