Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294905 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Fekete 1.6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szerviz
« Válasz #9570 Dátum: 2015.04.02 18:41:44 »
Agyarka! Nem tartozom a " Többség " közé, valamit értek a kocsikhoz. a saját kuplung hibámon kívül eddig majd mindent megcsináltam.  ::) és 20 éve magam cserélem az olajat a kocsiimban. Azért vittem odsa ahova mert még garanciális volt amikor vettem.
A Catrol Edge Professional A 0W-30 igen is létezik, és a paraméterei megegyeznek Toyota a gyári prémiumolajéval. igaz nem olcsó, de nagyon bejött.
SAE 0w-30 API SL ACEA A1/B1 A5/B5.
azért kösz a hozzászólást. Üdv.

Fekete 1.6

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Szerviz
« Válasz #9571 Dátum: 2015.04.02 18:48:59 »
Szia András.
kösz a hozzászólást. 40 ezernél lett cserélve az első, még garanciában. tehát az elsőt még a gyárban tették bele és amikor kivették ugyan úgy nézett ki mint a 2. 3. A közepe lötyögött mindegyiknek.
Gondoltam én is a központosítási gondokra ugyanis a nyeles-tengely a motor felől nincs megcsapágyazva.  ilyet még nem láttam!!!!!!!!!!!!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #9572 Dátum: 2015.04.02 19:25:36 »
Catrol Edge Professional A 0W-30 igen is létezik,.
Gondolom nem mondok újdonságot, a Prof szériát a Castrol nem értékesíti közvetlenül kiskereskedelemben. Eredetileg csak szervizekben lehetett megkapni. A Titanium és elődje meg nem A5 ös, a típusnál a Professionalt nem emlitetted, én meg ezért nem számoltam vele.
A többség nemhogy nem használ 0W30 as olajat, de még csak nem is gondol rá. -)
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.02 19:30:57 írta Agyarka »

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9573 Dátum: 2015.04.08 18:49:30 »
Most, ahogy hazaértem és betolattam a garázsba vettem észre, hogy alapjáraton (800 körül és azalatt) éles hang jön a motor hátsó (utastérhez közelebbi) része környékéről. 800 felett semmi, csak alatta. Szerintetek így látatlanban?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Szerviz
« Válasz #9574 Dátum: 2015.04.08 23:03:14 »
Ha ez általában alacsony fordulatnál előjön, nemcsak üresben, akkor valószínűleg valami takarólemezen meglazult a csavar és berezonál.
music     

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9575 Dátum: 2015.04.09 08:04:10 »
Remélem tényleg csak ennyi, köszi.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9576 Dátum: 2015.04.10 07:50:31 »
Már meg sem lepődöm azon, hogy tegnap egy újabb hiba jelentkezett.
Egyszerűen nem tudtam elindulni apósoméktól, gyújtást adtam, minden világított, ahogy kell, majd amikor indítóztam volna, az autó teljesen néma maradt (nem forgatta, nem nyekergett, stb.), de ekkor a check lámpák kivételével minden (számlap, rádió kijelző) kialudt addig, amíg a kulcs indítós állapotban volt. Ha elengedtem, akkor újra minden világított.

Felnyitottam a motorháztetőt, levettem gyújtásról, újra gyújtást adtam rá, de a motortérből sem jött semmi hang (pl. benzinszivattyú), aminek egyébként kellene.
Úgy 5 percig próbálgattam beindítani, sikertelenül.

Ezután levettem az akksiról a sarut, vártam egy percet, visszaraktam, gyújtás és azonnal indult.
Azóta többször indítóztam, tegnap is és ma reggel is gond nélkül, elsőre indult.

Szerintetek?  :helpsmilie:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9577 Dátum: 2015.04.10 07:53:05 »
Ha ez általában alacsony fordulatnál előjön, nemcsak üresben, akkor valószínűleg valami takarólemezen meglazult a csavar és berezonál.

Most újra elolvastam ezt a mondatod, tegnap félreértelmeztem.
Csak alapjáraton, vagyis álló helyzetben csinálja ezt, ha csak egy hangyányi gázt adok, akkor azonnal megszűnik.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #9578 Dátum: 2015.04.10 08:02:14 »
Most újra elolvastam ezt a mondatod, tegnap félreértelmeztem.
Csak alapjáraton, vagyis álló helyzetben csinálja ezt, ha csak egy hangyányi gázt adok, akkor azonnal megszűnik.
Amit music írt, ez esetben is lehet :yes:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9579 Dátum: 2015.04.10 08:07:44 »
Amit music írt, ez esetben is lehet :yes:

Köszönöm!

Az indítózásos mizéria kicsit jobban aggaszt.
Computer? Immobiliser?
Zárlat? (bár gondolom ez esetben az ellenőrző lámpák is kialudnának)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Szerviz
« Válasz #9580 Dátum: 2015.04.10 10:04:24 »
Már meg sem lepődöm azon, hogy tegnap egy újabb hiba jelentkezett.
Egyszerűen nem tudtam elindulni apósoméktól, gyújtást adtam, minden világított, ahogy kell, majd amikor indítóztam volna, az autó teljesen néma maradt (nem forgatta, nem nyekergett, stb.), de ekkor a check lámpák kivételével minden (számlap, rádió kijelző) kialudt addig, amíg a kulcs indítós állapotban volt. Ha elengedtem, akkor újra minden világított.

Felnyitottam a motorháztetőt, levettem gyújtásról, újra gyújtást adtam rá, de a motortérből sem jött semmi hang (pl. benzinszivattyú), aminek egyébként kellene.
Úgy 5 percig próbálgattam beindítani, sikertelenül.

Ezután levettem az akksiról a sarut, vártam egy percet, visszaraktam, gyújtás és azonnal indult.
Azóta többször indítóztam, tegnap is és ma reggel is gond nélkül, elsőre indult.

Szerintetek?  :helpsmilie:
haldoklik az akksid?
a sarukat meg pólusokat drótkefével,csiszpapírral ápold le!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9581 Dátum: 2015.04.10 10:25:08 »
Vadonatúj (decemberben került bele) Toyota akksi van benne, ha akksi baja lenne, szerintem forgatná, legalábbis hangja biztos lenne.
Ha meg nem, műszerfal világítás sem lenne.
Vagy rosszul gondolkodok?

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Szerviz
« Válasz #9582 Dátum: 2015.04.10 10:33:50 »
Már meg sem lepődöm azon, hogy tegnap egy újabb hiba jelentkezett.
Egyszerűen nem tudtam elindulni apósoméktól, gyújtást adtam, minden világított, ahogy kell, majd amikor indítóztam volna, az autó teljesen néma maradt (nem forgatta, nem nyekergett, stb.), de ekkor a check lámpák kivételével minden (számlap, rádió kijelző) kialudt addig, amíg a kulcs indítós állapotban volt. Ha elengedtem, akkor újra minden világított.

Felnyitottam a motorháztetőt, levettem gyújtásról, újra gyújtást adtam rá, de a motortérből sem jött semmi hang (pl. benzinszivattyú), aminek egyébként kellene.
Úgy 5 percig próbálgattam beindítani, sikertelenül.

Ezután levettem az akksiról a sarut, vártam egy percet, visszaraktam, gyújtás és azonnal indult.
Azóta többször indítóztam, tegnap is és ma reggel is gond nélkül, elsőre indult.

Szerintetek?  :helpsmilie:
Gyújtáskapcsoló hibának tűnik.
Amiket írsz, hogy elsőtétedik minden, az normális, nekem is azt csinálja, úgy van bekötve a kapcsoló gyárilag, hogy szinte mindent lekapcsol az indítózás idejére.

A leírásod alapján indítózás állásban:
-az ECU nem kapja meg a start jelet a kapcsolótól -> nem indítja el a benzinpumpát
-az indítómotor behúzó tekercse sem kapja meg -> nem forog
Csak a gyújtáskapcsoló közös a két dologban.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #9583 Dátum: 2015.04.10 10:35:26 »
Köszi!
Az önindító január elején lett felújítva, lehet ehhez köze?

Csak azt nem értem, hogy egy autónak hogy a pcsába lehet ennyi baja?
Tegyük fel, hogy rossz előző gazdája volt... de még ha így is van, ezek hogy jöhetnek képbe emiatt?

- engine check - légtömegmérő tisztítás
- engine check - benzinszivattyú "szenzor"csere
- engine check - katalizátor
- most meg egyszer csak nem indul...

Tuti kihagytam még ezt-azt, december óta nem volt még olyan hónap, hogy ne vittem volna vissza egyszer, vagy többször.

Jut eszembe, ehhez, hogy nem indul vajon tárol a fed.komp. valamiféle hibakódot, amit ki tudnak olvasni a szervizben?
(Jövő hét pénteken viszem, addig is magamnál tartok egy 10-es kulcsot)
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.10 10:42:28 írta TCr »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Szerviz
« Válasz #9584 Dátum: 2015.04.10 10:57:45 »
Köszi!

Csak azt nem értem, hogy egy autónak hogy a pcsába lehet ennyi baja?
Tegyük fel, hogy rossz előző gazdája volt... de még ha így is van, ezek hogy jöhetnek képbe emiatt?

Mennyi km van a kocsiban?
Szervízkönyves volt? Màrkaszervízbe hordták?



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.