Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294984 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Szerviz
« Válasz #7965 Dátum: 2013.01.26 14:00:34 »
...
A motor hidegen elég magas fordulaton jár (2500 környéke) csak ha bemelexik megy vissza az alapjárat. Elindulva 2 perc után pedig elkezd járni a fordulatszámmérő mint az ablaktörlő. NEM VICC! Magától ugrál fel-le a fordulatszám 1200-2000 környékén (mikor milyen kedve van), kicsit vicces, hogy a gázhoz sem érek, mégis túráztatja magát az autó! Mire bemelexik rendbejön, azonban rendkívül dadog, és akadozik az autó főleg 40-50-el megyek akkor. 90-100-al közlekedve furcsamód minden rendben, de ahogy beérek a városba, akadozik szegényke megint. Check lámba nem ég!! Na ez mi lehet? :S
Üdv!
Így látatlanban megérne egy teljes szívórendszer-takarítást: alapjárati szelep, fojtószelep, fals keresést (az alacsonyabb fordulaton, terhelés nélkül magától túrázás tipikus esete - ilyenkor nincs nyitva a fojtószelep) a szívócsőnél, ellenőrizni a vákuumcsöveket. Hirtelen ennyi.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re: Szerviz
« Válasz #7966 Dátum: 2013.01.26 14:04:37 »
Na ma megjavittatódott Gkp*csa (alias Christine), első fékdugattyú javítókészlet, légtelenítés elöl hátúl, hátsó fék ellenőrzés. Most gyorsúl mint állat, nem erölködik 1500as fordulaton.
Látod, megy ez,... csak a fékről kell lelépni!  :D :flowers:
Legközelebbi szerelés Márciusban 219000km-nél.
Úgy legyen! :hug:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #7967 Dátum: 2013.01.26 18:03:25 »
Na ma megjavittatódott Gkp*csa (alias Christine), első fékdugattyú javítókészlet, légtelenítés elöl hátúl, hátsó fék ellenőrzés. Most gyorsúl mint állat, nem erölködik 1500as fordulaton. Legközelebbi szerelés Márciusban 219000km-nél.

Dettó! Nálam folyton fogott a jobb első fék. A hiba oka: a lengőnyereg két felfogató csavarja közül az egyik teljesen be volt rohadva a gumi porvédő alatt. Ennyi.  :devil: :innocent: :clap:

Nem kell ide sok okos szerelő, csak az én egyetlen, drága apukám, ahogy az már sokadjára bebizonyosodott!!! :hug: :wub:

szerk: amúgy azért nem sípolt a kopásjelző, mert nem a belső, hanem a külső kopott le fémig... :helpsmilie: Totálisan hihetetlen, hogy a tárcsa nem égett meg és az égegyadta világon semmi baja!
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Szerviz
« Válasz #7968 Dátum: 2013.01.26 20:19:41 »
Dettó! Nálam folyton fogott a jobb első fék. A hiba oka: a lengőnyereg két felfogató csavarja közül az egyik teljesen be volt rohadva a gumi porvédő alatt. Ennyi.  :devil: :innocent: :clap:

Nem kell ide sok okos szerelő, csak az én egyetlen, drága apukám, ahogy az már sokadjára bebizonyosodott!!! :hug: :wub:

szerk: amúgy azért nem sípolt a kopásjelző, mert nem a belső, hanem a külső kopott le fémig... :helpsmilie: Totálisan hihetetlen, hogy a tárcsa nem égett meg és az égegyadta világon semmi baja!
Akkor most már te is vigyázz a gázpedállal
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #7969 Dátum: 2013.01.26 20:48:45 »
Dettó! Nálam folyton fogott a jobb első fék. A hiba oka: a lengőnyereg két felfogató csavarja közül az egyik teljesen be volt rohadva a gumi porvédő alatt. Ennyi.  :devil: :innocent: :clap:

Nem kell ide sok okos szerelő, csak az én egyetlen, drága apukám, ahogy az már sokadjára bebizonyosodott!!! :hug: :wub:

szerk: amúgy azért nem sípolt a kopásjelző, mert nem a belső, hanem a külső kopott le fémig... :helpsmilie: Totálisan hihetetlen, hogy a tárcsa nem égett meg és az égegyadta világon semmi baja!
Ez jó hír, akkor csak egy szett fékbetét kell és gól?  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7970 Dátum: 2013.01.26 21:19:40 »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #7971 Dátum: 2013.01.28 17:30:04 »
Üdv!

Pest déli részén, Dunaharaszti, Érd, környékén valaki tud jó szélvédőst ajánlani? E12 facelift luna-ban kellene cserélni.

Köszi előre is!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #7972 Dátum: 2013.01.28 17:31:00 »
17ker?pécel?
www.uvegneked.hu
Keresd bodnár leventét!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #7973 Dátum: 2013.01.28 17:32:14 »
Üdv!

Pest déli részén, Dunaharaszti, Érd, környékén valaki tud jó szélvédőst ajánlani? E12 facelift luna-ban kellene cserélni.

Köszi előre is!
Én az Osváth Cukrászda, a mini tó utáni (Diósd felé) üvegessel csináltattam. Jó munkát végzett 5 éve. Carglass talán... :hmmmm: Arra megyek haza és megnézem a nevét.
         

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #7974 Dátum: 2013.01.28 18:39:19 »
Dettó! Nálam folyton fogott a jobb első fék. A hiba oka: a lengőnyereg két felfogató csavarja közül az egyik teljesen be volt rohadva a gumi porvédő alatt. Ennyi.  :devil: :innocent: :clap:

Nem kell ide sok okos szerelő, csak az én egyetlen, drága apukám, ahogy az már sokadjára bebizonyosodott!!! :hug: :wub:

szerk: amúgy azért nem sípolt a kopásjelző, mert nem a belső, hanem a külső kopott le fémig... :helpsmilie: Totálisan hihetetlen, hogy a tárcsa nem égett meg és az égegyadta világon semmi baja!

Tennél fel róla képet ha van? Kíváncsi lennék arra a rögzítő csavarra, amit porvédő takar. Természetesen az autód "lengőnyergéről" (úszónyereg). :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #7975 Dátum: 2013.01.28 19:06:04 »
Nem voltam otthon, amíg elkészült a javítás, így nem tudok képes prezentációval szolgálni.  :no: (A féknyergen lévő két csavarról van szó.)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #7976 Dátum: 2013.01.28 19:14:42 »
Nem voltam otthon, amíg elkészült a javítás, így nem tudok képes prezentációval szolgálni.  :no: (A féknyergen lévő két csavarról van szó.)
Magyarán KÉPtelen vagy. Mondjuk én legutóbb (is) ott álltam, a kerékleszerelés után én már csak néztem mi az a sok csavar, drót, gumi meg fémizék :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #7977 Dátum: 2013.01.28 19:39:15 »
Nem voltam otthon, amíg elkészült a javítás, így nem tudok képes prezentációval szolgálni.  :no: (A féknyergen lévő két csavarról van szó.)

Ezeken a képeken meg tudod mutatni?
Azért kérdezem, mert a féknyereg témában 4 csavar jöhet szóba. 2 ami a nyerget(hidraulikus rész) rögzíti a kerékagyhoz, 2 pedig ami a mechanikus részt rögzíti a nyereghez. :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #7978 Dátum: 2013.01.28 19:40:43 »
Köszönöm a válaszokat, kértem árajánlatot tőlük.

Bár Pécel messze van kicsit. A Carglass-t, a Ferihegyi úton találtam meg, szóval sztem nem arra gondoltál kleingy... Megnézted mi az a Diósd-i javító?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #7979 Dátum: 2013.01.28 19:42:05 »
Nem CarGlass van kiírva, hanem simán Autóüveg. Ahogy mész Diósdra és elhagyod a kis tavat, rögtön jobbra, még a gumis előtt.
http://www.autouveg-erd.hu/