Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294871 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7875 Dátum: 2013.01.11 21:56:01 »
Igen, a csapágyazás ugyanaz, mivel ugyanott vannak a fogaskerekek és a tengelyek méretezése , vállak, átmérők, hosszméretek egyformák.
Az áttételek sem teljesen azonosak, de kb megfelelnek. Viszont a szerkezete egész más. Nézd csak meg a robbantot rajzokat. A tengely máshol van megcsapágyazva és ez már pont elég.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7876 Dátum: 2013.01.11 22:19:19 »
Na úgy tűnik meglesz a ludas a fékemnél:
Jobb első kerékben a dugattyú van berozsdásodva. Most kapott átmenetileg némi sprayt (gondolom nem dezodor, hogy ne büdösen izzon a fékpofa) :D
Jövő héten megy cserére mindkét oldalon.

http://www.jofogas.hu/baranya/Olajoshordo_csappal_es_9_db_marmon_kanna_7606960.htm

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Szerviz
« Válasz #7878 Dátum: 2013.01.18 14:07:07 »
Sziasztok,
2007-es Aurisnál van ötletetek, hogy miképp lehetne cserélni a rendszámtábla világítást? Néztem a gépkönyvet, abba csavarhúzót mutat a kép és megtekerik a csavarhúzót egyik irányba és elvileg kipattan az a műanyag fül. Hát én sehogy se értem úgy hozzá, illetve próbáltam feszegetni is kicsit, de istenért nem jön le.
Másik ugyanilyen bajom van a beltéri világítással is, ott is van kiégett izzó, viszont a középső búrát meg végképp ne mtudom hol kéne megpattintani, mert arról semmi leírás nincs a könyvbe.
Ezenfelül ha tudjátok miylen izzó kell bele, azt megköszönném, ne kelljen kétszer leszednem, csak egyszer ha megvettem már az új izzót!
Köszönöm!

corolla d4d mmt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Szerviz
« Válasz #7879 Dátum: 2013.01.20 22:12:16 »
az óbudai! A szőlőkert utcai


17 ker, szilárd utcát tudom ajánlani, ez egy kisiparos. Az mmt váltómat amivel sokat jártam márkaszervizbe (sosem tudták rendesen megcsinálni) javitattam nála. Elektromos szaki, de igen kreatív. 

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #7880 Dátum: 2013.01.21 07:04:41 »
Sziasztok,
2007-es Aurisnál van ötletetek, hogy miképp lehetne cserélni a rendszámtábla világítást? Néztem a gépkönyvet, abba csavarhúzót mutat a kép és megtekerik a csavarhúzót egyik irányba és elvileg kipattan az a műanyag fül. Hát én sehogy se értem úgy hozzá, illetve próbáltam feszegetni is kicsit, de istenért nem jön le.
Másik ugyanilyen bajom van a beltéri világítással is, ott is van kiégett izzó, viszont a középső búrát meg végképp ne mtudom hol kéne megpattintani, mert arról semmi leírás nincs a könyvbe.
Ezenfelül ha tudjátok miylen izzó kell bele, azt megköszönném, ne kelljen kétszer leszednem, csak egyszer ha megvettem már az új izzót!
Köszönöm!
Ha az Auris megegyezik - és miért ne tenné? - a régebbi Corollák módszerével, akkor igen, kell egy csavarhúzó hozzá és a kis műanyag burkolatot kipattintani egy határozott csukló mozdulattal. Nem nagy cucc és eltörni sem tudod. Ugyanaz az izzó megy a rendszámhoz, mint előre, a helyzetjelzőbe...

Az utastér vilit egy sofita izzó adja. Nyugodtan kipattinthatod azt is, oldalt be van egy kicsit vágva a búra, hogy a csavarhúzó feje alá férjen. Leszeded a burkolatot, és máris látod az izzót. Pontosan nem tudom, milyen, de egy Tescoban, vagy bármelyik autósboltban kapható. 2-szer meg nem kell szerelni, mert egyszer leveszed, elmész boltba, kicseréled, és akkor vissza nyomod a burkolatot...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Szerviz
« Válasz #7881 Dátum: 2013.01.21 11:54:42 »

17 ker, szilárd utcát tudom ajánlani, ez egy kisiparos. Az mmt váltómat amivel sokat jártam márkaszervizbe (sosem tudták rendesen megcsinálni) javitattam nála. Elektromos szaki, de igen kreatív.

Szia! És sikerült megcsinálnia a váltódat? Én most nézegetek Versokat, de MMT váltósból nagyobb a választék, mint kéziből. Tényleg annyira megbízhatatlan ez a váltó?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #7882 Dátum: 2013.01.21 13:19:46 »
Szia! És sikerült megcsinálnia a váltódat? Én most nézegetek Versokat, de MMT váltósból nagyobb a választék, mint kéziből. Tényleg annyira megbízhatatlan ez a váltó?
Ha teheted, inkább kerüld, vagy nagyon laaposan infózd le márkaszervizben. Én személy szerint NEM vennék ilyet újonnan sem!  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kekesiz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 332
Re:Szerviz
« Válasz #7883 Dátum: 2013.01.21 13:37:44 »
Ha teheted, inkább kerüld, vagy nagyon laaposan infózd le márkaszervizben. Én személy szerint NEM vennék ilyet újonnan sem!  :no:

Értem, de ugye ez csak a váltóra vonatkozik, és nem a Versokat kell elkerülnöm?   :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #7884 Dátum: 2013.01.21 13:49:38 »
Értem, de ugye ez csak a váltóra vonatkozik, és nem a Versokat kell elkerülnöm?   :D
Szigorúan csak az mmt váltóra értettem.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #7885 Dátum: 2013.01.21 19:19:25 »
ECU-t szeretnék cserélni. Ezt házilag elvégezhetem (nem egy bonyolult művelet) vagy van valami ami bekavarhat (pl. az immobiliser)?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7886 Dátum: 2013.01.21 20:16:57 »
Mi visz rá, hogy ECU-t cserélj? Mi a baj vele?
Biztos, hogy nem lesz könnyű pl éppen az immo miatt is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #7887 Dátum: 2013.01.21 20:28:02 »
Mi visz rá, hogy ECU-t cserélj? Mi a baj vele?
Biztos, hogy nem lesz könnyű pl éppen az immo miatt is.
Alapjárat probléma (hidegindításkor). 95%, hogy ez okozza, a Toyota is tud róla, adtak ki egy hivatalos szerviz-közleményt is ezzel kapcsolatban. Az ECU-t kell cserélni egy módosítottra (más a cikkszáma is). Persze csak akkor, ha találok ilyet bontóban (az új horror árú lehet).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #7888 Dátum: 2013.01.21 20:31:03 »
Én ezt csak márkaszervízben csináltatnám meg, vagyis csak ott merném. Nálunk megvan hozzá a computer, és pontosan tudják mi mindent kell mókolni hozzá. Nem kockáztatnám meg, hogy az autó esetleg járóképtelen maradjon emiatt, az sokkal többe kerül.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #7889 Dátum: 2013.01.21 20:36:49 »
pontosan tudják mi mindent kell mókolni hozzá.
Ebben nem lennék olyan biztos. Arra sem tudtak rájönni, hogy az ECU a hibás.  :censored:
De sajnos lehet, hogy mégis hozzájuk kell fordulnom, de majd megpróbálok alkudozni. Vagy kiiktatni az indításgátlót.
Corolla 1,4 VVT-i 2005