Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294951 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #6090 Dátum: 2011.12.22 20:36:49 »
Bár kicsit költői a kérdés, de azért hátha hallok új dolgokat: a Corim hátsó ablaka totál párás belül minden reggel újabban, 12 km alatt nem szedi le a huzat és a belső fűtés sem, valamint a hátsó szélvédőfűtés sem. Mivel kissé veszélyes így közlekedni, érdekelne, hogy a pollenszűrő cseréjén kívül van-e valakinek még ötlete, mi lehet a baja?
Én első körben körbenézném az autó alját belülről, víz után kutatva (nem palackozott!). Ha ez nem vezet eredményre, akkor megnézném a csomagtartóban is a kárpit alatti felületeket, mennyire nyirkosak, mert, amit leírtál, hogy mennyi ideig nem tudja a szélvédőfűtés leszárítani, az már arra utal, hogy nem egyszerű párásodás van, ott víznek is lennie kell. VAGY! Egész egyszerűen nem működik a hátsó szélvédőfűtésed, lehet, hogy megszakadt valahol egy szál?  :?:
A pollenszűrő csak akkor indokolt cserélni, ha az autó többi üvegfelülete is csupa pára, akárhogy nyomatod a fűtést... jelen esetben nem erre gyanakszom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #6091 Dátum: 2011.12.22 20:37:42 »
Ugyan ilyen az E12-őm is pedig zsír új pollenszűrő van benne.
Tehát én hülyeségnek tartom hogy ha kicseréled a pollenszűrőt akkor nem fog annyira párásodni.
És mi van ha kiveszik a pollenszűrőt? :hmmmm: Pollen most ugy sincs :devil:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Szerviz
« Válasz #6092 Dátum: 2011.12.22 20:41:03 »
Az enyem nem csak pollent szur  :sorcerer:

Coraban olcson lehet venni viz adszorbert (olyan mint a Ceresit, csak mivel por formaban van meg jobb is, meg olcsobb is)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #6093 Dátum: 2011.12.22 20:45:43 »
Hát megnézem, de ma is voltam nagybevásárolni, tökszáraz a kocsi belül ahogy láttam. Átnézem még egyszer. Fólia nyár óta van a Corin hátul (is), eddig működött a hátsó szélvédő fűtés. :hmmmm:
         

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Szerviz
« Válasz #6094 Dátum: 2011.12.22 20:50:31 »
Hátsó szellőzőt is érdemes meglesni, nincs-e valami az útjában, ha sérült az ablakfűtés, egy szál se megy, akkor cinkes tőnél sérült, LOCTITE forgalmaz ilyen ragacsot, ami megvezeti az áramot (sebtapasz) ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.22 20:52:53 írta Késő Róbert »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #6095 Dátum: 2011.12.22 21:37:38 »
Az enyem nem csak pollent szur  :sorcerer:


Babgázt? :devil: :whistling: ;)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6096 Dátum: 2011.12.23 18:31:51 »
És mi van ha kiveszik a pollenszűrőt? :hmmmm: Pollen most ugy sincs :devil:
fogalmam sincs :)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #6097 Dátum: 2011.12.23 19:30:30 »
Bár kicsit költői a kérdés, de azért hátha hallok új dolgokat: a Corim hátsó ablaka totál párás belül minden reggel újabban, 12 km alatt nem szedi le a huzat és a belső fűtés sem, valamint a hátsó szélvédőfűtés sem. Mivel kissé veszélyes így közlekedni, érdekelne, hogy a pollenszűrő cseréjén kívül van-e valakinek még ötlete, mi lehet a baja?
Gonndolom azért a nagy reszketés és halálfélelem közepette eszedbe sem jutott letörölni :)

Amúgy ezt úgy kell ellenőrizni, hogy megállsz egy bevásárló központ előtt lehetőleg frekventáltabb ponton. Megkérsz valakit, hogy kapcsolja be a hátsóablak fűtést és te a cori hátuljára hasalva az arcocskád jobb vagy bal oldalát (attól függ, hogy jobb vagy bal kezes vagy) finomam az ablakra helyezed úgy, hogy a füleg és az ablak üvege között finom a dobhártyát nem bántó vákum keletkezzen. Így esélyed lesz majd hallani (ha megkéred a tömeget egy kis csendre), hogy a fűtőszál molekuláris kötései között elindul e a finom rezgéssel járó felmelegedési folyamat vagy sem. :) Képet csinálj!!

Amúgy nem értelek titeket burzsujok, nekem még egy rohadt hátsó ablakom sincs :D :D

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6098 Dátum: 2011.12.23 19:43:14 »
Gonndolom azért a nagy reszketés és halálfélelem közepette eszedbe sem jutott letörölni :)

Amúgy ezt úgy kell ellenőrizni, hogy megállsz egy bevásárló központ előtt lehetőleg frekventáltabb ponton. Megkérsz valakit, hogy kapcsolja be a hátsóablak fűtést és te a cori hátuljára hasalva az arcocskád jobb vagy bal oldalát (attól függ, hogy jobb vagy bal kezes vagy) finomam az ablakra helyezed úgy, hogy a füleg és az ablak üvege között finom a dobhártyát nem bántó vákum keletkezzen. Így esélyed lesz majd hallani (ha megkéred a tömeget egy kis csendre), hogy a fűtőszál molekuláris kötései között elindul e a finom rezgéssel járó felmelegedési folyamat vagy sem. :) Képet csinálj!!

Amúgy nem értelek titeket burzsujok, nekem még egy rohadt hátsó ablakom sincs :D :D
[rohog] [rohog] :lol:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6099 Dátum: 2011.12.23 19:46:27 »
A tegnapi nap folyamán szegény toyotám a csillagos ég alatt aludt és reggel indítás útán felkapcsoltam a világítást és elkezdtem lekaparni a jeget, és közben átvizsgáltam a világító jelző berendezéseket minden rendbe volt.
Elértem a munkahelyemre és észleltem hogy a jármű jobb oldali tompított  világítása finító.
Fel is hívtam egy elektromókus mert én lusta voltam kicserélni.
Megbeszéltük hogy munka után idnulok így is volt elindulásnál még mindig sz...ar volt a világítás de mire odaértem jó lett.
Na ez hogy lehet? (nincs eloxidálódva semmi)

hisztis1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Szerviz
« Válasz #6100 Dátum: 2011.12.23 20:37:48 »
Sziasztok!

Valaki segítene abban, hogy a 60 ezres szerviz mennyibe kerül és mit tartalmaz, esetleg azt is, hogy hátsó fékbetétek cseréje mennyit kóstál?

Köszönöm a segítséget   :sorcerer:
Bocsi amit az előző levelemben nem írtam: Toyota Auris 1.4 VVT-i-ről van szó

Kellemes Ünnepeket mindenkinek

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Szerviz
« Válasz #6101 Dátum: 2011.12.23 21:11:04 »
Szia!

Annyi történt, hogy amikor haladtál az elektromókusodhoz a rázkódástól összeért az izzószál és záródott az áramkör, és lőőőőőn világosság! :whistling: Cseréltesd ki mind a két izzót mert lehet egy hét múlva a másik adja meg magát.

Boldog Karácsonyt minden Toyotás fórumtársnak!

A tegnapi nap folyamán szegény toyotám a csillagos ég alatt aludt és reggel indítás útán felkapcsoltam a világítást és elkezdtem lekaparni a jeget, és közben átvizsgáltam a világító jelző berendezéseket minden rendbe volt.
Elértem a munkahelyemre és észleltem hogy a jármű jobb oldali tompított  világítása finító.
Fel is hívtam egy elektromókus mert én lusta voltam kicserélni.
Megbeszéltük hogy munka után idnulok így is volt elindulásnál még mindig sz...ar volt a világítás de mire odaértem jó lett.
Na ez hogy lehet? (nincs eloxidálódva semmi)
Corolla TS, Facelift

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Szerviz
« Válasz #6102 Dátum: 2011.12.24 00:35:47 »
elindulásnál még mindig sz...ar volt a világítás de mire odaértem jó lett.
Na ez hogy lehet? (nincs eloxidálódva semmi)
Talán úgy, ahogy nálam is volt.
Azóta is jó.  ;)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Szerviz
« Válasz #6103 Dátum: 2011.12.24 10:25:19 »
Szia!

Annyi történt, hogy amikor haladtál az elektromókusodhoz a rázkódástól összeért az izzószál és záródott az áramkör, és lőőőőőn világosság! :whistling: Cseréltesd ki mind a két izzót mert lehet egy hét múlva a másik adja meg magát.

Boldog Karácsonyt minden Toyotás fórumtársnak!
Nagyon gondolkozok a xenon-on csak félek a vetítési képtől :(

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #6104 Dátum: 2011.12.24 10:39:16 »
Sziasztok!

Valaki segítene abban, hogy a 60 ezres szerviz mennyibe kerül és mit tartalmaz, esetleg azt is, hogy hátsó fékbetétek cseréje mennyit kóstál?

Köszönöm a segítséget   :sorcerer:
Bocsi amit az előző levelemben nem írtam: Toyota Auris 1.4 VVT-i-ről van szó

Kellemes Ünnepeket mindenkinek
Ha nincs meg a szervizkönyve, akkor nézd meg itt. ;)
Amúgy a 60 ezres nagyszerviz és 5W30 olaj kell a motorba.