Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294974 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4245 Dátum: 2010.09.05 12:30:30 »
Sziasztok!


Hogyan tudok állítani a kéziféken.
Most viszem majd műszakira és szeretném jobbra hangolni!(2006 HB,1,4 benzines)
gy

A kar mellett

jrtom

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re: Szerviz
« Válasz #4246 Dátum: 2010.09.05 14:02:54 »
Csak a karral nem elég állítani!!!
A karnál lazára kell engedni a bowdent és utánna a kerekeknél kell beállítani az eltérést.
Ha ez megvolt utánna kell feszesebbre állítani a karnál, persze a megfelelő holtjátékot rákell hagyni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.05 17:16:03 írta kleingy »
Corolla TS, Facelift

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4247 Dátum: 2010.09.05 19:47:29 »
Bográcsozáson említettem a többieknek a vásárolt kuplung szettemet, hogy nem rugó van benne. Mivel vásárláskor le is fotóztam, gondoltam felrakom ide a képeket. Sajnos most nem tudom megnézni, hogy tényleg gumi van-e a rugó helyén vagy az csak valami védő izé.

         

TSityu

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4248 Dátum: 2010.09.05 20:36:38 »
Azok az izék pont olyanok amilyennek lenni kell. Legalább nem fog csörögni.  :yes:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4249 Dátum: 2010.09.05 22:12:32 »
Te Gyöngyi! Ez a tárcsa el van már most kopva. Nem stimmel a szegecsnél valami.

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Szerviz
« Válasz #4250 Dátum: 2010.09.06 07:39:40 »
Te Gyöngyi! Ez a tárcsa el van már most kopva. Nem stimmel a szegecsnél valami.

Szerintem az a szegecs csak a fényképezés miatt látszik oly gyanusnak. :hmmmm:
Üdv.
czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4251 Dátum: 2010.09.06 08:38:11 »
B.S. ne szivass. Zsírúj, én bontottam ki a dobozából. Ha gondolod, holnap lefotózom még egyszer, csak mondd, hogy mit, mert nemtom, mi a gyanús rajta szted.  :)
         

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Szerviz
« Válasz #4252 Dátum: 2010.09.06 11:18:01 »
illetve akkut nézték, offos, a toyota tester szerint halott, télig mindenképp cseréltessem, szerintük ez is okozhatta, illetve lehet kezdődő katalizátor gond.
ki is nyiffant ma reggelre az akku. hétvégén állt, ma reggel indulnék, katt-katt, és kányec. pedig múlt nap még zölden világított, meg rámérettem (azt tanították az iskolában egy mérés nem mérés), feleslegesen ne vegyek akksit, de jól adta le, jó vette fel a töltést, a mester szerint semmi gondja nem volt. milyen teszter van már a toyotánál??? jövőbelátó?
rámérettem az új akkuval is, van-e töltés,  nem-e fogyasztó szívta le. de úgy tűnik nem.
E11 2001 1,4 vvti corolla

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4253 Dátum: 2010.09.06 11:55:23 »
Gondoltam, hogy Gyöngyit szívatom egy kicsit, had' izguljon, de elcseszitek, hogy nincsen annak baja...  [rohog]  :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4254 Dátum: 2010.09.06 14:19:56 »
Gondoltam, hogy Gyöngyit szívatom egy kicsit, had' izguljon, de elcseszitek, hogy nincsen annak baja...  [rohog]  :devil:
Nyazsg... :tt2:
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #4255 Dátum: 2010.09.06 17:10:32 »
illetve akkut nézték, offos, a toyota tester szerint halott, télig mindenképp cseréltessem, szerintük ez is okozhatta, illetve lehet kezdődő katalizátor gond.
ki is nyiffant ma reggelre az akku. hétvégén állt, ma reggel indulnék, katt-katt, és kányec. pedig múlt nap még zölden világított, meg rámérettem (azt tanították az iskolában egy mérés nem mérés), feleslegesen ne vegyek akksit, de jól adta le, jó vette fel a töltést, a mester szerint semmi gondja nem volt. milyen teszter van már a toyotánál??? jövőbelátó?
rámérettem az új akkuval is, van-e töltés,  nem-e fogyasztó szívta le. de úgy tűnik nem.

Mondhatjuk, hogy jövőbelátó, hiszen kicsit többet tud mint egy sima terhelővilla. Gyakran előfordul, hogy olyan akksinál ami simán indít még "Replace Batteri"-t ír, ezek rendszerint pár hónapon belül, de legkésőbb a köv. télen megadják magukat.
Xanyi

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Szerviz
« Válasz #4256 Dátum: 2010.09.06 18:59:38 »
Gondoltam, hogy Gyöngyit szívatom egy kicsit, had' izguljon, de elcseszitek, hogy nincsen annak baja...  [rohog]  :devil:
át pedig össze vissza szegecselték csak nézd meg újra  :hmmmm:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       :whistling:

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4257 Dátum: 2010.09.07 12:35:23 »
A váltóm hármasa 10-ből 5x nem működik. Kap egy extra váltóolajat meg a kuplungcsere egyébként is esedékes lenne hamarosan, mivel tényleg nagyon fent fog jó ideje, viszont nem óhajtok addig várni vele, amíg esetleg még a szinkront is tönkreteszi, annyira nem vagyok tele lóvéval.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4258 Dátum: 2010.09.07 12:57:03 »
Pedig a szinkronnak annyi már, azért akad a 3. fokozat. Az nem a kuplungtól, hanem a szinkrontól akad sajnos...  :cry:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4259 Dátum: 2010.09.07 13:00:19 »
Az egyik fórumtárs nekem ezt írta anno:
Idézet
Azért szerintem inkább cseréltesd ki azt a kuplungot és valószínűleg megoldódik a gond a 3-al is. Nekem se csúszott, nem is fogott fönt. Ha beraktam egyesben kézifékkel lefulladt, kinyomott kuplunggal 1-esben nem kezdett el gurulni. Ennek ellenére néha a 3-as beragadt, alig tudtam sebességből kivenni, 2-est, 3-ast nehezen vette. Kuplung csere után ezek a gondok eltűntek - igaz, utána még állítottak valamit a váltón. Nem kellett olajat és szinkrongyűrűt cserélnem. Szerintem ezt ne akard váltó olajjal gyógyítani. Minél tovább használod így annál jobban hazavágod a szinkron gyűrűket.