Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294651 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #4095 Dátum: 2010.08.24 12:19:38 »
Én fogalmazok rosszul vagy csak direkt piszkáltok? Mindenképp le kell engedni a hülye váltóolajat, aztán mindenki azt tölt vissza, amit akar. Én cserélek, mert ami most van benne, xar.
Ki piszkál Téged, Te drága, mert én nem az biztos  ;)
Értem, hogy rossz napod van. Vagyunk így egy páran...  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Szerviz
« Válasz #4096 Dátum: 2010.08.24 12:25:06 »
Mindenki érti, hogy le kell engedni és azt is, hogy Te ezt mondod. A "vita" azon van, hogy a régit vagy egy újat töltsünk bele, ha már le van engedve.
Nincs itt vita, mindenki döntse el maga...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Szerviz
« Válasz #4097 Dátum: 2010.08.24 21:01:30 »
Csongrád megyében, lehetőleg Szegeden hova érdemes vinni az autót futómű-gyanús probléma esetén? A T-max kizárva, horror áron dolgoznak.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Szerviz
« Válasz #4098 Dátum: 2010.08.24 22:39:45 »
Csongrád megyében, lehetőleg Szegeden hova érdemes vinni az autót futómű-gyanús probléma esetén? A T-max kizárva, horror áron dolgoznak.
A Vásárhelyi Pál úton a Merci szervízbe.

Ha "csak" gyanús akkor ne vidd sehova. Mik az előjelek ? Ferde gumikopás vagy valami ?
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Szerviz
« Válasz #4099 Dátum: 2010.08.25 07:50:00 »
Csongrád megyében, lehetőleg Szegeden hova érdemes vinni az autót futómű-gyanús probléma esetén? A T-max kizárva, horror áron dolgoznak.
A Vásárhelyi Pál úton a Merci szervízbe.

Ha "csak" gyanús akkor ne vidd sehova. Mik az előjelek ? Ferde gumikopás vagy valami ?

A gumik kopásával nincs gond, megnézettem a gumissal, de valami fura hangot hallok, ami valószínűleg hátulról jön, talán kerékcsapágy lehet. Kipufogó biztos nem, annak nem ilyen hangja lenne. Egyébként jó az egyensfutása az autónak és a kormány se ráz.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #4100 Dátum: 2010.08.25 09:13:27 »
Nálam 181.000 kilométer van az autóban. Elképzelhető, hogy ezért akadozik már a váltóm?

Automata utánállítású kuplungnál hogyan lehet észre venni, hogy kopott a szerkezet? Mert kézinél ugye elkezd csúszni, ez tiszta sor...

Mikor akadozik?

Néha csak félig sikerül betenni rükibe. Ezt már szoktam érezni, ilyenkor ha szépen óvatosan elkezdem felengedni a kuplungot, be lehet tenni. Eleinte néha reccsent, de mióta erre rájöttem, nincs vele semmi gond.

Egyesbe visszatenni gyakorlatilag csak álló autónál lehet, max5 km/h-nál, amikor kuplung nélkül is bemenne. (Illetve nyilván fordulatszám függvényében máshol is, de ezt egyesben nehéz eltalálni.)

Kettes-hármas nem a kedvence, ez főleg hidegben jelentkezik, mind fel-, mind visszaváltáskor. Inkább a hármast útálja. Ha már meleg a rendszer, akkor nincs baj, megy rendesen.

Nagy melegben is van azért meglepije. Olyankor felengedett kuplungnál a kinyomócsapágy zörög. Kinyomott kuplungnál a hang megszűnik. Ha alapjáraton klíma is megy, a hang erősödik.

120 ezernél Castrol TAF-X 75W90-es olajat kapott. Hát dióhéjban ennyi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #4101 Dátum: 2010.08.25 09:19:02 »
Pontosan ugyanolyan a váltónk és a váltóolaj is... Néha ugyanígy bezörög a kezdetektől a nem kinyomócsapágy, hanem a nemtommi, anno elmondták a srácok. Ha benyomom a kuplungot, kussol. Csere.
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #4102 Dátum: 2010.08.25 09:19:05 »
Ja, nekem nem kemény a kuplungom.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #4103 Dátum: 2010.08.25 09:42:28 »
Csongrád megyében, lehetőleg Szegeden hova érdemes vinni az autót futómű-gyanús probléma esetén? A T-max kizárva, horror áron dolgoznak.
Mi ide hordjuk a céges autókat. Jól dolgoznak és korrekt áron...
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #4104 Dátum: 2010.08.25 12:10:25 »
Mindkettőtöknek ki kellene próbálni a Castrol SMX-S-t. Nálam eléggé sokat segített. Full szintis, GL-4-es és occó.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4105 Dátum: 2010.08.25 20:02:31 »
"A gumik kopásával nincs gond, megnézettem a gumissal, de valami fura hangot hallok, ami valószínűleg hátulról jön, talán kerékcsapágy lehet. Kipufogó biztos nem, annak nem ilyen hangja lenne. Egyébként jó az egyensfutása az autónak és a kormány se ráz."
Ha hátulról jön akkor pláne valószinütlen a rossz futóműbeállitás. Kicsit pontosabban nem tudod leirni a hangot. Nekem a fékbetét kezdett fura hangot adni (csörgött) ha bemelegedett késöbb csikorgott ahogy a fémlapka hozzáért a tárcsához.Igaz ez Hondánál volt, de gondolom a szisztéma ugyanaz.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Szerviz
« Válasz #4106 Dátum: 2010.08.25 20:21:38 »
"A gumik kopásával nincs gond, megnézettem a gumissal, de valami fura hangot hallok, ami valószínűleg hátulról jön, talán kerékcsapágy lehet. Kipufogó biztos nem, annak nem ilyen hangja lenne. Egyébként jó az egyensfutása az autónak és a kormány se ráz."
Ha hátulról jön akkor pláne valószinütlen a rossz futóműbeállitás. Kicsit pontosabban nem tudod leirni a hangot. Nekem a fékbetét kezdett fura hangot adni (csörgött) ha bemelegedett késöbb csikorgott ahogy a fémlapka hozzáért a tárcsához.Igaz ez Hondánál volt, de gondolom a szisztéma ugyanaz.

Nem egyszerű leírni, milyen hangja van, de ez nem csikorgó hang, inkább "zakatol", és hidegen is hallatszik, már 50 körül is, aztán nagyobb fordulatnál, és amikor már a szélzaj is erősebb, nem lehet annyira hallani.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #4107 Dátum: 2010.08.25 22:24:40 »
"Nem egyszerű leírni, milyen hangja van, de ez nem csikorgó hang, inkább "zakatol", és hidegen is hallatszik, már 50 körül is, aztán nagyobb fordulatnál, és amikor már a szélzaj is erősebb, nem lehet annyira hallani."
Na akkor csapágy se valószinű- mert a Hondánknál az is most volt probléma-az meg egyenletesen bug, fokozódó sebességnél egyre erősebben
/60-alatt semmi hangja nem volt/ 100 felett viszont a motorhang nyomta el, max üresben volt rendessen hallható.

woolf0007

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Szerviz
« Válasz #4108 Dátum: 2010.08.25 23:10:21 »
Sziasztok,

Az MMT váltóba kell-e/lehet-e olajat cserélni? a szervizben nem tudták megmondani, csak ha alánéznének és akkor látnák, hogy van-e leeresztő csavarja... a szervizkönyvem nem tér ki az MMT váltóra, csak a kézire...
Corolla 1.4 D4D MMt

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Szerviz
« Válasz #4109 Dátum: 2010.08.26 08:56:45 »
"Nem egyszerű leírni, milyen hangja van, de ez nem csikorgó hang, inkább "zakatol", és hidegen is hallatszik, már 50 körül is, aztán nagyobb fordulatnál, és amikor már a szélzaj is erősebb, nem lehet annyira hallani."
Na akkor csapágy se valószinű- mert a Hondánknál az is most volt probléma-az meg egyenletesen bug, fokozódó sebességnél egyre erősebben
/60-alatt semmi hangja nem volt/ 100 felett viszont a motorhang nyomta el, max üresben volt rendessen hallható.

Megnézettem egy szerelővel, mentünk vele egy kört, meg fel is emelte. Azt mondja, hogy jók a kerékcsapágyak, a hátsó gumik (Bridgestone B390) kopása miatt van ez a hang. Ezt a pár hónapot még kibírják, aztán tavasszal már az új gumikkal teszem fel a nyári kerekeket.
Corolla 1,4 VVT-i 2005