Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294864 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #3900 Dátum: 2010.07.21 12:22:49 »
Nu mögvót a 180 ezres szervíz.

Toyotáéknak a kedvezményes nagyszervíz csomagját választottam. Vegyes érzelmekkel távoztam.

Toyota Supernél voltam. Mol olajat használnak úgy láttam, azt mondták, fullszint 5W30-ast tettek az autóba. A márkát még csak véletlenül sem említették meg, viszont kifigyeltem, hogy épp akkor pakoltak le egy 200 literes hordó MOL Dynamic olajat, úgyhogy gondolom, ezt használják.

Hűtőfolyadékból a zöld volt a kocsiban, azt is kaptam bele. Cseréltek légszűrőt, nyilán olajszűrőt, viszont a pollenszűrőből a nemklímáshoz valót kaptam bele, merthogy ez csomag, és igyekszik a Toyota minél olcsóbból kihozni a dolgot (hát mit mondjak, látszott is). Gyertyából legalább Denso került bele, azzal azt gondolom, nem hibáztak nagyot. Fékfolyadékból DOT 5.1 ment bele, valami nagy dög vákumos bizgentyűvel cserélték (na jó, kábé akkora volt, mint egy éjjeliszekrény, de az eddigi módszerekhez képest bazinagy szerszám volt...). Érdekes volt, lehet, hogy rosszul láttam, de mintha nem a féknyergeknél lévő légtelenítőcsavarokkal légtelenítettek volna.... létezhet a rendszerben máshol is légtelenítő csavar?
Úgy láttam, a kuplung hidraulika folyadékát is cserélték, a hűtőfolyadékot pedig a hűtőből és a blokkból is leeresztették.

Hát egy biztos: a következő olajcserére magam viszem a nyálat. Nem tetszik, hogy nem hajlandók elárulni, mit kap a kocsi. Nem ér meg plusz egy év Eurocare-t. A múlt évben sem sűrűn fordult elő, hogy valahol Svédország északi határvidékén rohadt volna pont le alattam, gondolom, ebben az évben sem sűrűn fog...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3901 Dátum: 2010.07.21 12:48:51 »
Szerintem az, hogy nem tudja a munkafelvevő, milyen olajat raknak márkára a kocsidba, az csak az ő szegénységi bizonyítványa....miért kell ezt titkolni? vicc.

Peti

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3902 Dátum: 2010.07.21 13:40:38 »
Hogy nem mondták, nem azt jelenti, hogy nem tudja, vagy titkolni akarja, lehet ha rákérdez, simán megmondják milyen olaj ment bele ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3903 Dátum: 2010.07.21 14:05:21 »
Hogy nem mondták, nem azt jelenti, hogy nem tudja, vagy titkolni akarja, lehet ha rákérdez, simán megmondják milyen olaj ment bele ;)
mondjuk ez is igaz... :lol:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #3904 Dátum: 2010.07.21 16:30:15 »
Hogy nem mondták, nem azt jelenti, hogy nem tudja, vagy titkolni akarja, lehet ha rákérdez, simán megmondják milyen olaj ment bele ;)

Rákérdeztem. Azt mondták, bele való fullszint 5w30-as... De többször is tapasztaltam már, hogy ez afféle államtitok lehet vagy mi, mert már máskor is megkérdeztem, és eddig sose sikerült egyértelmű választ kapni... Hogy pl. Mobil1 5w30. Itt se mondták, hogy Mol, úgy kellett kifigyelni. Ennyire trágya olaj lenne? Vagy ekkora titok, mit használnak...? ::)

Peti

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3905 Dátum: 2010.07.21 17:04:25 »
Rákérdeztél konkrétan és nem mondták meg milyen olaj? Ez fura. :hmmmm:

Olyan nekem is volt, hogy 3x rákellett kérdezni egy bizonyos olajra, mert nem akarták elárulni, csak hajtogatta hogy gyári, gyári :) de aztán megmondta. :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Szerviz
« Válasz #3906 Dátum: 2010.07.21 19:07:25 »
Rákérdeztél konkrétan és nem mondták meg milyen olaj? Ez fura. :hmmmm:

Olyan nekem is volt, hogy 3x rákellett kérdezni egy bizonyos olajra, mert nem akarták elárulni, csak hajtogatta hogy gyári, gyári :) de aztán megmondta. :szemez:
Ja hat ennyire azert nem eroltettem. Lattam,hogy Mol aszt jonapot. Ez ugy tunik, affele teszkogazdasagos szerviz, mar gyari, de azert erosen sporolos...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #3907 Dátum: 2010.07.21 19:48:19 »
Ha akciós csomagot kaptál, akkor gyári Toyota 5W30-as olaj van benne, úgyanis az jár a csomaghoz. Azt hogy azt ki szállítja be a Toyotának, tényleg nem tudni.
A MOL-os hordót valószínüleg csak azért pakolták, mert amikor a fáradtolajat kezelő cégek elviszik a régit, akkor hoznak helyette üres hordókat hogy legyen mibe tölteni a fáradt olajat a következő elszállításig. És náluk mindenféle hordó van, ott nem a felirat a lényeg.
Nálunk is van még Elf-es hordó is fáradt olajnak, pedig csak Toyotát használunk!!

A pollenszűrőt nem értem... Nem tudok olyan Toyotáról, aminél különbözne a klímás és a nem klímás pollenszűrője. Nem az aktív szeneset kevered?
Xanyi

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3908 Dátum: 2010.07.21 21:29:35 »
Ha akciós csomagot kaptál,
Ezekről az akciós csomagokról honnan lehet hírt szerezni? Éjfélkor minden hónap első péntekén az amatőr rádiósok jutnak csak az infókhoz?  :D
Egyébként amiket leírtál nagyon passzol a sztorihoz A-tól Z-ig, vagyis BINGÓ.  ;)


Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #3909 Dátum: 2010.07.21 21:58:51 »
Hogy nem mondták, nem azt jelenti, hogy nem tudja, vagy titkolni akarja, lehet ha rákérdez, simán megmondják milyen olaj ment bele ;)

Rákérdeztem. Azt mondták, bele való fullszint 5w30-as... De többször is tapasztaltam már, hogy ez afféle államtitok lehet vagy mi, mert már máskor is megkérdeztem, és eddig sose sikerült egyértelmű választ kapni... Hogy pl. Mobil1 5w30. Itt se mondták, hogy Mol, úgy kellett kifigyelni. Ennyire trágya olaj lenne? Vagy ekkora titok, mit használnak...? ::)

Van valami Toyota olaj is, lehet azt használják.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #3910 Dátum: 2010.07.21 22:09:41 »
Ha akciós csomagot kaptál,
Ezekről az akciós csomagokról honnan lehet hírt szerezni? Éjfélkor minden hónap első péntekén az amatőr rádiósok jutnak csak az infókhoz?  :D
Egyébként amiket leírtál nagyon passzol a sztorihoz A-tól Z-ig, vagyis BINGÓ.  ;)



Ezt passzolom.
Xanyi

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Szerviz
« Válasz #3911 Dátum: 2010.07.22 09:22:05 »
Nem hiszem, hogy vigasztal, de a Brüsszeli Garage Montana-ban is (a baratom kocsijat szervizeltek a 90-ezrest) csak annyi info van, hogy:

HUILE FULL SYNT 5W30 4 l: 40 Eur
HUILE DE FREINS  1 l:  15.50 Eur.

Regebben asszem MOBIL1 vagy vmi ilyesmi szerepelt a számlámon de nincs most az elérhető helyen. Azaz, ugy látszik, mostanában ez az információs "politika". De végül is, ha bármi baj lenne az olaj miatt, akkor a szervizet terheli a felelősség. Gondolom, hogy egy márkaszerviznek, főleg a globális cirkuszok után egy Toyota szervizne nem tanácsos kockáztatni.
Amikor bejelentettem a kocsit a 90-esre és kérdeztem, hogy milyen olaj, nekem is csak azt mondták, hogy full synt olaj megy majd bele amit a Toyota előir.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #3912 Dátum: 2010.07.22 09:26:51 »
Nem semmi arak  :eek: Amcsiban lattam Toyota reklamtablat ami hirdette: 19,99$ egy olajcsere  :wacko:
Amugy hidd el, az egvilagon semmi baja nem lesz a kocsinak az elso 3ev/100ekm vagy 5ev/160ekm alatt, ha 10w-40 kerul a kocsiba 5w-30 helyett. Ami meg utana tortenik meg mar senkit nem erdekel.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #3913 Dátum: 2010.07.22 14:23:02 »
Nem semmi arak  :eek: Amcsiban lattam Toyota reklamtablat ami hirdette: 19,99$ egy olajcsere  :wacko:
Amugy hidd el, az egvilagon semmi baja nem lesz a kocsinak az elso 3ev/100ekm vagy 5ev/160ekm alatt, ha 10w-40 kerul a kocsiba 5w-30 helyett. Ami meg utana tortenik meg mar senkit nem erdekel.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Szerviz
« Válasz #3914 Dátum: 2010.07.22 14:26:29 »
Nem semmi arak  :eek: Amcsiban lattam Toyota reklamtablat ami hirdette: 19,99$ egy olajcsere  :wacko:
Amugy hidd el, az egvilagon semmi baja nem lesz a kocsinak az elso 3ev/100ekm vagy 5ev/160ekm alatt, ha 10w-40 kerul a kocsiba 5w-30 helyett. Ami meg utana tortenik meg mar senkit nem erdekel.

Nekem az itteni márkaszerviz a D4D-be határozottan 10W40-eset akartak rakni (nem részecskeszűrős a kocsi), de Ti meggyőztetek a 5W30-asról. Egyébként Mobit szoktak rakni bele, bár lehet hogy per pillanat mást.