Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294944 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3225 Dátum: 2010.05.13 10:03:07 »
A hang már egyre durvább volt, elgurultam a Mayerékhoz. Mentek vele egy-egy kört (ketten is), és mindketten egyöntetűen váltócsapágyra gondoltak. Ez nálunk olyan 80 ezer körül van, 40 az alkatrész és 40 a munkadíj. De mivel gond van a 3-as szinkronjával is (néha nagyon nehezen kapcsolható és a szerelő is mondta, hogy érezni, nincs rendben), ennek a szervíze 200 ezer... Szóval 280 ezer pénzembe fog kerülni, de legalább tuti lesz a váltó...

Ajánlattak bontott váltót, olcsóbban, de azt meg nem tudni milyen állapotban, nem akarok zsákbamacskát venni. Ezért húzom a fogamat, de ha rendben lesz utána évekig akkor legyen (a bontottnál nem tudni mennyit megy el).

Most próbálok Mickey-nél egy gyors klubtagságot intézni, mert arra adnak valamennyi kedvezményt.



Egyébként a kocsinak még egy hasonló húzása van, és visszaülök egy öreg suzukiba 300ezerért, amit másik 300ért újjáépítenek nekem bárhol.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Szerviz
« Válasz #3226 Dátum: 2010.05.13 10:04:59 »
Beszélj Mozsó-val, neki lehet van olyan váltója ami jó lenne neked, és lényegesen olcsóbban megúszhatnád.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3227 Dátum: 2010.05.13 10:13:26 »
Beszélj Mozsó-val, neki lehet van olyan váltója ami jó lenne neked, és lényegesen olcsóbban megúszhatnád.

Próbáltak a szervízben is rábeszélni, de én félek a bontott cuccoktól (ki tudja milyen állapotban van). Az autóval hosszútávra tervezek, és szerencsére belefér ez most nekem (bár nem örömmel), szóval szeretném új alkatrészekkel rendberakni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #3228 Dátum: 2010.05.13 10:31:47 »
Hmm és ha nem márkaszervizben csináltatod, mennyi? Tényleg beszélj mozsoval! Lehet, hogy sokkal olcsóbban megúszhatnád, akár új alkatrészekből is.
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3229 Dátum: 2010.05.13 10:32:56 »
Hmm és ha nem márkaszervizben csináltatod, mennyi? Tényleg beszélj mozsoval! Lehet, hogy sokkal olcsóbban megúszhatnád, akár új alkatrészekből is.

Már otthagytam náluk a kocsit... Lehet, hogy meggondolatlan voltam...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #3230 Dátum: 2010.05.13 10:34:01 »
Hát valószínű... előtte azért kérdezhettél volna itt is. :) Sokunknak vannak kedvezményeik különböző autóalkatrészeseknél és vannak itt jó Toyo szerelők is.
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3231 Dátum: 2010.05.13 10:42:28 »
Hát valószínű... előtte azért kérdezhettél volna itt is. :) Sokunknak vannak kedvezményeik különböző autóalkatrészeseknél és vannak itt jó Toyo szerelők is.

Nem a jó szerelőkkel van a gondom, hanem az van, hogy itt utólag számonkérhetem őket, ha valami nem ok, van garancia stb. Anno, amíg Suzukim volt elvittem egy olyan szerelőhöz, akit az egész suzukis közösség ajánlott... No nem is mentem hozzá többet... Szóval ezzel kicsit bizalmatlan vagyok. De mindegy, nem magyarázom a bizonyítványomat, így döntöttem, gyári cuccokkal, gyakorlatilag új váltóm lesz. És szerencsére belefér...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3232 Dátum: 2010.05.13 11:24:38 »
Hát valószínű... előtte azért kérdezhettél volna itt is. :) Sokunknak vannak kedvezményeik különböző autóalkatrészeseknél és vannak itt jó Toyo szerelők is.

Naja, csak nem nagyon fórumoznak. :no:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #3233 Dátum: 2010.05.13 11:28:52 »
Azért így hirtelen Charlie-t és Ricsit ajánlanám és sztem percek alatt lehetett volna elérhetőséget adni hozzájuk.  :)
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #3234 Dátum: 2010.05.13 15:12:08 »
Mondi-nak tök új az autója, abba bele nem raknék bontott cuccot. Szerintem tiszta sor, hogy az ilyen kényes műveletet egy márkaszervizre bízza, új gyári cuccokkal. Elvileg Európában így kellene szervizelni egy autót. A bontott cucc, meg a számla nélküli csihi-puhi, meg úgy keletebbre....ettől függetlenül, megértem hogy sokan nem tudnák ezt kifizetni (lehet én sem), de ha ő kitudja fizetni, akkor ismerjük el neki, hogy több pénzért igaz, de minőségi szolgáltatást kap!

pzs

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3235 Dátum: 2010.05.13 15:16:06 »
Mondi-nak tök új az autója, abba bele nem raknék bontott cuccot. Szerintem tiszta sor, hogy az ilyen kényes műveletet egy márkaszervizre bízza, új gyári cuccokkal. Elvileg Európában így kellene szervizelni egy autót. A bontott cucc, meg a számla nélküli csihi-puhi, meg úgy keletebbre....ettől függetlenül, megértem hogy sokan nem tudnák ezt kifizetni (lehet én sem), de ha ő kitudja fizetni, akkor ismerjük el neki, hogy több pénzért igaz, de minőségi szolgáltatást kap!

Ez igy rendben van, csak ha mar elkolt most ra egy vagyont, akkor egy ujabb gixer eseten ne terjen vissza egy oreg Suzukira, mert akkor kar volt markaszervizben nem bontott alkatreszt belerakni es a magas oradijakat kifizetni...  :whistling:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #3236 Dátum: 2010.05.13 15:18:34 »
Meg én több helyen is lehet, hogy megnézettem volna, hogy biztos az a hibás-e...
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3237 Dátum: 2010.05.13 15:20:25 »
Csak mondja. Gondolod, hogy visszaülne valóban egy Suzukiba?!  [rohog]

Mszervíznek vannak gyári alkatrészei, garanciát vállalnak, továbbá ha bármi technikai melőr van, akkor egy komplett technikai hálózat (beleértve a TMH-t is) áll a rendelkezésükre...
Ha anyagilag belefér, akkor szerintem ez a legjobb megoldás, hiszen gyári alkatrész lesz szakszerűen garanciával beszerelve...

Peti

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3238 Dátum: 2010.05.13 16:22:23 »
Szerintem tiszta sor, hogy az ilyen kényes műveletet egy márkaszervizre bízza, új gyári cuccokkal. Elvileg Európában így kellene szervizelni egy autót. A bontott cucc, meg a számla nélküli csihi-puhi, meg úgy keletebbre....

Azért a kettő közt óriási szakadék van, lehet korrekt munkát -akár- gyári alkatrészekkel csináltatni, s még mindig messze nem mszervizes árakról beszélünk.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #3239 Dátum: 2010.05.13 16:23:32 »
Sztem ne vigyük a lélek legmélyebb bugyraiba szegény mondit a lehetőségekkel, így is lehet elég baja.  :flowers:
Legközelebb okosabb lesz.  :)