Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294594 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3210 Dátum: 2010.05.12 15:52:34 »
Sziasztok!

Én pár hete azt érzem mintha gyengült volna az autó... nem olyan kis "hetyke" mint volt korábban... gyorsításkor is olyan lomhán indul meg... na jó, nem olyan vészes, de én érzem a különbséget... azt szeretném kérdezni hogy mitől lehet ez? Olajcsere+szűrő decemberben volt, téli felkészítés alkalmával... 2-3 havonta hosszabb utakon meghúzatom az autópályán is (150-160) tehát emiatt nem lehet lomhább... akkor miért?
A másik kérdésem hogy induláskor ha épp gyorsan ki kell kanyarodni valahova és nagyobb gázzal indulok akkor a kocsi futóművén keresztül rángatást érzek.. tehát nem motorikus rángatás hanem (talán kuplung?) az első futómű felől érzem ezt... a fura az, hogy nem mindig van... de az is lehet hogy 16 év vezetés után elfelejtettem megfelelően csúsztatni a kuplungot ::)

Most pénteken lesz első-hátsó fékbetét csere és a futóműves megrángatta az elejét és a jobb belső kormányösszekötőt is cseréli (bár ez csak a kotyogás miatt, amit lassabb haladáskor, földúton érzek)...  ettől rángathat vajon az eleje?
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #3211 Dátum: 2010.05.12 15:55:13 »
Milyen Corolla, mikori, milyen motorral, hány km van benne?
Milyen olaj ment bele, mikor cseréltetek utoljára gyertyát pl?  :)
         

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3212 Dátum: 2010.05.12 16:08:50 »
Milyen Corolla, mikori, milyen motorral, hány km van benne?
Milyen olaj ment bele, mikor cseréltetek utoljára gyertyát pl?  :)

Igen, sejtettem hogy kevés infót adok meg..   ::)

2003-as HB Corolla 1.4-es...   106eKM-nél járok, de mivel használtan vettem 3 éve nem tudhatom pontosan hogy ez valós-e... amikor én vettem (57ezer volt az órában) és vittem 60ezres nagyszervízre is... ennek kb. 2,5 éve; azóta gyertyacsere nem volt, olaj természetesen többször is most legutóbb mint írtam decemberben és ha jól emlékszem Mobil 5w40-est tettek bele a Norautónál (akcióban) de majd megnézem pontosan a kocsiban...  már nem gyári hátsó kipufogó dob van fent...  lehet hülyeséget kérdezek, de a hátsó dob is gyengítheti az autót pl. ha kiégett? :szemez:
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Szerviz
« Válasz #3213 Dátum: 2010.05.12 16:14:49 »

Most pénteken lesz első-hátsó fékbetét csere és a futóműves megrángatta az elejét és a jobb belső kormányösszekötőt is cseréli (bár ez csak a kotyogás miatt, amit lassabb haladáskor, földúton érzek)...  ettől rángathat vajon az eleje?

Szia. A kotyogás, zörgés földúton nekem is megvan sajna, érdekes, hogy sem a Toyota super, sem privát szerelő nálam nem talált semmit, pedig néztek mindent. :hmmmm:. De nekem nem rángat, szal nem hiszem hogy ez a probléma oka.
Mennyibe kerül ez a kormányösszekötő?

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3214 Dátum: 2010.05.12 16:27:27 »
Szia. A kotyogás, zörgés földúton nekem is megvan sajna, érdekes, hogy sem a Toyota super, sem privát szerelő nálam nem talált semmit, pedig néztek mindent. :hmmmm:. De nekem nem rángat, szal nem hiszem hogy ez a probléma oka.
Mennyibe kerül ez a kormányösszekötő?

Szia!

9000 ezerért vettem a Bárdiban... valami angol gyártmány new life vagy ilyesmi... ha felmész a www.bardiauto.hu -ra és ott a webshop-ra ott vannak árak...  én a fékbetéteket is ott vettem...  jut eszembe: japanparts betéteket vettem... olvastam korábbi hozzászólásokat ezzel kapcsolatban...  írta valaki (vagy valakik) hogy ezen nincs a hátulján valami rezgéscsillapító...  ezek szerint ha így tetetem be akkor nyüszögni fog? Írta valaki hogy 3M (ha jól emlékszem) öntapis valamit vett rá...  de hol és mennyiért? ::)
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3215 Dátum: 2010.05.12 18:34:06 »
Szintén a Bárdinál vettem hozzá 3M-es tapaszt, szóval egy helyről vettem a betéteket is és a tapaszt is.

A kocsidnak először a légszűrőjét nézném meg. Ezt ellenőrizni otthon is lehet, ingyen van és öltönyben is elvégzhető. ;)
Ha gyengének érzed az autót, akkor ez lenne az első, amit én megnéznék.

A második a gyertya, ez kicsit nagyobb szakértelmet igényel, de nem vészes ez a művelet sem. Ehhez viszont már kellenek célszerszámok is. (Nem tudom, hogy mennyire vagy gyakorlott szerelő, ezért is írom ezt.)


Szerintem a légszűrő tiszta mocsok és nem kap rendesen levegőt a motor, ezért érződik gyengébbnek.

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3216 Dátum: 2010.05.12 19:49:40 »
Szerintem a légszűrő tiszta mocsok és nem kap rendesen levegőt a motor, ezért érződik gyengébbnek.

Neked is köszönöm a választ! A légszűrő tuti retkes, 3 napja már kivettem és megnéztem, ezért már meg is vettem szintén a Bárdinál az újat, bár azt csak sejtettem hogy ez is gyengítheti az autót...

Autószerelést eddig nem nagyon csináltam (izzócseréken kívül) pedig szerintem elég "ügyeskezű" vagyok... de gondolom sosem késő elkezdeni főleg az ilyen egyszerűbb dolgokat megcsinálni magunk mint a gyertyacsere...

Esetleg a "rángatózásra" is lenne tipped? Én félek hogy a kuplunggal lesz valami bibi...  tehát amikor gyorsan kell elindulni és nagyobb gázzal csúsztatom a kuplungot akkor remeg be a kocsi...  amit eddig nem csinált...
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3217 Dátum: 2010.05.12 19:54:12 »
Ha csúsztatáskor rántgat, akkor az a kuplungtárcsa egyenletlenségéből adódik valószínűleg. Ha pár száz km után sem múlik el teljesen, akkor érdemes megnézetni. Lehet, hogy elmúlik a jelenség magától is, kisimul az egyszer túlmelegített tárcsa. Ha egyáltalán ez a baja.

A légszűrő simán meg tudja fogni a motort, ez szinte alap. Ha már megvan, akkor cseréld ki és úgy próbáld ki a kocsit. Ha volt időben gyertya cserélve és az új szűrővel jobban megy, akkor szerintem kár a gyertyákat piszkálni.

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3218 Dátum: 2010.05.12 20:15:01 »
mint írtam decemberben és ha jól emlékszem Mobil 5w40-est tettek bele a Norautónál (akcióban) de majd megnézem pontosan a kocsiban...  már nem gyári hátsó kipufogó dob van fent...  lehet hülyeséget kérdezek, de a hátsó dob is gyengítheti az autót pl. ha kiégett? :szemez:

Igen, gyengítheti, ha vacak.
Nekem van egy eladó Corolla 1.4 VVTI hátsó dobom ha érdekel, használt de kifogástalan állapotban olcsón megszámítom neked. :D :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3219 Dátum: 2010.05.12 21:43:12 »
Szeretnék ötleteket kérni. Az autóm elejéről halk alapzaj jön (nem a motorhang, az ismerem  ::) ), és leginkább olyankor hallani, ha nyomom a gázt, vagy -- könnyebb -- akár terhelés alatt van a motor (gyorsítás, emelkedő). Ha még a suzukim lenne, akkor azt mondanám nem frankó az előgyújtás, de itt ez nem játszik.
Én először arra gondoltam, hogy a nyári gumik hangosabbak, de nem az, mert nem sebességfüggő. Olyan hang, mintha valami rezonálna, vagy mintha forogna (pl ventillátor) valami aminek rossz a csapágya. Nemrégóta van, és különösebben nem zavar, de mindenki mondja aki beül a kocsiba, még a családom is, akik aztán nem szokták az ilyesmit észrevenni. Nemrég cseréltek vízpumpát és szijat. Összefügghet azzal?

Ja igen, álló helyzetben emlékeim szerint nincs,  csak menet közben.
Oké, úgysem értetek ebből semmit, de hátha  :clap:

Ma este már sokkal hangosabb ez a hang... Zavaróbb, mint eddig... Holnap reggel elgurulok vele Mayerékhoz, és reménykedem, hogy semmi komoly. Sőt ma már gázelvételkor is jól hallható volt...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3220 Dátum: 2010.05.12 22:45:25 »
Köszi a tippet! Azért begurulok vele a Mayerhoz (közel van a munkahelyemhez).
De én nem is rángattam meg a kormányt, szóval ha csak a szervízben nem csinálták.... :-) . Jó, hogy mondod, egy alvázmosás nekem is kéne. Vagy elég neki ha gőzborotvával lemostam az alját, ameddig beférek vele?


A Budafoki úton van egy autómosó ott van alvázmosás is de nemcsak gőzborotva hanem előtte oldószeres vizet priccolnak rá és olyan tiszta lesz mint a gyári. A kerekeket, fékeket is átmosták bentről kifelé és rengeteg trutyi kijött azoktól is.

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Szerviz
« Válasz #3221 Dátum: 2010.05.12 22:48:28 »
Boom21 ! Lehet még üzemanyagszűrő, esetleg rossz minőségű üzemanyg.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.12 22:54:40 írta szikla2 »
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3222 Dátum: 2010.05.13 09:15:46 »
Boom21 ! Lehet még üzemanyagszűrő, esetleg rossz minőségű üzemanyg.

Úgy néz ki tényleg a levegőszűrő volt... ma reggel kicseréltem és olyan mint régen... ficánkol ha lépek egy kicsit neki... persze nem úgy mint egy TS  ::)

Ettől függetlenül gondoltam rá hogy egy üzemanyagrendszer tisztítás se ártana.. szerintetek érdemes ezeket az adalékokat kipróbálni? Ha igen akkor melyiket? Van valakinek tapasztalata ezekkel?
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

Boom21

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)
Re: Szerviz
« Válasz #3223 Dátum: 2010.05.13 09:32:58 »
Nekem van egy eladó Corolla 1.4 VVTI hátsó dobom ha érdekel, használt de kifogástalan állapotban olcsón megszámítom neked. :D :D

Jajj köszönöm, de még megvan az én gyári dobom is, úgy néztem egész jó állapotban  ::)

Egyébként én csak azért cseréltettem le a hátsó dobot, mert optikailag szerintem nagyon bénán nézett ki a gyárival... a gyári dob háromnegyede kilógott a lökös alól és nem szép fényes ezüst színű... gondoltam teszek fel a lökösre ilyen alsó szoknyát is, de drágának találtam ill. féltem hogy elfelejtkezem róla és járdára parkolásnál esetleg le is tépem... :eek:
Corolla 1.4 VVTi HB 2003 (E12)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3224 Dátum: 2010.05.13 09:57:20 »
A hang már egyre durvább volt, elgurultam a Mayerékhoz. Mentek vele egy-egy kört (ketten is), és mindketten egyöntetűen váltócsapágyra gondoltak. Ez nálunk olyan 80 ezer körül van, 40 az alkatrész és 40 a munkadíj. De mivel gond van a 3-as szinkronjával is (néha nagyon nehezen kapcsolható és a szerelő is mondta, hogy érezni, nincs rendben), ennek a szervíze 200 ezer... Szóval 280 ezer pénzembe fog kerülni, de legalább tuti lesz a váltó...

Ajánlattak bontott váltót, olcsóbban, de azt meg nem tudni milyen állapotban, nem akarok zsákbamacskát venni. Ezért húzom a fogamat, de ha rendben lesz utána évekig akkor legyen (a bontottnál nem tudni mennyit megy el).

Most próbálok Mickey-nél egy gyors klubtagságot intézni, mert arra adnak valamennyi kedvezményt.

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...