Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294723 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Szerviz
« Válasz #3090 Dátum: 2010.04.17 17:48:24 »
A Casconál neked kell tudni, hogy milyen károkra és milyen önrésszel kötöttél, mi nem tudhatjuk. De hívd fel a Cascos biztosítót és megmondják. :)


Ja, akkor értem. Azt hittem hogy talán van ezekre valami általánosságba pl. ilyen esetben x % önrész ,de hát ugye úgy túl egyszerű lenne az élet :) Majd akkor most keresgélek neten van-e valami vagy anno a szerződéshez adtak-e ilyen "útmutatót"  :D, ha nem lesz semmi akkor hétfőn felhívom őket.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #3091 Dátum: 2010.04.17 18:13:05 »
Még nem hallottam olyat, hogy kavics felverődés javítását fizette volna a biztosító, nem látok rá sok esélyt. Szerintem elhajtanak ilyen problémával, de ne legyen igazam  :flowers:
A legegyszerűbb, hogy elolvasod a casco szerződésedet és megkérdezed a biztosítódat, mert itt hiába mondunk bármit is.
Vagy keresel egy bátor ügyvédet és a hiányzó táblák miatt pereled a kivitelezőt, de félő, hogy megesznek reggelire  :whistling:

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Szerviz
« Válasz #3092 Dátum: 2010.04.17 18:35:19 »
Még nem hallottam olyat, hogy kavics felverődés javítását fizette volna a biztosító, nem látok rá sok esélyt. Szerintem elhajtanak ilyen problémával, de ne legyen igazam  :flowers:
A legegyszerűbb, hogy elolvasod a casco szerződésedet és megkérdezed a biztosítódat, mert itt hiába mondunk bármit is.
Vagy keresel egy bátor ügyvédet és a hiányzó táblák miatt pereled a kivitelezőt, de félő, hogy megesznek reggelire  :whistling:

Én hallotam :devil: egyik ismerős mesélte mikor beszélgettünk aztán mondtam neki hogy hogyan jártam aztán mondta hogy ők kicseréltették és a casco fizette a nagy részét nekik ilyen 10-20%-ot kellett, de azt mondta nem biztos benne mert nem ő intézte de azt mondta hogy a biztosító fizeti a nagyobb részét. Ezért kérdeztem itt rá hátha feltud valaki homályosítani :) de lehet ittis vannak különböző "csomagok" csak nem tudom melyikbe tartozok hogy mit fizet és mennyit. Perelni nem akarok mert úgyse jönnék ki jól belőle... sose az nyer aki jogosan reklamál és igaza van :wacko: :)  olcsóbb megcsináltatni a teljes autó újrafényezést meg a szélvédő cserét mint amibe ez kerülne:D :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.17 18:38:22 írta ToMii »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #3093 Dátum: 2010.04.17 19:21:43 »
...aztán mondta hogy ők kicseréltették és a casco fizette a nagy részét nekik ilyen 10-20%-ot kellett, ...
Nem igazán értem. A szélvédő az rendben, cserélik, de mást mit cseréltek ki az ismerősödnél  :?:
Mennyi idős az autó?

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Szerviz
« Válasz #3094 Dátum: 2010.04.17 20:01:42 »
Nekem a biztosító fizetett mikor a szélvédőt cserélték 1 kavics miatt

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Szerviz
« Válasz #3095 Dátum: 2010.04.17 20:02:16 »
...aztán mondta hogy ők kicseréltették és a casco fizette a nagy részét nekik ilyen 10-20%-ot kellett, ...
Nem igazán értem. A szélvédő az rendben, cserélik, de mást mit cseréltek ki az ismerősödnél  :?:
Mennyi idős az autó?

Hát nem tudom még mit cseréltek nekik. 6 éves az autóm, az övék meg nem volt egy éves sem. Talán féléves, mondjuk az igaz hogy valószínűleg a legfullosabb biztosításuk van...

Frissítés nagycitrooom-nak! :) A jobb első ködlámpát meg a jobb oldali tükörházat ha már lúd legyen kövér alapon mert igazából egy kis 3mm-es fekete pötty volt csak ahol eltalálta a kavics
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.17 20:16:43 írta ToMii »

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Szerviz
« Válasz #3096 Dátum: 2010.04.17 20:05:25 »
Nekem a biztosító fizetett mikor a szélvédőt cserélték 1 kavics miatt

Tudom feljebb volt róla szó hogy mindenkinél más ugye amilyent köt, de megkérdezhetem hogy a teljes összeget fizették vagy csak x %-át. Kell róla nekik képet csinálni és elküldeni vagy csak bejelented megcsináltatod és kifizetik? Szerencsére kezdő vagyok ilyen téren a biztosítókkal eddig a szerződés kötésen kívül nem volt dolgom és remélem egy darabig (a mostanit leszámítva) nem is lesz :)

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #3097 Dátum: 2010.04.18 06:52:23 »
A javítást fizették a Cascom terhére az Allianznál!
5 ezer Ft volt, majd utalják. Bonust nem lépsz hátra emiatt.

Tehát a javítást fizetik.
Konrád

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Szerviz
« Válasz #3098 Dátum: 2010.04.18 10:20:49 »
Bevittem a ko-to autó házba és mindent elintéztek másnap kitakarítva átvettem a gépet :clap: semmit nem fizettem 

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Szerviz
« Válasz #3099 Dátum: 2010.04.18 11:58:16 »
Köszönöm a válaszokat. Akkor holnap felhívom a biztosítót, aztán a héten úgyis kell mennem Kaposvárra akkor bekanyarodok a KOTO-hoz elintézni :)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3100 Dátum: 2010.04.23 23:51:09 »
Ma első fékbetéteket cseréltünk faterral, házilag... ::) Texstar betéteket vettem (vmi TWR feliratút vettünk ki), épp jókor, bár a kopásjelző még nem jelzett. Úgy terveztem, hogy tárcsát is kell szabályozni, de szerencsére nem kellett. 138 ekm van a gépben, és 90-nél kapott új tárcsákat. Volt egy kis válla, de oldalanként csak 0.4 mm, ezért nem bántottuk, egy kicsit az öregem megcsiszolta a betétek peremét, és tökéletes is lett.  :) Továbbra is néma csendben fékezek.  :clap:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3101 Dátum: 2010.04.24 02:37:57 »
Textar, TRW  :flowers:

0,4 mm-es vállat én már leszabályoztattam volna, de ez egyéni vélemény.

Új betétet nem bántanék semmivel sem, kopjon csak be maga...

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Szerviz
« Válasz #3102 Dátum: 2010.04.24 06:24:29 »
Textar, TRW  :flowers:

0,4 mm-es vállat én már leszabályoztattam volna, de ez egyéni vélemény.

Új betétet nem bántanék semmivel sem, kopjon csak be maga...

Régi gyakorlat, hogy a fékbetétek élét érdemens 45fokban letörni, mert bizonyos csikorgó hangok megelőzhetőek.
Ez nem érinti a bekoptatást.
üdv. czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3103 Dátum: 2010.04.24 11:20:20 »
Textar, TRW  :flowers:

0,4 mm-es vállat én már leszabályoztattam volna, de ez egyéni vélemény.

Új betétet nem bántanék semmivel sem, kopjon csak be maga...
Szal ua., köszi, ezt nem tudtam!  ;) Apám 61 éves 10 évig esztergályozást-forgácsolást oktatott, autószerelő, autófényező, karosszériás, saját autójavító műhelyt vezetett hosszú éveken át, tehát rengeteg szakmai tapasztalata van. Ezért hallgattam a véleményére, mert először ő is szabályoztatást javasolt, de amikor levettük a kerekeket, és közelről is megnézte, azt mondta felesleges. Állítólag hűtött tárcsák esetében, csak különösen indokolt esetben kell szabályozni. A "bántás" csak annyi volt, hogy egy erősebb smirglivel meghúzta az új betétek szélét, hogy könnyebben beilleszkedjen a helyére!  :)

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3104 Dátum: 2010.04.24 11:22:37 »
[
Régi gyakorlat, hogy a fékbetétek élét érdemens 45fokban letörni, mert bizonyos csikorgó hangok megelőzhetőek.
Ez nem érinti a bekoptatást.
üdv. czoki
Ezeknek a Textar-oknak, az egyik vége így volt gyárilag! 45 fokban lenyesve... de én is hallottam erről a megoldásról. A betét néma, tehát jól dolgoztunk, ill. érdemes volt a Textar-t választanom.  :yes: