Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294885 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kerge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Szerviz
« Válasz #3015 Dátum: 2010.03.31 16:58:07 »
így van menjél hozzájuk de milyen dolog már h egy 2004es autón szétrohadt a két dob? durva..

ehh...csak városban van használva jóformán, és 8 literrel járok, az meg csak úgy jön össze, ha 2000rpm-nél elváltok (valamit valamiért jah 80e km van benne kb) persze néha beszalad 6000be is, de ritkán, szóval szerintem a benne felgyülemlő pára az ami összeborzolta a lamellákat....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #3016 Dátum: 2010.03.31 18:00:40 »
így van menjél hozzájuk de milyen dolog már h egy 2004es autón szétrohadt a két dob? durva..

ehh...csak városban van használva jóformán, és 8 literrel járok, az meg csak úgy jön össze, ha 2000rpm-nél elváltok (valamit valamiért jah 80e km van benne kb) persze néha beszalad 6000be is, de ritkán, szóval szerintem a benne felgyülemlő pára az ami összeborzolta a lamellákat....
Jól gondolod - ha egy autót folyton csak városban, rövid utakon használnak, akkor annak sosem tud a kipufogódobjaiból kiszáradni a kondenzvíz, és relatíve hamar tönkremegy. De ne aggódj, ez nem attól van, hogy kíméletesen, gazdaságosan vezeted a kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3017 Dátum: 2010.03.31 18:39:23 »
ehh...csak városban van használva jóformán, és 8 literrel járok, az meg csak úgy jön össze, ha 2000rpm-nél elváltok (valamit valamiért jah 80e km van benne kb) persze néha beszalad 6000be is, de ritkán, szóval szerintem a benne felgyülemlő pára az ami összeborzolta a lamellákat....
Milyen motorolajjal jársz (viszkozitás)??  :hmmmm:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Szerviz
« Válasz #3018 Dátum: 2010.03.31 20:35:41 »
És ki állapította meg hogy azokat cserélni kell?
Kicsit lehúzás szagot érzek, de ne legyen igazam.
Én is szinte kizárólag csak városban használom a Yarist, de 99-es, és a kipuf köszöni jól van!
Xanyi

kerge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Szerviz
« Válasz #3019 Dátum: 2010.03.31 21:45:43 »
ehh...csak városban van használva jóformán, és 8 literrel járok, az meg csak úgy jön össze, ha 2000rpm-nél elváltok (valamit valamiért jah 80e km van benne kb) persze néha beszalad 6000be is, de ritkán, szóval szerintem a benne felgyülemlő pára az ami összeborzolta a lamellákat....
Milyen motorolajjal jársz (viszkozitás)??  :hmmmm:

mobil1 5w40 egy cseppet sem eszik belőle, bár ahogy én hajtom...(10e km és csere)

kerge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Szerviz
« Válasz #3020 Dátum: 2010.03.31 21:47:57 »
palaczk az utolsó mondatod nemvágom :hmmmm: :otlet:

kerge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Szerviz
« Válasz #3021 Dátum: 2010.03.31 21:50:51 »
És ki állapította meg hogy azokat cserélni kell?
Kicsit lehúzás szagot érzek, de ne legyen igazam.
Én is szinte kizárólag csak városban használom a Yarist, de 99-es, és a kipuf köszöni jól van!

szerelő + én (ütöttem, és csörgött/zörgött)
nincs lehuzás...
a yaris meg jobb.mint a kori... :tt2: :yes:(azt tolod, de nem eszik többet 8nál, kivétel ha TS)...asszem :devil:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #3022 Dátum: 2010.03.31 21:58:01 »
mobil1 5w40 egy cseppet sem eszik belőle, bár ahogy én hajtom...(10e km és csere)
A gyári előírás: API SJ min. , ACEA A1, 5W30:excl: Térj át, és - 1 L/ 100 km fogyasztáscsökkenésed lesz kb.  :eek: Saját tapasztalat!  :) Nem vicc...  :yes:

kerge

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Szerviz
« Válasz #3023 Dátum: 2010.03.31 22:16:12 »
mobil1 5w40 egy cseppet sem eszik belőle, bár ahogy én hajtom...(10e km és csere)
A gyári előírás: API SJ min. , ACEA A1, 5W30:excl: Térj át, és - 1 L/ 100 km fogyasztáscsökkenésed lesz kb.  :eek: Saját tapasztalat!  :) Nem vicc...  :yes:

na neeeeeeeeeeeeee :cool2:!
a Te egyhatosod kizárolagos városi használat alatt 7 litert eszik?
nekem azt tanitották a suliba (megjegyzem nagykoponyák) ha bevállt egy olaj, akkor azt használni továbbra is, a korit az előző tulaj a fent emlitett olajjal használta,mármint laikusként szervizeltette, azt kapott vagy sem nemtudni, de tény hogy szereti a motor....akkor most a motornak lelke van, or placebó? (nehogy megsértődj :no:).....pusztán az 1,0-ás yaris benyel 7 litert csak városban, igaz játszósan!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #3024 Dátum: 2010.03.31 22:18:31 »
Mindegyik kocsinak és motornak lelke van. Van, amit az egyik motor szeret, van amit a másik.

Az én kocsim a 0W-20-as Eneost szereti, a fateromé meg a Mobil1 ESP-t...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #3025 Dátum: 2010.04.01 15:21:15 »
mobil1 5w40 egy cseppet sem eszik belőle, bár ahogy én hajtom...(10e km és csere)
A gyári előírás: API SJ min. , ACEA A1, 5W30:excl: Térj át, és - 1 L/ 100 km fogyasztáscsökkenésed lesz kb.  :eek: Saját tapasztalat!  :) Nem vicc...  :yes:

na neeeeeeeeeeeeee :cool2:!
a Te egyhatosod kizárolagos városi használat alatt 7 litert eszik?
nekem azt tanitották a suliba (megjegyzem nagykoponyák) ha bevállt egy olaj, akkor azt használni továbbra is, a korit az előző tulaj a fent emlitett olajjal használta,mármint laikusként szervizeltette, azt kapott vagy sem nemtudni, de tény hogy szereti a motor....akkor most a motornak lelke van, or placebó? (nehogy megsértődj :no:).....pusztán az 1,0-ás yaris benyel 7 litert csak városban, igaz játszósan!
Ez megint az a nonszensz szituáció, amikor nem tudjuk, hol/hogyan használja a másik az autót, de összehasonlítjuk a fogyasztást és elkerekedik a szemünk egyliteres különbségen  ;) ... Ennek, városi fogyasztás esetén, semmi de semmi értelme nincs. A 8 liter egy benzines Corollától (legyen az akár 1.4-es) teljesen korrekt érték városban - ennyit lehet róla mondani a körülmények (útszakasz, forgalom stb.) pontos ismerete nélkül, nem többet és nem kevesebbet. 7 literhez, városban, 1.6 benzinessel, már igen kedvező körülmények együttesére van szükség. Nem lehetetlen természetesen, de megfelelő körülmények között jöhet csak össze.

Az 5 W-40 helyett viszont tényleg érdemes lehet 5 W-30-as olajat választanod, tekintettel arra, amit arról írtál hogy hol/hogyan használod a kocsit. Egy megfelelő 5 W-30-as olaj választásával (pl. Liqui Moly TopTec 4300 vagy Mobil-1 ESP Formula) néhány decivel biztosan lejjebb tudod vinni a fogyasztást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #3026 Dátum: 2010.04.01 15:23:19 »
palaczk az utolsó mondatod nemvágom :hmmmm: :otlet:
Arra akartam utalni vele, hogy nem azért mentek tönkre a kipufogódobjaid (ha tényleg tönkrementek), mert 2000-nél felkapcsolsz - hanem mert folyton városban autózol. Ha 2000 helyett 4000-nél kapcsolnál fel, akkor is kb. ugyanannyi kondenzvíz lenne a kipufogódban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re: Szerviz
« Válasz #3027 Dátum: 2010.04.04 17:29:46 »
egy kis összefoglaló: kedden reggel időpontot kértem péntekre, hogy nézzék meg a gyenge klimát a COV-ban Budakeszin.
Szerdára már nem is volt hatása a klimának. Péntek reggel kiderült, hogy eldurrant a nagynyomásu klimacső... azt is kideritették, hogy van raktáron Bécsben, meg hogy az egyik szerelő kolléga hajlandó szabadnapon is betenni, ha megjön szombatra...
Megjött.., betette... igy időben visszaértünk Brüsszelbe és már szavaztunk is :-).
Közben meg a fiaim szerint simábban jár a váltó és stabilabb is a kocsi, el nem tudom képzelni, hogy mit csinálhattak még, de a GPS szerinti 170-nél is jól jött  :yes: csak picit többet fogyaszt 10.8 l/100km 814 km 6,5 óra alatt (még téli gumikkal)
ezúton is hála és köszönet a gyors munkáért!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3028 Dátum: 2010.04.05 20:13:05 »
Holnap bejelentkezem a 120 ezer km-es szervízre a Toyota Mayerhez. A kocsival minden rendben, a váltó néha nehéz, különösen 4-ből 3-ban váltáskor. Ritkán, de olyankor valóban nehéz berakni. Remélem a váltóolajcsere megoldja. De szombaton találkoztam egy unokatesómmal, elég nagyban utazik a használtautóbizniszben és azt mondja, hogy lehet, hogy csak egy takarítás, öblítés kéne neki, mert volt már olyanja, hogy a kapcsolóvilla teli volt szutyokkal és egy öblítés után jó lett. No most a kérdésem az, hogy ez sima olajcserénél megteszik, vagy szóljak, hogy figyeljenek külön oda a váltóra?

Egyébként ez a kapcsolóvillás sztori mennyire lehet valós?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #3029 Dátum: 2010.04.05 20:18:18 »
Még egy kérdés:
A fékbetétnél és tárcsáknál mennyi mm a tűrés? ami alatt cserélik? A múltkor a gumisnál amikor cserélték a kereket, egy hozzáértő haverom azt mondta, hogy a betétekben még van 4-6 mm, azt nem kell cserélni, és szerintem a tárcsán  is elmegy még 1-2 szezont. 120 ezer van a kocsiban, betétek voltak cserélve, a tárcsák még nem (ezt olvastam a kocsi szervíztörténetében).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...