Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294944 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2970 Dátum: 2010.03.25 21:36:34 »
Kiskőrösön tuti nem adnak pogit  ;)  :devil:
Valoban... de a megsporolt penzbol szerviz utan este elviheted a csaladot vacsorazni :flowers:  :devil:.
ha a vacsora árát nem kéne beletankolnom utána, meg pályamatricára költenem  :tt2:

Azt belekalkulaltam.... ;) Sot, ha nagyszervizre mesz, akkor megkockaztatom, hogy meg tele is tankolhatod miutan felertel....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2971 Dátum: 2010.03.25 21:45:37 »
Erről majd pénteken mesélek...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2972 Dátum: 2010.03.25 21:48:38 »
Azt belekalkulaltam.... ;) Sot, ha nagyszervizre mesz, akkor megkockaztatom, hogy meg tele is tankolhatod miutan felertel....
Ez igaz is lehet, amennyiben nem vinném az olajat... de mivel viszem, innen értelmét is veszti a dolog.

pzs

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2973 Dátum: 2010.03.25 22:20:17 »
Azt belekalkulaltam.... ;) Sot, ha nagyszervizre mesz, akkor megkockaztatom, hogy meg tele is tankolhatod miutan felertel....
Ez igaz is lehet, amennyiben nem vinném az olajat... de mivel viszem, innen értelmét is veszti a dolog.

A 60ezres szervizt Kiskoroson vegeztettem. Elotte kertem arajanlatot az egyik fovarosi markaszerviztol ahol elozoleg mar jartam. Azt mondta a munkafelvevo, hogy 100 - 150 ezer Ft attol fuggoen, hogy a fekek milyen allapotban vannak.

Szoval szinten vittem motor illetve valtoolajat (nagyjabol 20 ezerert). Szerencsere csomo mindent nem kellett cserelni, mert elotte nemsokkal vegeztettem el egy kisszervizt miutan megvettem az autot (errol tudott a fent emlitett szerviz is, mert ok vegeztek). Atvizsgalta a szerelo az egesz autot. Kicserelte a motor illetve valtoolajat. Kifujta kicsit kompresszorral a levegoszurot (azt mondta felesleges cserelni, mert szinte uj), megvizsgalta a fek, hutofolyadekot. Olajszurot illetve gyertyakat cserelt. Vegig ott voltam a szerelo mellett valamivel tobb mint egy oran keresztul. A fekekre azt mondta, hogy ezekben meg van anyag es valszeg meg vagy 60 ezer km-ert birni fogjak.
Utana meg beszelgettem kb. negyed orat a munkafelvevovel es vegul felszamoltak osszesen 1 ora munkadijat. A vegosszeg ugyanannyi volt amennyiert a vitt anyagot vettem. 20 ezer. Az ugye 40.

Ha joindulattal szamolunk akkor a fentebb emlitett helyen elkertek volna ugyanezert legalabb 80 ezret (ha nem viszek olajat), legyen 60 + olaj. Ez akarhogy is szamolom pont a duplaja.
Nem szamoltam soha a fogyasztast, de ugy gondolom matricaval egy 10esbol meguszom es akkor elegge felulrol becsultem. Ha reggel nyitasra megyek, akkor kicsit kesve, de meg dolgozni is beerek....

A fent emlitett markaszerviz allitolag az egyik legdragabb viszont megbizhato. A kiskorosiek is legalabb ennyi szakertelemmel rendelkeznek. Szamomra akkor is megerte, ha csak egy 20as marad meg a zsebemben, marpedig ennyi biztosan megmarad barmelyik fovarosi markaszervizbe is viszem... ;)
Semmi hasznom nem szarmazik abbol, hogy reklamozom oket, csupan azert irtam ezt le, mert ilyen es hasonlo dolgokon eleg sokat lehet sporolni. Kicsit off volt, mert ez nem Corolla, hanem Yaris viszont viszonyitasnak ugy gondolom megteszi...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #2974 Dátum: 2010.03.25 22:22:10 »
Mondjuk azért az a meló, amit a kiskőrösiek elvégeztek 20ezerért, egészen biztosan nem került volna Pesten se 100ezerbe...
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2975 Dátum: 2010.03.26 10:26:35 »
...Azt mondta a munkafelvevo, hogy 100 - 150 ezer Ft attol fuggoen, hogy a fekek milyen allapotban vannak....

 :eek:

Nekem a 60 ezres szerviz 72eFt volt egy garnitúra első fékbetéttel kiegészítve, a 120 ezres 52e-be került. Super ill. gyöngyösi szerviz voltak az elkövetők. Egyik helyre sem vittem semmi anyagot.

pzs

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2976 Dátum: 2010.03.26 10:29:59 »
Mondjuk azért az a meló, amit a kiskőrösiek elvégeztek 20ezerért, egészen biztosan nem került volna Pesten se 100ezerbe...

Nem, ezert irtam optimistan 60-at...  :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2977 Dátum: 2010.03.26 11:22:18 »
A 60ezres szervizt Kiskoroson vegeztettem.

Szóval 20.000.-Ft munkadíjért és 10.000.-Ft útiköltségért ezeket csinálták neked:
olajcsere munkadíj
váltóolaj csere munkadíj
olajszürő anyagár + munkadíj
gyertya anyagár + munkadíj

Ez került útiköltséggel együtt 30.000.-Ft-odba.+4óra utazásba.

Szerintem a felsoroltak a Reálszisztémában is megállnak 30.000.-Ft-ból.... végig a reálnál szervizeltetek, ismerem az árakat. Otthon megnézem a szervizszámláimat, és megnézem pontosan mennyiből állna meg kb.

pzs

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2978 Dátum: 2010.03.26 11:49:13 »
A 60ezres szervizt Kiskoroson vegeztettem.

Szóval 20.000.-Ft munkadíjért és 10.000.-Ft útiköltségért ezeket csinálták neked:
olajcsere munkadíj
váltóolaj csere munkadíj
olajszürő anyagár + munkadíj
gyertya anyagár + munkadíj

Ez került útiköltséggel együtt 30.000.-Ft-odba.+4óra utazásba.

Szerintem a felsoroltak a Reálszisztémában is megállnak 30.000.-Ft-ból.... végig a reálnál szervizeltetek, ismerem az árakat. Otthon megnézem a szervizszámláimat, és megnézem pontosan mennyiből állna meg kb.

Plussz egy teljes atvizsgalas, ami mashol onmagaban kozel 10ezer (legalabbis amikor kulon vittem allapotfelmeresre, akkor ennyit kertek es fekfolyadek, hutofolyadek bemeresevel es hasonlo dolgokkal nem foglalkoztak).

Termeszetesen mindenki oda viszi sajat autojat ahova akarja. Majd nyari tali alkalmaval, ha gondolod szivesen elmeselem kalvariamat 2 markaszervizzel is. Egyreszt kicsit hosszu lenne ide leirni, masreszt, nem szeretnek markaszervizeket megnevezni, mert lehet, hogy csak en jartam szerencsetlenul naluk.  Azota csak ugy szervizeltetem/szereltetem az autot, hogy szemelyesen jelen vagyok. Erre meg csomo helyen nincs lehetoseg. Ahol elozoleg voltam itt Pesten ugy nezett ki, hogy reggel vittem, delben hivtak, hogy mehetek utana es csak a szamlan lattam tetelesen, hogy mit csereltek. Szamomra ez igy nem kielegito, foleg ugy, hogy bizalmatlanna tettek...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2979 Dátum: 2010.03.26 13:22:56 »
Periódus szervizen, meg egyébként is átnézik a kocsit.....ez az ő érdekük is, hisz ha van hiba, van szervizbevétel.
Elhiszem hogy jó a kiskőrösi szerviz, különben nem járnának le sokan. Csak azzal nem értek egyet, hogy különböző túlzásokkal ez fel van nagyítva, és hogy mennyivel sokkal jobban megéri lejárni oda. Én nem járok le oda, ezért már már kvázi 'h_ülyének' állítódóm be.... :surrender:

pzs

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2980 Dátum: 2010.03.26 14:08:41 »
Periódus szervizen, meg egyébként is átnézik a kocsit.....ez az ő érdekük is, hisz ha van hiba, van szervizbevétel.
Elhiszem hogy jó a kiskőrösi szerviz, különben nem járnának le sokan. Csak azzal nem értek egyet, hogy különböző túlzásokkal ez fel van nagyítva, és hogy mennyivel sokkal jobban megéri lejárni oda. Én nem járok le oda, ezért már már kvázi 'h_ülyének' állítódóm be.... :surrender:


Senki nem allitott be "h_ulyenek", csupan a pogacsara irtad korabban, hogy ilyen Kiskoroson nincs es erre reagaltam. Van akinek megeri lemenni, van aki a plussz idot amit raaldozna a kiskorosi utra eltolti maskepp hasznosan. Konkretan a Realszisztemaban nem voltam, igy nem tudom mennyire olcsok es megbizhatok. Ha oda vittem volna elso alkalommal, akkor lehet, hogy most is oda jarnek maximalis megelegedettseggel es hallani sem akarnek a kiskorosi kiterorol...  :hug:

Szamomra viszont elfogadhatatlan, hogy egy dragabb fovarosi szerviz oradija szinte 2x annyi mint egy videkie. Emelle meg az is ratesz egy lapattal, hogy teljesen irrealis idot szamolnak fel egyes tevekenysegekre. Beszelgettunk errol Misivel egyszer es mondta, hogy ezek fentrol vannak megszabva, mert ennyire becsulik meg az egyes tevekenysegeket. Hiaba vegzi el az adott szerelo fele annyi ido alatt, ebbol az ugyfel semmit sem lat. A kiskorosiek ezek szerint nem mindennel szamolnak el a TMH fele? Pedig tetelesen szerepel minden a munkalapon, szamlan... Lehet, hogy azert par perccel el lehet terni a megszabott idoktol plusszba vagy minuszba? Valoszinusitem igen. Lehet, hogy minden ott dolgozo szerelo, munkafelvevo maximalis korrektseggel es szorgalommal all hozza a dolgokhoz? Annyit szamlaz ki amennyit valojaban eltolt egy adott tevekenyseggel, ezaltal szimpatikus az ugyfeleknek, igy valsag idejen is 2x annyi ugyfelet szolgal ki mint az atlag (mert az ott lakok mellett sokan latogatjak oket Szegedrol illetve Bp.-rol es meg ki tudja honnan....), ezzel nem okozva kevesebb bevetelt az anyacegnek ezaltal WIN-WIN helyzet alakul ki? Persze ez csak egy tipp...

Csak peldakepp, itt Pesten egy ablakmoso folyadek tartaly cserejet masfel oranak szamoltak fel. Nem vagyok egy szakkepzett szerelo, de ugy gondolom megfelelo szerszamokkal max. 1 ora alatt meg en is kicserelem akkor is ha lokharitot el kell tavolitani hozza... ;) Ha ezt tudtam volna elore akkor valszeg nekiallok en valamelyik hetvegen es megsporolok magamnak kb. 20ezer Ft-ot...  :nono:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2981 Dátum: 2010.03.26 15:36:39 »
jó jó, megértelek, és jó, ha az ember talál egy szervizt, akikhez bizalommal mer menni. Nyilván, ha nekem komolyabb gondom lesz a Reállal, én is keresek mást... egyébként legnagyobb gondom a reállal, hogy 15percig szobroztam a BKV megállóban, míg jött a busz  :D

UI:
természetesen tudnék róluk rosszakat is írni, de egy idő után mindenkiben lehet hibákat találni....

pzs

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2982 Dátum: 2010.03.26 15:37:53 »
Ennyi a lenyeg. Mindenki megtalalja a szamara megfelelot es ha azzal meg van elegedve, akkor felesleges valtani... :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2983 Dátum: 2010.03.28 01:07:25 »
Csak peldakepp, itt Pesten egy ablakmoso folyadek tartaly cserejet masfel oranak szamoltak fel.
Ha jól tudom, lent van a tartály, az első lökhárító mögött. Amennyiben a cseréjéhez le-föl kell szerelni a lökhárítót is, akkor teljesen reálisnak látom a másfél órás munkaidőt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2984 Dátum: 2010.03.28 10:12:06 »
Csak peldakepp, itt Pesten egy ablakmoso folyadek tartaly cserejet masfel oranak szamoltak fel.
Ha jól tudom, lent van a tartály, az első lökhárító mögött. Amennyiben a cseréjéhez le-föl kell szerelni a lökhárítót is, akkor teljesen reálisnak látom a másfél órás munkaidőt.

Kerékjárati dobbetétet elég hozzá megbontani és máris ki lehet cserélni.