Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294826 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2790 Dátum: 2010.02.18 23:05:06 »
De olyan ritkán kell cserélni, hogy szvsz az a néhány ezres különbözet nem éri meg a kockázatot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2791 Dátum: 2010.02.19 08:35:57 »
Ahogy írod: a Nipparts = középkategória. Ha valaki rámbízza, hogy a legjobbat válasszam neki, akkor az nem Nipparts lesz.
Mondjuk ha csak egy első fékbetétet kell cserélni, akkor tényleg az ember megveszi az ATE-t, ha megteheti. Én is így indultam neki, viszont nekem egy komplett szettet kellett egyszerre cserélni (első-hátsó tárcsa és betét),ilyenkor meg jobban kijön az árkülönbözet. Nekem a jakoparts szett kedvezménnyel olyan 60körül jött ki, az ATE meg 110körülire jött volna ki.

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2792 Dátum: 2010.02.22 21:15:00 »
Ma megcsináltam a Corollámon a 3. éves szervízt.  Mobil ESP 5w-30 olajat kapott végülis, finom neki, csendesebben jár vele mint a Castrollal.
Összes szűrő csere, egyedül a pollen lett Tecneco, a többi gyári. A fékolajból minden keréknél lepumpáltam egy kicsit hagy tisztuljon a munkahengereknél az olaj, igaz csak 3 éves és 21.000km van benne de ha már  nekiálltam , meg a légtelenítőcsavaroknak is jó ha pár évente meg vannak "járatva".
Most emelőn csináltam, ott egyszerűbb hozzáférni és normálisan át lehet nézni alulról is.
http://imagerz.com/QFdCVV9QAQQ

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #2793 Dátum: 2010.02.22 21:17:40 »
Klasz a garázsod Tzoli, már ha ez az!
A borospince után egy ilyen csápos emelő lenne a legfontosabb a leendő házamban:-)
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.22 21:21:24 írta Konrad »
Konrád

Imee1.6vvt-i

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Re: Szerviz
« Válasz #2794 Dátum: 2010.02.23 20:25:12 »
Sziasztok!
Ki tudja konkrétan, hogy a 3zz-fe motornak mi a szervízigénye vezérlés terén!
Úgy tudom láncos hajtás, de nem tudom mennyi kilóméter után kell vele foglalkozni!
Motorolajat 8 ezrenként cserélek Castrol magnatech 5w-40 (átlagos üzemeltetés)
Előre is köszi az infót!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Szerviz
« Válasz #2795 Dátum: 2010.02.23 23:10:00 »
Láncos, nem kell cserélni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2796 Dátum: 2010.02.24 13:28:31 »
Sziasztok!
Ki tudja konkrétan, hogy a 3zz-fe motornak mi a szervízigénye vezérlés terén!
Úgy tudom láncos hajtás, de nem tudom mennyi kilóméter után kell vele foglalkozni!
Motorolajat 8 ezrenként cserélek Castrol magnatech 5w-40 (átlagos üzemeltetés)
Előre is köszi az infót!
Motorolajat ráérsz 15 ezrenként cserélni; vagy évente (amelyik előbb bekövetkezik). A Castrol Magnatec (miért írja mindenki ch-val?!) nem egy hú de szuper olaj, és elég sok hamisítvány fordul elő belőle; a gyár egyébként is 5 W-30-as viszkozitást ajánl elsősorban, szóval én inkább javasolnám pl. a Mobil-1 ESP Formula 5 W-30-as olajat az autódba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Szerviz
« Válasz #2797 Dátum: 2010.02.24 18:53:17 »
sziasztok
voltam aurissal 15e szervízen, de miadtán a pollen és levegőszűrőre 10-10e ftot mondtak szereléssel együtt úgy gondoltam megpróbálkozom itthon a művelettel. gépkönyvben szerencsére levan írva a pollenszűrő csere, az sikerült is.
viszont a levegőszűrőt nem tudom kicserélni, mivel semmi intsrukcióm nincs hozzá. Sejtéseim szerint jobb oldalt a biztosíték tábla mellett található, de csavar, patent minden tartja, kicsit félek megbontani. pls valaki adjon instrukciót miképp kell cserélni.

motor 1.4 VVTI

Előre is köszönöm !

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Szerviz
« Válasz #2798 Dátum: 2010.02.24 19:23:03 »
sziasztok
voltam aurissal 15e szervízen, de miadtán a pollen és levegőszűrőre 10-10e ftot mondtak szereléssel együtt úgy gondoltam megpróbálkozom itthon a művelettel. gépkönyvben szerencsére levan írva a pollenszűrő csere, az sikerült is.
viszont a levegőszűrőt nem tudom kicserélni, mivel semmi intsrukcióm nincs hozzá. Sejtéseim szerint jobb oldalt a biztosíték tábla mellett található, de csavar, patent minden tartja, kicsit félek megbontani. pls valaki adjon instrukciót miképp kell cserélni.

motor 1.4 VVTI

Előre is köszönöm !

Ha a pollenszűrőt kicserélted, figyelj azért a jelölésre ami a levegőáramlás irányát mutatja, úgy rakd be a helyére. Amúgy abból a gyári elég drága, nekem is valami 7000Ft-mondtak :D úgyhogy inkább vettem aktívszenes utángyártottat. De amúgy meg szerintem ez tök ugyan az a szűrő ami a régebbi Corollákban is van és jóval olcsóbb :D
 Na a levegőszűrő meg.....valaki írta hogy érdemes e "sport levegőszűrőt" venni amit lehet tisztítani meg kenegetni. Olvastam régebben egy cikket egy újságban :sorcerer: amiben összehasonlították a gyári a sport és a direkt szűrők hatásfokát, tulajdonságaikat. A gyári normál szűrő nyert, szerintem nem érdemes ilyen "sport" butaságokkal játszani, nem éri meg annyira.
 Én levegőszűrőböl is utángyártottat vettem :D (pénzes gyerek vagyok) igaz alig van valami különbség, a gyári lehet kicsit jobb mert nincs benne keresztben egy műanyag merevítő borda mint az enyémben most így lehet az több levegőt képes átengedni. Majd most már én is gyárit veszek majd szerintem, de majd áprilisban.
 A csere nem olyan nehéz. Jól mondod bilesaron kolega, hogy a biztosíték tábla mellett van a levegőszűrő ház. Annyi hogy csatok fogják körbe, azokat kell felpattintani és kicsit félre kell emelni a tetejét (bár ez a szívócső miatt kicsit nehezen hozzáférős, de nem nagy ügy) és már jöhet is ki a régi szűrő....az egyik sarok asszem le van törve, hogy csak egyféleképpen tudd betenni. Ezt meg kell nézni, hogy rendesen a helyén legyen az új szűrő. Ezután tető vissza, csatok visszapattint és körbe ellenőrizd le nincs e valami hézag, rendesen le van e szorítva a tető. Nem fontos, de lehet kicsit rongyal letörölgetni a port a ház belsejében, de csak óvatosan...arra vigyázz hogy a szívócsőbe ne jusson semmi!!!!!

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Szerviz
« Válasz #2799 Dátum: 2010.02.24 19:33:39 »
én pollenből csak simát kaptam, itt a fórumon nem nagyon tudtak tanácsot adni aktívszenest hol kapok. Te hol vetted az aktívszenest? az előző corrolla szűrővel kompatibilis?!
A gyári pollen 8600 plusz 1400ért rakták volna be, levegőszűrő hasonlü áron. A két utángyártottat 4000 Ftért vettem meg. Ez azért nem mindegy... és ha van pénzed, akkor se biztos, hogy a gyári jobb, sőt.

sportlégszűrőt más is azt mondta nem éri meg a 16e ft-ot, ugyanis annyiért találtam aurisba. ezt el is vetettem.

Én a tartály körül egy ezüst patentot találtam, amit ha lepttintok, ettől független a szívócsőnél még az egész dobozt egy csavar is tartja! És az ezüst patent lekattyintása után se akart moccanni az a fedél, úgyhogy úgy gondoltam inkább írok ide. Bár lehet, csak féltem felfelé megrántani, nehogy kárt tegyek. Annyi hülye vezeték futkározik ott.. na majd hétvégén napközben megpróbálom megszervízelni :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.24 20:36:11 írta kleingy »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2800 Dátum: 2010.02.24 19:58:11 »
Én itt fogok pollenszűrőt venni: www.filtercenter.hu .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: Szerviz
« Válasz #2801 Dátum: 2010.02.24 20:06:04 »

én pollenből csak simát kaptam, itt a fórumon nem nagyon tudtak tanácsot adni aktívszenest hol kapok. Te hol vetted az aktívszenest? az előző corrolla szűrővel kompatibilis?!
A gyári pollen 8600 plusz 1400ért rakták volna be, levegőszűrő hasonlü áron. A két utángyártottat 4000 Ftért vettem meg. Ez azért nem mindegy... és ha van pénzed, akkor se biztos, hogy a gyári jobb, sőt.
sportlégszűrőt más is azt mondta nem éri meg a 16e ft-ot, ugyanis annyiért találtam aurisba. ezt el is vetettem.
Én a tartály körül egy ezüst patentot találtam, amit ha lepttintok, ettől független a szívócsőnél még az egész dobozt egy csavar is tartja! És az ezüst patent lekattyintása után se akart moccanni az a fedél, úgyhogy úgy gondoltam inkább írok ide. Bár lehet, csak féltem felfelé megrántani, nehogy kárt tegyek. Annyi hülye vezeték futkározik ott.. na majd hétvégén napközben megpróbálom megszervízelni :)

Van egy idősebb autószerelő kollégám, ő maszekban japán autókat javít, van műhelye meg minden. Tőle szoktam szerválni az alkatrészeket ha kell valami, ő szerezte nekem a cuccokat, kedvezménnyel persze :D Az a baj nem olvastam amit írtál, valami mondjuk rémlik, de nem tudtam hogy aktív szenes pollenszűrőt alig lehet kapni. A légszűrőházon a füleket körbe pattintsd le, nem csak egy van van vagy min. 4 asszem. Ne ráncigáld azt a tetőt, nehogy eltörjön :hug: ha lesz időd, kitapasztalod és nyugodtan leszeded, rá fogsz jönni hogy kell.

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Szerviz
« Válasz #2802 Dátum: 2010.02.25 08:12:20 »
2004 Corolla "fűtés kapcsolóinak" megvilágitásának cseréjéről van valami doksi, vagy leirás?
Gondolom a középkonzolt kell megbontani, csak hogyan?
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2803 Dátum: 2010.02.25 08:55:34 »
Ez nem segít? Párszor már linkelte Satriani...

         

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Szerviz
« Válasz #2804 Dátum: 2010.02.25 09:42:27 »
Ez nem segít? Párszor már linkelte Satriani...

Jah itt nem látszik a video mert le van tiltva, majd otthon megnézem. köszi!
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない