Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294663 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2535 Dátum: 2010.01.16 20:18:56 »
M+F Kiskőrös pl.
Esetleg van valakinek ilyen irányú tapasztalata, hogy az m+f-nél a cserélt műanyag belső elemeket a már meglévő, a tulajdonos által egyéni módon kezelgetett, és már valamennyit fakult elemek színéhez igazítják pl. a tulajdonos által korábban használt szerrel???

Normális szerviz ill normális autóápoló szaki eleve nem fúj rá xilikont.
Van olyan belső autóápolási cucc, ami a műszerfal tisztítására való. Nem a teszkós turtle az , az is biztos.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2536 Dátum: 2010.01.16 20:22:54 »
Normális szerviz ill normális autóápoló szaki eleve nem fúj rá xilikont.
Van olyan belső autóápolási cucc, ami a műszerfal tisztítására való. Nem a teszkós turtle az , az is biztos.
Már kicsit túl van beszélve, de én ha kicseréltetem a műszerfal részt a márkaszervizbe, annyit várok el, hogy a típusnak megfelelő jelenleg aktuálisan rendelhető anyagot rendeljék és szereljék bele. Én pl. azon akadnék ki, ha elkezdenék nekem lekenegetni ezzel azzal.

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2537 Dátum: 2010.01.16 20:28:00 »
Ha új egységet tettek bele akkor azt nem kell semmivel lekenni. :flowers:
Szerintem.


Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #2538 Dátum: 2010.01.16 20:54:07 »
Tutinet te ültél a kocsimban, talán emlékszel még miyen volt a leápolt műszerfal!
A szín különbség úgy tűnik ebből adódott! Szerintem meg átkenhették volna Würth ápolóval stb., de én megcsináltam :hug:
Én mindig használok Turtle cocpit spayt, mert tök szép fényes lesz és jó a vanilia illat is:)
Nap meg nem szívta ki, mert garázsban áll és UV védett a fólia is rajta!

Konrád

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Szerviz
« Válasz #2539 Dátum: 2010.01.16 21:34:32 »
M+F Kiskőrös pl.
Esetleg van valakinek ilyen irányú tapasztalata, hogy az m+f-nél a cserélt műanyag belső elemeket a már meglévő, a tulajdonos által egyéni módon kezelgetett, és már valamennyit fakult elemek színéhez igazítják pl. a tulajdonos által korábban használt szerrel???
Nekem a hátsó ajtókárpit tetejét cserélték, mert felpúposodott. Nem kezelték "used look"-ra. Nem is bántam. Ha meg valaki "csilli-villi look"ra kezelné a kocsim belsejét, letörném a kezét... :ph34r:
Gabe 254.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Szerviz
« Válasz #2540 Dátum: 2010.01.16 22:30:15 »
Én az a típusú ember vagyok, hogy a csavarhúzoim szépen sorrendben a falon, minden a helyén, megigazítva :D
Külön idegesít, ha a terítő nem egyenesen fut a dohányzóasztal élével, a DVDim berendezve, besorszámozva, a könyveim tematika szerint :D
A kocsimat meg 5 óra legalább amire kitakarítom, szeretem az alapos munkát!
Nagyon szeretem a rendet, biztos ezért idegesített ez a dolog! :)
Konrád

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2541 Dátum: 2010.01.16 22:49:33 »
Hát én erre nem lennék büszke, nemhogy egy fórumon hangot is adjak neki... :ph34r: Ennyi kell egy normális takarításhoz.
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2542 Dátum: 2010.01.19 09:34:31 »
Nekem a következő szervíz alkalmával (125 ezernél, ami normál esetben 120 ezer lenne, csak az előző tulaj mindig kitolta 1-2 ezer km-el én én 110 ezernél vettem, akkor vittem szervízbe), valószínűleg esedékes lesz a féktárcsák és a betétek cseréje, mind a 4 kerékre (amikor megvettem, mondta a szerelő, hogy erre majd számítsak). Érdeklődöm, hogy kb milyen kiadásra lehet majd számítani? Nem akarok spórolni, féken különösen nem, szóval inkább legyen a jobb, a minőségi cucc.
Márkaszervízbe viszem, a Reálszisztémához -- én ott eddig mindig nagyon példás hozzáállást tapasztaltam, olyan március környékén.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #2543 Dátum: 2010.01.19 10:06:51 »
A hátsó fékék közel sem olyan mértékbe kopnak, mint az elsők, tapasztalatom szerint.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2544 Dátum: 2010.01.19 10:37:57 »
Nagycitrooomnak igaza van, mint mindig.  :yes:
mondi: miért nem hívod fel őket és még pár márkaszervizt (többek között a kecskeméti és kiskőrösi, veszprémit) is ajánlatkérés miatt?  ;) :flowers:
Márkaszervizben is lehet kapni többféle árú és márkájú cuccot.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2545 Dátum: 2010.01.19 10:57:51 »
Mondi! Én kértem múlt évben (2009 április) a váci Toyota szerviztől ajánlatot, 120 000Ft.

Tisztelt ............úr!
 
Köszönjük érdeklődését. Az Ön gépkocsijához a következőképpen alakulnak az alkatrész ill. a munkadíj tételek.
Alkatrész árak:
                        e. féktárcsa                                             2 db                           18,670.- Ft / db                
                        e. fékbetét garnitúra                                  1 db                          15,350.- Ft
                        h.féktárcsa                                              2 db                           16,920.- Ft/ db
                        h. fékbetét                                               1 db                           12,650.- Ft
 
                                                                                       Összesen:                99,180.- Ft
Munkadíjak:
 
E.féktárcsák és betétek csere (mindkét oldal)                                                       8,640.- Ft
H. féktárcsák és betétek csere (mindkét oldal)                                                    10,080.- Ft
Fékhatásmérés műszerrel. (hatósági előírás)                                                        2,880.- Ft
 
                                                                                         Összesen:               21,600.- Ft
 
Szeretnénk tájékoztatni, hogy amennyiben a féktárcsák méretei azt lehetővé teszik, márkaszervizünkben lehetőség van a féktárcsák gépkocsin történő felszabályzására, így a féktárcsák cseréje nem szükséges.
A féktárcsa szabályzás munkadíja: 14,400 Ft, amely 2 db fékrátcsa szabályzását foglalja magában.
Az elvégzett munkákra, illetve a beszerelt alkatrészekre a hatályos jogszabályok szerint 12 hónap garanciát vállalunk.
A fenti árak tartalmazzák az Áfá-t!

Köszönjük megtisztelő érdeklődését,  



Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2546 Dátum: 2010.01.19 11:00:53 »
Az enyém facelift előtti japán gyártás, esetleg lehet eltérés anyagárakban, ha így van, valószínű az angolé/faceliftesé olcsóbb is lehet. Ezt onnan gondolom, hogy az Unix/Bárdi stb adatbázisában mindig az én alvázszámomé volt a legdrágább alkatrész :surrender:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2547 Dátum: 2010.01.19 11:33:33 »
Uhh, kemény árak.  :eek:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2548 Dátum: 2010.01.19 11:47:40 »
Az enyém facelift előtti japán gyártás, esetleg lehet eltérés anyagárakban, ha így van, valószínű az angolé/faceliftesé olcsóbb is lehet. Ezt onnan gondolom, hogy az Unix/Bárdi stb adatbázisában mindig az én alvázszámomé volt a legdrágább alkatrész :surrender:


Köszi! Nagyjából én is erre számítottam, hogy 100 ezer körül lesz. Azért reménykedem, hogy megúszom olcsóbban.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2549 Dátum: 2010.01.19 11:48:31 »
Ha mindenáron márkaszervizbe akarod hordani, kérj árajánlatot több helyről.  :)