Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294845 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2385 Dátum: 2010.01.01 10:22:22 »
Azokban a corollákban amelyeken meg van jelölve a nívópálca teteje az új fűzött blokk már az autó használata után lett belerakva,vagy vannak olyan modellek is amelyek már gyárilag így jöttek ki? Gondolom ha már használatbavétel után tették bele akkor azt a szervizkönyvben is feltüntetik.
Nem feltétlenül. A jóbarátném Corijának könyvébe is csak a kifejezett kérésemre írták be a garanciális MMT-váltó javítást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2386 Dátum: 2010.01.01 20:20:36 »
Semmi változtatás nincs rajta, az olajfogyis cserés fűzött blokkokhoz tartozó másik nívópálca, a blokk és minden más ugyanaz, mint a többi!


Ha ebben biztosak vagytok, akkor lehet, hogy marad. Viszont legalább nem fogyasztja az olajat még nagyobb olajnyomás esetén sem, ez mondjuk pozitív :-) .
Holnap reggel elgurulok apukám szerelőhaverjához (én eddig nem szereltettem nála), és szerintem leszívja nekem 3 perc alatt. Ha meg nem dolgozik, akkor marad.


Nem sikerült megoldani a leengedést, mert az ismerős nem dolgozott, bementem egy speedy gyorsszervízbe, ott meg azt mondták, csak az egészet tudják leengedni. Szóval úgy döntöttem marad így. Már több, mint 6000 km-t nyomtam így vele, szóval ha gond van, akkor már úgyis mindegy. Ezesetben viszont komoly elbeszélgetést fogok tartani a szerelővel, aki csinálta (más dolgok miatt, nem nem is megyek többet hozzá). Viszont optimista vagyok, nem lesz gond. Elhiszem, amit a nívópálcáról mondtatok :-) .

Köszönöm! És BUÉK mindenkinek!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Szerviz
« Válasz #2387 Dátum: 2010.01.02 20:28:25 »
Sziasztok,

ha jól sejtem biztos volt már ez téma itt a fórumon, de árak aktualitása miatt újból megkérdem.
Auris 1.4 első szervíz 12e km.
Kb mekkora költségre számíthatok, melyik pesti szervízbe mehetek ahol végignézhetem a folyamatot (bizalmam nulla  :-) ) illetve esetleg vitt anyaggal is dolgoznak.
A szűrőket, olajat hol tudom beszerezni, esetleg ha valaki tudna abban segíteni, hogy pontosan miket is kell vennem ehhez a típushoz.
Nagyon megköszönném a segítséget , mivel egy kicsit most pénz szűkébe vagyok :(


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #2388 Dátum: 2010.01.02 20:33:20 »
Olajat a autoteka-nal vennem es ezt.
Ennel olcsobban aligha fogsz talalni. Olajszuro a markaszervizben sem veszes.
Pesten a Supernek jo hire van. Van kulon topikja, tedd fel ott nekik a kerdeseid.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2389 Dátum: 2010.01.02 20:37:40 »
Egyébként sokan Kiskőrösre vagy Kecskemétre hordják le a kocsijukat, mert még a plusz benzinköltséggel együtt is jobban járnak (anyagilag és emberileg). Érdemes ezeket a szervizeket felhívni és árajánlatot kérni! Lehetnek nagy árkülönbségek is.  :)

Mindenképp kérdezd meg, hogy a vitt olajat beleteszik-e a kocsiba és nem okoz-e gondot (gari ugrását, stb) és hogy a kocsi mellett lehetsz-e (ezt se túl sok helyen engedik). Hogy milyen olaj való a kocsidba, azt az Általános/olajok topicban megtudhatod.  :)

(szerk: most látom, labiscsakl már adott egy tippet olajügyben)
         

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Szerviz
« Válasz #2390 Dátum: 2010.01.02 20:50:48 »
Egyébként sokan Kiskőrösre vagy Kecskemétre hordják le a kocsijukat, mert még a plusz benzinköltséggel együtt is jobban járnak (anyagilag és emberileg). Érdemes ezeket a szervizeket felhívni és árajánlatot kérni! Lehetnek nagy árkülönbségek is.  :)

Mindenképp kérdezd meg, hogy a vitt olajat beleteszik-e a kocsiba és nem okoz-e gondot (gari ugrását, stb) és hogy a kocsi mellett lehetsz-e (ezt se túl sok helyen engedik). Hogy milyen olaj való a kocsidba, azt az Általános/olajok topicban megtudhatod.  :)

(szerk: most látom, labiscsakl már adott egy tippet olajügyben)

Köszönöm a segítséget:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2391 Dátum: 2010.01.03 22:52:44 »
Mindenképp kérdezd meg, hogy a vitt olajat beleteszik-e a kocsiba és nem okoz-e gondot (gari ugrását, stb)
A gari NEM ugorhat a vitt olaj miatt, ha az megfelel a gyári előírásoknak!

Persze van szervíz, amelyik tényleg pampog miatta, és ilyesmikkel riogat. Teljesen szabálytalanul és alaptalanul.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2392 Dátum: 2010.01.03 22:53:22 »
Egyébként az említetteken kívül még a kaposvári szervízt is bátran merem ajánlani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2393 Dátum: 2010.01.03 23:05:57 »
Egyébként az említetteken kívül még a kaposvári szervízt is bátran merem ajánlani.
Azt (KOTO) én is, korrektek.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Szerviz
« Válasz #2394 Dátum: 2010.01.06 10:06:07 »
Nos úgy tűnik kaptam egy követ, és reped a szélvédő. És amilyen szerencsétlen a helyzet: a kő a szélvédő alsó szélétől kb 3cm-re esett, a kormány előtt. Elindult a repedés felfelé kb. 6cm-t, majd vízszintesre kanyarodott, és most párhuzamosan megy a műszerfallal, tegnap elérte az anyósülési oszlopot kb 20cm-re. Akkor lett ekkora, amikor a belső párát meleg levegő fújásával akartam eltüntetni... az az érzésem, hogy a repedés vízszintes része nagyjából abban a magasságban van, ahol belülről a páramentesítő levegő áramlik a szélvédő alá.
A körmömmel finomam kapirgáltam belülről, nem érződik a repedés, szvsz csak a külső réteg reped.

Lényeg, hogy közeleg a szélvédőcsere ideje (E10). Várom tapasztalataitokat ezügyben:
- hol érdemes cseréltetni
- mikor (talán jobb lenne, ha megvárnám vele a tavaszt, persze ha nem szakadt teljesen)
- egyéb tippek-trükkök...
- kb. mennyibe kerülhet?
- választható típusú szélvédők vannak?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2395 Dátum: 2010.01.06 10:12:55 »
Én Érden cseréltettem 2 éve, akkor az E11-be 33 ezer volt mindennel együtt, bár zöld színezett csíkot nem kaptam. Nekem hibátlanul tették be, nem ázik, stb.
Elvileg van többféle szélvédő is, ez típustól függ. Gúgliban az elsőt megnézve 15 ezer az üveg és van több színű csíkkal.
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Szerviz
« Válasz #2396 Dátum: 2010.01.06 11:49:00 »
- hol érdemes cseréltetni?

Elég szerencsétlen helyzet... :-( .
Mi a családban több szélvédőt cseréltettünk már itt: http://www.szelvedos.hu/
Igaz azok különböző típusú Suzukik voltak, de jó áron és profi minőségben dolgoznak. Nekem a Swfitet apróbb dolgokat is megcsináltak (pl gond volt az elektromos ablakemelővel), és pl volt, hogy nem is fogadtak el érte pénzt stb.
Szóval korrekt csapat, ajánlom!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Szerviz
« Válasz #2397 Dátum: 2010.01.06 15:55:50 »
Én Érden cseréltettem 2 éve, akkor az E11-be 33 ezer volt mindennel együtt, bár zöld színezett csíkot nem kaptam. Nekem hibátlanul tették be, nem ázik, stb.
Elvileg van többféle szélvédő is, ez típustól függ. Gúgliban az elsőt megnézve 15 ezer az üveg és van több színű csíkkal.
Minek a zöld színezett csík? Az eredetin nincs.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #2398 Dátum: 2010.01.06 17:08:31 »
Az enyémen volt, mégse ótvartuning műanyagdarab - mivel maga az üveg színezett - és nagyon jó volt nap ellen.
Ez az egyetlen fotóm a Coriról még a régi szélvédővel, bár alig látszik az ominózus csík (törött szélvédővel vettem és hamar le lett cserélve).

[a csatolmányt egy admin törölte]
         

tutinet

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2399 Dátum: 2010.01.06 21:29:51 »
Az enyémen volt, mégse ótvartuning műanyagdarab - mivel maga az üveg színezett - és nagyon jó volt nap ellen.
Ez az egyetlen fotóm a Coriról még a régi szélvédővel, bár alig látszik az ominózus csík (törött szélvédővel vettem és hamar le lett cserélve).

Jut eszembe Gyöngyi, a testvérautót, (egy fiatal pár páré ha jól emlékszem egy kutya is szokott utazni a kalaptartón :yes:
 )amit egy teherautó megtolt elől elég rendesen azzal mi lett ???
Voltak nyári talin is törött autóval szlalon nem volt semmi meg 1x voltak a pénteki mikron is. Megcsinálták már nekik ????