Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294857 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Szerviz
« Válasz #2145 Dátum: 2009.11.17 08:59:30 »
És Te milyen olajat javasolsz ebbe a váltóba ???

En Castrol TAF-X-et hasznalok mindkettobe, nalam bevalt. Volt akinel masik marka volt a tuti.
Corollánál nekem is az volt a váltóba, és feleségen E11-kicsit zúgó váltóját is teljesen rendberakta!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #2146 Dátum: 2009.11.17 09:00:37 »
Mert?
Mert megsérül a szűrő, átszakad és onnantól kezdve átengedi a kisebb részeket. Persze nem ujjnyi lukakra kell gondolni  :D
Részemről: használd a szűrőt ameddig jó (igen, én is évente cserélem), aztán kuka, közben nem macerálni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #2147 Dátum: 2009.11.17 11:55:36 »
A kifújás a légszűrő esetében hasznos lehet. A pollenszűrő esetében viszont értelmetlen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2148 Dátum: 2009.11.17 12:12:26 »
Már van két ember, akit átbaxtak több, mint fél liter olajjal! :lol:
Tudod ha mindenki maga szerelgetné, vagy számla nélküli fekete garázsszervizekben cserélgetné az olajakat, akkor nem lenne márkaszerviz bácsi egy komolyabb probléma esetleg garanciás blokk csere esetén sem :flowers:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2149 Dátum: 2009.11.17 12:15:01 »
Már van két ember, akit átbaxtak több, mint fél liter olajjal! :lol:
Tudod ha mindenki maga szerelgetné, vagy számla nélküli fekete garázsszervizekben cserélgetné az olajakat, akkor nem lenne márkaszerviz bácsi egy komolyabb probléma esetleg garanciás blokk csere esetén sem :flowers:
Jah, csak mikor már nem garis a kocsi, akkor semmivel sem tud többet nyújtani egy mszervíz egy rutin karbantartást tekintve, mint a garázsom vagy egy kis műhely.

Tartogatom a mszervízt egy komolyabb problémára, ami remélem nem következik sosem be...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2150 Dátum: 2009.11.17 12:27:37 »
Jah, csak mikor már nem garis a kocsi, akkor semmivel sem tud többet nyújtani egy mszervíz egy rutin karbantartást tekintve, mint a garázsom vagy egy kis műhely.
Tartogatom a mszervízt egy komolyabb problémára, ami remélem nem következik sosem be...
Az egy más kérdés hogy én meg sosem vennék meg olyan autót ami legalább egy olaj intervallum szervizen nem volt évente márkaszervizben.....

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2151 Dátum: 2009.11.17 12:31:35 »
Jah, csak mikor már nem garis a kocsi, akkor semmivel sem tud többet nyújtani egy mszervíz egy rutin karbantartást tekintve, mint a garázsom vagy egy kis műhely.
Tartogatom a mszervízt egy komolyabb problémára, ami remélem nem következik sosem be...
Az egy más kérdés hogy én meg sosem vennék meg olyan autót ami legalább egy olaj intervallum szervizen nem volt évente márkaszervizben.....
Én többet nyújtok a leendő vevőnek, mint egy márkaszervíz. Én egy adatbázisban vezetem az össze cserélt alkatrész esetén: a csere időpontját, típusát, beszerzés helyét, okát, árát, stb...

Olyan listával tudok szolgálni, amely tartalmazza az összes kisebb változtatást is, pontos alkatrésztípusokat megnevezve. A mszervíz csak annyit ír, hogy motorolaj, munkadíj=x Ft, én meg azt is meg tudom mondani, hogy pontosan mikor mennyi és milyen olaj lett az autóba beletéve.


Egy ilyen informatív jellegű listát én sokkal többre tudok értékelni, mint a pecsétét a szervízkönyvben vagy a szla-kat, amelyek semmi konkrétat nem tartalmaznak.


Arról már nem is beszélek, miszerint sok mszervíz 10W-40-es olajat használ, míg én megfelelő full szintetikusat...

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #2152 Dátum: 2009.11.17 12:42:16 »
Hogy mikor, mennyi és milyen olaj került az autóba azt az összes márkaszervizes számla is tartalmazza.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2153 Dátum: 2009.11.17 12:43:32 »
De te nem egy átlagos felhasználó vagy :D
Itt Magyarországon nagyon óvatosan kell eljárni vásárláskor....sajnos rettentő sok az önmagában igénytelen autótulaj, szörnyű spórolások.....legolcsóbb gumi, olaj, sufnituning...ma is a házam előtt állt egy Gastra. A visszapillantója le volt törve, de vissza volt szigetelőszalaggal ragasztva, a gumik rajta valami sokéves kopott igénytelenség...jájj..és mennyi ilyen van.
Ettől függetlenül ahogy nézem, az e12 használtpiac 5-7éves kocsiknál csupán 100-200ezer Ft különbségeket mutat......mindenki ugyanannyit akar a kocsijáért, még ha mostohán bánt vele akkor is...de mi van mögötte....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2154 Dátum: 2009.11.17 12:49:03 »
Hogy mikor, mennyi és milyen olaj került az autóba azt az összes márkaszervizes számla is tartalmazza.
arról nem is beszélve, hogy miért bízna ma meg bárki bárkiben.....ebben az országban - tisztelet a kivételnek- mindenki mutyizik és csalinkázik ahol tud...legyen az bármi, akár autó is....ha az ember meg akar válni a kocsijától a csillagot is lehazudja.......

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Szerviz
« Válasz #2155 Dátum: 2009.11.17 14:16:44 »
Hogy mikor, mennyi és milyen olaj került az autóba azt az összes márkaszervizes számla is tartalmazza.
arról nem is beszélve, hogy miért bízna ma meg bárki bárkiben.....ebben az országban - tisztelet a kivételnek- mindenki mutyizik és csalinkázik ahol tud...legyen az bármi, akár autó is....ha az ember meg akar válni a kocsijától a csillagot is lehazudja.......
Márka szerviz átverhet, magán személy átverhet, tehát akkor marad az új autó. Ja és akkor teljesen felesleges becsületesen szervizelni az autómat évekig, ha eladáskor úgysem hiszi el nekem senki.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Szerviz
« Válasz #2156 Dátum: 2009.11.17 14:25:25 »
Márka szerviz átverhet, magán személy átverhet, tehát akkor marad az új autó. Ja és akkor teljesen felesleges becsületesen szervizelni az autómat évekig, ha eladáskor úgysem hiszi el nekem senki.
Annyiszor lerágtuk már ezt a csontot...ha eladod az autód, és a vevő orra alá dugod a végigpecsételt szervizkönyvet mellékelve a pecsétekhez tartozó számlát, akkor ki az aki nem hisz neked?.....de ilyen autót egyre nehezebb találni minél öregebb használtakat nézel......max németeknél....igaz ez a dolog nem érdekli a magyar vevők többségét így nem para...itthon csak és kizárólag az ár számít, mellette a km óra állása...semmi más.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.17 14:28:05 írta Ákos2004 »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Szerviz
« Válasz #2157 Dátum: 2009.11.17 14:30:41 »
A lelkiismeretes tulajdonosi bánásmód mindenképp előny egy használt autó esetében. Azonban én is úgy látom, hogy a márkaszervizes háttér garanciaképp többet ér eladásnál. Ezért érdemes sokszor olyan autót választani inkább, amelyet cégesként használtak, ergo szükségük volt a szervizköltségekre. Így végig márkaszervizben szervizeltették az autót. Ezért vagyok én is boldog, és elégedett tulajdonosa egy használt 130 ekm-et futott E12-nek!  :wub: A 135 ekm-nél esedékes olajcserét - első sorban - pont a márkaszervizes pecsét miatt fogom én is, a kaposvári KOTO-hoz vinni + ingyenes átvizsgálási akcióban átnézetem...  :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Szerviz
« Válasz #2158 Dátum: 2009.11.17 15:22:22 »
pedig néha még kompresszorral ki is fújatja apum
Igaz attól nem lesz jobb, viszont legalább árt  :nono:
Szétfújja a papír rostjait vagy mi' ?
Markaszervizben szoktak mindkettot fujni.
A pollenszurot en minden takaritasnal megporszivom.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Szerviz
« Válasz #2159 Dátum: 2009.11.17 17:18:29 »
Én is el fogom vinni 90e körül egy szervízre, legfőképp azért, hogy legyen nyoma. De hogy aztán mi lesz, ki tudja. Lehet hogy eladom :D
Amúgy itt is nem egy emberkétől olvastam, meg máshol is, és sztem általánosságban elmondható, hogy a gari után már nem hordják márkaszervízbe a gépeket. Néhány jól kereső budai entellektüellt leszámítva ;)